Що таке ручка-коректор, загальна характеристика та види

Слово – не горобець? Так, доки воно не написане. Відомо, що папір все стерпить. Проте вона не переносить грубих друкарських помилок, помилок пунктуації і просто поганого тексту – всього того, що в надлишку надають муки творчості.

помилки на папері

Саме для таких випадків і була винайдена коректор-ручка – що це таке, різновиди і як користуватися зрозуміти можна за дві секунди, а ось переоцінити її значущість – навряд чи!

ручка коректор виправляє помилки

Пристрій та призначення

Коригуюча ручка призначена для видалення (маскування) помилок та помарок у рукописному або машинописному тексті.

точкове виправлення помилок

Будучи представником цілого сімейства канцелярського приладдя, вона дозволяє легко здійснювати точкові та акуратні виправлення. Це особливо важливо, оскільки користуватися стрічкою, що коригує, або «штрихом» не завжди зручно при високій щільності тексту.

ручка коректор тонка

Конструктивно такий пристрій більше схожий на олівець або маркер, ніж на ручку. Проте в ній застосовується той самий принцип нанесення барвника, як і в звичайній кульковій ручці – звідси і назва.

ручка схожа на маркер

Основною відмінністю ручки-коректора є невеликий дозатор, що представляє собою пластиковий або гумовий мішечок, який розташовується біля основи і призначається для примусової подачі замазки.

дозатор у коректора

Коректор-ручка – що це таке, різновиди та як користуватися?

Оскільки коригувальна ручка передбачає один єдиний варіант виконання, існуючі види цього канцелярського приладдя розрізняються тільки в наступному:

  • Формат виконання. Виготовляється на кшталт кулькової ручки або маркера – схожа на фломастер, але відрізняється збільшеним корпусом.
  • Тип подачі фарби: самоплив або примусовий, за допомогою дозатора.
  • Наконечник: пластмасовий чи металевий.
  • Об'єм: від 3 мл. до 12мл.
  • Товщина штриха: 0,8-1,0 мм.
  • Склад рідини, що використовується.

відмінності коректорів

Коректор канцелярський: що потрібно знати про рідину, що коректує?

На сьогоднішній день розрізняють три типи замазки, що коригує:

  1. На водяній основі. Найпростіший і найдешевший варіант. Недолік – довго сохне.
  2. Спиртова. Швидко висихає, але критична до тривалого перебування у відкритому стані.
  3. Емульсійна (на олійній основі). Вдале поєднання перших двох типів – швидко сохне на папері та довго зберігає плинність. Дорога, не завжди можна знайти.

типи замазки ручок коректорів

Розведення

При затвердінні рідини, що коригує всередині ручки, існує кілька випробуваних способів повернути їй працездатність. Так фарба на основі води добре розлучається водою.

розведення коректора водою

Засохлий спиртовий коректор можна розвести спиртом чи ацетоном. Також допускається використовувати рідину для зняття лаку.

спирт для розведення коректора

Якщо ж затверділа канцелярська замазка на основі емульсії (масляна) – тут допоможе тільки спеціальний розчинник, який купується окремо.

розчинник для коректора

Важливо! Іноді погана робота коректора може бути спричинена його неправильною експлуатацією.

неправильна експлуатація коректора

Як правило, при першому використанні або після тривалої перерви рекомендується добре потрясти ручку – всередині її знаходиться металева кулька, спеціально призначена для розмішування рідини.

ручка перед початком роботи

Правила користування ручкою-коректором

Використання цього типу коректора нічим не відрізняється від звичайної ручки кулькової для письма. Потрібно зняти захисний ковпачок, прикласти наконечник до місця, де потрібно виправлення, і заштрихувати ділянку.

користування коректором

Для ручок з дозатором слід несильно натискати на мішечок з фарбою. У деяких моделях може бути вбудований захисний клапан. У такому разі перед фарбуванням потрібно трохи втиснути наконечник, щоб замазка могла вільно текти.

озатор біля ручки коректора

Як користуватися стрічковим коректором

Основна відмінність такого коректора від ручки полягає у способі нанесення фарби.

стрічковий коректор

Тут це тонка стрічка фіксованої ширини, яка намотана на спеціальний барабан. Стрічковий коректор має на кінці тонкий майданчик, з-під якого і подається стрічка. Для внесення виправлень достатньо прикласти цей майданчик до паперу і потягнути убік – біла смужка відмінно приховає помарок. Таке пристосування в основному використовується для редагування машинописного тексту.

стрічковий коректор використання

Що пропонує ринок?

Сьогодні в будь-якому канцелярському магазині можна зустріти десятки різних моделей коректорів як від відомих виробників, так і не дуже. На вітчизняному ринку популярністю користуються вироби французької фірми BIC, яка пропонує величезний асортимент на будь-який смак.

ручка коректор бік

Якщо потрібна хороша канцелярська замазка, можна сміливо купувати вироби російських брендів Erich Krause і Brauberg, продукція яких відрізняються високою якістю і широким асортиментом.

ручка коректор брауберг

ручка коректор еріх краузе

Крім того, непоганим вибором можуть стати коректори від Mitsubishi – Uni, а також канцелярське приладдя Krone та 4Office.

ручка коректор уні

ручка коректор офіс

Для тих, хто віддає перевагу все яскраве та незвичайне, британська торгова марка Yes, пропонує ручки різноманітних кольорів в оригінальному виконанні.

ручка коректор yes

Іноді сучасні технології подають дуже приємні сюрпризи, які згодом суттєво полегшують життя, наприклад, кулькова ручка, скотч або блискавка-застібка. Так і коректор-ручка – що це таке, різновиди та як користуватися деякі знають ще з молодших класів.

ручка коректор користь

Для багатьох людей цей простий предмет давно став незамінним, полегшивши виконання робіт, пов'язаних із правкою та редагуванням тексту. Зрештою, від економії часу та сил виграють усі.

Відео: що робити, якщо ручка-коректор не пише

WowCracy
Додати коментар