Що таке делікатне прання

Добре випрана річ виглядає чистою, яскравою і її можна носити ще не один сезон. На це впливає не тільки пральний засіб з реклами, а й дотримання правил прання. Бірочка на одязі від виробника створюється не дарма, на ній вказані значки, що дозволяють визначити, який режим прання вибрати.

вибір режиму прання

Що таке делікатний режим прання

Щоб розібрати зі своєю пральною машиною та її режимами, достатньо буде заглянути в книжечку з інструкцією та знайти позначення всіх позначок на приладі. Якщо говорити в цілому, що таке делікатне прання в кожній пральній машині, то це такий вид очищення речей, що щадить, що не шкодить їм і береже тонкість тканини.

визначення делікатного режиму

Коли він необхідний

Делікатне або ощадливе прання застосовуємо тоді, коли цього вимагає тканина, з якої виготовлено одяг. Прання у цьому режимі дозволяє уникнути линяння. Чи не шкодить тонким волокнам. З ним можна не переживати, що колір речі втратить свою яскравість. Звичайно, всі ці фактори можливі за дотримання певних правил проведення процесу прання.

тканини для делікатного режиму

Для яких речей потрібна

Під список ніжних тканин потрапили: атлас, спідня білизна, органза, шифон, мереживо. До них відносять всі види тканини з декором, мембранні та мікрофібру.

нижню білизну в пральній машині

Весь цей список легких, тонких тканин розбавлять: кашемір, шерсть та шовк. Це зумовлено тим, що ці 3 види тканини не переносять прання з потужним віджиманням, в якому буде велика кількість обертів. В ідеальному варіанті прання взагалі не використовувати режим віджиму.

прання вовняних речей

Як позначається делікатний режим прання

Дизайнер, який створював вашу улюблену блузу, вже передбачив момент, коли ви не знатимете, як її прати. Зверніть увагу, на речі є бирка із певними значками. Для визначення потрібного типу прання потрібно дивитися на значок тазика та градуси у ньому чи над ним. Якщо там зазначено, що потрібно 30-40 градусів для прання, то це він і є – режим делікатного прання.

вказівки на бирці одягу

Скільки триває за часом

Тимчасовий відрізок прання в машині, залежно від виробника, може бути визначений по-різному. В основному 50-90 хвилин, але є такі виробники, які дозволяють виконати прання за півгодини.

час делікатного прання

При ручному пранні не забувайте дотримуватися температурного режиму, він важливий для бережливого ставлення до речей. У випадках із сильними забрудненнями або застарілими плямами, краще звернутися до хімчистки за допомогою професіоналів.

Як самостійно налаштувати делікатний режим

Виробники пральних машин часто вказують у книзі з інструкцією, які знаки який режим позначають. Деякі з них можуть виявити турботу, написавши, що робити, якщо потрібне делікатне прання, а його, як окремий режим, не передбачили.

делікатний режим на машині

У кожного виробника значок делікатного прання на різній пральній машині може бути позначений по-своєму. Найчастіше, це квітка. Якщо такого режиму немає, але режими розділені по тканинах: шерсть, бавовна і таке інше. Тоді можна вибрати свій варіант тканини, але зменшити кількість обертів на віджиму або відключити зовсім.

режими пральної машини

Якщо немає цього виду:

 1. Вибирайте близький за типом режим.
 2. Речі надішліть у спеціальний мішок для тонких речей.
 3. Визначити який час рекомендовано застосовувати можна лише з середніх показників. Більшість використовують від 50 до 90 хвилин.
 4. Віджимання з мінімальною кількістю обертів або взагалі відключіть його.
 5. Не перевищуйте ваги завантаження барабана більше, ніж його половина.

прання делікатних речей

Важливо! Зверніть увагу на всі особливості прання в цьому режимі, щоб ви могли правильно скомбінувати налаштування прання.

Засоби для делікатного прання

Хімічний склад миючих засобів може як допомагати їм, так і шкодити. Не потрібно вдивлятися до складу кожного засобу та шукати незрозумілі простій людині компоненти: є вони чи ні. Виробник все робить за нас і вказує на етикетці, для якого одягу застосовувати гель чи порошок.

засіб для делікатного прання

Все ж таки, чим склад для делікатного одягу відрізняється від іншого, якщо він має ті самі компоненти, що і в інших гелів? А-ПАВи, хлор, фосфати, ензими – всі вони належать до розряду агресивних речовин. У товарах для делікатного одягу зменшують кількість цих компонентів у гелі.

склад засобу для делікатного прання

Інноваційні компоненти (натуральні) справляються з поставленим завданням гідного очищення за низької температури нагрівання води. До того ж варто звернути увагу на те, що частинки порошку можуть погано розчинятися в холодній воді. При поганому полосканні порошок закріпитися на волокнах тканини. Отже, алергічна реакція неминуча. Особливо це стосується людей з підвищеною чутливістю до алергенів.

алергія на компоненти порошку

Щоб уникнути ризику розвитку алергії, рекомендовано використовувати гелі для прання. Ними можна відпрати різні типи забруднень. Вони краще проникають у структуру тканини, легко вимиваються. У складі є добавки, що пом'якшують воду та зберігають форму речей. Подібні засоби гіпоалергенні.

гель для делікатного прання

Популярні виробники розділили засоби для щадного процесу прання на колірні розділи. Так, можна вибрати засіб для кольорового одягу, для білого та чорного окремо. Завдяки чому колір зберігається краще і знижується ризик линяння. Але не обов'язково накопичувати речі по різних “горах”, щоб коли набереться потрібна підлога барабана, могли випрати.

засоби для різних речей

Як проходить делікатне прання (+ підготовка речей до прання)

Дбайливе очищення речей проходить так само, як і будь-яка інша, але з певними нюансами. Обов'язково не забувайте оглядати кишені в одязі, якщо вони є, на наявність дрібних та важливих предметів.

Речі для делікатного прання не можна розділяти за типом тканини. Наприклад, можете прати кашемір та шерсть разом. Можна не поділяти речі. Линяння при пранні на 30 градусах – виключена. Колір буде збережено завдяки вибраному засобу.

прання кашеміру та вовни

Але деякі з виробників рекомендують все ж таки відокремити біле від чорного, і кольорове відправити в окремих лоток для прання.

сортування речей перед пранням

Лоток для миючого засобу наповніть порошком або гелем та кондиціонером. Останній засіб рекомендується застосовувати для пом'якшення жорсткості води. До того ж, ця рідина зберігає яскравість кольору. Хоча виробники гелів для прання вже передбачили цей факт і додали його до складу своїх коштів. Подібні комплекси компонентів суттєво економить витрати на покупку миючих.

гель та кондиціонер для прання

Температурний режим не повинен перевищувати 40 градусів. Якщо в машині немає дбайливого режиму, використовуйте описані вище пункти з діями в цій ситуації. Обов'язково нагадаємо, що віджимання не повинно бути сильним і його можна взагалі відключити. Під час віджиму, тим паче сильного, тканинні волокна руйнуються. Режим сушіння взагалі не потрібно вмикати. Делікатні тканини сушаться також дбайливо.

температурний режим прання

Якщо одяг, що стирається, має мережива, декор використовуйте тканинний мішок для прання. У разі відсутності можна замінити його наволочкою, бавовняною.

прання речей у мішку

У випадку, якщо прання не показало якісного результату, варто подумати, який етап було втрачено або зроблено не так.

Сушіння та прасування

Для тонких, делікатних речей після прання рекомендовано відмовитися від режиму сушіння. Тоді як сушити речі після прання?

Наприклад, можна розглянути таку делікатну тканину як шифон. Діставши з пральної машини, розкладіть одяг у горизонтальному положенні на махровий рушник або іншу тканину, яка легко вбирає вологу.

сушіння речей у рушник

Не рекомендовано виконувати сушіння поблизу джерел тепла і на прямих променях сонця. Використовуючи прищіпки, на одязі можуть залишитися сліди від них. Вирішенням подібних питань буде у вигляді розвішування одягу на плічках, у рівному стані, без складок.

сушіння делікатних речей

Шифон легко меніться, і гладити його – не найулюбленіше заняття багатьох. Щоб усе пройшло успішно, слід виконувати такі пункти:

 • Вибирайте режим шифону або шовку. Якщо праска не має подібних функцій, простежте, щоб температурний режим не перевищував позначки 130 градусів.
 • Не забувайте оглянути стан праски перед початком роботи. Робоча поверхня має бути чистою.
 • Починайте гладити, коли річ ще не повністю висохла. Обов'язково потрібно перед цим вивернути її та накрити марлею або хб тканиною.
 • Пульверизатор або пара здатні залишити розлучення.
 • Парогенератор відзначився гарною ефективністю.
 • Проведіть прасування на невеликих ділянках, не натискаючи сильно на одяг. Реч не потрібно стискати чи розтягувати.
 • Якщо це плісирована спідниця, можна набрати ванну гарячої води та повісити зверху над нею річ на вішалці.

прасування делікатних речей

Після всіх маніпуляцій з очищення та вирівнювання, не забувайте, що делікатний одяг вимагає до себе бережливого зберігання.

Переваги і недоліки

Навіть щадне прання має свої плюси та мінуси. Виходячи з усіх параметрів, що потрібні для дбайливого чищення, добрі сторони такі:

 1. Тривалість прання зберігає електроенергію.
 2. Процес відбувається досить швидко.
 3. Бережний вплив на текстильні волокна.
 4. Збереження людських витрат сил та часу.
 5. Миючого засобу потрібно небагато.

переваги делікатного прання

Цілком не обов'язково сортувати речі за кольором та тканиною, їх можна прати всі разом. Це дозволить заощадити час, що було витрачено на накопичення потрібної кількості одягу. За період збирання плями могли б більше вбратися у волокна.

З негативних сторін варто зазначити:

 1. Відсутність дезінфекції одягу. Віруси та бактерії помирають за високої температури.
 2. Якщо на речах залишилися плями поту та неприємного запаху, холодною водою їх видалити дуже складно.
 3. Для усунення складних різновидів плям попередньо доводиться замочувати виріб або намилювати.
 4. Позбутися пилових кліщів не вийде.
 5. Постільну білизну краще прати з високими температурами або в режимі виварювання (кип'ятіння).
 6. Якщо гранули порошку при низькій температурі погано розчиняються, це може спричинити алергічну реакцію.
 7. Часті делікатні прання можуть зіпсувати машину. З'явиться сіро-зелений наліт. Вирішення проблеми полягати у промиванні або ремонті.

недоліки делікатного прання

На жаль, зробити вибір, відмовившись від береженого прання, можна нашкодити улюбленому одязі безповоротно. Щоразу відносити предмети одягу в хімчистку дорого. Тому, намагайтеся приділити увагу вибору засобу для прання, яке не шкодить пральній машині, пом'якшує воду, зберігає колір одягу та тішить вас отриманим результатом. У складних випадках, з метою зберегти одяг та гроші, не буде соромним звернення до профі.

Відео: все про делікатний режим прання

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар