Що таке пэчворк і як його зробити своїми руками

Більшість відомих дизайнерів здатні створювати цілі колекції, які пошиті з клаптів тканини. Першу модель вигадав Ів Сен-Лоран у далекому 1971 році. Тренд одразу ж був підхоплений іншими модельєрами.

клаптикове покривало для дівчинки

Що таке Печворкінг

Пєчворк є створення речей з тканинних клаптів. Спочатку шматочки з'єднуються в блоки, що мають вигляд геометричних фігур. Після чого з них шиють ковдри, подушки, шорти, сукні, накидки на крісла, фіранки та багато іншого. Для бабусь цей вид був економним. Адже він може дати речі друге життя.

подушки в стилі печворк

Причини заняття клаптиковим гаптуванням:

 • Замість витрачатися на декоративні вироби, їх можна створити власноруч.
 • Необхідність у викиданні зіпсованих речей та непридатних наволочек повністю відпадає.
 • Створюються ексклюзивні та оригінальні речі.
 • Під час шиття відбувається розслаблення та відпочинок від трудових буднів.

Печворк для початківців потребує певного набору інструментів. До них відноситься: голка, нитки, тканина, ніж для розкривання, вимірювальна стрічка, крейда або олівець, шпильки, праска, напальчник, лінійка, картон та килимок. Для більш прискореного процесу рекомендують взяти швейну машину.

декоративна доріжка з клаптів

Щоб максимально правильно освоїти цей вид шиття, варто дослухатися наступних рекомендацій:

 • Спробувати шити з готового набору – придбати заготівлю можна в будь-якому магазині рукоділля. Далі залишиться лише з'єднати всі елементи. Виконувати крою та вирізання не знадобиться.
 • Починати з квадратів – такий варіант найлегший і найпростіший. Їхнє з'єднання не викличе жодних труднощів. Складні постаті краще залишити на подальше створення шедеврів.
 • Шити зразки – перед виготовленим габаритним виробом, рекомендують потренуватися на маленьких шматочках. Таким чином, надається можливість врахувати всі похибки і навчитися виправляти їх.
 • Застосовувати клаптики великого розміру – малогабаритні шматочки вимагають великої кількості рядків. Можна швидко втомитися від шиття та не доробити виріб. Завдяки великим клаптям часу на виготовлення витрачається набагато менше.
 • Повторювати за іншими – спочатку слід набити руку. Тобто слідувати покроковим урокам, які вже представлені. По першій не варто гнатися за оригінальністю.
 • Навчиться комбінувати кольори – на спеціальних сайтах навчать підбирати відтінки, що гармонують між собою.

килимок з клаптів печворк

килимок з клаптів фото

клаптевий килимок

килимок з клаптів в інтер'єрі

Додаткова інформація! Найчастіше цей вид шиття застосовується для виготовлення ковдр. У Сполучених Штатах Америки така технологія називається квілтінг. Практично кожна американська жінка має вироби власноручного виробництва.

Схеми та шаблони для початківців

Шаблон являє собою форму з картону або пластмаси. Його можна зробити самостійно або купити у спеціалізованому магазині. Для створення слід накреслити на аркуші паперу необхідний елемент без відступів, призначених для швів. Після чого з кожної сторони виконати відступ п'ять міліметрів, потім намітити другий контур (припуск на шви). Обидва контури вирізати, вийти дві заготовки.

картини панно пэчворк

Початківцям підходять такі схеми:

 • Квадрат у квадраті – трикутники, які є рівнобедреними, з'єднуються в індивідуальні блоки, що мають квадратну форму.
 • Російський квадрат – навколо головної фігури нашиваються смужки або трикутники.
 • Американський квадрат навколо базової фігури пришиваються прямокутні фігури, що мають різну довжину, але однакову ширину.

Після того, як рукодільниця визначила схему, що підходить для себе, вона може приступати до шиття. Існують і складніші варіанти. Але для навчання рекомендують вибирати легку схему та використовувати її у більш громіздкому виробі. Також радять починати з повтору іншими, тобто скористатися вже готовими руками.

клаптевий килимок квадрат у квадраті

Як зробити печворкінг своїми руками

Техніка пэчворк не викличе особливих складнощів. Головне правильно підібрати матеріал та інструменти. Також бажано володіти навичками творчого вміння та фантазією. У такому разі можна створювати шедеври, які викликають захоплення у оточуючих. Причому виготовлення займе небагато часу.

Подушки та покривала

Для створення подушок і покривал своїми руками в стилі пічворкінг знадобляться клаптики будь-якого матеріалу. Далі вони розкладаються за певною схемою. Щоб малюнок залишався первісного вигляду, кожен шматок рекомендують пронумерувати. Два клапті сколюються за допомогою шпильки всередину лицьовою стороною, прострочуються на машинці. Таку процедуру слід зробити з усіма шматочками. Квадрати з'єднуються в смужки, а ті, своєю чергою, в полотно.

подушки в стилі пэчворк

З джинс

Для роботи з джинсою необхідно мати особливі навички. Адже така тканина щільніша, ніж бавовна. При цьому необхідність підкладки відпадає, що значно полегшує роботу. Способи виготовлення речей нічим не відрізняються від інших варіантів.

Під час використання джинсової тканини обов'язково слід застосовувати наперсток. Через щільність вона проколюється складно. Також знадобиться пружна голка, довша та товща.

джинсовий печворк

Завдяки такому способу можна не викидати улюблений одяг, а дати йому нове життя, зробити з нього щось цікаве та незвичайне.

Шматкове шиття

Для цього виду спочатку слід визначитися з матеріалом. Зібрати всі шматки тканини, які є, виконати їх сортування за кольором та структурою. Потім можна приступати до складання самої схеми. Процедура з'єднання зазвичай складається з кількох етапів: зшивання індивідуальних фрагментів, об'єднання блоків, які вже готові, пришивання елементів до закінченого виробу.

клаптикове шиття

Блоки для печвірка

Блок є деталь майбутньої речі. Деякі з них дуже прості, інші складніші. Розглянемо обидва варіанти.

До складного відноситься Сходи Якова – вибрати тканину контрастних кольорів (наприклад, синій та червоний). Зробити з неї чотири смуги розміром 35х7 сантиметрів та чотири квадрати – 13,5х13,5 сантиметрів. Усі шматки мають бути різного відтінку. Скласти лицьовими сторонами між собою квадрати та окремо смужки. Одну зі смуг прострочити вздовж довгого боку. Шви злегка запрасувати. З'єднати її з іншою лицьовою стороною, не поділяючи, нарізати відрізки приблизно по сім сантиметрів (має вийти п'ять штук). Не розбирати шматки, між собою прострочити. Зрештою вийде чотири квадрати. Великі квадрати сколити по кутах і по діагоналі намалювати лінію. Зробити рядок на відстані п'ять сантиметрів від лінії з кожного боку, розрізати по діагоналі, але не по рядках. Запрасувати, зрізати куточки, виконати розкладку, все пошити.

пісворк сходи якові

Найпростішим вважається звичайний квадрат. Для цього слід взяти клапоть (можна з набору або вирізати його самостійно). З відвороту відзначити припуск, призначений для швів приблизно по одному сантиметру. Скласти навпіл виріб усередину лицьовою стороною. З вивороту прошити дві бічні сторони за відмітками, повинен вийти конвертик. Далі слід його вивернути, приплюснути, щоб вийшов ромб. Тепер береться наповнювач, у ньому потрібно вирізати квадрат за розміром конверта, залишити сантиметр на припуски. Наповнювач вставити у виріб, розправити нерівності. Відкриті краї ромба слід загнути всередину, сколоти шпильками, щоб вони не стирчали на всі боки. Почати зшивати загорнуті куточки, виймаючи по ходу шпильки.

Пічворк з квадратів

Важливо! У пічворку слід не тільки виконувати акуратне шиття, але також постаратися, щоб композиція була гармонійною. Дозволяється застосовувати тканини, що мають різну фактуру. Вибір залежить від польоту фантазії майстрині. Також це є чудовою можливістю для самореалізації та розвитку у творчому плані.

Види печворку

Перед тим, як приступати до шиття будь-якого виробу, слід ознайомитися з викрійками та шаблонами. Заняття тільки здається легким і простим. Насправді воно вимагає особливої уважності та акуратності.

килимки з клаптів

Японська

Ця техніка об'єднала у собі традиції заходу та сходу. Активно використовуються шовкові тканини, стібка. Як основа служать різні геометричні фігури: квадрати, трикутники, прямокутники, ромби. Окрім виготовлення декоративних покривалів такий вид підходить для панно.

пісворк японський

В'язаний

З ним знайома більшість рукоділниць. Відмінність від традиційного пэчворка полягає в тому, що клаптики не зшиваються, а зв'язуються між собою спицями або гачком. У цьому використовують як тканину, і нитки для в'язання. Найпопулярнішим аксесуаром даного виду є жіноча сумка або велике покривало для ліжка.

в'язаний печворк

Млин

Вважається найпоширенішим варіантом. Складається з двох шматків тканини, що мають контрастні кольори. Надає можливість створити різні фігури, досягти оригінальних комбінацій.

візерунок печворк млин

Хата з колод

Формування візерунків виконується зі смужок навколо головного елемента. Найчастіше квадрата. Укладання відбувається по спіралі. Ще один варіант такої техніки полягає в тому, що квадрат зміщується у кут.

печворк зроблена з колод хата

Зверніть увагу! Щоб візерунок був максимально чітким, малюнок необхідно збирати зі смужок, що мають однаковий колір. Збір відбувається попарно. Варто пам'ятати про те, що все має гармоніювати між собою за кольором.

Крейзі-Печворк

У перекладі означає «божевільний клаптик». Основна риса – застосування фігур різноманітної форми. Вона може бути неправильною, кривою або мати вигляд нестандартної аплікації. Маскування швів відбувається завдяки тасьмі або спеціальної вишивки. Сам виріб прикрашається різними декоративними деталями: бісером, ґудзиками чи підвісками із металу.

візерунок печворк крейзі

Майстер клас із пэчворку для початківців

Для даного виду шиття застосовують тканини, що мають яскраві та барвисті кольори. Перед тим як приступати до розкривання, радять її пропрасувати та випрати.

візерунок печворк крейзі

Покрокова схема в стилі пэчворк для початківців – наволочка з трояндою:

 1. Насамперед готуються клапті, що мають квадратну форму. Чим більше заготовок, тим більшими будуть параметри готового виробу.
 2. З тканини вирізати коло. У центрі покласти об'ємний наповнювач або шматок матеріалу. Виконати фіксацію за допомогою машинного рядка. Середина майбутнього шедевра готова.
 3. Клаптики квадратної форми скласти по діагоналі. Взяти приблизно від трьох до п'яти заготовок, пришити їх до виробу, що вийшов (навколо його середини).
 4. Тепер слід вибрати шматки іншого кольору та більшого розміру. Продовжуйте їх пришивати, доки не утвориться квітка бажаного розміру.
 5. Пелюстки, які були пришиті, підрізати по колу.
 6. По наволочці розподіляються троянди, закріплюються зигзагом або щільним рядком. Вийшла аплікація під назвою “об'ємна троянда”.
 7. Як доповнення можна використовувати лист, виготовлений з тканини відповідного кольору.

печворк наволочка з трояндою фото ідеї

печворк наволочка з трояндою фото

печворк наволочка з трояндою

печворк наволочка з трояндою ідеї

Стиль пэчворкінг надає старим речам можливість отримати абсолютно новий вигляд. Технікою може опанувати будь-яка початківець.

ВІДЕО: Печворк для початківців – майстер клас.

50 оригінальних варіантів виробів у техніці пэчворк:

текстиль у техніці пэчворк види оформлення

текстиль в техніці печворк види декору

текстиль у техніці печворк види дизайну

текстиль у техніці пэчворк огляд

текстиль у техніці пэчворк ідеї види

текстиль у техніці пэчворк види ідеї

текстиль у техніці пэчворк фото видів

текстиль у техніці печворк фото види

текстиль у техніці пэчворк фото

текстиль у техніці пэчворк види

текстиль у техніці пэчворк ідеї варіантів

текстиль у техніці пэчворк ідеї варіанти

текстиль у техніці пэчворк варіанти ідеї

текстиль у техніці пэчворк фото варіантів

текстиль у техніці пэчворк фото варіанти

текстиль у техніці пэчворк фото

текстиль у техніці пэчворк варіанти

текстиль у техніці пэчворк ідеї оформлення

текстиль у техніці пэчворк ідеї оформлення

текстиль у техніці пэчворк оформлення ідеї

текстиль у техніці пэчворк фото оформлення

текстиль у техніці пэчворк фото оформлення

текстиль у техніці пэчворк

текстиль у техніці пэчворк оформлення

текстиль у техніці пэчворк ідеї інтер'єру

текстиль у техніці пэчворк ідеї інтер'єр

текстиль у техніці пэчворк інтер'єр ідеї

текстиль у техніці пэчворк фото інтер'єру

текстиль у техніці пэчворк фото інтер'єр

текстиль у техніці пэчворк інтер'єр фото

текстиль у техніці пэчворк інтер'єр

текстиль у техніці пэчворк ідеї декору

текстиль у техніці пэчворк ідеї декор

текстиль у техніці пэчворк декор ідеї

текстиль у техніці печворк фото декору

текстиль у техніці печворк фото декор

текстиль у техніці печворк декор фото

текстиль у техніці печворк декор

Що таке пэчворк і як його зробити своїми руками

Що таке пэчворк і як його зробити своїми руками

Що таке пэчворк і як його зробити своїми руками

Що таке пэчворк і як його зробити своїми руками

Що таке пэчворк і як його зробити своїми руками

Що таке пэчворк і як його зробити своїми руками

Що таке пэчворк і як його зробити своїми руками

Що таке пэчворк і як його зробити своїми руками

Що таке пэчворк і як його зробити своїми руками

текстиль у техніці пэчворк ідеї

текстиль у техніці пэчворк фото

текстиль у техніці пэчворк

WowCracy
Додати коментар