Рулонні штори в інтер'єрі

Рулонні штори на вікна встигли заслужити популярність завдяки своїй зручності. У цьому вони навіть обігнали жалюзі, які багато хто давно використовують на кухнях, в офісах та у вітальні. Це сталося завдяки тому, що рулонні штори можна використовувати на будь-якому вікні: вертикальному або похилому. Крім того, вони зорово збільшують вікно і краще пропускають світло.

рулонні штори

Конструкція та опис рулонних штор

Конструкція рулонних штор істотно відрізняється від стандартних портьєрів або звичайних жалюзі. Вироби є полотном, яке скочується і забирається в рулон або касету. Вони при цьому оснащені рольовим підйомним механізмом, що дозволяє прибирати штору.

рулонні штори механізм

Касета з механізмом кріпиться двома способами:

 • У віконний отвір на скло або стулку
 • Над віконним отвором

Завдяки своєму типу кріплення рулонні штори на пластикові вікна не загороджують вікно повністю. Стіна з отвором також залишається вільною.

рулонні штори дизайн фото

Найбільш просунуті рольові конструкції доповнюються навіть пультом дистанційного керування, який дозволяє піднімати та опускати полотно на відстані. У деяких моделях є датчики освітлення, що допомагає вчасно закривати вікна при настанні темного часу доби.

На відміну від жалюзі, ці моделі не мають ламелів або смужок, а створені з цілісного полотна. Воно при цьому може бути виконане з різних тканин: бавовни, шовку, віскози та льону. Кольори та малюнки тканин дуже різноманітним, завдяки чому вони впишуться у будь-який інтер'єр.

рулонні штори фото варіантів

Плюси і мінуси

Як і будь-який виріб для інтер'єру, рулонні штори на пластикові вікна мають свої переваги та недоліки. Порівняння плюсів та мінусів допоможе вибрати відповідний варіант.

Основні переваги цього типу конструкції:

 • Економлять простір у кімнаті
 • Добре захищають вікна від світла
 • Добре комбінуються із звичайними портьєрами
 • Легкі та прості у догляді
 • Не вимагають частого прання
 • Підходять для малогабаритних приміщень
 • Дозволяють повністю закрити вікно від сонця та затемнити приміщення

рулонні штори дизайн

Основний мінус у тому, що коли полотно забрудниться або вицвіте, змінити його буде складніше, ніж звичайну фіранку. Для цього доведеться знімати вал, витягати тканину з касети та встановлювати нову. Самостійно зробити це непросто, тому доведеться звертатися до майстерні.

Але при цьому варто врахувати, що тканина в такій конструкції просочується спеціальним брудовідштовхувальним складом. Завдяки цьому забруднюються штори дуже рідко.

Які бувають види

Роликові штори для пластикових вікон розрізняються за своєю конструкцією та за способом розміщення полотна. За виглядом конструкції вироби бувають відкритими та закритими.

рулонні штори фото

Відкрита конструкція передбачає вільне накручування полотна на вал. Сам вал із намотаною тканиною при цьому залишається відкритим. Матеріал піднімається за допомогою спеціального механізму з ланцюжком. Зазвичай такі вироби кріпляться до стулки вікна або на отвір. Плюси цієї моделі:

 • Простота встановлення
 • Низька вартість
 • Простота зміни полотна за необхідності

Мінус відкритих конструкцій полягає в тому, що видно весь механізм накручування полотна, що може негативно вплинути на загальний дизайн квартири. Крім того, такі варіанти підходять лише для вертикальних вікон. Залежно від способу кріплення можуть створювати обмеження при відкритті рами.

рулонні штори ікеа

Закрита конструкція має спеціальний короб, куди забирається матеріал. У конструкції передбачені напрямні, які кріпляться за допомогою штапиків до віконної рами по всій довжині полотна. Полотно тут не звисає вільно, а рухається строго вздовж скла напрямними. Такий варіант також має свої переваги:

 • Виглядає більш акуратно та естетично на вікні
 • Тканина менше брудниться і довше служить
 • Підходить для будь-якого типу вікна: вертикального, похилого, горизонтального
 • Не заважає рамі відкриватися у будь-якому напрямку
 • Щільно кріпиться до всієї рами

Негативною стороною таких виробів є їхня дорожнеча і складність установки. Крім того, якщо потрібно змінити полотно, необхідно знімати і розбирати весь механізм.

рулонні штори ікеа ідеї фото

Також рулонні штори на пластикові вікна виробники виготовляють із різним типом кріплення тканини. Спочатку такі вироби були вертикальні, з одним полотном. Одне полотно має мінус у тому, що не можна регулювати його густину. Тобто можна вибрати або напівпрозору тканину, яка лише злегка затінюватиме вікно. Або встановити в конструкцію щільну тканину, яка створюватиме в квартирі повне затемнення.

Згодом конструкція ускладнювалася і зараз випускають подвійні штори, які мають два вали, а отже, можна поєднувати матеріал різної щільності. Ці моделі так і називають: «день-ніч».

рулонні штори день ніч

Усього за типом тканин розрізняють кілька варіантів:

 • Burnout або напівпрозорі тканини моделі. Вони створюють на вікні легкий серпанок і виготовляються із тонких матеріалів.
 • Подвійні варіанти чи «день-ніч». Полотна різної густини дозволяють регулювати ступінь освітлення в кімнаті. Вони найкраще підходять для дитячої чи спальні. Штори можуть мати подвійний механізм або виконуватися з полотна зі смугами.
 • Dimout. Ці моделі містять полотно, що пропускає чверть сонячного світла. Вони добре підходять для вікон з південного боку, де інтенсивність освітлення вдень дуже висока і потрібне додаткове затемнення.
 • Blackout. Найбільш щільні, тканинні варіанти, тканина яких не пропускає світло взагалі. Вони дозволяють створити в кімнаті повну темряву. Добре підходять для дитячого чи домашнього кінотеатру.

рулонні штори ідеї фото

Як правильно вибрати

При виборі рулонних штор на вікна слід зважати на кілька моментів:

 • Орієнтацію квартири з боків світу
 • Розмір віконного отвору та кількість рам
 • Стиль інтер'єру
 • Необхідність у повному чи частковому затемненні

Всі ці моменти впливають не лише на вибір конструкції. Але й на вибір тканин.

рулонні штори дизайн

рулонні штори дизайн фото

рулонні штори фото дизайн

рулонні штори.

Для південної та східної сторін потрібно додаткове затемнення. Тому тут штори в рулоні будуть необхідні навіть за наявності класичних портьєрів. Північна сторона має невелику освітленість. Тому тут будуть доречні рулонні штори як самостійне оформлення вікна. При цьому краще підібрати тканину, яка добре пропускає світло. Західна сторона має найбільш рівномірне освітлення протягом усього дня, тому тут істотних обмежень на вибір рулонних штор немає.

рулонні штори фото варіанти

Великі отвори з кількома рамами будуть вигідно виглядати саме з такими шторами. Також конструкції з рулонами добре підійдуть для панорамних варіантів – вони наголошують на просторі квартири. При цьому краще вибрати однотонну тканину, яка створюватиме легкий серпанок.

Для невеликих вікон навпаки підійде тканина з набивним малюнком. Він прикрасить вікна та створить ніжну, затишну атмосферу.

рулонні штори.

Також забарвлення штор залежить від дизайну інтер'єру. Для класики, модерну чи лофт підійдуть однотонні варіанти. При цьому для сучасних стилів можна підібрати тканини в смужку або клітину. Для сільського стилю чи прованс доречно буде полотно із квітковим малюнком. Кімнату, декоровану під арабський схід, прикрасить тканину з малюнком огірки.

рулонні штори ідеї дизайну

Застосування в інтер'єрі квартири

Роликові штори для пластикових вікон підходять до будь-якого типу приміщення. Більше того, вони роблять функціонал кімнати зручнішим. Тому при виборі моделей необхідно враховувати, для якого приміщень вони призначаються.

У залі та вітальні

Вітальня передбачає збори всіх членів сім'ї та гостей, а також спільні перегляди фільмів. Тому дизайн штор тут має бути найакуратнішим, точно вписуватись у загальний інтер'єр. Найбільш зручними тут будуть подвійні штори. Вони дозволять затінювати вікна в міру потреби. Під час перегляду фільмів можна буде створити повне, тканинне затемнення. А при дружніх посиденьках вдень рулонні штори додадуть легкого затінення, але дозволять при цьому милуватися видом із вікна.

рулонні штори у вітальні

Як правило, додаткові портьєри в такому приміщенні не потрібні. Рулонні штори надають аскетичність та легкість всьому приміщенню та дизайну вікон. Тому для вітальні краще вибирати штори із кріпленням закритого типу. Відкритий рулон з тканиною неакуратно виглядатиме на вікнах.

В спальні

Для спальні потрібно вибирати штори з щільної тканини Blackout. Така модель дозволить створити темряву та інтимність у будь-який час доби. Особливо важливі такі штори для східної та південної сторони. Завдяки їм ранкове сонце не потурбує сон. Крім того, щільна тканина на вікнах створить відчуття теплоти та затишку.

рулонні штори у спальні

Також для спальні підійде варіант з подвійними шторами, які дозволять регулювати ступінь освітлення. За бажання штори можна доповнити класичними портьєрами або гардинами.

У дитячій кімнаті

У дитячій кімнаті часто потрібно створити повну темряву при денному сні дитини. Рулонні моделі з щільної тканини тут будуть дуже доречними.

Однак діти часто люблять використовувати фіранки для ігор. Тому рулонні штори варто доповнити звичайними портьєрами. Багато варіантів оформлення вікна створить цікавий простір для ігор. Якщо планується поєднувати штори з класичними фіранками, то для рулонного варіанта краще вибрати блакитну однотонну тканину. Так вона створить відчуття відчиненого вікна.

рулонні штори в дитячій

Порада. Використання лише одних рулонних штор для дитячої може зробити приміщення надто офіційним, холодним та нудним.

Вибір типу конструкції для дитячого значення не має, особливо якщо штори доповнюватимуться класичними фіранками. Тому відкритий тип кріплення цілком підійде.

На кухні

Вибір штор для кухні залежить від її розміру та ступеня освітленості. Для темної або невеликої кухні підійдуть моделі із напівпрозорої тканини. При цьому на кухні успішно виглядають моделі з малюнком.

Для кухні краще віддати перевагу закритій конструкції. Такий варіант дозволить відкривати раму у будь-якому напрямку. А отже, провітрювати приміщення буде значно легше.

рулонні штори на кухні

Важливо! Для кухні важливо вибирати штори з гарним брудовідштовхувальним просоченням. Завдяки цьому вони будуть легше митися. А жир і кіптява від приготування страв менше вбиратимуться в тканину виробу.

Як повісити рулонні штори

Встановити рулонні штори нескладно і це можна зробити самостійно. Конструкції відкритого типу кріпляться на стулку або на віконний отвір. Штори із закритим типом встановлюються в отвір вікна і кріпляться до рами повністю.

На стулку

На стулку рами прикріпити виріб всього. Такий вид кріплення не ускладнюватиме доступ до віконної ручки. Однак повністю вікно відкрити не вийде, тому що частина валу забиратиметься в стулку. За допомогою цього способу зазвичай встановлюються штори відкритого типу.

рулонні штори на стулці

Конструкція кріпиться за допомогою різних варіантів:

 • Зі свердлінням. Механізм закріплюється на рамі за допомогою шурупів. Це найбільш трудомісткий, але найнадійніший спосіб кріплення.
 • За допомогою кріплення. У комплекті зі шторами постачаються спеціальні гачки, що дозволяють закріпити механізм. Однак такий варіант підходить не для всіх рам.
 • За допомогою двостороннього скотчу. Це найпростіший спосіб. Однак він менш надійний. Якщо скотч пересохне, механізм впаде і може розбитися.

На скло

На скло в вікно встановлюються моделі закритого типу. При цьому вздовж рами прокладаються напрямні, якими переміщується полотно. Це найбільш акуратний та естетичний спосіб кріплення. Крім того, він не створює перешкод для відкриття вікна у будь-який бік.

рулонні штори на скло

При такому варіанті механізм закріплюється на склі або рамі за допомогою скотчу. У такий же спосіб кріпляться і штапики напрямних.

З кріпленням на вікно

На вікно встановлюються штори, коли в інший спосіб закріпити їх не вдається. Для кріплення тут використовується лише свердління. У стіні роблять дірочки, потім туди встановлюються дюбелі і після цього на саморізи кріпиться механізм.

рулонні штори над вікном

При цьому механізм може бути встановлений на зовнішньому краї віконного отвору або внутрішньому. У такий спосіб можна встановити тільки штори відкритого типу, полотно яких звисатиме окремо від вікна. Мінусом цього способу є те, що доступ до вікна та ручки буде обмежений.

Рейтинг виробників

Сьогодні рулонні штори виготовляють багато виробників і навіть приватні майстерні. Тут представлений рейтинг семи найкращих та надійних виробників цих виробів.

 1. Дельфа. Білорусько-німецька фірма, яка виготовляє порівняно недорогі вироби з високою німецькою якістю. Вироби мають акуратне складання та гарну фурнітуру.
 2. Isotra. Компанія із Чехії, яка виготовляє надійні моделі. Вироби вирізняються великим асортиментом полотен.
 3. Olexdeco. Російський виробник, який робить якісні та оригінальні штори. Виробник має широку лінійку моделей від бюджетних до ексклюзивних та дорогих.
 4. Затишок. Російська фірма, історія якої починається ще 1986 року. За більш ніж тридцятирічної історії фірма встигла себе добре зарекомендувати.
 5. SuperTextil. Турецька компанія, що виробляє недорогі моделі. Вона виготовляє вироби під власним брендом, а також під маркою Garden. Крім того, цей виробник постачає комплектуючі та іншим компаніям.
 6. La Redoute. Фірма представляє якісні та надійні вироби з механізмами, оснащеними додатковими функціями. Мінусом цього бренду є найвища вартість виробів.
 7. Ескар. Це нова російська компанія, яка вже встигла зарекомендувати себе на ринку. Перевагою цього виробника є широкий асортимент полотен та низька вартість виробів.

рулонні штори фірмові

Відео: як правильно вибрати рулонні штори

50 варіантів дизайну рулонних штор в інтер'єрі

Рулонні штори в інтер'єрі

рулонні штори види декору

рулонні штори

рулонні штори огляд

рулонні штори ідеї види

рулонні штори види ідеї

рулонні штори

рулонні штори фото види

рулонні штори фото

рулонні штори види

рулонні штори ідеї варіантів

рулонні штори ідеї варіанти

рулонні штори варіанти ідеї

рулонні штори фото варіантів

рулонні штори фото варіанти

рулонні штори варіанти фото

рулонні штори варіанти

рулонні штори ідеї оформлення

рулонні штори ідеї оформлення

рулонні штори оформлення ідеї

рулонні штори

рулонні штори

рулонні штори

рулонні штори

рулонні штори ідеї інтер'єру

рулонні штори ідеї інтер'єр

рулонні штори інтер'єр ідеї

рулонні штори фото інтер'єру

рулонні штори фото інтер'єр

рулонні штори інтер'єр фото

рулонні штори інтер'єр

рулонні штори ідеї декору

рулонні штори ідеї декор

рулонні штори декор ідеї

рулонні штори фото декору

рулонні штори фото декор

рулонні штори декор фото

рулонні штори декор

рулонні штори ідеї дизайну

рулонні штори ідеї дизайн

рулонні штори дизайн ідеї

рулонні штори.

рулонні штори фото дизайн

рулонні штори дизайн фото

рулонні штори дизайн

рулонні штори фото ідеї

рулонні штори ідеї фото

рулонні штори ідеї

рулонні штори фото

рулонні штори

WowCracy
Додати коментар