Що таке турбощітка для пилососа і для чого вона потрібна

Як правило, новітні моделі пилососів мають цілий комплект різних щіток та насадок, щоб можна було очистити від пилу та бруду все, що завгодно.

насадки та щітки до пилососів

Турбощітки користуються найбільшою популярністю, тим більше, що придбати їх можна як у комплекті, так і окремо. Крім цього, вони підходять і до деяких старих моделей пилососів.

окремі турбощітки для пилососів

Що це таке

Головний «вузол», що чистить, в турбощітці – це валик, з щетиною і крутиться по спіралі. Таке пристосування краще справляється з чищенням килимових поверхонь, особливо якщо в будинку є домашні тварини, що залишають всюди свою вовну.

принцип роботи турбощітки

Висока якість прибирання досягається завдяки турбінному механізму, що працює від окремого двигуна, або за рахунок руху повітряних потоків пилососа. Турбіна в щітці дозволяє очищати не тільки килимові покриття, а й меблі, а також ламінат, лінолеум та паркет.

турбощітка для паркету

Тверді поверхні уповільнюють роботу механізму, а значить, турбощітка ніяк їх не зашкодить. Якщо покриття м'яке, то механізм починає працювати швидше і ефективніше очищає килими і меблі від забруднень.

турбощітка для меблів

Іншими словами, турбощітка – це самостійний пилосос, який здатний у рази збільшити продуктивність вашого агрегату, особливо у випадку, коли на ній встановлено окремий моторчик. А прикріплюється пристрій до труби замість основної насадки.

кріплення турбощітки

За всіх вищеперелічених переваг, є й недоліки:

 • Не обійтися без ручного очищення валика від вовни, пилу та волосся. Якщо щітку не чистити, якість прибирання знижуватиметься.
 • Якщо всередину щітки потрапить предмет (іграшка, наприклад), механізм може зламатися.
 • Ближче до кінця збирання потужність всмоктування стає меншою, оскільки валик забруднюється.

чистка турбощітки

І все ж, головною перевагою турбощітки вважається її здатність справлятися з брудом на складних ділянках. Наприклад, вона надасть неоціненну послугу, якщо вам потрібно прибрати сміття після ремонту, буде на висоті в процесі чищення м'яких меблів.

турбощітка для килима

Тим більше, що сьогодні є універсальні моделі, які підійдуть для будь-яких пилососів. Деякі види пилососів комплектуються індивідуальними пристроями, які несумісні з іншими моделями.

пилосос з турбощіткою

Види турбощіток

Головною перевагою універсальної турбощітки для пилососа є можливість «співпрацювати» з будь-яким пилососом. Але якщо пилосос має невелику потужність, бажаного ефекту від агрегату ви не дочекаєтесь. Для хорошого обертання валика та збору сміття знадобиться потужність щонайменше 300 Вт.

потужність пилососу для турбощітки

Пилососи радянського виробництва можуть і не «спрацюватись» із цим сучасним доповненням. Для отримання кращого результату рекомендується включати пилосос на максимально допустиму потужність. На жаль, не кожна щітка буде сумісна і з класичною трубою, діаметр може бути трохи більше, або менше, ніж необхідний.

розміри турбощітки

Механічні

Крім універсальних, трапляються також механічні моделі. Такий пристрій повністю залежить від потужності вашого пилососа. Він працює виключно на повітрі, яке подається основним пристроєм. Конфігурація щітки дозволяє приєднувати її до труби та користуватися як звичайним пилососом.

механічні турбощітки

За відгуками користувачів, механічні моделі ефективно працюють на пилососах, обладнаних аквафільтрами. Механічний привід посилює продуктивність таких агрегатів.

турбощітка для пилососа з аквафільтром

Електричні

Порівняно з універсальними та механічними моделями, ці – безперечні лідери за багатьма показниками. Валик такого механізму крутиться за рахунок власної енергії, яку виробляє невеликий моторчик.

робота електричної турбощітки

Така турбощітка повністю автономна, їй не потрібна енергія пилососу. І ефективність конструкції в цілому залежить лише від технічних показників моторчика.

електрична турбощітка

Як вибрати

При наявному асортименті, перш ніж купувати модель, важливо відповісти собі на низку питань:

 1. Для якої мети ви купуєте насадку.
 2. Чи повинна турбощітка приєднуватися до пилососу, що вже є у вас.
 3. Яка потужність всмоктування і чи вона відповідає вашому пилососу.
 4. Який привід буде кращим: механічний або електричний.
 5. Комплектація турбощітки.

вибір турбощітки

У момент придбання, зверніть увагу на такі фактори:

 1. Уважно огляньте корпус, щоб не було тріщин, пошкоджень та подряпин.
 2. Краще вибирати модель такої ж марки, що і пилосос.
 3. Не забудьте про гарантійний талон. Все-таки, техніка активно експлуатуватиметься, можливо всяке. Тому якщо в торговій точці навіть не згадують про подібні документи, краще розпрощатися без покупки.
 4. Вибрана модель може мати додаткові комплектуючі, уточніть це питання продавця-консультанта.

купівля турбощітки

Головний критерій, на який звертають увагу при виборі моделі, – це потужність. Пам'ятайте, що цей показник впливає як вбудований мотор, а й жорсткість щетини на робочому валику. Особливо це важливо, якщо ви плануєте чистити щільні килимові покриття з довгим ворсом.

І потужність моделі, звісно, грає не останню роль. Наприклад, механічні моделі більш ефективно працюють на миючих пилососах, оскільки потужність останніх більша. Якщо говорити про чищення меблів, то це краще робити вертикальним пилососом і до нього також можна підібрати потрібну модель турбощітки.

потужність турбощітки

І оскільки при збиранні пристрій обов'язково забруднюється, в деяких агрегатах є спеціальний індикатор, який вчасно вам покаже, що механізм потребує чищення. Звичайно, подібну функцію не можна назвати основною і життєво необхідною, але, погодьтеся, вона спростить експлуатацію і навіть продовжить термін служби агрегату.

Дизайн, габарити та вага – теж мають значення. Наприклад, труба професійних моделей набагато ширша, ніж у звичайних пилососів. Але деякі пристрої мають у комплекті спеціальні перехідники, які дозволяють стикування з трубощіткою надійним чином.

вибір турбощітки

Обслуговування та догляд

Як і будь-який інший пристрій, турбощітка потребує правильного та своєчасного догляду. Якщо цим знехтувати, ви не лише зменшите якість прибирання, та й значно скоротите період експлуатації агрегату.

догляд за турбощіткою

Причиною забруднень часто стає шерсть домашніх тварин, волосся, нитки з килимів. Все це застрягає всередині щітки, тому деякі виробники виготовляють моделі з прозорою кришкою, щоб відразу можна було помітити, що час чистити. У середньому чистка повинна проводитися через 2-3 прибирання.

чистка турбощітки

Як це зробити:

 1. Обережно від'єднати конструкцію від основної побутової техніки.
 2. Зняти кришку, яка виконує захисну функцію.
 3. Прибрати з поверхні валика всю шерсть, волосся, нитки та інше сміття, що намоталося в процесі роботи.
 4. За допомогою сухої ганчірки прибрати з внутрішньої частини пристрою пил і сміття, що залишився.
 5. Прочистити лопаті.
 6. Після чищення щітки повернути захисну кришку на місце.

чистка турбощітки

Якщо проводити таку чистку регулярно, то щітка гідно справлятиметься з прибиранням і прослужить вам довгі роки. А через кожні півроку проводите генеральне чищення. Послідовність дій буде такою:

 1. Так як пристрій складається з двох половинок, спочатку потрібно відкрутити болти, що з'єднують їх.
 2. Озброївшись ножицями, пінцетом та сухою ганчіркою, прочистити всі важкодоступні місця. Тільки робити це слід обережно, щоб гострими предметами не пошкодити саму конструкцію.
 3. Після чищення знову зберіть пристрій.

Найпопулярніші бренди

Electrolux

Відмінні риси продукції цього бренду: висока якість очищення та велика потужність. Підходить також для пилососів Rowenta та Phillips. У комплекті продається провідник, тому, можливо, модель підійде і до інших моделей.

турбощітка Electrolux

Dyson

Якщо вам потрібний пристрій для очищення ковроліну від вовни тварин, то агрегати цієї марки точно ваш варіант. Крім цього, турбощітку Dyson легко чистити, вона дуже просто розбирається та збирається. Підходить практично до будь-якого пилососу.

турбощітка Dyson

LG

Пристрої чудово підійдуть для видалення проблемного сміття з різних поверхонь. Щітка виготовлена із міцного пластику, має індикатор забруднення, що полегшує її експлуатацію.

турбощітка LG

Турбощітка – це дуже корисна у господарстві річ. Вона здатна в рази збільшити ефективність роботи вашого пилососа, і позбавити від набридлої вовни, пилу та бруду.

Відео: огляд універсальної турбощітки

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар