Що робити, якщо після змиву тече унітаз

Проблеми з санвузлом завжди неприємні, чи йдеться про поломку зливного бачка, протікання в самому унітазі або тріщини в каналізаційних трубах. Найчастіше несправність сантехнічного обладнання призводить до накопичення води на підлозі. У найкращому разі доводиться її постійно збирати ганчіркою. У гіршому – приходять сусіди з нижнього поверху і пред'являють рахунок за розлучення на стелі і кахлі.

кнопка змиву

Або пропонують відремонтувати санвузол, що нещодавно оновлювався. Є від чого зажуритися, особливо якщо майстер може прийти лише до середини наступного тижня. На щастя, на питання, як відлагодити поламаний унітаз, щоб не текла вода, можна відповісти і без допомоги сантехніка.

змив в унітазі

Ознаки протікання води в унітазі

Сантехніка не завжди протікає з утворенням калюж на підлозі. Течія може бути недостатньою для локальної катастрофи в окремому санвузлі, але її завжди більш ніж достатньо для створення проблеми, яка рано чи пізно обов'язково виллється в серйозніші неполадки. Чи йдеться про те, що протікає унітаз знизу після зливу води, або зносилася сполучна муфта.

тече вода в унітазі

Перелічимо основні ознаки перебігу:

 • Конденсат накопичується на бачку та трубопроводі.
 • Іржаві вапняні патьоки в місці виходу води в миску.
 • Слабкий натиск при довгому змиві. Або, навпаки, змив короткий.
 • Внутрішня поверхня унітазу завжди волога з боку бачка.
 • Регулярно чується дзюрчання води після наповнення бачка.

конденсат на бачку

Чому виникає текти

Можливо кілька причин появи течі:

 • Тріщина в основі унітазу.
 • Проблеми із поплавком.
 • Недостатньо добре затягнуті елементи кріплення. Фізичний знос кріплення.
 • Вихід із ладу ущільнювача.
 • Фізичний знос гофри чи манжети.
 • Несправність бачка.
 • Проблеми із зливною конструкцією.
 • Проблема між основою унітазу та бачком.

тече бачок унітазу

Розглянемо докладніше всі вищезгадані несправності та способи їх усунення.

Тріщина в основі унітазу

Спосіб усунення багато в чому залежить від характеру тріщини. Вона може бути невеликим сколом, що не порушує герметичності сантехнічного виробу. Тріщина може бути ненаскрізною, односторонньою. А може бути видно вже і з обох боків. Якщо навіть унітаз ще не підтікає, він обов'язково з часом почне пропускати все більше води. А якщо сантехніку не лагодити і пустити ситуацію на самоплив, закінчиться все зовсім сумно.

тріщина в основі унітазу

Якщо тріщина занадто глибока і явно загрожує герметичності виробу, краще замінити унітаз. Якщо ж скол незначний і не наскрізний, його можна спробувати склеїти:

 • Гарним універсальним клеєм або спеціальним клеєм для кераміки.
 • Епоксидною смолою із затверджувачем.
 • Холодне зварювання.
 • Силіконовий герметик.

Невеликі розломи доцільно склеювати в тому випадку, якщо небагато пошкоджені бачок або чаша та скол не загрожує герметичності виробу.

тріснув унітаз

Зверніть увагу! Навіть найміцніший клей не поверне конструкції колишню міцність! Не зазнайте відремонтованої ділянки надмірними навантаженнями. Поводьтеся з ним якомога акуратніше.

Загальний алгоритм дій при склеюванні незначних розломів:

 1. Підготуйте клейовий склад.
 2. Очистіть місце пошкодження від дрібних уламків кераміки та бруду.
 3. Зачекайте, доки ділянка підсохне.
 4. Знежиріть поверхні, що ремонтуються бензином або ацетоном.
 5. Нанесіть клей на шматок фаянсу, що відколовся, і притисніть його до місця сколу з дотриманням рекомендацій виробника (попередньо варто почитати інструкцію).

тріщина в унітазі

Прискорити просушування місця склеювання можна за допомогою побутового чи будівельного фена. Час висихання залежить від використаного клейового складу. Якщо герметику вистачить і півгодини, то для холодного зварювання знадобиться години чотири.

будівельний фен

Можна спробувати усунути і більший наскрізний розлом, проте склеювання глибокої тріщини в основі унітазу годиться лише як тимчасовий захід. Причому дуже тимчасовою. Унітаз варто якнайшвидше замінити. Якщо все-таки вирішите відремонтувати, використовуйте епоксидну смолу із затверджувачем. На додаток до описаного вище алгоритму роботи – варто попередньо просвердлити два отвори по краях розлому і зробити болгаркою надріз половиною товщини стінки по краях тріщини. Для свердління використовуйте свердло з кераміки, для болгарки – диск по каменю.

встановлення унітазу

Погано закручені кріплення

Найпростіший випадок – кріплення недостатньо сильно затягнуті. Усунути нескладно – достатньо підтягнути кріплення. Проте текти можуть викликати й інші причини.

фіксація унітазу

Пристрій системи кріплення досить просто: по дві шайби та прокладки з обох боків та металевий болт із гайкою. Якщо пластикові шайби і прокладки без механічних пошкоджень можуть простояти цілу вічність, то болт з часом іржавіє, а вода починає просочуватися через різьбу, що зношується через корозію. Вихід один – замінити болт. Як правило, це потрібно робити кожні 3-5 років.

монтаж кріплень

Зверніть увагу! Підтягувати кріплення потрібно рівномірно, з одного та з іншого боку. В іншому випадку бачок буде встановлений з перекосом, що загрожує виникненням нових проблем.

бачок унітазу

Зносилася манжета чи гофра

Гофра дуже зручна в плані підключення зливу до каналізації, однак і вона з часом зношується, виходить з ладу і починає підтікати. З цією проблемою неважко впоратися самостійно.

гофра з манжетою

Акуратно знімаємо виріб, що відслужив свій термін. Потім зачищаємо та знежирюємо посадкові місця на кінцях відведення на чаші та каналізаційної труби. Чекаємо, доки підсохне. Наносимо на відводи герметик та встановлюємо нову гофру.

Проблема з бачком

Перш ніж визначатися, як відремонтувати унітазний бачок, якщо з нього біжить вода, потрібно зрозуміти, чим викликана проблема. Вище ми вже розглянули усунення несправностей у вигляді зношеного або погано закрученого кріплення, проблеми зі зливальним механізмом та поплавцем будуть розглянуті нижче.

тече бачок унітазу ремонт

Найчастіші причини протікання:

 • Нещільно встановлений на чашу бачок. Погано затягнуті гвинти. Рішення: рівномірно затягнути з двох сторін, намагаючись не допустити перекосу бачка.
 • Фізичний знос кріплення через корозію. Рішення: замінити гвинти.
 • Наскрізний розлом із порушенням герметичності. Рішення: замінити бачок. Тимчасове рішення: спробувати склеїти епоксидну смолу з затверджувачем.
 • Зношування сполучної муфти. Рішення: акуратно зняти бачок, замінити муфту, встановити бачок, рівномірно затягнути гвинти, не забувши заздалегідь встановити шайби.

Перед тим, як робити заміну прокладки або гвинтів, потрібно спустошити бачок і акуратно відкрутити болти. Якщо гвинти сильно заіржавіли, доведеться повозитися.

бачок усередині

Щоб перевірити герметичність сполучної муфти, достатньо її зняти та стиснути руками. Якщо матеріал еластичний і легко стискається, проблема, швидше за все, не прокладається. Якщо ж він затвердів і погано гнеться, муфту в будь-якому разі час міняти. Місця з'єднання обов'язково очищати від забруднень та знежирювати!

зливний механізм для унітазу

Проблема між бачком та майданчиком унітазу

Загалом ми розглянули заміну зношеної прокладки/муфти в попередньому пункті та відповіли на питання, що робити, якщо тече унітаз у місці з'єднання чаші та бачка. Чи виготовлена манжета із щільної гуми, поліуретану або силікону, її знос легко визначити за:

 • протікання під бачком;
 • тріщинам, помітним при візуальному огляді;
 • втрати еластичності, що легко визначити, спробувавши стиснути виріб.

прикрутити бачок до унітазу

Пошкодження ущільнювача

Перш ніж усувати несправність, пов'язану з пошкодженням ущільнювача, необхідно натиснути кнопку (або важіль) зливного механізму і спустити воду. Потім потрібно перекрити воду і від'єднати зливальний патрубок, що подає трубу та трубу переливу.

ущільнювальна гумка

Як тимчасове рішення можна підкласти під зношений ущільнювач змащену в олійній фарбі смужку тканини. Як варіант, можна використовувати гумову стрічку, згодом закріпивши її мідним дротом.

Проблеми з поплавком

Змінюються кнопки та дизайн бачків, а конструкція поплавця так і не зазнала значних змін за багато десятиліть. Так само рівень води регулюється поплавковим механізмом.

поплавок унітазу

На малюнку показано «класичну» схему зливного бачка. У сучасніших моделях рукоятка зливу частіше замінюється кнопкою, але основні принципи роботи механізму не змінюються. Як залишаються колишніми і функції поплавця та запірного клапана.

Найчастіше проблема полягає в тому, що бачок постійно наповнюється та зливається. Можливо кілька причин:

 • Фізичний знос поплавця чи мембрани.
 • Несправність клапана.
 • Перекіс поплавця.

бачок унітазу схема

Щоб відрегулювати поплавець із латунним важелем, найчастіше досить просто злегка підігнути важіль. У пластикових моделях регулювання здійснюється ослабленням або натягом гвинта кріплення. При фізичному зносі поплавця, мембрани або клапана, потрібно замінити деталь, що вийшла з ладу, попередньо злив воду з бачка.

Зливний механізм

Сам зливальний механізм виходить з ладу дуже рідко. Зазвичай у ньому і ламатися нема чому. Проблема найчастіше полягає в гумовому клапані, що замикає воду.

зливальний механізм

Якщо вода тече і не наповнює бачок, у 90% випадків проблема перекосу поплавка або запірного клапана.

Як усунути проблему

Спочатку перевіряємо, чи справді проблема у клапані. Для цього набираємо воду та натискаємо на клапан. Відразу буде видно, чи тече вода в унітаз чи ні, а також чи потребує заміни клапан.

клапан в унітазі

Що робити, якщо вода тече постійно

Спочатку визначаємо причину несправності. Піднімаємо кришку і піднімаємо поплавець. Вода перестала текти? Якщо так, підтискаємо важіль латунного поплавкового механізму або регулюємо пластиковий гвинтом (залежно від конструкції).

тече зливний бачок

В іншому випадку потрібно переконатися в цілісності клапана та шпильки. Останню, за потреби, легко замінити навіть шматочком мідного дроту. Складніше доведеться із заміною клапана. Стару деталь краще зняти і взяти з собою в магазин чи ринок. Інакше доведеться пояснювати продавцю на пальцях, що вам потрібно. І велика можливість взяти не зовсім те, що потрібно. Вода може підтікати і через зношеність груші. Варіант дій один – заміна деталі, що прийшла в непридатність.

Профілактичні заходи

Унітаз та бачок потрібно регулярно мити, очищаючи поверхню від іржі, вапняного нальоту та інших забруднень. Якщо цим займатися постійно, то не знадобиться навіть сильнодіюча хімія.

Також рекомендується щонайменше кілька разів на місяць перевіряти стан всіх сполучних елементів. При втраті еластичності гофрою, муфтами або ущільнювальними прокладками, варто негайно замінити елемент, що виходить з ладу, поки знос не привів до більш серйозних наслідків.

відкритий бачок унітазу

Більшість проблем із протіканнями у санвузлі нескладно усунути самостійно, не вдаючись до допомоги сантехніка. Ремонт своїми руками дозволить заощадити не лише гроші, а й час. Останнє особливо актуально в тому випадку, якщо сантехнік не вирізняється обов'язковістю та його виклик розтягується на дні, а то й тижні.

Відео: бачок унітазу не тримає воду – причини

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар