Штори під блакитні шпалери

Штори – це не тільки функціональний елемент дизайну, а й прикраса всього інтер'єру. Однак, за наявності великого вибору колірних рішень, як портьєр, так і оздоблювальних матеріалів, грамотно поєднувати палітру кольорів виходить далеко не у всіх. Які штори до блакитних стін підійдуть найкраще? Як функціонал приміщення впливає на вибір штор?

підбір штор до блакитних стін правила

Поєднання штор та шпалер

На думку професійних дизайнерів, підбір відтінку штор до забарвлення шпалер – це правильний варіант. І не прагнете того, щоб тон шпалер точно повторювався в оформленні віконних отворів. Нехай це буде той самий колір, а тон – трохи світліший або трохи темніший.

побір штор до шпалер

Так, наприклад, чудовим доповненням до блакитних шпалер стануть фіранки курно-блакитного або біло-блакитного кольору.

Завдання ускладнюється, якщо стіни оформлені у блакитному кольорі, а меблі у кімнаті – темні. Тоді фіранки вибираються акуратніше. Тут діє одне дуже важливе правило: у світло-темному інтер'єрі (при світлій обробці стін і темних меблів), колір портьєр повинен вторити відтінку меблів. Тому, навіть при блакитних стінах, у цьому випадку краще вибирати шоколадні портьєри. Такий інтер'єр виглядатиме стильно і затишно.

Однак, вирішивши зробити акцент на віконному отворі, навіть за наявності темних меблів, вибирайте штори блакитного кольору.

блакитні штори на вікнах

Вибір матеріалу

Фактура і товщина тканини не так сильно впливає на сприйняття інтер'єру в цілому, а значить особливо турбуватися не слід.

фактура тканини для штор

Є лише кілька критеріїв, на які слід звернути увагу:

 • Для надання інтер'єру розкоші та шляхетності, вибирайте для штор оксамит, жаккард чи парчу.
 • Тюль, органза, вуаль – ідеальні матеріали для легкого повітряного дизайну. Чудово підійдуть для оформлення кімнат у романтичному стилі.
 • Якщо ваша мета – вишуканість та шарм, то штори з шовку та шифону стануть вашими надійними союзниками. Зверніть увагу і на той факт, що такі тканини здатні трохи змінювати відтінок, залежно від освітлення і часу доби.
 • Льон, бавовна та сатин незамінні для любителів інтер'єрів в екологічному стилі. Головне, щоб екологічними були не лише штори, та й інші елементи інтер'єру.

штори з оксамиту

штори з тюлю

штори з органзи

штори з шовку

Модель

Просто тюль та портьєра – це вже в минулому. Сьогодні доступні різноманітні варіанти оформлення віконних отворів.

штори з благородного матеріалу

штори з льону

штори з бавовни

австрійські штори

Найбільш затребуваними та універсальними вважаються:

 1. Класичний. Їхня відмінна риса в щільній і важкій портьєрній тканині. Найкраще виглядають у просторих приміщеннях і великих віконних отворах.
 2. Римські. Займають зовсім небагато місця, порівняно з класикою, що не старіє. Мають вигляд прямокутника та повністю закривають вікно.
 3. Японські. Дуже схожі на римські штори, що відрізняються наявністю обтяжувача в нижній частині полотна.
 4. Французькі. Безліч складок і драпірувань – це все про них. Виглядають розкішно. Підходять для вишуканих інтер'єрів.
 5. Австрійська. “Близькі родичі” французьких портьєр. Відрізняються лише тим, що складки та драпірування розташовані лише у нижній частині.

Штори під блакитні шпалери

римські штори

японські штори

французькі штори

Як підібрати штори до різних шпалер

Блакитні шпалери можуть бути як однотонними, так і з будь-яким принтом. І в кожному випадку вибір шпалер базуватиметься на своїх правилах.

однотонні блакитні шпалери

Шпалери з малюнком

Якщо на ваших шпалерах є хоч якийсь малюнок, ситуація з вибором штор ускладнюється. У цьому контексті значення має принт. Якщо він не надто яскравий, або “смугастий”, то ідеальним рішенням для вікон стануть світлі штори.

штори під шпалери

Якщо на шпалерах зображені квіти, то найбільш підходящим варіантом для штор стануть такі ж квіти лише трохи більшого розміру. У цьому випадку інтер'єр набуває завершеності.

штори до шпалер з квітами

Ще один непоганий варіант для оформлення віконних прорізів у приміщеннях зі шпалерами з орнаментом – полотна з таким самим орнаментом, тільки на іншому тлі. Тоді кімната не виглядає одноманітно і нудно, з'являється стиль.

штори в горошок з блакитними шпалерами

Орнамент

Яскраві фактурні шпалери, такі популярні останнім часом, «висувають» свої вимоги до оформлення віконних отворів. Дизайнери рекомендують портьєри яскравішого відтінку і з такою ж фактурою. Таким чином, у кімнаті з'являється гармонійне поєднання кольору та стилістичного спрямування. Також вдається уникнути зайвої яскравості та непотрібної строкатості у неправильно розставлених акцентах.

штори до фактурних шпалер

Рекомендації

Блакитні шпалери вважаються одними з найбільш популярних колірних рішень. Поряд з ними популярністю користуються бежеві, бузкові, рожеві та білі.

Кілька простих рекомендацій дозволять гармонійно поєднувати шпалери та портьєри.

 • Сині однотонні шпалери та блакитні штори – чудовий тандем. Однак, щоб дизайн не виглядав нудним, вибирайте штори із малюнком.
 • Якщо для обробки стін використовувалися блакитні шпалери з блискітками, то і штори в блакитних тонах повинні мати блискітки на малюнку. Також допустимі зображення, що переливаються. Наприклад, блакитне полотно із золотистим малюнком. Але в такому принті криється і серйозна небезпека: стежте за тим, щоб малюнок не виглядав надто химерно, і не дуже впадав у вічі. Найкращий варіант – це тонкі нитки, кружечки або інші геометричні фігури.
 • У кімнатах із блакитними фотошпалери краще доповнювати інтер'єр портьєрами в нейтральних кольорах. Оскільки фотошпалери вважаються акцентом в інтер'єрі і незмінно перетягують увагу на себе, не варто використовувати для вікон яскраві полотна або яскравий орнамент, інакше в дизайні з'явиться відчутна суперечність.
 • Найкращий варіант для спальні – білі або бежеві штори в поєднанні з блакитними шпалерами. При цьому пам'ятайте, що блакитний колір буває різним, і для обробки кімнати відпочинку краще віддати перевагу непомітним варіантам, оскільки надто насичений блакитний відтінок створює напругу та активізує мозкову діяльність.

блакитні штори до блакитних шпалер

штори та шпалери із золотом

штори до блакитних фотошпалер

бежеві штори в спальні

Отже, блакитний колір в інтер'єрі – це стильно та затишно. Головне, вибирати правильні відтінки та грамотно поєднувати портьєри з оздобленням стін. І не бійтеся експериментів: навіть якщо раніше ви ніколи не оформляли кімнату в такій кольоровій гамі, можливо саме зараз варто спробувати.

Відео: які штори підійдуть до блакитних стін

Варіанти поєднання штор із блакитними шпалерами

штори сині в смужку

штори римські сині

штори довгі блакитні

штори римські в смужку

штори бірюзові

тюль до блакитних шпалер

м'ятні штори до блакитних шпалер

блакитні штори довгі

широкі штори з тюлем

світлі штори блакитні

штори в смужку до блакитних шпалер

бежеві штори у спальні

жовті штори на блакитному тлі.

бежеві штори у вітальні

рожеві штори до блакитних шпалер

рожеві штори з тюлем

штори з квітами до блакитних шпалер

штори кремові

штори в квіточку до блакитних шпалер

римські штори на блакитній кухні

штори з малюнком до синіх шпалер

блакитні фотошпалери зі шторами

коричневі штори з блакитними шпалерами

коричневі штори у вітальні

Штори під блакитні шпалери

темні штори у спальані

злі штори в спальані

рожеві штори в спальні

штори в квіточку в спальні

штори в спальні з блакитними шпалерами

штори зі шпалерами сині

рожеві штори з блакитними шпалерами

темні штори на блакитному тлі

бірюзові штори з блакитними шпалерами

Штори під блакитні шпалери

білі штори на синіх шпалерах

Штори під блакитні шпалери

штори з сіро-блакитними шпалерами

подвійні штори у спальні

штори комбіновані в спальні

бежево-сині штори у спальні

смугасті штори з блакитними шпалерами

бежеві штори в спальні з блакитними шпалерами

бежеві штори з синіми шпалерами

вузька синя штора

бежеві штори симетричні

сині штори у спальні

штори блакитні на блакитному у спальні

малинові штори у спальні

штори з підхватом бежеві

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар