Що таке клас віджиму в пральної машинки

Пральна машинка – це обладнання для прання білизни, яке виробляється в автоматичному або напівавтоматичному режимі. Коли приходить час її купувати, потрібно звертати увагу не тільки на її функції, такі як види прання, додаткові можливості, але й такі параметри: габарити барабана та його місткість, енергоспоживання, клас віджиму пральної машини.

віджимання в пральній машинці

Останні критерії також важливі при виборі та купівлі даного агрегату можуть економити час, витрачений на прання білизни.

Що таке клас віджиму

Клас віджиму впливає на показники швидкості, легкості висихання випраних речей. Час у пропорційній послідовності витрачений на дії, пов'язані з пранням, зменшується, якщо машинка відповідає потребам її власника.

на що впливає віджимання

Як відбувається віджимання:

 1. Після основної роботи РМ, автоматично вмикається заданий на початку роботи параметр швидкості віджиму.
 2. У цей час води у барабані немає. Вона була попередньо злита. Єдина рідина, що знаходиться в резервуарі, – це вода, всотана речами.
 3. Барабан починає швидко обертатися. Його швидкість може бути від 400 до 1600 об/хв.
 4. Час обертання залежить від швидкості. При цьому відбувається прилягання речей до стін барабанного резервуара. Цей процес регулюється відцентровою силою.
 5. При швидкому обертанні відбувається виділення води із білизни. Вона просочується через отвори у стінах у спеціальний бак.
 6. Вступає в роботу помпа. Вона перекачує рідину в каналізацію.

Коли відбувається віджимання – це може почути кожен у квартирі. Цей процес досить галасливий. У пральній машині в корпусі є противаги, які повинні гасити вібрації, що відбуваються в цей час. Вони частково роблять шум слабовираженим. Якщо задається автоматичний режим на різні типи прання, програма може самостійно за вимогами до прання певного виду тканини вибирати кількість обертів при віджимі.

гучний віджим

Різні моделі мають власний клас обертання барабана. У деяких нижній показник може бути 200, у інших – 400. Але майже всі мають функцію регулювання цих обертальних рухів або їх скасування повністю. Весь процес впливає ефективність висушування речей.

обертання барабана

Покупець має оцінювати кожен показник цієї сучасної техніки. У тому числі це стосується класу віджиму. Це важлива категорія функціональності РМ. Минув той час, коли білизна викручувалась вручну.

викрутити білизну вручну

Тепер дістаючи його з машинки після прання, можна повісити його у відведеному місці, через певний час зняти повністю сухе (час сушіння залежить від температури в атмосфері). У якому стані сухості вивішуються речі залежить від швидкості обертів барабанної системи.

сушка білизни

При тестуванні цього обладнання кваліфіковані спеціалісти проводять певний вид розрахунків. Вони призначають кожному типу віджиму свій клас, який притаманний саме цьому агрегату. При цьому виробляється система, при якій білизна віджимається і зважується до цього процесу після нього. При розподілі цих двох показників виходить потрібний коефіцієнт. Завдяки йому йде розрізнення класність цієї функції.

виробництво пральних машин

Розрахункова формула, яку можна застосувати для самостійного обчислення коефіцієнтного показника:

 1. Після завершення процесу «Основне прання» провести зважування речей, що знаходяться у мокрому стані;
 2. Після віджимного режиму дістати та зважити суху білизну;
 3. Здійснити розрахунок за формулою для обчислення класу: ((m1-m2)/m2) х100%;
 4. Отримати відсоткове значення, що означає потрібне значення.

розрахувати віджимання самостійно

Який тип віджиму вибрати

Для того щоб зрозуміти, що таке клас прання, потрібно вивчити, чим відрізняються показники вологості. У кожній країні діє одна стандартизація цього виду роботи пральної машини. Він враховує відсотковість вологості білизни за різних обертання барабана.

стандарт віджиму в машинці

Чим клас вищий, тим сильніше відбувається віджимання, оберт барабана більше, речі – суші. Щоб відокремлювати один вид віджиму від інших, було введено позначення.

класи віджиму

Категорій шість, і вони виражаються латинськими літерами: A, B, C, D, F, G. За спаданням зменшується якість віджимальних властивостей. А – це найвищий показник. G – це найнижчий у шкалі віджимання. Вологість первісна та кінцева після процедури високого обертання барабана розраховується і присвоюватись тому чи іншому класу.

“G”

Цей вид класу знаходиться у самому низу шкали вологості. Даний вид може застосовуватися для особливого виду делікатних тканин, які не потрібно піддавати жорсткій обробці або сильно впливати на них. При віджиму в класі G волога, що залишається в речах, обчислюється у 90 відсотковому показнику.

прання делікатних речей

При невеликій швидкості обертання барабана білизна втрачає при цьому лише 10% води, яка в ньому міститься після основного прання. У цьому число оборотів становить 200-400 одиниць за хвилину.

“F”

Цей клас вищий за показниками від попереднього. Він після закінчення процесу видає сухішу білизну, але недостатню для повного і швидкого висихання за кілька хвилин на свіжому повітрі. Відсоток у своїй перебувати лише на рівні 80-90. Барабан крутиться більш жваво і становить 600 об/хв.

суха білизна після прання

Шерсть потрібно віджимати тільки на такій кількості обертів, щоб не зашкодити її структурі. Це дуже важливий момент для цього виду матеріалу.

“E”

При цьому режим вологості в тканинах зменшується. Після зупинки прання та витягування білизни з резервуара, можна навпомацки зрозуміти, що речі стали сухішими. Відсотковий показник при цьому зупиняється на позначці 70-80. Швидкість оборотності барабанної системи становить 800 об/хв.

дістати суху білизну після прання

Цей клас рекомендується для білизни, яка сушитиметься на свіжому повітрі в спеку. При цьому через вологість, що залишається, в волокна тканини вберуться весняні або літні аромати. Білизна пахне свіжістю.

“D”

Це середній показник у класності віджимних властивостей, щоб зрозуміти яка швидкість віджиму краще в пральної машині, варто оцінювати свої потреби. При встановленні цього режиму віджим відбуватиметься у 1000 обертів на хвилину.

оптимальний клас віджиму

Що є оптимальним показником для всіх видів прання та великої кількості характеристик матеріалу, з якого виготовлені речі (крім вовни та делікатних). Вологість речей становить від 62 до 70%.

“C”

Більш сучасна техніка для випрання білизни включає не тільки більше функціональних можливостей, але також збільшується кількість обертів барабана. Для даного класу є підвищені показники, які підходять для таких видів тканин, як синтетика. У цьому обороти перебувають у 1200 об/хв, і волога залишається у речах 53-62 %.

прання синтетики

“B”

Ще один представник екстра-класу – це модель СМ, в якому існує велика оборотність при віджиманні. Вона становить 1400 об/хв. Варто враховувати, що навіть у разі малого вмісту вологи в тканинах 45-53%, цей вид висушування не підійде для багатьох видів матеріалу.

прання джинсів у машинці

Досить швидкі обороти добре видаляти зайву рідину із синтетики, джинсової тканини, бавовни. Ці види щільні можуть витримувати великі навантаження.

“A”

Характеристика побутової техніки високого рівня, сучасного виробництва, що має категорію екстра-клас, може похвалитися великою кількістю можливостей. Клас «А» при віджимних операціях є затребуваним при виборі РМ. Висока спритна можливість може набирати швидкість до 1600 одиниць за хвилину. Це найбільший показник. Він є у невеликої кількості машинок.

сильний віджим

Волога, яка після такої процедури залишається у тканинах, становить лише 45%. Бавовна, синтетика, джинси, які вважаються досить щільними, їх важко викрутити вручну, стають досить сухими в цьому режимі в пральній машинці.

Європейський стандарт віджиму

Багато покупців задають собі таке питання: чи варто переплачувати за СМ з великою кількістю обертів, якщо білизна все одно вивішується на вулицю, де вона повністю висихає за кілька хвилин за спекотної погоди? Такий високий клас машинки краще купувати людям, які живуть у холодних областях країни, де сушити білизну проблематично, довго, незручно. Для середніх широт можна вибирати європейський стандарт, що знаходиться в районі C, D класу.

сушіння білизни на морозі

При цьому класі речі залишаються вологими, але можуть швидко висохнути. Класифікація F і G підійде як малобюджетний варіант, який використовується в спекотних районах, де сушіння білизни не буде проблематичним. Європейські стандарти враховують потреби населення різних країн, і класифікація такого рівня допоможе при купівлі полегшити параметри вибору.

сушіння білизни на вулиці

Не варто забувати про шкоду швидкого розгону барабанної системи, що чиниться на тонкі тканини. Вони не витримають таких жорстких навантажень. Декілька прань у такому режимі – і речі можна викинути.

швидкий розгін барабана

Також варто враховувати, що при сильному віджимі матеріал сильно пом'якшується і, якщо немає відповідного режиму легкого прасування, тоді цей виріб важко привести в належний для носіння вигляд при сильному його властивості до зминання.

пом'яті речі після прання

Придбати варто моделі, що знаходяться на середньому рівні обертових можливостей автоматичної пральної машини. Функція віджиму 1400 і 1600 може навіть не знадобитися. Деякі власники СМ її рідко використовують, боячись пошкодити волокна тканини. Тому при виборі цієї функції не потрібно купувати ту, що має показники високої оборотності агрегату, а слід вибирати машинку середнього класу.

просте прання без віджиму

Як впливає клас віджиму на енергоспоживання

Дані вище показники, безперечно, знаходяться на перших позиціях при виборі РМ, але не останніми є інші її характеристики. При покупці слід дізнаватися у консультанта в магазині або при вивченні інструкції кожної моделі, який клас енергоспоживання для пральної машини краще.

показники лічильника за світло

Комунальні розрахунки досить великі і хочеться скоротити їх наскільки можна до мінімуму. Але це важко зробити, якщо прання – це щоденне заняття, особливо для сімей, які мають маленьку дитину або багато проживають на одній житлоплощі.

Енергоспоживання можна визначити за вказівником А. Це означає, що дана пральна машинка споживає невелику кількість електричної енергії. При цьому навіть цей показник може змінюватися, є додавання до цього класу у вигляді одного або декількох +.

машинка класу а

Але чи взаємопов'язані електроспоживання СМ та система віджиму? Так це так. Чим більше машина витрачає зусиль на розгін барабана до оптимальної величини, тим більше для цього споживає електричної енергії. Тому великі обороти ведуть до витрат на оплату рахунків з електрики.

Фахівці з даного виду техніки найекономічнішими у споживанні електроенергії вважаю обладнання, що має клас В. При цьому білизна досить нормально віджимається і мало витрачається електрики на прання. Але якщо користування СМ не часто, відбувається раз на тиждень, тоді можна вибрати клас побільше.

економні пральні машинки

Поради щодо вибору машинки

Експерти підготували невеликий список порад щодо вибору СМ при купівлі:

 • Європейське складання даного обладнання має точні показники. Клас моделі відповідає заявленому у технічних паспортах. Можна бути впевненими, що обіг таких моделей буде ефективною для видалення вологи з речей.
 • При виборі необхідно приділити увагу моделям, мають такі позначення: А+, А++, А+++. Це досить енергозберігаючі види техніки, які на відміну від аналогів з меншою класністю менше витрачають електрики при різних видах прання.
 • Багато покупців вважають, що вид завантаження білизни в машинку впливають на якість віджиму. Але ж це міф! Віджимають вони однаково, але при цьому рівень шуму у пральної машини з фронтальним завантаженням білизни менший, ніж у представниць виду вертикального завантаження.

Якщо враховувати всі характеристики, представлені вище, дотримуватися порад експертних фахівців, тоді можна з упевненістю сказати, що обрана техніка служитиме своєму власнику – ефективно.

Відео: класи віджиму в пральних машинах і який з них кращий

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар