Робимо дірки та потертості на джинсах своїми руками

Потерті джинси – це стильна річ унісекс, без якої неможливо уявити гардероб сучасних дівчат та хлопців. Сьогодні не проблема купити джинси з прорізами та потертостями, але якщо у вас є пара старих штанів із деніму, то можна обійтися без шопінгу. Ми розповімо, як зробити дірки на джинсах, щоб вони виглядали не гірше за фабричні.

дірки та потертості на джинсах

Як роблять потертості на джинсах на фабриці

Для обробки джинсів у заводських умовах використовують спеціальне обладнання, а деякі ефекти роблять вручну. Наприклад, для створення потертостей використовують sand-room – спеціальну кімнату, де машина направляє на джинси струмінь піску під високим тиском, формуючи потертість.

дірки на джинсах на фабриці

Після процедури штани відправляють у прання та просушування. Більш прогресивний метод – обробка лазером, коли можна отримати ефект сильної старіння, і навіть destroy-effect – рвані джинси.

обробка джинсів лазарем

Ефект складок одержують шляхом їх фіксації та розпилення хімічної речовини, на зразок лаку, який після теплової обробки сформує стильні пом'ятості на джинсах.

ефект складок на джинсах

Чим можна зробити потертість

Вручну можна зробити дірки, потертості та подряпини, які виглядатимуть так само стильно, як і зроблені на фабриці.

подряпини та дірки на джинсах

Якщо вас цікавить, як зробити потертості на джинсах у домашніх умовах, то вам знадобляться речі, які є у кожного будинку:

  • металева тертка;
  • наждачний папір або пемза;
  • лезо або канцелярський ніж;
  • крейда для розмітки.

підручні засоби для потертостей на джинсах

Також знадобляться невеликі дощечки, які убережуть задню частину штанин від пошкодження.

Ефект, який ви хочете отримати, буде залежати від обраного способу та матеріалу джинс, тому рекомендується випробувати всі дії на непотрібному шматку джинсової тканини, а потім приступати до основної роботи.

Теркою

За допомогою терки виходять красиві потертості з рваними краями, які найкраще виглядають на колінах. Залежно від часу впливу можна регулювати інтенсивність ефекту, щоб злегка постаріти джинси або, навпаки, порвати їх у кількох місцях. Крім металевої терки (кухонної або догляду за ногами), знадобиться дошка.

терка для потертостей на джинсах

Заздалегідь позначте, де ви хочете зістарити джинси. Натягніть на дощечку штанину і приступайте до роботи: легкими рухами обробляйте тканину, щоб не зробити проріз більше, ніж потрібно. Періодично перевіряйте ефект, інакше можна випадково зіпсувати річ.

кухонна тертка для потертостей на джинсах

Пемзою, канцелярським ножем чи лезом

Зробити глибокі рівні потертості можна за допомогою побутової пемзи. Краще, якщо вона буде крупнозернистою.

пемза для потертостей на джинсах

Для початку необхідно намочити джинси, тому що з пемзою рекомендується працювати по мокрому деніму. Потім натягніть штанини на дошки та починайте затирати потрібні місця пемзою, регулюючи інтенсивність натискань. При такій обробці ефект старіння виходить максимально природний. Якщо обробляти пемзою суху джинсу, то вийде модний ефект подряпин.

крупнозерниста пемза для джинсів

Канцелярський ніж або звичайне лезо використовується для одержання розрізів, які можна красиво обшматувати, витягнувши крайні нитки.

канцелярський ніж для розрізів на джинсах

Позначте місця, де хочете прорізати отвори, а потім приступайте до роботи за допомогою інструмента. Гарно виглядають горизонтальні надрізи на передній частині джинс, а низ можна обробити пемзою або наждачкою.

горизонтальні розрізи на джинсах

Наждачним папером

Гарні та правильні потертості в домашніх умовах можна зробити за допомогою наждакового паперу. Натягніть штани на дощечку і починайте обробляти їх наждачкою, щоб затерти тканину до потрібного ефекту.

дірки на джинсах наждачкою

За допомогою наждакового паперу можна отримати найприродніші потертості, з якими штани будуть виглядати, наче постаріли природним шляхом або були куплені вже з ними. Самостійно протираючи джинси наждачкою, стежте за однорідністю та інтенсивністю отриманого ефекту, щоб річ виглядала модно та сучасно.

джинси з потертостями

Протирайте джинси лише у стандартних місцях: на стегнах, колінах, на кишенях. Не слід створювати ефект старіння там, де він не характерний, наприклад, спереду на гомілках або з боків, інакше вийде неправдоподібно.

Як зробити дірки на джинсах своїми руками в домашніх умовах

Крім потертостей, на модних джинсах часто зустрічаються дірки різного розміру та форми – від акуратної перфорації до отворів із рваними краями, через які стильно проглядаються голі коліна. Зробити дірки на джинсах своїми руками так само просто, як і потертості.

джинси з дирками

Круглі дірки

Круглі дірки найчастіше розміщують на колінах, складно джинси протерлися від частого носіння. Щоб їх зробити, знадобляться ножиці, якими потрібно акуратно вирізати невеликий круглий отвір у потрібному місці на штанинах. Далі залишиться лише розтріпати вироби, витягуючи сині нитки, щоб залишилися лише білі.

круглі дірки на джинсах

Сильно розпатлані по краях круглі дірки робляться так: зробіть горизонтальний розріз ножицями, ножем або лезом, а потім витягуйте сині та білі нитки по всій площі отвору. Також можна залишити кілька білих ниток цілими, щоб вийшов модний ефект «потертостей до дірок».

приклад джинсів з круглими дірками

круглі дірки на колінах

Дірки з білими нитками

Ультрамодний ефект красиво виглядає не лише на колінах, а й у верхній частині джинсів. Для його створення знадобиться лезо або ножиці, а також пінцет для витягування синіх ниток.

дірки з нитками для джинсів

Візьміть джинси і намітьте крейдою або олівцем дві горизонтальні смужки на відстані 2-3 см один від одного. Відстань може бути більшою або меншою, залежно від того, якого розміру ви хочете отвір. Зробіть прорізи, а потім обережно виймайте сині нитки, залишаючи білі. Якщо все зробити правильно, то ви отримаєте прямокутний отвір, заповнений білими нитками.

Реалістичніше виглядають дірки з нерівними краями, тому не намагайтеся зробити все бездоганно, адже діряві джинси за визначенням не можуть виглядати акуратно.

джинси з дірками та білими нитками

дірки з білими нитками

Мереживні дірки

Для жіночної інтерпретації рваних джинс знадобиться не тільки стандартний набір інструментів у вигляді ножиць, леза та пінцету, але також готові мережива, пов'язані гачком або виготовлені фабричним способом. Для зручності роботи також потрібна швейна машина, хоча маленькі мережива можна пришити вручну.

джинси з мереживними дірками

Зробіть дірки на штанинах зручним для вас способом, можна обшматувати нитки для гранжового ефекту або залишити краї рівними. Поверх отворів пришийте мережива за допомогою машинки або вручну. Таким способом можна обробити майже всю поверхню джинс, отримавши унікальні штани в елегантному стилі.

джинси з мереживними вставками

джинси з мереживом

Красиві (акуратні)

Акуратні маленькі дірочки можна зробити ножицями або лезом, вирізавши на джинсах невеликі отвори потрібної форми або горизонтальні прорізи.

маленькі дірочки на джинсах

Якщо їх акуратно обшматувати по краях, залишивши білі нитки, то вийде легкий ефект старіння.

джинси з невеликими дірками

джинси з маленькими дірками

Ось так просто можна «старити» улюблені джинси в домашніх умовах, зробивши їх більш стильними та актуальними. Кожен спосіб простий у виконанні і безпечний для здоров'я, а щоб не зіпсувати джинси, дотримуйтесь помірного апгрейду і періодично оцінюйте результат праці.

Відео: як самостійно зробити рвані джинси

Ідеї протертостей та дірок на джинсах, які можна зробити самостійно

світлі потертості на джинсах

асиметричні дірки на джинсах

світлі жіночі джинси з дірками

джинси з дірками та нитками

легка потертість на джинсах

джинси зі слабкою протертістю

темні джинси з потертостей

сині джинси з потертістю

світлі джинси з дірками

жіночі джинси з потертістю

маленькі дірки на джинсах

прямі джинси з потертістю

світлі потерті джинси

приклад джинсів з дірками та вставками

чоловічі потерті джинси

варені джинси з дірками

білі джинси з дірками

блакитні жіночі джинси з потертістю

тімні чоловічі джинси з дірками

світлі протертості на джинсах

протертості на джинсах позаду

мереживні джинси з дірками

дірки на джинсах із нитками

світлі джинси з мереживом

джинси з мереживом та потертостями

джинси з дірками та бахромою

джинси з великими потертостями

джинси з дірками та вставками

джинси з чорним мереживом

красиві джинси з мереживом

джинси з невеликими розрізами

джинси з великими розрізами

великі дірки на кленах

жіночі варені джинси з потертістю

велика дірка на колінах

чоловічі джинси з дірками

джинси чоловічі з дірками на колінах

великі дірки на чоловічих джинсах

акуратні розрізи на джинсах

дірки на джинсах вище коліна

джинси з величезними дірками

чоловічі джинси з маленькими потертостями

великі дірки на чорних джинсах

блакитні джинси жіночі з потертістю

великі дірки на жіночих джинсах

величезні дірки на джинсах

дірка на всю штанину в джинсах

акуратні дірки на джинсах

квадратні дірки на джинсах

довга дірка на джинсах

WowCracy
Додати коментар