Різновиди, виготовлення та кріплення штор пліссе

Штори пліссе увійшли до сучасного інтер'єру порівняно недавно. Проте вже встигли здобути популярність. Головною перевагою вважається можливість виготовити такі фіранки своїми руками.

штори пліссе

Трохи історії

Назва походить від французького “pli”, що означає “складка”. Однак, батьківщиною всіма улюблених плісованих моделей є Єгипет, адже саме там вигадали прикрашати себе полотном з безліччю складок.

штори пліссе фото

Одяг із подібними елементами носили і воїни Олександра Македонського. А шотландська спідниця для чоловіків – ефектне і зручне вбрання, адже в складках приховується додатковий обсяг, завдяки якому забезпечується свобода руху.

У багатьох народних костюмах складки відіграють винятково декоративну роль, як, наприклад, у жіночих азербайджанських костюмах.

штори пліссе ідеї

З часом складки-плісе вийшли за рамки елементів гардеробу та активно використовуються в оформленні інтер'єру, наприклад, для віконних отворів.

Особливості конструкції

Відразу зазначимо, що далеко не кожна складка варта високого звання «плісе». Згідно з формулюванням, плісе – це особливий спосіб обробки тканини пресом або праскою. Простіше кажучи, складки, які «прихоплюються» ниткою в процесі шиття, та інші нерівності до пліс не мають жодного стосунку.

штори пліссе ідеї фото

Ще одна умова: складки повинні розташовуватися паралельно один одному. Крім цього, обумовлюються параметри подібного оформлення: ширина складки не менше 0,5 см і не більше 5 см. Нарешті пліссе виготовляється виключно з натуральних матеріалів.

Штори-плісе створюють конкуренцію звичним жалюзі, які останнім часом «переселяються» із квартир та заміських будинків до офісних приміщень.

штори пліссе декор фото

штори пліссе фото декор

штори пліссе фото декору

штори пліссе ідеї декору

На відміну від жалюзі, вони складаються з невеликих фрагментів, і така конструкція дозволяє оформляти віконні отвори навіть нестандартних розмірів та форм, створюючи при цьому ефектні незвичайні конструкції. Найпоширеніший варіант – віяло зі штор пліссе. Причому цей елемент може розташовуватися як у верхній частині віконного отвору, так і внизу.

Плісовані фіранки виготовляють як із тканини, так і з паперу. І будь-яка модель здатна оформити вертикальні, похилі та горизонтальні поверхні. У цьому питанні їм просто нема рівних.

штори пліссе фото ідеї

Штори для оформлення мансардних вікон можуть бути навіть з дистанційним керуванням. В результаті виходить не просто стильно, а й функціонально.

Ще одна важлива особливість: штори в даному виконанні можуть мати як горизонтальні складки, так і вертикальні. І якщо перший варіант візуально збільшує простір завширшки, то завдяки вертикальним «заломам» створюється враження, що стелі набагато вищі, ніж це є насправді. “Вертикальні” фіранки зсуваються вбік, а горизонтальні – вгору і вниз.

штори пліссе дизайн

Різновиди штор-плісе

Існує п'ять основних різновидів штор-плісе. Їх поділяють переважно залежно від конструкції. Крім цього, існує поділ за матеріалами, з яких вони виготовлені.

штори пліссе дизайн фото

 1. Для вікон з поворотно-відкидними механізмами відкривання виготовляють вільні моделі. У цьому випадку вікна повинні бути стандартними, строгою геометричною формою. Поверх таких рам плісовані фіранки спадають вільно.
 2. Натяжні пліссе оснащені з обох боків спеціальною ліскою, завдяки якій вільне провисання штор виключене. На горизонтальних поверхнях провисання не існує, а ось на похилих мансардних вікнах волосінь просто незамінна. Крім мансард, похилі вікна часто трапляються в квіткових оранжереях.
 3. Рулонні штори-плісе оснащені поворотним валом. Саме до нього кріпиться верхня частина штори. Ланцюжок (схожий зустрічається в моделях жалюзі) дозволяє згортати та розгортати полотно одним рухом. Таким чином регулюється ступінь прозорості полотен та ступінь освітленості приміщення.
 4. “День ніч”. Ці штори відрізняються багатошаровістю. У конструкції, як правило, поєднується два полотна: одне напівпрозоре, а друге щільне. Вони відрізняються високим функціоналом: вдень ви можете зрушити щільну частину і залишити на віконному отворі лише напівпрозору фіранку, а ввечері закрити друге полотно. По суті, штори «день-ніч» нагадують класичну пару портьєри-тюль.
 5. “Верх низ”. Ще одна цікава модель. Її принципова відмінність від попередніх – у наявності напрямних та бічних механізмів. Штори можна відсунути як знизу, так і зверху. При цьому зазор вибирається будь-який. Така модель дозволяє регулювати ступінь освітленості приміщення і закривати вікно настільки, наскільки це потрібно в даний момент.

штори пліссе фото дизайн

Структура полотна штор-плісе може бути різною. Розрізняють звичайні та гофровані полотна. Гофрована штора має подвійні складки, тобто опуклі відсіки розташовуються, як з лицьового, так і з вивороту, а між шарами плісованого матеріалу залишаються відсіки з повітрям. Такі полотна утримують і світло, і тепло. Іншими словами, гофровані штори забезпечать максимальний захист від сонця, тому вони особливо потрібні для вікон на південній стороні. Крім цього, гофровані штори плісе гарантують непогану теплоізоляцію.

штори пліссе фото дизайну

Яким би не був матеріал подібних штор, їх поєднує одне: вони кріпляться до металевого (алюмінієвого) профілю. Основу для штор-плісе можна придбати в магазинах з пристроями для штор, а відповідний матеріал знайти в спеціалізованому магазині. Ну, а якщо захочеться виготовити штори з паперу, то слушний варіант знайдеться в магазинах для творчості.

штори пліссе оформлення

штори пліссе оформлення фото

штори пліссе фото оформлення

штори пліссе фото оформлення

Як виготовити штори-плісе своїми руками

Щоб самостійно виготовити штори-плісе, вам знадобиться:

 • Рулетка, олівець, канцелярський ніж;
 • Двосторонній скотч, дірокол, фіксатори;
 • Стрічки та папір.

Відразу зазначимо, що зробити штори-плісе з паперу набагато простіше, ніж із матеріалу. Головна перевага паперу – його цінова доступність. Невипадково такі фіранки часто використовують у новобудовах, коли ремонт ще не закінчено, а затишку вже хочеться, та й від сторонніх очей треба якось сховатися.

штори пліссе дизайн ідеї

Усього процес виготовлення включає 6 етапів. Але спочатку потрібно виміряти ширину віконного отвору. А далі діємо за схемою:

 1. Вибираємо матеріал. Варто зазначити, що часто йдуть залишки шпалер. По-перше, матеріал щільний і досить міцний, а по-друге, він зазвичай залишається після ремонтних робіт, а отже, можна заощадити.
 2. Нарізаємо папір, роблячи припуск як мінімум 40 см – це необхідно для згинів. Фінальна довжина полотна повинна дорівнювати довжині віконного отвору. Наприклад, якщо ваш віконний отвір 1х1,2 м, то відрізати потрібно 1х1,6 м.
 3. З відвороту паперу робимо позначки через кожні 3-4 см. Такий «крок» найбільш зручний для формування складок.
 4. Точно по розмітці згинаємо папір у гармошку. При цьому слідкуємо, щоб верхня та нижня складки загиналися всередину.
 5. Склавши гармошку в одну лінії, робимо три отвори. Для цього частіше використовують дірокол, але якщо він «безсилий» або папір занадто щільний, скористайтесь дрилем. Два отвори робимо по краях штори, і один – точно посередині.
 6. Крізь отвори простягаємо стрічку, шнур або волосінь. У нижній частині закріплюємо вантаж. Якщо такого немає, скористаємося скотчем.

Тепер можна приступати до встановлення конструкції. Штори-плісе цінуються за легкість, а отже, для монтажу підійде двосторонній скотч. У разі потреби його можна легко від'єднати і від самої штори, і від віконного отвору. За бажання ви завжди зможете замінити штори-плісе на будь-які інші фіранки.

штори пліссе ідеї дизайну

Якщо ж у вашому випадку двосторонній скотч використовується протягом тривалого часу, то пам'ятайте, що його здібності на сонці з часом губляться. Для надійного кріплення конструкції краще міняти скотч приблизно раз на місяць.

А хтось вважає за краще використовувати для монтажу штор-плісе дерев'яний брусок, на який паперові полотна кріпляться за рахунок надійного прозорого клею.

штори пліссе декор

Штору можна встановити і за допомогою дрібних цвяхів. Зазвичай так роблять з вініловими шпалерами.

Якщо ви вирішите самостійно виготовити штори-плісе на пластикові вікна, то вам знадобляться алюмінієві напрямні. Крім цього, якщо ціна на тканину пліссе здасться вам високою, складки доведеться прасувати самостійно, а це теж процес не легкий. Отвори в тканині робити не потрібно, шнур просочується за допомогою голки. Краї полотна обробляються на машинці. Ну, а в іншому процес такий самий, як і з боями.

Особливості догляду

Плісовані штори – конструкція незвичайна, а отже, і догляд за нею потрібен відповідний.

Прати плісовані тканини в машинці не можна. Полотно замочують у теплій воді, а як миючий засіб використовують звичайний пральний порошок.

прання штор пліссе

Замочувати рекомендується у складеному стані, уникаючи попадання води на електропривод.

Оскільки стирається полотно в складеному стані, наступне прасування не потрібно. Потрібно лише дати добре просохнути швам і можна вішати конструкцію на пластикове вікно. У випадку з дерев'яними вікнами штора повинна висохнути повністю.

Як видно, штори-плісе – чудовий спосіб оформити будь-який віконний отвір функціонально та зі смаком. А якщо ви виготовите фіранки своїми руками, інтер'єр вийде справді ексклюзивним та затишним.

штори пліссе варіанти

штори пліссе варіанти фото

штори пліссе фото варіанти

штори пліссе фото варіантів

Відео: штори пліссе на пластикові вікна

50 варіантів дизайну штор пліссе в інтер'єрі

штори пліссе

штори пліссе фото

штори пліссе ідеї

штори пліссе ідеї фото

штори пліссе фото ідеї

штори пліссе дизайн

штори пліссе дизайн фото

штори пліссе фото дизайн

штори пліссе фото дизайну

штори пліссе дизайн ідеї

штори пліссе ідеї дизайн

штори пліссе ідеї дизайну

штори пліссе декор

штори пліссе декор фото

штори пліссе фото декор

штори пліссе фото декору

штори пліссе декор ідеї

штори пліссе ідеї декор

штори пліссе ідеї декору

штори пліссе інтер'єр

штори пліссе інтер'єр фото

штори пліссе фото інтер'єр

штори пліссе фото інтер'єру

штори пліссе інтер'єр ідеї

штори пліссе ідеї інтер'єр

штори пліссе ідеї інтер'єру

штори пліссе оформлення

штори пліссе оформлення фото

штори пліссе фото оформлення

штори пліссе фото оформлення

штори пліссе оформлення ідеї

штори пліссе ідеї оформлення

штори пліссе ідеї оформлення

штори пліссе варіанти

штори пліссе варіанти фото

штори пліссе фото варіанти

штори пліссе фото варіантів

штори пліссе варіанти ідеї

штори пліссе ідеї варіанти

штори пліссе ідеї варіантів

штори пліссе види

штори пліссе фото

штори пліссе фото види

штори пліссе фото видів

штори пліссе види ідеї

штори пліссе ідеї види

штори плісе види дизайну

штори плісе види декору

штори плісе види оформлення

штори пліссе огляд

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар