Розбираємо та очищаємо від бруду спліт систему

Згодом щасливі власники кондиціонерів починають помічати збої у їхній роботі. З'являється неприємний запах, знижується ефективність агрегату. Це промовисте свідчення про те, що настав час почистити спліт систему.

чищення спліт систем

Причини забруднення

Перелічимо лише основні:

 1. Якщо ваш кондиціонер постійно перебуває у включеному стані, він засмічується брудом з повітря. Ці забруднення осідають як у зовнішньому, і на внутрішньому блоці устройства.
 2. Через вологу всередині агрегату розвивається пліснява та грибок.
 3. Якщо зовнішній блок кондиціонера встановлений невисоко від землі, то неминуче відбувається забруднення вуличним пилом та вихлопними газами.
 4. Тополиний пух у сезон стає справжнім лихом для кондиціонерів, і нерідко стає причиною їхньої поломки.
 5. У процесі роботи всередині агрегату незмінно накопичується бруд, волога, пил. Крім цього, тепле та вологе середовище нерідко приваблює комах. Такий “вміст” негативно позначається на роботі і часто веде до поломки спліт-системи.

час чистити кондиціонер

як чистити кондиціонер

як почистити кондиціонер

як чистити кондиціонер фото

Якщо не чистити пристрій вчасно, воно не тільки перестане охолоджувати повітря, але й почне засмічувати його.

чищення кондиціонерів

Як зрозуміти, що час чистити кондиціонер

Будь-який кондиціонер з часом починає потребувати чистки. Однак часто недосвідчені власники чудо-систем помічають цей факт надто пізно.

чищення кондиціонера

Ось лише деякі «симптоми», які вкажуть вам на необхідність чищення агрегату:

 • Поява неприємного запаху.
 • Зниження ефективності роботи пристрою. Причому це не означає, що кондиціонер повністю відключається, але він перестає підтримувати заданий температурний режим.
 • З внутрішнього блоку пристрою виділяється рідина.
 • У момент приєднання до живлення чуються нехарактерні для кондиціонера шуми.

догляд за кондиціонером

Важливо: не чекайте на появу всіх «симптомів». Якщо спостерігаєте хоча б одну з перелічених вище ознак, відразу приступайте до чищення пристрою.

миття спліт систем

Як розібрати

Перш ніж приступати до чищення, рекомендується ознайомитися з інструкцією та зрозуміти, як саме розуміється ваш кондиціонер.

 • Вимкніть пристрій від електроживлення;
 • Зніміть захисний фільтр внутрішнього блоку, точно дотримуючись інструкцій. Зазвичай для цього потрібно відкрутити болти під заглушками, корпус акуратно потягнути вниз;
 • Зніміть лопаті, що спрямовують повітря;
 • Демонтуйте нижню частину блоку;
 • Від'єднайте електричний шнур;
 • Зніміть дренажну трубку та інші електричні дроти;
 • Демонтуйте корпус внутрішнього електронного блоку;
 • Зніміть пристрій зливу та вивідний шланг.

внутрішній блок

чищення кондиціонерів

чищення кондиціонерів своїми руками

як розібрати спліт систему

Запам'ятовуйте порядок дій під час демонтажу, оскільки після чищення вам потрібно буде все це повторити, але у зворотному порядку.

внутрішній блок кондиціонера

Порядок чищення

Кожен блок спліт-системи потребує особливої уваги та відповідного підходу до чищення. Не використовуйте жорсткі щітки та різні металеві предмети, тому що ви ризикуєте безнадійно зіпсувати агрегат.

обслуговування кондиціонерів

Для початку необхідно прочистити повітряні фільтри. Зробити це самостійно в домашніх умовах нескладно. Фільтри рекомендується чистити не рідше ніж один раз на тиждень. Бруд легко змиється, якщо фільтри замочити на 30 хвилин у теплій воді з додаванням миючого засобу. Після замочування ці елементи потрібно ретельно прополоскати та просушити. Тільки після цього їх можна встановлювати у кондиціонер.

повітряні фільтри

Ще один важливий вузол, що потребує регулярного чищення – вентилятор. Зовні він нагадує валик, за допомогою якого холодне повітря подається до приміщення. Його можна вийняти з кондиціонера чи почистити без демонтажу. Якщо ви віддали перевагу другому варіанту, то лопаті обробляють мильним розчином, змивають його, а потім запускають на слабку потужність, щоб просушити. У процесі чищення сміття може падати на підлогу, тому застелите підлогу газетами, і, якщо можливо, приберіть килимове покриття.

вентилятор

Догляд за теплообмінником – запорука тривалої та безперебійної експлуатації вашого кондиціонера. Його рекомендується чистити не рідше ніж один раз на рік. Щоб дістатися механізму, потрібно зняти решітку, а забруднення видалити за допомогою пилососа або м'якої вологої ганчірки. Ця робота вимагатиме підвищеної акуратності та уважності, оскільки можна легко пошкодити і механізм, і руки. Під час чищення теплообмінника, уважно його огляньте.

теплообмінник

А для того, щоб позбутися неприємного запаху, доведеться провести антисептичну чистку. Для цього 0,5 літра спиртового антисептика (його можна придбати в аптеці) заливають у пляшку з розпилювачем і розпорошують перед увімкненим кондиціонером. Крапельки затягуються всередину і через короткий час неприємного запаху не буде.

чищення домашнього кондиціонера

Не забудьте про дренажну систему. Причиною засмічення дренажної трубки може бути як пил, так і пліснява. Є кілька способів прочищення:

 1. Пропустити мильний розчин через випарник, він допоможе позбутися пилу та жиру;
 2. Продуть від'єднану дренажну трубку пилососом. Але цей спосіб можливий лише у тому випадку, якщо система не дуже засмічена.
 3. Зливну трубку повністю від'єднують, промивають, обробляють сильним знезаражуючим засобом (це практично єдиний спосіб впоратися з сильним забрудненням).

дренажна система

дренажна система кондиціонера

дренажна система промивання

дренажна система чищення

Як дезінфікуючий засіб можна застосовувати хлоргексидин – дешевий, але «працюючий» препарат, що продається в будь-якій аптеці. Ну, а для того, щоб переконатися, що очищення дала потрібний результат, залийте 1,5 літра простої води в дренажну систему. Якщо все гаразд, вода просто витікає назовні.

хлоргексидин

Зовнішній блок забруднюється не менше внутрішнього. До нього потрапляє не тільки бруд, а й пилок рослин, пух і навіть дрібні гілки. Чистять його за допомогою звичайного або миючого пилососу. Якщо до зовнішнього блоку є вільний доступ, то верхню кришку краще зняти і тоді з'явиться вільний доступ не тільки для пилососа, але і для ганчірки з миючим засобом. Однак, промиваючи лопаті, будьте обережні, щоб вода не потрапила до електричної частини приладу. До речі, радіатор, лопаті вентилятора та лоток для конденсату можна обробити парогенератором. Це дасть не тільки чистячий, але і ефект, що знезаражує, що теж важливо.

чищення кондиціонера пором

На думку фахівців, чистити спліт-систему потрібно один-два рази на рік: навесні та восени. Якщо агрегат використовується в дуже забрудненому середовищі, то частіше. Наслідуючи прості рекомендації, ви зможете самостійно почистити кондиціонер, не вдаючись до допомоги професійних майстрів.

ВІДЕО: Як почистити кондиціонер краще за майстра.

WowCracy
Додати коментар