Що потрібно врахувати при очищенні мікрохвильової печі

Довга та безвідмовна робота мікрохвильової печі забезпечується правильним доглядом за нею. У процесі підігріву, приготуванні їжі або розморожування продуктів стінки внутрішньої камери пічки покриваються жирним нальотом, шматочками засохлої їжі, що пригоріла.

Довга та безвідмовна робота мікрохвильової печі забезпечується правильним доглядом за нею.

Як почистити мікрохвильову піч у домашніх умовах? У статті описані народні та професійні методи миття мікрохвильової печі з використанням пари, цитрусових та оцту. Враховано всі тонкощі прибирання побутового приладу, наведено поради експертів, перераховано запобіжні заходи.

Як почистити мікрохвильову піч у домашніх умовах?

Способи очищення мікрохвильової печі

Найбільш підходящий варіант для очищення мікрохвильової печі в домашніх умовах дається в інструкції користувача, яку обов'язково потрібно вивчити перед початком експлуатації купленого приладу.

Найбільш підходящий варіант для очищення НВЧ-печі в домашніх умовах дається в інструкції користувача

Щоб забруднення не перетворилися на нагар, що важко видаляється, рекомендується проводити легке очищення всередині ємності після кожного приготування їжі.

Щоб забруднення не перетворилися на нагар, що важко видаляється, рекомендується проводити легке очищення всередині ємності після кожного приготування їжі.

Достатньо протерти стінки та дно внутрішнього простору м'якою серветкою, змоченою у теплій воді. Більше капітальне прибирання пропонується робити 1-2 рази на місяць.

Достатньо протерти стінки та дно внутрішнього простору м'якою серветкою, змоченою у теплій воді.

Для очищення мікрохвильової печі зовні виробник радить використовувати м'яку тканину і теплий мильний розчин. Протерти спочатку ганчіркою, змоченою у мильній воді, потім чистою вологою серветкою для видалення мильних залишків. Після закінчення протерти сухою м'якою ганчірочкою. Найкраща тканина для протирання – мікрофібра. Вона м'яка, не дряпає покриття, добре вбирає вологу.

Для очищення мікрохвильової печі зовні виробник радить використовувати м'яку тканину і теплий мильний розчин.

За допомогою лимонної кислоти

Присохлі та затверділі субстанції, що прилипли до внутрішніх стінок, можна розм'якшити під впливом гарячої пари. Мікрохвильовці під силу влаштувати собі справжню «парну». У скляний посуд потрібно налити 400 мл води та додати до неї дві столові ложки лимонної кислоти. Добре перемішати та поставити на піддон у печі. Лимонна кислота буде каталізатором для посилення дії пари. Закрийте дверцята та увімкніть прилад на десять хвилин при максимальній потужності.

У скляний посуд потрібно налити 400 мл води та додати до неї дві столові ложки лимонної кислоти.

Після закінчення часу прибрати з камери круглу тарілку та кільце з роликами. Потім видалити зі стінок за допомогою тканини та мильного розчину розмоклі бризки та плями забруднень. Далі внутрішні покриття промити і добре протерти. Скляний піддон та роликове колесо можна очистити за допомогою тих самих засобів: тканинної серветки та теплої мильної води.

Після закінчення часу прибрати з камери круглу тарілку та кільце з роликами.

Якщо під рукою не виявилося лимонної кислоти, замінити її може лимонний сік у кількості двох столових ложок, вичавлений з двох половинок лимона. Залишки фрукта можна нарізати на часточки і додати у воду з лимонним соком. Порядок очищення аналогічний діям із лимонною кислотою.

Якщо під рукою не виявилося лимонної кислоти, замінити її може лимонний сік у кількості двох столових ложок, вичавлений з двох половинок лимона

Їдальні соди

Багато господині використовують у побуті для миття та чищення посуду харчову соду. Ефективний та екологічно чистий засіб відмінно підійде і для очищення мікрохвильової печі. Гідрокарбонат натрію до 60 градусів при взаємодії з водою утворює слаболужне середовище і добре розчиняє жирові відкладення. Кислотні складові за більш високої температури також позитивно впливають на масляні забруднення. Алгоритм дій такий самий, як у описаному вище способі.

Багато господині використовують у побуті для миття та чищення посуду харчову соду.

Півлітра води з'єднуємо з трьома столовими ложками соди в скляній ємності для мікрохвильової печі. Поміщаємо содовий склад у внутрішню камеру печі на піддон, що обертається. При закритих дверцятах виставляємо режим 10 хвилин на повній потужності. За відсутності достатнього ефекту час дії можна збільшити ще п'ять хвилин. Фінальна стадія – промивання та протирання за допомогою тканини та теплої води, за необхідності мильного розчину.

Поміщаємо содовий склад у внутрішню камеру печі на піддон, що обертається.

Стелоочисник

Для чищення мікрохвильової печі в будинку завжди знайдеться склоочисник. У його складі присутній ізопропіловий спирт – відмінний розчинник, що добре розчиняється у воді в будь-яких пропорціях.

Для чищення мікрохвильової печі в будинку завжди знайдеться склоочисник.

Для очищення печі потрібно суміш:

 • 2 частини очисника;
 • 1 частина води.

Що потрібно врахувати при очищенні мікрохвильової печі

Що потрібно врахувати при очищенні мікрохвильової печі

Внутрішні та зовнішні покриття мікрохвильового приладу відмивають від забруднень м'якою поролоновою губкою, змоченою приготовленим складом. Присохлі частки і затверділий нагар рясно просочують розчином. Чекають близько п'яти хвилин, поки забруднення не стануть достатньо м'якими для безперешкодного видалення. Наприкінці процесу всі поверхні кілька разів протирають серветкою, зволоженою чистою водою, для видалення залишків бруду та миючого засобу.

Внутрішні та зовнішні покриття мікрохвильового приладу відмивають від забруднень м'якою поролоновою губкою, змоченою приготовленим складом.

Апельсинові шкірки

У процес очищення НВЧ-пічки можна внести трохи південної екзотики. Очищаючим засобом при цьому послужить апельсинова шкірка, що містить органічні кислоти та ефірні олії. За допомогою апельсинових скоринок можна не тільки здійснювати профілактичне прибирання мікрохвильової печі, але і реанімувати піч, покриту застарілим жиром і нагаром. Для цього доведеться потерпіти та повторити операцію очищення кілька разів.

За допомогою апельсинових скоринок можна не тільки здійснювати профілактичне прибирання мікрохвильової печі, але і реанімувати піч, покриту застарілим жиром і нагаром.

Потрібно взяти скляну каструльку заповнити її шматочками апельсинової шкірки та залити водою. Далі поставити ємність усередину камери, закрити дверцята та включити на повну потужність на десяток хвилин. Після того, як рідина прокипіла встановлений час, помити внутрішні стінки, стелю та дверцята печі ганчірочкою, змоченою цитрусовою водою. Результатом роботи буде не лише чистота, а й приємний аромат апельсина.

Потрібно взяти скляну каструльку заповнити її шматочками апельсинової шкірки та залити водою.

Господарське мило

Лідируючі позиції в рейтингу миючих засобів для очищення мікрохвильової печі займає господарське мило, що містить у своєму складі луг. Мильний розчин можна застосовувати в комбінації з описаними вище способами і як самостійний варіант.

Лідируючі позиції в рейтингу миючих засобів для очищення мікрохвильової печі займає господарське мило, що містить у своєму складі луг.

Теплий мильний розчин та м'яка серветка з фібри – перевірений, ефективний засіб для регулярного чищення всіх деталей мікрохвильової печі:

 • внутрішніх та зовнішніх поверхонь;
 • дверцята та ущільнювачів;
 • скляного підношення, підставок та роликового кільця.

Що потрібно врахувати при очищенні мікрохвильової печі

Що потрібно врахувати при очищенні мікрохвильової печі

Що потрібно врахувати при очищенні мікрохвильової печі

Всі складові НВЧ-приладу обробляють мильною водою, промивають і витирають насухо.

Оцет

Доступним варіантом видалення легких і середніх забруднень може бути звичайний оцет 9% концентрації. У скляну чашку наливають 1-1,5 склянки води і додають 1-2 столові ложки оцту або чайну ложку оцтової есенції. Нагріванням протягом 9 хв на граничній потужності створюють усередині камери парову лазню. Бруд і жирові скупчення стають пухкими, легко видаляються ганчірочкою, змоченою в тому ж оцтовому розчині.

Доступним варіантом видалення легких і середніх забруднень може бути звичайний оцет 9% концентрації.

Важливо!

Через різкий запах оцтової кислоти працювати треба в добре провітрюваному приміщенні. Пари оцту швидко випаровуються. Після закінчення процедури поверхні протерти чистою вологою ганчіркою. За недостатнього ефекту процес очищення можна повторити.

Магазинні засоби та хімія для чищення мікрохвильової печі

З готових миючих складів, що продаються в торговій мережі, для відмивання мікрохвильових печей використовуються гелі для миття посуду (Fairy, AOS, Sorti). Водою просочують пористу губку і, не віджимаючи, капають на неї трохи миючого засобу. Декількома стисками домагаються створення рясної піни всередині губки. Потім її кладуть на тарілку і поміщають у камеру мікрохвильової печі. Пекти включають на 30 секунд при найнижчій потужності.

З готових миючих складів, що продаються в торговій мережі, для відмивання мікрохвильових печей використовуються гелі для миття посуду (Fairy, AOS, Sorti).

Важливо!

Слідкуйте за станом губки, щоб вона не розплавилася. Виділені при нагріванні пари миючого розчину розм'якшують жир і забруднення. Після відключення живлення приладу тією ж губкою і миючим розчином легко видаляють жир, що відшарувався, і розм'якші забруднення.

Головні поради експертів

 1. Чітко спиратися на рекомендації, дані в інструкції користувача.
 2. Щоб уникнути скупчення жиру, частинок їжі та їх пригорання слід регулярно (1-2 рази на місяць) очищати всі поверхні печі, включаючи дверцята, ущільнювачі та внутрішні пристрої.
 3. Чистити піч зсередини після кожного приготування їжі за допомогою м'якого миючого засобу, безпечного для здоров'я. Постійне нескладне прибирання полегшує експлуатацію побутового приладу.
 4. Починати чищення слід лише після остигання та відключення печі від електроенергії.
 5. Попередньо потрібно прибрати з камери всі підставки, скляну тацю, кільце з роликами. Починати слід зі стелі ємності, потім переходити на бічні стіни, дно, останнє в черзі за чистотою стоїть дверцята.
 6. Для запобігання розбризкуванню інгредієнтів посуд з їжею під час розігріву необхідно накривати скляною або пластиковою кришкою. При розморожуванні продукти обертають харчовою плівкою.
 7. З побутової хімії працюватиме тільки із засобами для очищення мікрохвильових печей, уважно читати інструкцію на упаковці.
 8. Починати чистку з народних методів: простої води та безпечних рецептів. Більш потужні очищувачі використовувати тільки для запущених забруднень, що важко видаляються.

Відео: Як відмити дуже брудну мікрохвильовку: порівняння народних методів та побутової хімії

Обов'язкове правило!

Працівник має одягати гумові рукавички, використовувати додаткові захисні засоби.

Що не можна робити, відмиваючи НВЧ-піч

 1. Застосовувати дуже часто лимонну та оцтову кислоту, здатну пошкодити емаль камери.
 2. Використовувати металеві мочалки, неміцні губки з частинками, що випадають, здатними пошкодити обладнання печі.
 3. Відтирати забруднення абразивними порошками, що наносять подряпини на керамічне покриття.
 4. Заливати рідини у вентиляційні отвори та решітку мікрохвильової печі.

Що потрібно врахувати при очищенні мікрохвильової печі

Що потрібно врахувати при очищенні мікрохвильової печі

Що потрібно врахувати при очищенні мікрохвильової печі

Що потрібно врахувати при очищенні мікрохвильової печі

Важливо!

Аерозолі та спреї краще не розпорошувати, а обережно наносити на губку чи серветку.

Як очистити ТЕН мікрохвильові печі

Якщо НВЧ-піч обладнана грилем і власник активно ним користується, жир, що виділяється, пригоряє на нагрівальному елементі. Потрібне регулярне очищення ТЕНу від жирного нальоту. В іншому випадку може з'явитися запах гару і скоротитися термін служби електронагрівача.

Якщо НВЧ-піч обладнана грилем і власник активно ним користується, жир, що виділяється, пригоряє на нагрівальному елементі.

Для догляду за ТЕНом на ринку пропонується широкий асортимент сучасних ефективних спреїв, гелів та аерозолів.

Короткий огляд пропонованих професійних засобів:

 • “Містер Чістер”;
 • “Ariston”;
 • Sano “Microwave Cleaner”.

Що потрібно врахувати при очищенні мікрохвильової печі

Що потрібно врахувати при очищенні мікрохвильової печі

Що потрібно врахувати при очищенні мікрохвильової печі

Головна складність прибирання полягає у важкодоступній циліндричній поверхні трубок ТЕНу.

Популярним є бюджетний спосіб очищення за допомогою технічного спирту та саморобного гачка з дроту, загнутого по діаметру трубок нагрівача. Гачок обмотують ватою або марлею, опускають у спиртовий розчин і приступають до чищення, рухаючись по колу трубок.

Популярним є бюджетний спосіб очищення за допомогою технічного спирту та саморобного гачка з дроту, загнутого по діаметру трубок нагрівача.

Як прибрати неприємний запах

З неприємним запахом у мікрохвильовій печі впорається звичайна харчова сіль, залишена на ніч в камері печі.

З неприємним запахом у мікрохвильовій печі впорається звичайна харчова сіль, залишена на ніч в камері печі.

Усталений неприємний запах адсорбується активованим вугіллям. Для цього таблетки вугілля потрібно стовкти і залишити в ємності НВЧ-печі на тривалий час.

Усталений неприємний запах адсорбується активованим вугіллям.

Для видалення важкого духу всередину камери ставлять ємність із водою та часточками цитрусових плодів. Включають пекти на десять хвилин і насолоджуються свіжим ароматом.

Для видалення важкого духу всередину камери ставлять ємність із водою та часточками цитрусових плодів.

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар