Що робити, якщо посудомийна машина погано миє посуд – причини поломок

Абсолютно кожна людина може виявити те, що її посудомийна машина зламалася. Тільки не треба в такі моменти бігти та викликати майстра. Дуже часто поломку можна виправити самостійно в домашніх умовах, не маючи під рукою спеціальних знань та інструментів.

посудомийна машина

Основні причини несправностей посудомийних машин

Основною причиною поломок, звичайно, може стати вік техніки. Якщо машина прослужила вам більше 5 років, то чекати гарного миття посуду від нього не варто. Це відбувається через знос запчастин і неправильного догляду за технікою.

фото посудомийної машини

Але дуже часто постає питання, «Чому посудомийка стала погано мити посуд?» лише через пару днів або тижнів після покупки:

 • Якщо ви купили дешеву китайську модель, то в ній ви зможете знайти неякісне збирання, а також її запчастини;
 • Погано змиєте їжу з посуду, перш ніж завантажити її у відсіки. Поганим миттям може стати і те, що не всім машинам під силу впорається з сильно брудними тарілками. Тому доводиться мити її самостійно;
 • Банальна, але часта ситуація – несправність розетки;
 • Причина поганої роботи техніки може залежати від використання поганого миючого засобу. Зазвичай воно не відмиває посуд або миє його надто погано;
 • Перед тим, як увімкнути посудомийну машину, потрібно перевіряти, чи дверцята закриті. Вона може не триматись або просто не фіксуватися;
 • Неправильне завантаження посуду також відіграє велику роль. Результатом стане погане миття верхньої полиці або нижньої. Перед тим, як завантажити посуд у посудомийку, варто уважно почитати інструкцію або хоча б звернеться за допомогою в інтернет. Ви скрізь знайдете інформацію про те, що тарілки повинні стояти нагорі, а низ варто заповнити великими каструлями, а келихи та чашки необхідно ставити лише догори дном.

посуд у посудомийній машині

завантаження посуду в посудомийку

гель для посудомийки

посудомийна машина з посудом

Чому посудомийна машина погано миє посуд

«Чому посудомийна машина погано миє посуд?» – Таке питання турбує всіх господарок. Кожна жінка хоче відкрити дверцята свого посудомийки з гарним настроєм у тій надії, що весь посуд тепер чистий. Але, замість цього вона побачить, що всередині нічого не змінилося і посуд не став чистішим.

брудна посуд у посудомийці

Якщо вам таке знайоме, ви точно можете сказати, що видовище не дуже приємне. Після такого випадку не варто панікувати, звинувачувати, шукати неполадки у посудомийці. Виправити проблеми буде легко.

каструля в ГСМ

Причини коли посудомийна машина стала погано мити посуд:

 1. Залишки їжі на тарілках та її присохлий вигляд. Якщо ви не стежите за видаленням зайвих елементів з тарілки, будьте готові до того, що таке миття не приведе до хорошого результату;
 2. Підбирати режим варто правильно. Вибирати бюджетний режим потрібно тільки в тому випадку, якщо ваші тарілки не сильно замазані;
 3. Не варто перевантажувати машину. Ділить посуд на два або на три рази;
 4. Вибирати засіб, що чистить, теж потрібно правильно. Якщо сталася поломка, варто перевірити цей варіант і змінити марку хімії.

використання таблеток у ГСМ

У чому причина якщо машина також погано відмиває посуд?

посуд у посудомийці

Наприклад, ви зробили усунення несправностей правильно, а ваша посудомийка все також погано функціонує, то її потрібно оглянути детальніше. Це означає, що вам потрібно буде її розібрати та подивитись деталі. Поломка може виникнути через те, що ви дуже часто користуєтесь машинкою, тому варто викликати майстра.

посудомийка не миє

Основні несправності та способи їх вирішення

 • Найстрашніший ворог для посудомийної машини – накип. Такого роду наліт може не давати воді розпорошуватись, через що і відбувається поломка. Щоб вирішити цю проблему, достатньо насипати всередину машини лимонну кислоту і запустити холостий режим при максимальній температурі;
 • Сміття може стати найголовнішою проблемою поломки вашого помічника. Не варто відправляти їжу до посудомийки, якщо на ній є залишки їжі, кісточки або серветки. З таким наповненням вона не те, що не зможе промивати ваш посуд, вона абсолютно не зможе працювати. Іноді варто перевіряти фільтр машини, щоб не було ніяких засмічень;
 • ТЕН вийшов із ладу. Якщо таке трапилося, то тут допоможе лише його заміна;
 • Проблеми в циркулярному насосі призведуть до того, що його також потрібно буде змінити на новий;
 • Поломка датчика каламутності води також призводить до того, що його потрібно замінити. Залишатися каламутною вода може, звичайно, але особливо позитивного результату на посуді ви не побачите.

накип у посудомийці

засмічення в посудомийці

зламався тен у пмм

насос циркуляційний

Важливо! Останні три поломки зі списку не рекомендується проводити самостійно. Тут потрібна лише та людина, яка має достатньо знань і яка працює зі спеціалізованими інструментами.

Поломка циркулярного насосу

Цей насос необхідний, щоб він накачував воду всередину посудомийної машини. У ті випадки, коли він виходить із ладу, вода перестає надходити у відділ із посудом, щоб відмивати її. Ви легко зможете розпізнати цю проблему, оскільки процес миття не запуститься зовсім.

циркуляційний насос

Проблема з крильчаткою розбризкувача

Крильчатка допоможе обертати коромисла, в яких знаходиться розбризкувач. Якщо крильчатка вийде з ладу, то розбризкувач перестане обертатися, а після цього почнеться збій або в одному відсіку розбризкувача або відразу в обох. Так вода і починає погано відмивати посуд.

розбризкувач для ГСМ

Несправність у нагрівальному елементі

Кожна посудомийна машина має пристрій, який необхідний для нагрівання води. Цей елемент найбільше вразливий до накипу. Його часте використання призводить до того, що він просто згорає. Якщо нагрівальний елемент вийшов з ладу, варто забути про те, що можна було б помити посуд у посудомийці. Все тому, що у холодній воді нормально посуд не вдасться вимити.

заміна ТЕНу

Поломка датчика каламутності

Датчик каламутності зазвичай лише у найдорожчих моделей посудомийних машин. Датчик надсилає інформацію про стан води в модуль програми, щоб ухвалити рішення про продовження миття посуду. Якщо відбувається поломка, датчик просто не розуміє, що таке «чиста» і що таке «брудна» вода. Як правило, машина в такому стані не може нормально працювати та правильно завершувати процес.

датчик каламутності води

Працездатність модуля управління

Модуль управління – це свого роду командир, який надсилає інформацію іншим запчастинам посудомийної машини. Наприклад, сюди входить команда «набір води», «нагрів води» тощо. Після того, як модуль виходить з ладу, він просто перестає давати команди і, отже, машинку потрібно тільки лагодити.

модуль управління ГСМ

У яких випадках буде потрібна допомога фахівців

Кожна проблема посудомийної машини має свій код. В даному випадку ми розглянемо посудомийну машину Арістон, а в цей список входять тільки ті випадки та можливі поєднання цифр та букв, які можуть з'явитися на екрані посудомийки:

 • Е01, Е05 – проблема з модулем управління;
 • Е1 – немає нагріву, можливо це замикання;
 • Е02, Е04 – вода не нагрівається;
 • Е2 – поломка датчика температури;
 • Е03 – говорить про те, що сушити посуд не вийде;
 • Е07 – злив води не працює.

код помилки е1

помилка е02

помилка е04

коди помилок посудомийки

Перед тим, як купувати цю техніку, потрібно добре подумати, чи готові ви займатися поломками і стежити за тим, щоб все працювало через п'ять років після придбання. Також не забувайте і про те, що посудомийна машина дійсно шикарно справляється зі своїм завданням і заощаджує купу часу, тільки якщо ви ставите в неї оптимальну кількість посуду і не відправляєте залишки їжі.

посудомийна машина

Відео: посудомийна машина погано миє посуд

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар