Що буде, якщо поставити гаряче у холодильник

Більшість людей перед тим, як поставити страву в холодильник, остуджують її. Проте трапляються ситуації, коли на це просто немає часу. Щоб розібратися, чому не можна ставити гаряче в холодильник, важливо дізнатися, як працює агрегат і що відбуватиметься в камері, якщо в ній розмістити гарячу продукцію.

чи можна ставити гаряче в холодильник

Чим небезпечні гарячі продукти для холодильника

Деякі помилково вважають, що холодильник виробляє холод, проте це зовсім не так. Агрегат відводить теплову енергію, завдяки чому його внутрішній простір охолоджується. Якщо пристрій помістити гарячу їжу, наслідки можуть бути плачевними.

гаряче у холодильник

Перевитрата електроенергії

Кожен холодильник має температурний датчик. Він необхідний для регулярного включення та вимкнення компресора, відповідає він і за інтенсивність його роботи. Якщо в камеру прибрати гарячу їжу, температура в ній почне підвищуватися, що спричинить інтенсивну роботу двигуна.

датчик температури холодильника

Якщо холодильник має компресор інверторного типу, швидкість роботи двигуна збільшується в рази. Виходить, що агрегат працює без зупинок, а це підвищує витрати електроенергії, які необхідні для того, щоб охолодити повітря до необхідної температури.

інверторний компресор

Наприклад, якщо потрібно охолодити 3 л гарячої рідини, витрачено буде на 74-99 Вт більше звичайного. Якщо щодня у холодильник відправляти каструлі з гарячою їжею, то витрати на місяць будуть відчутними.

каструля в холодильнику

Швидке зношування

Найдорожчим елементом агрегату є компресор. В інверторних приладах він працює без упину, але з різною швидкістю. В інших моделях двигун регулярно зупиняється, це необхідно, щоб в камерах залишався потрібний мікроклімат.

поставили гаряче в холодильник

Надмірне навантаження може стати причиною:

  • розриву трубки, якою подається фреон;
  • перегорання лампочки;
  • поломки вентилятора в холодильниках із системою No Frost;
  • погіршення якості охолодження їжі.

витік фреону

лампочка в холодильнику

заміна вентилятора

холодильник не охолоджує

Підвищена температура у камері холодильника призводить до посиленої роботи компресора. Через це агрегат може безперервно працювати від 1 до 3 годин. Таке навантаження призводить до швидкого зношування двигуна, що скорочує термін його служби.

ремонт холодильника

Увага! Вважається, що у разі безперервної роботи двигуна протягом усієї години загальний ресурс роботи холодильника зменшується на 6-8 годин.

Пошкодження посуду та деталей холодильника

При недотриманні температурного режиму на посуді можуть з'являтися мікротріщинки (емальованій), а в деяких випадках вона може зовсім луснути (це стосується кераміки та скла). Якщо на емалі з'являються невеликі тріщини, подальше використання такого посуду може бути шкідливим для здоров'я. Зрозуміло, «товарний» вид також буде втрачено.

каструлі в холодильнику

Крім того, від зіткнення з гарячим посудом можуть постраждати і самі полиці холодильника, оскільки контраст температур може призвести до утворення тріщин.

тріснула полиця в холодильнику

Дотик розпеченого металевого посуду з пластиковими деталями агрегату може призвести до їх деформації. Найчастіше таке відбувається з приладами економ-класу, оскільки за їх виробництва застосовується неякісний матеріал.

зламалася полиця в холодильнику

Увага! У разі пошкодження полиці чи покриття не варто розраховувати на ремонт за гарантією. Фахівець одразу визначить причину несправності та анулює гарантійний талон.

Погіршення смаку страв

Для деяких страв потрібно поступове зниження температури, щоб дійти готовності. Всі інгредієнти, що використовуються, поступово повинні дійти до необхідної кондиції, щоб у результаті вийшла цілісна смакова композиція. Якщо швидко охолодити, наприклад, плов чи борщ, смак цих страв буде зіпсований.

борщ у каструлі

Все перераховане вище дає пояснення тому, чому ж не можна ставити в холодильник гарячу їжу.

Коли можна поставити гарячі продукти у холодильник

Існують такі моделі холодильників, які дозволяють ставити гарячі страви. Для цього в приладі передбачені спеціальні герметичні камери або відсіки для моментального заморожування.

відсік для заморожування

Важливо! Окремі камери не допускають попадання теплого повітря в основний відсік. Це вирішує проблему виникнення різноманітних негативних наслідків.

У подібних камерах швидкого заморожування їжа швидко остигає і стає холодною. Однак варто врахувати, що компресор працюватиме набагато інтенсивніше. Це буде причиною підвищеної витрати електроенергії та швидшого зносу двигуна.

відсік для заморозки в холодильнику

Таким чином, є холодильники, які категорично заборонено ставити гаряче, є моделі, в яких дозволено поставити на полицю тарілку з теплим супом, також можна придбати агрегат, який може витримати контакт з гарячою каструлею. Дуже важливо перед початком експлуатації холодильника ознайомитись з інструкцією.

їжа в холодильнику

Як швидко охолодити продукти для поміщення в холодильник

Трапляються ситуації, коли щойно приготовлену їжу необхідно швидко охолодити. Можна скористатися такими рекомендаціями:

  • якщо за вікном тепла пора року, то каструлю можна обернути попередньо змоченим у воді рушником і винести на відкрите повітря (не менше ніж на 15 хвилин). Завдяки випаровуванню рідини, їжа буде поступово остигати;
  • каструлю можна опустити в ємність з холодною водою, тільки слід пам'ятати, що скляний та емальований посуд можуть покритися мікротріщинами;
  • каструлю можна просто залишити під струменем холодної води, тільки періодично кран необхідно вимикати, щоб була можливість перешкодити вмісту.

як остудити суп

остудити суп

суп у каструлі

суп остигає

Є чимало інших цікавих способів, серед яких і крижана лопаточка. Найчастіше її можна зустріти на підприємствах комунального харчування. На вигляд вона схожа на звичайну лопатку, тільки наповнена водою. Як правило, її заморожують для подальшого використання. Однак важливо дотримуватись заходів безпеки та брати її в руки тільки в рукавичках, це допоможе виключити момент обмороження.

крижана лопатка

Мікробіологи згодні, що відповідь на питання, що хвилює багатьох, а чи можна ставити в холодильник гарячу каструлю, буде негативною. Однак вони нагадують про те, що продукція, яка псується досить швидко, не повинна повільно охолоджуватися. У свіжоприготовленій їжі знаходяться мікроорганізми, які ще не активні, але вони прокидаються зі зниженням температури. Отже, їжа має бути охолоджена в максимально короткі терміни.

гарячий суп

Очевидно, якщо в холодильнику не передбачена спеціальна система швидкого заморожування з окремою камерою, то подібні дії можуть призвести до його швидкої поломки. При покупці нового холодильника варто заздалегідь поцікавитись про наявність необхідної функції. Тільки так можна бути впевненим у тому, що гаряча їжа та напої не зашкодять агрегату.

суп у холодильник

Відео: можна чи не можна ставити гаряче у холодильник

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар