Що зробити, щоб кіт не драв диван

Домашні котячі улюбленці вміють не тільки приємно муркотіти та мило бігати за іграшкою. Вони також люблять зіпсувати меблі гострими кігтиками. Кішка дере диван, що робити? Головне, не спускати все на гальмах і негайно діяти.

обдерті меблі

Чому кішки це роблять

Звичка дряпати не тільки диван, а й будь-яку шорстку тверду поверхню прийшла до котів від своїх диких родичів. У природі вони використовували як кігтети дерева. Так представники сімейства котячих не лише робили «манікюр», а й мітили територію, залишали свою «інформацію» і навіть конкурували один з одним.

звичка дряпати меблі у котів

У сучасному світі коти дряпають меблі з кількох причин:

 1. Так знімаються дрібні лусочки з кігтів тварин. Регулярно підточуючи, коти зберігають свої лапи у здоровому та боєздатному вигляді. Інакше вони цього робити не вміють. Якщо кіт на самостійному вигулі, ця проблема вирішується за допомогою дерев, дерев'яних лав і сходів. Якщо тварина і вдома не виходить, вона не має вибору, крім як самому знайти тренажер для пазурів.
 2. Коли людина перебуває у стресі, хвилюється чи лякається, вона має свої методи заспокоїтися. Те саме відбувається з твариною. Коли кіт турбується, лякається чи нервує, його заспокоює заточування кігтів. Це своєрідна розминка-антистрес.
 3. Мисливські інстинкти дають себе знати. І навіть найласкавіша, лінива або боящася вулиці кішка тренується у випусканні кігтів. Нехай тварина вже не пам'ятає, навіщо їй це необхідно, але поклик диких родичів дається взнаки.

чому коти дряпають диван

Як привчити кота драти меблі

Навіть якщо ви в глибині душі повністю виправдовуєте таку поведінку вусатого вихованця, жити з вічно обдертими меблями не хочеться. Тварина необхідно відучувати дерти крісло та встановити для нього нові звички. Якщо кіт дере меблі, що робити? Є кілька варіантів вирішення проблеми.

способи відволікти кота

Гучні звуки

Гучні звуки відволікають кішку від дивана. Якщо регулярно окрикувати тварину, вона зрозуміє, що ви незадоволені. Важливо встановити це правило на рівні інстинкту: як тільки диван перетворюється на кігтеточку, негайно скрикніть на кота або видайте гучну бавовну. Тварина цього не любить, лякається, впадає в паніку, тікає.

налякати кота бавовною

Згодом, у нього встановиться прямий зв'язок між неприємними відчуттями та заточуванням кігтів об диван. Важливо при цьому запропонувати коту альтернативу – кігтеточку із зоомагазину або зроблену своїми руками. Якщо ви не бажаєте кричати, використовуйте для різкого гучного брязкальця, дзвінок, свисток або інші предмети, що видають гучні, різкі сигнали.

налякати кота звуком

Команда голосом

Кішки – розумні та тямущі тварини. Існує думка, що вони не піддаються дресируванні. Але це не так. Насправді це норовливі тварини, яким не подобається підкорятися.

характер кішки

Голосова команда – це заклик негайно припинити небажану дію. Коли вихованець зрозуміє, що ви не жартуєте, а він почне слухатись.

відволікти кота від меблів голосом

Пульверизатор із водою

Нарівні з гучним голосом та командою можна застосовувати обприскування водою. Як правило, кішки не люблять водні процедури і всіляко цього уникають. Якщо під час псування дивана ви різко обприскуватимете кота водяними бризками, це спрацює.

пульверизатор для кота

Мінус у такого методу, як і у трьох попередніх – він працює у тому випадку, якщо ви знаходитесь поряд. Як тільки вдома нікого не буде, кіт безперешкодно точитиме кігті про все, що трапиться йому під лапи.

пшик з пульверизатора на кота

Особливість запахів

Що робити, щоб кіт не драв меблі, якщо купанням його не налякати? Легко з'ясувати, які запахи не переносить ваш вихованець. Відомо, що до нелюбимих запахів коти відносять мандарини, апельсини та інші цитрусові. Купуйте ефірну олію або свіжі плоди і наносите на улюблене місце, де тварина воліє псувати меблі.

цитрусові олії

У зоомагазинах можна також знайти спеціальні спреї, що відлякують, з неприємним для кішок ароматом.

спреї-відлякувачі для котів

Липка поверхня

Щоб кіт назавжди втратив інтерес до псування меблів, використовуйте липкий скотч. Коти ненавидять відчуття липкості на лапах та уникають таких місць.

скотч від відлякування кота

Візьміть двосторонній скотч, прикріпіть його до улюблених місць для вправ вихованця. У зоомагазинах також продається спеціальна стрічка для тварин.

липка стрічка для кота

Скотч міняйте на новий доти, поки тварина не відучиться від шкідливої звички.

липкий двосторонній скотч на меблях

Підрізання кігтів

За допомогою кігтерізки можна самостійно стригти пазурі домашньому улюбленцю. Процедуру необхідно проводити регулярно та вкрай акуратно.

підстригання кігтів коту

Тоді тварині не буде чим травмувати поверхню меблів. А м'якими лапками кішка не нашкодить вашому улюбленому диванові.

м'які лапки у кота

Закриті двері

Буває, що коти псують унікальні, антикварні меблі. На жаль, у мистецтві тварини не знаються і на дивані для нього – звичайна дерев'яна поверхня для того, щоб поточити пазурі. У такому разі зачиняйте двері в кімнату і не пускайте тварину з моменту, як ви її завели.

кіт під зачиненими дверима

Тварина, яка ніколи не була на певній території, втратить до неї інтерес чи сприйматиме це, як щось чуже, незнайоме та страшне.

втрата інтересу кота

Антидрапки

Щоб кіт не драв диван, придбайте спеціальні антидрапки. Вони являють собою силіконові ковпачки, що приклеюються, на пазурі. Це смішно виглядає і безпечно для вихованця. Аксесуар не приносить шкоди меблям, навіть якщо кішка захоче поточити про неї пазурі.

Антицарапки на кішці

Згодом можна наклеїти нові антидрапки або зрізати їх разом з кігтиками, що відростають.

антицарапки для кота

Використання кігтеточки

Кігтеточки вирішують багато проблем у будинку, пов'язаних з псуванням меблів. Це стійкі конструкції або похилі площини, туго обмотані мотузкою або проклеєні щільним, зносостійким матеріалом.

кігтеточка для котів

Наявність кігтеточки в будинку ще не означає, що тварина ним користуватиметься. До всього котів треба привчати, і гострити пазурі в тому числі.

привчити кішку до кігтеточки

Показуйте улюбленцеві пристрій, проводьте по ньому лапкою, поки він не зрозуміє його призначення. Бажано купувати першу кігтеточку разом з кошеням, щоб він змалку вчився нею користуватися.

кігтеточка для кошеня

Як зробити кігтеточку своїми руками

Кігтеточки поділяються на вертикальні та горизонтальні:

 1. Для вертикальної кігтеточки досить зробити основу-платформу і приклеїти в центрі стовпчик, обмотаний мотузкою.
 2. Скріпіть дві невеликі плоскі дошки у вигляді даху будиночка. Зовнішню поверхню проклейте канатом або непотрібним шматком ковроліну.
 3. Прикріпіть на стіну або батарею плоску дошку з проклеєним покриттям для сточування пазурів.
 4. Будь-яка горизонтальна або похила поверхня стає кігтеточкою, якщо зверху прикріпити шматок непотрібного килима, щільно скручені рулони паперу, грубої тканини, шпалер, шматків мотузки або будівельного шпагату.

саморобна кігтеточка

Як привчити кота до кігтеточки

Щоб кігтеточка та кіт потоваришували, їх треба «познайомити»:

 1. При першому знайомстві підведіть тварину до конструкції, дайте обнюхати та оглянути.
 2. Поставте передні лапи вихованця на поверхню кігтеточки та повільно проведіть ними вниз. Кіт автоматично випустить пазурі та зачепиться за обмотку.
 3. Таким чином, вихованець вже залишив на пристосуванні свій відомий запах.
 4. Регулярно підводьте тварину до кігті, щоб він не забував про неї.
 5. Збризкайте для посилення уваги верхню частину обмотки парою крапель валеріани або котячої м'яти.
 6. Хваліть і прасуйте улюбленця за будь-який самостійний прояв ініціативи у бік аксесуара.
 7. Намагайтеся грати поряд з кігтечкою, щоб кіт зачіпав її пазурами.
 8. Винагороджуйте улюбленими ласощами за розуміння.

Проблеми псування меблів можна вирішити, якщо підійти до питання виховання кота з усією ретельністю та регулярністю. Не чекайте, що тварина самостійно здогадається, чого від неї хочуть. Направляйте, хваліть і любите свого вихованця. І ваші меблі залишаться в цілості.

Відео: як привчити кота дряпати меблі

WowCracy
Додати коментар