Робимо картини із серветок

Картина – найкраща прикраса інтер'єру, особливо якщо вона виконана в оригінальній авторській техніці. Створити стильний декор можна самостійно, використавши техніку декупаж. Зі створенням панно з серветок впорається будь-який новачок.

картини декупаж

Читайте прямо зараз, як зробити картини із серветок своїми руками з детальною покроковою інструкцією та мінімальною кількістю підручних матеріалів.

картини декупаж фото

Що потрібно для створення картин із серветок

Можливо, ви зустрічали, як виглядають картини із серветок, створені майстринями декупажу. Такі твори не відрізняються від творів, написаних на полотні професійними художниками.

картини декупаж ідеї

Відмінною характеристикою техніки декупаж є стилізація під старовину. Вінтажний ефект надає кракелюр – дрібні тріщини на лаковій поверхні. Завдяки цьому ефекту картина зі звичайних серветок виглядає дорого та антикварно.

картини декупаж ідеї дизайну

картини декупаж декор

картини декупаж декор фото

картини декупаж фото декор

За допомогою панно в техніці декупаж можна прикрасити кухню, вітальню, спальню залежно від жанру принта на серветці.

картини декупаж ідеї фото

Для створення декупажного декору вам знадобиться:

 1. Полотно з тканини-двонитки на підрамнику, яке можна купити в лавці для художників. Дешевше купувати полотно без ґрунтовки, але, щоб вийшло швидше, можна придбати вже загрунтоване акрилом.
 2. Рамка за розміром полотна.
 3. Тонкі паперові серветки для декупажу з відповідними принтами.
 4. Лак для кракелюру та фінішний.
 5. Акрилові фарби та ґрунтовка для полотна.
 6. Клей ПВА та пензлики для роботи.

полотно

серветки

кракелюр

клей ПВА

Для картини знадобиться одна серветка та фарби, а для панно – кілька серветок, оскільки картинки доведеться вирізати для того, щоб створити художню аплікацію на полотні.

матеріали

Важливо! Працюйте з полотном на підрамнику, інакше панно може деформуватися після висихання фарби та лаку.

Як зробити картину із серветок

Приступимо до покрокової інструкції щодо створення інтер'єрної картини чи панно у техніці декупаж.

 1. Загрунтуйте полотно і зачекайте на його висихання. Якщо полотно вже заґрунтоване, то пропустіть цей крок.
 2. Паперову серветку з вибраним принтом трохи змочіть водою. Це можна зробити за допомогою пульверизатора або м'якого пензля.
 3. Прикладіть серветку до полотна картинкою вгору і промажте клеєм ПВА або спеціальним клей-лаком для декупажу. Рухайтеся від центру до країв, щоб уникнути бульбашок повітря.
 4. Зверху нанесіть лак для кракелюру або звичайний фінішний.
 5. Залишилося дочекатися висихання та помістити твір у рамку, яку також можна задекорувати у техніці декупаж. Для цього пофарбуйте її акриловою ґрунтовкою, нанесіть лак-кракелюр, а після висихання покрийте поверхню рамки золотистою фарбою, щоб виділити тріщини.

картини декупаж фото ідеї

Після висихання клею ПВА на картину можна додати трохи художніх штрихів акриловими фарбами в тон зображенню. А якщо використати кілька серветок, то вийде панно. Ось так просто можна створити виріб своїми руками, яке стане гідним прикрасою інтер'єру.

картини декупаж дизайн

Покрокова інструкція декупажу панно

Щоб створити панно в жанрі декупаж, знадобляться ті ж предмети, що й для картини, лише візьміть кілька серветок замість однієї. Принти на серветках мають комбінуватися між собою, щоб створити цілісне зображення.

картини декупаж дизайн фото

 1. Виріжте кілька зображень із серветок і наклейте їх на ґрунтоване полотно за допомогою клею ПВА, складаючи картину з різних принтів. Наприклад, у межах одного панно квітка може поєднуватися з птахами, візерунками і навіть рельєфним орнаментом, створеним трафаретом.
 2. Після висихання додайте на полотно візерунків за допомогою пензля та акрилової фарби відповідного кольору.
 3. Після висихання покрийте полотно фінішним лаком та оформіть у рамку.

картини декупаж фото дизайн

Створити панно нескладно, головне працювати акуратно і послідовно виконувати всі етапи інструкції.

картини декупаж фото дизайну

Важливо! Створений твір не обов'язково має виглядати старим, завжди можна обійтися без ефекту кракелюру, щоб панно вписалося в сучасний інтер'єр.

картини декупаж з кракелюром

Майстер класи зі створення картин

Переглядаючи майстер-класи зі створення картин у жанрі декупаж, можна помітити, що майстрині застосовують різні техніки для того, щоб зробити свій твір максимально художнім і оригінальним.

картини декупаж дизайн ідеї

Наприклад, можна використовувати трафарети, рельєфну пасту, поталь, щоб зробити унікальну прикрасу інтер'єру. Розмір картини також може бути будь-яким – від мініатюри до величезного панно. Все залежить від фантазії та бажання експериментувати з художніми техніками.

картини декупаж ідеї дизайн

Декупаж – проста та ефектна техніка, яка допоможе вам створити унікальний декор за мінімальних фінансових та тимчасових витрат. А ще картини декупаж – це чудовий подарунок друзям та близьким.

картини декупаж фото варіантів

картини декупаж фото варіанти

картини декупаж фото

картини декупаж варіанти

Відео: картини в техніці декупаж своїми руками

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар