Штори на кухню з виходом на балкон

Не завжди просто підібрати готові штори для кухні, обладнані дверима, що ведуть на балкон. Складність тут у нестандартності дверного отвору. Отже, фіранки доведеться замовляти у швейному ательє.

Щоб завіса була виготовлена потрібного розміру, необхідно виміряти ширину і висоту вікна і двері, визначитися з моделлю, матеріалом і зробити ескіз задуманого виробу.

Наприклад, тюль, розташований по всій ширині віконного отвору, довжиною до підлоги, не завжди доречний у кухонному приміщенні. Плюс такий варіант закриє більшу частину корисної площі, що створює незручність в експлуатації.

тюль на всю ширину отвору

Наявні балконні двері значно зменшують світловий потік порівняно з вікном, що виходить безпосередньо на вулицю. І щоб освітлення було достатньо, завіси на кухню з виходом на лоджію, краще підбирати світлих тонів, прозорі.

Важливе значення має розмір виробу та варіанти його розміщення у віконному отворі. Якщо штора об'ємна, важка, або змістити її швидко не виходить, вона стане на заваді виходу на терасу. А від постійного тактильного впливу швидко зноситься.

важкий матеріал для штор

Якщо в кімнаті є опалювальна панель, що псує своїм виглядом інтер'єр, її краще приховати під довгою фіранкою. Якщо панель виглядає як елемент декору, цілком підійдуть короткі шторки.

Варіанти штор, тюлі, фіранок на кухню з балконними дверима

У будь-якому інтер'єрі непродуманий елемент обстановки згодом заявить про себе негативно. Особливо це актуально для кухні, де присутність зайвих чи невідповідних предметів порушить її функціональність.

І правило ергономічності повинно застосовуватись навіть до вибору штор у кухонній зоні. Моменти, на які слід звернути увагу при підборі віконного обрамлення, тут наступні:

 • площа приміщення;
 • напрям, куди відчиняються двері на балкон;
 • зручність переміщення завіс у будь-який бік;
 • частота використання виходу на лоджію;
 • скління тераси, або її відсутність;
 • освітленість кімнати з вулиці;
 • необхідність доступу до підвіконня та його функціонал.

вибір штор на кухню

Крім цього, необхідно звернути увагу на відповідність стилю інтер'єру приміщення в цілому і гармонію колірного рішення з іншими предметами та оздобленням. Для вибору оптимального варіанта розберемося докладніше з кожним видом штор.

Римські штори

Одним із найкращих варіантів для оформлення кухні, що виходить на балкон, є римські завіси горизонтального типу. Такі вироби мають як плюси, так і мінуси. Зупинимося докладніше на перевагах шторки:

 1. прилягання до вікна щільне;
 2. невелика площа займаного місця;
 3. залишає відкритим підвіконня;
 4. піднімається та опускається легко;
 5. регульована довжина підняття та опускання;
 6. естетичний вигляд;
 7. не потрібні карнизи – зміцнити можна як на самому вікні, так і на стелі;
 8. з лаконічності оптимальна для будь-якого стилю дизайну;
 9. виступає елементом декору у класичних стилях оформлення;
 10. великий вибір матеріалів виготовлення;
 11. вікно та двері відчиняються без відсування виробу, відразу;
 12. гармонійно поєднується з будь-яким видом завіс і тюлем.

римські штори на кухню

Мінусів у таких конструкцій небагато. Але все-таки вони є:

 1. Не всі можуть швидко розібратися та впоратися з підйомним механізмом. Особливо це стосується людей похилого віку;
 2. Оголити вікно повністю не вдасться. Верхня частина скла залишиться зайнятою зібраними складками.

У випадку, коли ці недоліки здатні значно ускладнити роботу в кімнаті, можна звернути увагу на подібні варіанти завіс.

римські штори комбіновані

Класичні штори

Класичний тип штор також відмінно підійде для оформлення вікна та дверей на кухні. При цьому вони можуть бути як із тюлем, так і без нього.

класичні штори з тюлем на кухні

Єдиний ансамбль фіранок буде зручний у тому випадку, якщо дверний отвір знаходиться в середині між вікнами.

Оформлення у традиційному симетричному вигляді доречно у багатьох стилях дизайнів інтер'єру, у тому числі сучасних. При розміщенні балконних дверей з краю, портьєру краще повісити одну, і змінювати її положення в залежності від сонячного освітлення, що змінюється.

Для сучасного стилю інтер'єру оптимальним вибором стануть штори з тонкої тканини без тюлю. Для відповідності класичному стилю, краще вибрати дві завіси, що обрамляють тюль з боків. Для зручності та додаткової прикраси можна використовувати підхвати.

Довжина у класичних штор може бути різна. Вибір на користь коротких виробів можливий у таких випадках:

 • потрібно використовувати підвіконня як додаткову робочу зону;
 • вікна відчиняються часто;
 • під вікном знаходяться м'які меблі або шафи для підлоги;
 • потрібний вільний доступ до простору під вікном;
 • необхідність відповідності вибраному стилю дизайну.

короткі штори на кухні

Додаткова інформація! Коротка шторка на вікні чудово поєднуватиметься із завісою на балконних дверях, виконаних з ідентичної тканини, в тому ж стилі. Якщо вікна розпаюються вперед, можна закріпити фіранки за допомогою телескопічних карнизів. Вони фіксуються прямо на віконній рамі.

Рулонні штори

Штори на балконні двері в кухні можуть бути виконані з різних матеріалів та в різних стилях. Найчастіше перевага надається завісам з підйомним механізмом. Одним із таких варіантів є рулонний тип.

На відміну від римських, вони не складаються під час підйому, а згортаються рулоном. Переваги цих двох типів штор практично однакові. А саме:

 1. закривають лише те, що необхідно;
 2. підходять як невеликих приміщень, так просторих;
 3. бувають непомітними та яскравими, як додатковий елемент декору.

рулонні штори на кухню

Без додавання портьєр та тюлю, простий дизайн таких фіранок чудово поєднується із сучасними стилями оформлення інтер'єру – мінімалізмом, техно, конструктивізмом, лаунж та ганьби-тік.

У скандинавському стилі доречні вироби із напівпрозорих матеріалів. Для відповідності напрямкам еко, етно та африканському, підходять моделі з бамбука, льону, джуту чи мішковини.

Застосування таких виробів дозволяє зменшити приплив сонячного світла, стають непотрібними звичайні фіранки та вуаль. А також вони прості у використанні та не вимагають особливого догляду.

рулонні штори червоні на кухню

Штори кисею

Ще одним вдалим варіантом обрамлення вікон та двері на балкон у кухні вважаються кисейні фіранки. Їхня основна відмінність від полотняних виробів – зручність при виході з кімнати на терасу. Вони фіксуються тільки у верхній частині, нитки вільно спадають і пропускають безперешкодно, що виходить.

кисейні штори на кухню

Якщо доповнити таку штору підв'язками або кистями-затискачами, можна складати цікаві композиції у різних варіантах. Фіранки з кисеї добре поєднуються рулонними, традиційними портьєрами та тюлем.

Вибір колірних рішень дуже багатий. Вони мають здатність ніжно розсіювати світло. Як прикраси служать вставки з текстилю, бісер, пір'я, люрекс, стеклярус, штучні перли, помпони.

штори з кисеї на кухню

Існують моделі, створені не з ниток, а зі стрічок. Такі вироби можна обробити будь-яким елементом декору. Якщо зробити це на свій смак, віконне обрамлення стане неповторним і стильним.

У завіс з кисеї недолік лише один – вони можуть зачепитися нитками за виступаючі частини одягу. Тому проходити через них краще без поспіху та різких рухів. Висувні ящики гарнітура також бажано розмістити подалі.

Зверніть увагу! Такі штори можуть використовуватись для зонування приміщення. Актуально при поєднанні вітальні з кухнею.

Жалюзі

Жалюзі на кухні – зручний варіант. Враховуючи те, що зараз вони виробляються в декількох різновидах, можна легко підібрати оптимальну модель для будь-якого розміру і оформленого в певному стилі.

Асортимент матеріалів виготовлення вони також широкий. Вони бувають пластмасовими, алюмінієвими та дерев'яними. Існують моделі із тканин. Різновиди є горизонтальні та вертикальні.

жалюзі на кухню

У кожного з видів жалюзі є свої переваги та недоліки:

 1. пластмасові – легко миються, не тяжкі. Але швидко ламаються і слабко допомагають у спеку;
 2. алюмінієві – добре ізолюють сонячне світло, не пропускають спеку у спеку, мають невелику вагу;
 3. дерев'яні – чудово захищають кімнату від спеки, повністю затіняють вікно від світла. Однак досить тяжкі, тому фіксуються на стелі.

жалюзі на балконні двері

Такі штори можна встановити на віконній рамі як із зовнішньої, так і з внутрішньої сторони. Довгі моделі розміщуються на балконних дверях.

У вертикальних конструкцій є один істотний недолік – вони створюють шум, розгойдуючись від вітру. Поблизу джерел вогню такі фіранки розміщувати не рекомендується.

Штори для кухні на люверсах

У сучасному дизайні інтер'єрів часто використовується кріплення для штор на кухню з балконними дверима під назвою люверс. Цей вид кріплення є оптимальним через зручність під час розсування та зсуву фіранок.

З урахуванням того, що відкривати балконні двері і виходити назовні буває необхідно по кілька разів на день, люверси є найкращим варіантом у порівнянні з іншими конструкціями кріплення.

штори на люверсах для кухні

Порт'єри на них переміщаються карнизом швидко і безперешкодно, дозволяючи не витрачати багато часу на процес відкриття дверей і виходу. При цьому вони міцно сидять на штанзі карниза і тканина виробу не зношується в процесі експлуатації.

Асортимент форм кріплень широкий:

 • квадратні;
 • овальні;
 • круглі;
 • фігурні.

форми люверсів для штор

Виготовляються із пластику, дерева та металу. Колірна гама також широка – можна без проблем підібрати колір, що підходить по відтінку до інших предметів інтер'єру та штор.

Як правильно вибрати штори

Правильно вибрати штори на кухню з балконними дверима можна ґрунтуючись на тому, як розташовані ці два приміщення. Бувають варіанти квартир, з суміщеними балконом і кухнею, є розділені вікном і дверима.

Також потрібно враховувати загальний стиль інтер'єру житла, на який бік виходять вікна та їх колірну палітру. Якщо брати до уваги всі ці фактори, визначитися з відповідним варіантом фіранок буде нескладно.

штори в стилі інтер'єру

Поради дизайнерів

Дизайнери рекомендують звернути увагу на ряд ключових факторів, від яких залежить правильний вибір та розміщення фіранок у кухню з балконними дверима. По-перше, це тканина, з якої виготовляється виріб.

Відповідно до сучасних дизайнерських канонів, матеріал виготовлення має бути:

 1. практичним – не вбирати запахи і легко відпрати;
 2. негорючим – обробка тканини спеціальним складом, який робить її пожежобезпечною. Це можна дізнатися у консультанта в магазині;
 3. міцним – стійкість до щоденної експлуатації та частих прань;
 4. легким – важкість у фіранці на двері створить масу незручностей, при переміщенні по карнизу.

матеріал для кухонних штор

Оптимально підійти для таких штор зможуть такі матеріали – синтетика, напівсинтетичні та дерево (застосовується для виготовлення рулонних та римських завіс).

Кольори та малюнки

Для оформлення віконного простору на кухні з балконом, можна вибирати найрізноманітніші за фактурою матеріали, в будь-якій колірній гамі, з малюнками або без них. Красиво та цікаво виглядають комбіновані моделі.

комбіновані фактури штор

Наприклад, різні типи та довжини полотен, а також варіанти їх розміщення. Можна оформити в асиметричному стилі, розмістити у суворій відповідності до симетрії. Декорування можливе за допомогою додаткових аксесуарів.

асиметричні штори на кухні

Якщо вибираються моделі з малюнком, необхідно витримувати єдину гаму кольору, що складається з трьох відтінків. Інакше кухня буде занадто строкатою та незатишною.

Важливо! Не варто забувати про те, що палітра кольору повинна бути єдиною для всього інтер'єру кімнати, а фіранки потрібні, щоб підкреслити загальний стиль і прикрасити віконний і дверний отвори.

Щоб у приміщенні було більше світла, матеріали краще вибирати напівпрозорі та світлі. Затінити вікно допоможуть портьєри темних тонів із щільних тканин або вироби з категорії жалюзі.

напівпрозорі штори на кухні

Як повісити

Вішати фіранки на кухню можна з використанням карниза і без нього. Якщо вибирається варіант з карнизом, за допомогою нього можна розмістити вироби таких типів:

 • ниткові;
 • в'язані;
 • японські;
 • класичні;
 • із люверсами.

штори на карнизі

Всі ці типи без карниза розмістити неможливо. А ось рулонні та римські можна кріпити як з ним, так і без нього. Вони відмінно фіксуються на липучках, рейках та будь-якому іншому пристосуванні.

Жалюзі з тканини мають власне кріплення. І з його допомогою конструкція переміщується та керується. Будь-яку конструкцію для підвішування завіс можна встановлювати двома способами:

 1. До стелі.
 2. На вікно.

штори підвішені до стелі

Штори на кухню без балкона

Якщо кухня повністю поєднана з балконом, штори знадобляться лише на вікна. Тут вибір залежить лише від бажання господині, оскільки доречні будь-які варіанти. Якщо кухня відокремлена від лоджії частково, можливий вибір.

кухня поєднана з балконом

Можна зробити обрамлення вуличних вікон і додати завіси в отворі між двома приміщеннями. Для занавішування проходу краще вибрати нитяні вироби, або завісу з намистин, бамбукових паличок тощо.

Як пошити штори на кухню з балконом своїми руками

За бажання зшити штори на кухню з балконом можна самостійно. Для цього знадобиться обладнання, матеріали та форма. Також буде необхідний розрахунок розміру віконного та дверного отворів.

Щоб правильно розрахувати розмір майбутнього виробу, потрібно закріпити карниз. Після цього буде простіше зорієнтуватися за довжиною та шириною майбутньої фіранки. Як обладнання використовуються такі інструменти:

 • лекало;
 • крейда кравецька;
 • лінійка;
 • сантиметрова стрічка;
 • шпильки;
 • швейна машина;
 • ножиці;
 • розривник;
 • нитки;
 • праска;
 • голки;
 • швейні голки.

матеріали для пошиття штор

Тканина для штори вибирається в залежності від особистих уподобань та навколишнього інтер'єру. Якщо матеріал синтетичний, його потрібно спочатку добре розгладити. Після цього на тканину накладається форма, і крейдою розмічаються деталі.

Розмітка проводиться з вивороту. Наступним кроком буде розрізання всіх викроєних деталей. У кожного шматка обробляються краї – проводиться загин, розгладжування та сколювання на ширину до 2 сантиметрів.

Заколоті краї прострочуються на машинці. Нижній край обробляється так само, тільки ширина загину має бути двічі по 5 сантиметрів. Усі загини прострочуються.

прострочування краю штор

Верхній край згинається на 1,5 сантиметри, прошивається. Далі прикладається стрічка з петлями, сколюється з основною частиною і до неї пришивається. Залишається тільки прошити всі краї, доповнити аксесуаром та підвісити на карниз.

Таким чином штора своїми руками створюється за кілька годин. З додаванням елементів декору та легкого красивого тюлю, така портьєра буде нічим не гірше купленої або пошитої на замовлення в ательє. Так само можна пошити завісу і для вітальні.

Відео: штори на кухню з балконними дверима

Фото дизайн штор на кухні з балконом

штори на кухню сірі

штори на кухню коричневі

штори на кухню бежеві

штори на кухню кольорові прозорі

штори на кухню рулонні прозорі

штори на кухню римські в квіточки

штори на кухню довгі з короткими

штори на кухню рожеві

штори на кухню з тюлем

штори на кухню римські коричневі

штори на кухні білі рулонні

штори на кухню червоні жалюзі

штори на кухню світлі

штори на кухню жовті жалюзі

штори на кухню тюль з вишивкою

штори на кухню з бантиками

штори на кухню кольорові

штори на кухню бузкові нитки

штори на кухні з краєвидом

штори на кухню короткі світлі

штори на кухню чорно-білі

що бузкові квітири на кухню

штори на кухню французькі

штори на кухню французький тюль

штори на кухні на люверсах з квітами

штори на кухні довгий тюль

штори на кухню рулонні з малюнком

штори на кухню зелені

штори на кухню французькі помаранчеві

штори на кухню помаранчеві

штори на кухню коричневі з римськими

штори на кухню салатові

штори на кухню довгі нитяні

штори на кухні білі довгі

штори на кухню австрійські

штори на кухню коралові

штори на кухню зі складаннями

штори на прямухню

штори на кухню коричневі на люверсах

Штори на кухню з виходом на балкон

Штори на кухню з виходом на балкон

Штори на кухню з виходом на балкон

Штори на кухню з виходом на балкон

Штори на кухню з виходом на балкон

Штори на кухню з виходом на балкон

штори на кухню широкі помаранчеві

штори на кухні довгий тюль

штори на кухні білі жалюзі

штори на кухню жалюзі на двері

штори на кухню атласні

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар