Що можна робити за допомогою блендера

Побутова техніка сьогодні міцно зайняла своє місце на кухні та стала надійною помічницею господині. Серед приладів, які полегшують її працю, гідне місце посідає блендер.

Щоб не відчувати розчарування з приводу невірного вибору, при покупці варто врахувати особливості та можливості пристрою.

Що таке блендер і для чого він потрібний

Блендер є електроприладом, який використовується для подрібнення продуктів, приготування різних страв і смачних напоїв. Він, по суті, є кухонним міні-комбайном, що має безліч функцій. Його використання має цілу низку переваг:

 • звільняє від виконання цих операцій вручну;
 • допомагає без особливих труднощів отримає необхідний результат;
 • значно заощаджує час.

що таке блендер

Ще однією перевагою є можливість вибору приладу, виходячи з потреб та фінансових можливостей.

Види пристрою

Широка лінійка приладів включає кілька їх видів: стаціонарні, занурювальні, комбіновані та портативні. Кожен з них має свої особливості, можливості, параметри, правила експлуатації, тому важливо знати, як користуватися блендером, та враховувати всі ці нюанси при купівлі та роботі:

 1. стаціонарні мають значні розміри, вони призначені для виконання операцій із великим обсягом продуктів;
 2. занурювальні мають ергономічну форму, працюють у ручному режимі;
 3. комбіновані поєднують можливості стаціонарних та ручних гаджетів пристроїв;
 4. портативні відрізняються невеликими розмірами, зручні у використанні, але мають обмежений функціонал.

стаціонарний блендер

занурювальний блендер

комбінований лендер

портативний блендер

Стаціонарні блендери

Стаціонарний пристрій є збірною конструкцією, установка якої не становить складності. Однак якщо власниця все ж таки не розуміє, як зібрати блендер і підготувати до роботи, необхідно уважно ознайомитися з інструкцією.

Він складається з основи-підставки, де знаходиться двигун. Елементи керування також розташовані на корпусі, який містить мотор. На нього в спеціальний паз встановлюється чаша із закріпленими на її дні ножами для подрібнення різних продуктів.

влаштування стаціонарного блендера

Для стаціонарного блендера характерні певні переваги, які значно полегшують процес приготування:

 • після запуску працює в автоматичному режимі;
 • за прийом можна обробляти великі обсяги продуктів;
 • не потребує ручного управління;
 • має доступну ціну;
 • ряд моделей передбачає наявність функції автоматичного очищення;
 • характеризується великою потужністю та міцністю елементів конструкції.

стаціонарний блендер переваги

У комплекті різних моделей можуть входити додаткові насадки.

Увага! Найбільш ефективна робота стаціонарної техніки можлива лише за максимального завантаження.

Занурювальні

Якщо в руки господині потрапив заглибний блендер, важливо знати, для чого використовується кожна його насадка і як його правильно експлуатувати.
Має витягнуту ергономічну форму, відрізняється невеликою вагою, зручно тримати в руці. Його використання значно заощаджує час приготування.

занурювальний блендер компактність

Серед переваг, які має прилад, відзначають його компактність, збільшена кількість функцій.

Зверніть увагу! Конструкція ножів ручного пристрою не використовується для нарізування та не підходить для приготування салатів.

Як правильно вибрати блендер для дому

Ще нещодавно блендер нечасто зустрічався в магазинах, а якщо його подавали як подарунок, він ставав предметом гордості господині.
Сьогодні ринок пропонує широкий вибір кухонних помічників відомих брендів зарубіжних та вітчизняних виробників. Прилади мають різні розміри, конфігурацію, функціонал. Однак є загальні правила, знання яких допоможе придбати саме потрібну техніку, при її виборі враховується:

 1. бажана потужність;
 2. зручність експлуатації;
 3. простота догляду;
 4. кількість та призначення ножів та насадок;
 5. обсяг готового продукту

параметри блендерів

Для тих, хто хоче купити багатофункціональний та безпечний прилад, варто звернути увагу на наявність додаткових функцій, серед них:

 1. захист від перегріву, що забезпечує автоматичне відключення, попереджаючи поломку двигуна та продовжуючи термін служби;
 2. наявність вакуумного режиму обробки продуктів, що оберігає інгредієнти, що змішуються, від окислення; у комплект включаються спеціальний вакуумний насос та герметичний контейнер;
 3. самоочищення приладу, яке здійснюється за допомогою невеликої кількості води.

додаткові функції блендера

Увага! У деяких моделях передбачені функції, що не мають суттєвого значення для їх ефективної роботи. Серед них – шумозаглушення, встановлення на стіну.

Низка виробників обіцяє, що за допомогою пристрою можна готувати страви на пару. Це справді так, але практика свідчить, що ефективність цієї функції надзвичайно низька, а готування створює безліч незручностей.

Технічні характеристики моделей можуть суттєво відрізнятися, тому перед покупкою треба ознайомитись з інструкцією з експлуатації.

Матеріал та розмір чаші

Виробники різних фірм пропонують чаші для блендера, виготовлені із різних матеріалів. Цей параметр має важливе значення, тому що безпосередньо впливає на терміни експлуатації та якість приготування їжі.

 • Скляна чаша виготовляється з вогнетривкого скла, що має відмінні показники прозорості. Воно має високу зносостійкість, не вступає в реакцію з компонентами оброблюваних продуктів, не вбирає запахів. Через скло зручно спостерігати, як відбувається операція обробки. Модель, обладнана чашею зі скла, коштує дорожче. При цьому варто пам'ятати, що скло досить крихке і потребує обережного поводження.
 • Металева ємність виконується з харчової нержавіючої сталі. Вона міцна, відрізняється значною вагою та не дає можливості визначати, на якому етапі знаходиться процес роботи.
 • Чаші із пластику – найдешевші, легко травмуються, швидко втрачають естетичний вигляд, їх не можна використовувати для приготування гарячих страв, зате вони міцніші ніж зі скла.

скляна чаша блендера

металева чаша блендера

пластикова чаша блендера

Важливим фактором продуктивності є об'єм чаші. Для занурювальних блендерів може використовуватись будь-яка ємність, а стаціонарні вже оснащені ними.

Об'єм чаші вибирається з урахуванням потреби у готовому продукті. Стандартна чаша – ємністю 0,5-0,8 л. Крім того, використовуються ємності 1-1,5 л і глеки до 2-2,5 л.

Потужність блендера

Потужність двигуна – головна умова продуктивності та реалізації функціоналу. Вона може коливатися у діапазоні від 120 Вт до 2,6-3 кВт.
Показники потужності допоможуть визначити, з якими видами продуктів можна використовувати прилад:

 1. потужність 250 Вт забезпечить приготування коктейлів;
 2. 220-360 Вт дозволить перемішувати м'які та рідкі продукти;
 3. потужність 350-650 Вт дає можливість працювати із твердими продуктами, збивати, готувати пасти, джеми, смузі, фарш;
 4. для колки льоду, розмелювання зерен кави ядер волоських горіхів потрібно пристрій потужністю 0,7-1 кВт;
 5. при замішуванні густого тіста потрібно, щоб потужність пристрою була 1-1,2 кВт; вона дозволяє переробляти продукти будь-якої твердості.

потужність блендера

Однією з технічних характеристик виробів цього типу є показник кількості швидкостей. Більшість пристроїв мають у своєму арсеналі дві-три швидкості. У разі розширеного функціоналу побутових приладів передбачено від 5 до 10 режимів.

Крім робочої швидкості, техніка може передбачати турборежучий та імпульсний.

швидкості блендера

Пульсуюча кнопка

Використання так званої пульсуючої кнопки свідчить, що конструкцією блендера передбачено імпульсний режим роботи. Він ефективний при подрібненні особливо твердих продуктів: шоколаду, твердих сирів, горіхів, що досягається при короткочасному збільшенні потужності двигуна.

Якщо затиснути кнопку, то ножі починають обертатись з максимально можливою швидкістю протягом короткого часу. Така функція необхідна,

 • якщо потрібно перетворити продукт на однорідну масу, самостійно вибравши ступінь помелу;
 • за важливості контролю ступеня подрібнення продуктів;
 • щоб прискорити процес перетворення інгредієнтів на однорідну масу;
 • коли важливо не допустити осідання суміші та утворення грудочок.

пульсуюча кнопка блендера

Підтримують імпульсний режим роботи лише пристрої потужністю не нижче 400 Вт.

Подрібнювач

Серед переліку операцій може бути передбачено подрібнення продуктів. У занурювальних пристроях для цього використовується спеціальна склянка, хоча підійде будь-яка інша ємність. Головне – вона повинна бути глибокою і мати високі борти, щоб вміст не розбризкувався.

подрібнювач блендера

Зверніть увагу! Перед закладкою для подрібнення овочі чи фрукти потрібно розрізати на частини. Якщо є кісточки, їх потрібно видалити.

У стаціонарному приладі операція проводиться у чаші, куди встановлюються ножі необхідного формату. Вона закріплюється на підставці.

Як користуватися блендером

Щоб техніка служила довго та продуктивно, потрібно знати, як правильно та ефективно користуватися блендером. Для цього спочатку необхідно ознайомитися з інструкцією, а надалі – суворо дотримуватися її.

Перед роботою важливо підготувати робоче місце, прибрати непотрібний для роботи посуд та інше кухонне приладдя. Необхідно перевірити чистоту та справність приладу, підготувати продукти, призначені для обробки.

підготовка до використання блендера

У ході роботи можна в повному обсязі використовувати можливості пристрою, дотримуючись рекомендацій виробників.

Як підібрати режим та насадки

З інструкції, що додається до пристрою, споживач дізнається, в яких режимах може працювати блендер: крім основного робітника, його конструкцією може бути передбачений імпульсний та турборежучий.

При імпульсному режимі ножі чи насадки працюють із короткостроковим перериванням обертання, що з необхідністю контролю за процесом переробки.

Турборежим надає можливість короткочасної роботи на максимальній потужності для досягнення повної однорідності продукту, що переробляється.

Обидва режими можуть застосовуватися недовго, щоб не знизити ефективність техніки.

Для розширення функціональних можливостей пристрою використовуються різні насадки:

 1. основна ніжка – для коктейлів, соусів, супів-пюре, дитячого харчування;
 2. насадку-віночок використовують для приготування рідкого тіста, збивання яєць, кремів, вершків;
 3. гаки – для замішування густого тіста, з'єднання м'ясного фаршу зі спеціями та цибулею.
 4. ніжка для приготування соусів, майонезу;
 5. для картопляного пюре;
 6. подрібнювач;
 7. “млин” для перемелювання кави, круп, цукру, солі, спецій;
 8. соковитискач із сіткою-фільтром;
 9. вакууматор для відкачування повітря із ємності з кришкою.

насадки для блендера

Залежно від моделі кількість насадок у наборі може змінюватися.

Що можна приготувати у блендері

Використовувати прилад можна для приготування багатьох різноманітних страв. Їхній перелік обумовлений технічними характеристиками пристрою, тому важливо знати, що можна робити блендером. Він справляється із перемішуванням закладених компонентів, подрібненням, колкою льоду.

подрібнення льоду у блендері

Стандартна насадка, що використовується при цьому, забезпечує подрібнення м'яса до стану фаршу, цибулі і часнику для котлет, приготування паштетів, пюре.

мус у блендері

Пишний омлет, білковий та інші види крему, муси, різні десерти можна зробити, використовуючи насадку-віночок. Також можна нарізати овочі для приготування м'ясних, рибних, овочевих та фруктових супів.

овочі в блендері

Техніка безпеки

Щоб пристрій прослужив протягом тривалого часу і радував безперебійною продуктивною роботою, необхідно дотримуватись вимог техніки безпеки, які зазвичай обумовлюються в інструкції з експлуатації. Щоб уникнути травм під час експлуатації, заборонено:

 • використовувати прилад із порожньою чашею;
 • включати, якщо в ємність завантажені лише сухі продукти;
 • наливати в чашу киплячу рідину;
 • передавати керування приладом дітям;
 • залишати блендер без нагляду;
 • працювати з гарячою сумішшю без кришки;
 • мити в посудомийній машині;
 • користуватися пристроєм з пошкодженим дротом або при різких перепадах напруги.

безпека блендера

Після закінчення роботи перед очищенням необхідно обов'язково вимкнути прилад.

Що не можна робити

Щоб приготування їжі з використанням блендера перетворилося на приємне заняття, важливо запам'ятати кілька важливих не можна:

 • починати роботу, попередньо не розрізавши великі овочі, фрукти, шматки м'яса чи риби більш дрібні частини;
 • використовувати гарячі продукти;
 • завантажувати їх під край чаші, залишаючи місце під кришкою;
 • при необхідності приготування великої кількості порцій робити повну закладку продуктів за один раз.

великі шматки у блендері

Догляд за блендером

Банальна фраза: чистота – запорука здоров'я – актуальна для догляду за блендером.

Перед початком роботи її не завадить протерти серветкою, щоб звільнити від пилу, а після закінчення всі знімні частини конструкції, які безпосередньо контактували з продуктами, вимити і добре просушити. Чашу можна мити теплою водою.

догляд за блендером

Забризканий корпус blender після відключення від електромережі слід протерти вологою (не мокрою!), а потім сухою серветкою. Щоб не поранитися, особливої обережності потрібно дотримуватися при догляді за ножами. Їх, як і насадки, можна мити в посудомийній машині, але тільки в кошику столових приладів.

Відео: як правильно поводитися з блендером

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар