Розморожуємо курку в мікрохвильовій печі або без неї

Куряче м'ясо дуже корисне для організму людини. Крім того, що це джерело білка, курка є низькокалорійною та нежирною. З неї можна приготувати купу різноманітних страв, які відрізнятимуться одна від одної завдяки різним технологіям приготування. Буває так, що є необхідність щось приготувати, а курка тільки з морозилки, і немає часу чекати, поки він розморозиться. Тоді на допомогу прийдуть деякі підказки, як швидко розморозити курку.

як розморозити курку

Скільки часу вона розморожується

Спочатку необхідно уточнити, що, якщо просто залишити курочку для відтавання в кімнаті при звичайній плюсовій температурі, цей процес займе досить багато часу – приблизно кілька годин. Крім того, це загрожує тим, що продукт може швидше зіпсуватися через розмноження в ньому мікроорганізмів. Тому варто скористатися швидшими способами, якщо з'явилася термінова необхідність приготувати щось із курячого м'яса.

як розморозити курку фото

Слід також сказати, що найбільш природним способом розморожування прямо в холодильній камері. Тоді туша і розмерзнеться, і при цьому не зіпсується, як це може статися при залишенні просто в кімнаті. Для цього потрібно розмістити її в поглибленій мисці для стікання води та в такому вигляді покласти в холодильник на нічний час. За такого варіанта вона найкраще збереже всі свої корисні властивості і не втратить свій унікальний смак. Важливо й те, що небажано кілька разів робити заморожування і розморожування одного продукту, адже це сильно його псує.

розморожування курки

розморожування курки фото

розморожування курки ідеї

розморожування курки фото ідеї

У мікрохвильовій печі

У середньому при використанні мікрохвильової печі даної процедури м'ясо розморозиться за 10-15 хвилин, якщо його вага становить 1,5-2 кг. Якщо ж вага більша, то, відповідно, процес буде трохи довшим.

як розморозити курку в мікрохвильовій печі

В духовці

У духовці на тушку діє температура, яка поступово у неї проникає. Тому за використання температури 180 градусів Цельсія розморожувати м'ясо доведеться приблизно 5-10 хвилин.

як розморозити курку в духовці

В воді

Воду можна застосовувати або холодну, або гарячу, якщо замочити тушку в холодній воді, то використовувати її реально буде лише через дві-три години. При застосуванні гарячої води цей показник набагато кращий, адже все буде готове вже через 10-15 хвилин. Тобто якщо часу немає, то краще все-таки брати гарячу воду.

як розморозити курку у воді

Зверніть увагу. Чим нижче буде температура, за якої відбувається розморожування, тим меншим буде ризик того, що в ній почнуть розмножуватися бактерії, через які вона може зіпсуватися.

Як розморозити курку в мікрохвильовій печі

Напевно, найчастіше люди використовують для описаної мети мікрохвильову піч, яка є майже в кожній квартирі. Якщо говорити про те, скільки розморожувати курку в мікрохвильовій печі, то на це піде зовсім мало часу. Мінус цього способу в тому, що продукт може розмерзтися нерівномірно – в одному місці вже почне готуватися, а в іншому ще може залишитися лід. Найкраще, звичайно, ділити всю тушу на порційні шматки, які потім легко розморозити.

як обробити курку

як обробити курку фото

як обробити курку ідеї

як обробити курку фото ідеї

Послідовність дій така:

 1. Спочатку потрібно вмістити тушку в глибоку миску, покласти в мікрохвильову піч і вибрати потрібний режим. Час виставити – 2 хвилини.
 2. Через 2 хвилини дістати миску, перевернути курочку на інший бік і відправити знову на дві хвилини.
 3. Такі дії чергувати доти, доки вона повністю не відтане.

Як розморозити курку в мікрохвильовій печі.

Важливо! Потрібно стежити за процесом, щоб помітити, коли окремі сторони почнуть смажитися. Якщо це сталося, їх необхідно прикрити уривками паперу та покласти миску назад у піч.

Грудку

Грудка за таких умов розморожується приблизно за 10-15 хвилин. Можна поставити її туди прямо в миску з холодною водою. Періодично її можна звідти діставати та перевертати.

як розморозити курку грудку

Ніжки

Ніжки є найменш м'ясистою частиною курочки, тому для їх розморожування потрібно найменшу кількість часу. Важливо уважно стежити за процесом, щоб ніжки не почали готуватися та не втратили свої смакові якості.

курячі гомілки

Філе

Щоб провести розморожування філе, потрібно покласти його в миску та помістити в мікрохвильову піч. Далі необхідно вибрати відповідний режим та встановити таймер на 2 хвилини. Далі воно має постояти хвилину і за потреби процедуру можна повторити.

куряче філе

Як розморозити курку швидко без мікрохвильової печі

Буває так, що у людей немає мікрохвильової печі, але потрібно терміново приготувати птицю. Тоді постає питання – як швидко розморозити курячу грудку чи інші частини птиці без мікрохвильової печі. Для цього придумано безліч способів, тому вибрати є з чого.

як швидко розморозити курку

Зверніть увагу. Ціла курочка набагато довше відтаватиме, ніж її окремі частини. Тому при покупці краще її обробити та покласти в окремі пакети.

Способи можна розділити на ті, що потребують часу, та екстрені. Якщо є небагато часу, то можна застосувати такі способи:

 • За допомогою холодної води. Для цього потрібно дістати пакет із птахом з морозилки і в такому вигляді покласти його в глибоку посудину з водою низької температури. Завдяки пакету зберігається смак майбутньої страви, і вона не вбере воду. За такого варіанту потрібно буде почекати 2-3 години, якщо вони є.
 • За допомогою гарячої води. Цей спосіб не дуже корисний через те, що білок у м'ясі вже починає згортатися. Але, якщо дуже потрібно, якнайшвидше розморозити, то підійде і такий спосіб. Для цього тушку занурюють у пакеті в миску з гарячою водою. Але, коли вода остигає, її треба одразу змінювати. Витягувати вміст із миски можна буде вже через 10-15 хвилин.
 • Використовуючи мультиварку. Необхідно розмістити тушку на спеціальній підставці, що використовується для варіння на пару. У посуд мультиварки потрібно налити воду і вибрати режим «Готування на пару». Далі перекласти туди птаха та включити на 10 хвилин.
 • У пароварці. Прекрасний спосіб, у якому курка розморожуватиметься близько 8 хвилин. Для цього тушу без упаковки кладуть на верхній відділ пароварки, щоби не зварити її, а саме розморозити. Води потрібно налити стільки, щоби вона зайняла чверть від обсягу. Далі потрібно підібрати режим підігріву, при якому вміст піддається впливу температури протягом 8 хвилин із перервами.
 • В аерогрилі. Це досить добрий спосіб, але не всім він доступний. Спочатку потрібно покласти тушку в рукав для запікання. На апараті виставити 65 градусів та встановити обертання вентилятора в середньому режимі. Таймер виставити на 6 хвилин і трохи відкрити кришку. М'ясо трохи підсушиться, але розморозиться дуже швидко.

курка у гарячій воді

курка у холодній воді

курка в мультиварці

курка в аерогрилі

Є також спосіб, що поєднує під собою інші. При такому варіанті туша дістається з упаковки, кладеться в миску та відправляється в холодильник на 3 години. Далі її потрібно перекласти в пакет, зав'язати та відправити у холодну воду ще на 1,5 години. При цьому на розморожування піде щонайменше п'ять годин, але птах повністю зберегти всю користь для здоров'я її споживачів.

курка в холодильнику

Зверніть увагу! Повністю розморожену курочку потрібно одразу ж приготувати. В іншому випадку з часом у ній можуть почати розмножуватися шкідливі бактерії, і вона просто зіпсується.

Розморожування в духовці

Духовка, на відміну від мікрохвильової печі, зазвичай є в кожному будинку, адже її часто використовують для випікання та приготування других страв. І за допомогою цієї техніки м'ясо відтає лише за 10-15 хвилин. Це також один із найбільш використовуваних способів швидкої підготовки продукту для приготування. Послідовність дій, яку потрібно зробити:

 1. Дістати курку з морозилки та обов'язково вийняти її з упаковки.
 2. Взяти будь-яку пляшку зі скла та налити в неї звичайну чисту воду.
 3. Взяти лист, на нього покласти дошку для оброблення, а зверху – пляшку з водою.
 4. Насадити нижньою частиною тушку на пляшку і в такому вигляді відправити до духової шафи.
 5. Увімкнути температуру 180 градусів. Через 10-15 хвилин все готове до приготування.

Як розморозити курку в духовці.

В цілому, спосіб дуже хороший, адже в духовці туша чудово проходить теплом – рівномірно і з усіх боків, а також вона точно не приготується і не згорить. Єдиним мінусом такого варіанта є те, що якщо потримати її там трохи довше, ніж треба, то вона може всередині почати варитися, а зовні трохи підсушитися. Саме тому важливо правильно встановити таймер на вказану кількість часу.

курка на банку

Розморозити курку в найкоротший термін дуже легко, і способів для цього існує досить багато. Кожна людина може вибрати для себе найбільш підходящий варіант залежно від того, яка техніка є в нього вдома, і скільки вона може почекати з приготуванням їжі. Потрібно лише дотримуватися всіх порад і дотримуватись тимчасових режимів.

Відео: розморожування курки за 10 хвилин без мікрохвильової печі

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар