Різновиди тинсулейту та їх характеристики

Колись популярним штучним наповнювачем одягу був синтепон – легкий, дешевий матеріал.

синтепон

У 80-ті роки на ринку з'явився його технологічний аналог, який за всіма показниками випередив попередників.

Що таке тинсулейт

Тінсулейт – сучасний синтетичний утеплювач, який використовується не тільки при пошитті одягу, а й взуття, домашнього текстилю, іграшок. Таке широке застосування забезпечується його властивостями:

 • Навіть при намоканні та після прання зберігає повітряні пори та здатність утримувати тепло.
 • Для забезпечення комфорту не потрібна велика кількість наповнювача, тому готовий виріб тонкий і не сковує рух.
 • Чи не горючий, не токсичний, гіпоалергенний.
 • Швидко сохне.
 • Повітропроникний.
 • Простий у догляді: підходить для прання машини і для хімчистки.
 • Зносостійкий, не дає усадки, не комкуется.

тинсулейт

Утеплювач тинсулейт є найтоншими поліефірними волокнами, скрученими в спіраль. Спочатку він розроблявся компанією 3M (Minnesota Mining Manufacturing) для космонавтів, зараз одяг із Thinsulate можна придбати на офіційному сайті або через дистриб'юторів.

тинсулейт використання в одязі для космонавтів

Вона особливо популярна серед професійних спортсменів та прихильників активного способу життя. Виробник зруйнував стереотип про те, що теплі речі мають бути товстими: назва матеріалу складається зі слів “thin” та “insulate”, які перекладаються як “тонкий” та “наповнювач” відповідно.

тинсулейт в одязі для спортсменів

Важливо! Чим більше повітря утримує утеплювач, тим довше зберігається тепло, цьому сприяють порожнисті волокна.

При пошуку інформації «Тінсулейт на яку температуру» враховуйте, що його властивості залежать від кількості шарів утеплювача та від зовнішньої тканини. Для збереження тепла необхідне вітро- та водонепроникне покриття.

тинсулейт для одягу

При виборі рукавичок, взуття, куртки потрібно орієнтуватися на інформацію, вказану на етикетці: кількість грам та температурний режим. До якої температури ефективний утеплювач тинсулейт залежить від рухової активності – чим вона нижча, тим більше має бути значення на етикетці.

тинсулейт для рукавичок

Температура градусів Цельсія Кількість утеплювача, грам на квадратний метр при різному ступені активності
Висока Середня Низька
Одяг Взуття Одяг Взуття Одяг Взуття
10-15 100 200 150-200 200-400 Від 200 400-600
20-30 150-200 До 400 Від 200 Від 400 Від 200 600-1000

Додаткова інформація. Thinsulate в 1,5 рази тепліше лебедяного пуху, має низьку здатність вбирати вологу – менше 1% від власної ваги, що дозволяє використовувати його при підвищеній вологості.

Властивості утеплювача перевірені в різних умовах, оскільки його вибирають для робочого спецвзуття, туризму, зимової риболовлі, полювання, високогірного альпінізму, роботи на крайній півночі.

тинсулейт для взуття

Різновиди та характеристики

Одяг з тинсулейтом має спеціальні ярлики “3M Thinsulate Insulation”, які відрізняються один від одного кольором. Виробник випускає такі серії утеплювача:

 1. Platinum
 2. Warmth plus Additional Features
 3. Featherless
 4. LiteLoft

Чорно-сірі ярлики лінійки Platinum поширені на одязі та взутті для активного відпочинку. Лінійка включає такі види.

Flex має волокна підвищеної еластичності, тому одяг не сковує рух.

одяг з тинсулейту

X-Static ідеальний при високій фізичній активності, тому що іонізовані волокна в його складі відповідають за придушення росту бактерій, що викликають неприємний запах.

тинсулейт для взуття

FR розроблений для спецодягу, витримує контакт з вогнем та електрикою.

тинсулейт для рукавичок

Зверніть увагу! Кожен виріб має маркування із зазначенням виду утеплювача.

На відміну від лінійки Platinum, Warmth plus Additional Features широко застосовується у пошитті одягу та взуття для активного відпочинку, риболовлі, полювання, домашнього текстилю.

тинсулейт для одягу

 • Thin, light, warm – один із перших видів даного утеплювача, тонкий із високими показниками збереження тепла.

тинсулейт в одязі з високими показниками збереження тепла

 • Extra Warmth відрізняється нижчою ціною, вироби з його використанням трохи товщі.

тинсулейт в одязі

 • Thinsulate with recycled fibers має частину волокон, виготовлених із вторинної сировини.

тинсулейт для рукавичок

 • Ultra for footwear і Ultra Extreme Performance масово застосовується у взуттєвому виробництві, оскільки у його складі велика кількість олефінових волокон, що підвищують стійкість до деформації. Таке взуття ідеальне за малої фізичної активності.

тинсулейт для взуття варіанти

Featherless новий синтетичний аналог пуху, який має всі його властивості, але не втрачає властивостей навіть при намоканні одягу.

тинсулейт для одягу

LiteLoft від інших видів відрізняє структура волокон: тонкі збільшують площу та кількість теплого повітря, товстіші – об'єм утеплювача. Стійкий до стиску легко відновлює початкову форму.

тинсулейт для взуття

Додаткова інформація. Різновиди наповнювача, які не віднесені до перерахованих категорій, маркуються загальною чорно-білою етикеткою. До таких відноситься сировина, що використовується для пошиття ковдр.

Основні відмінності тинсулейту від аналогів

Поліестер – це загальна назва утеплювачів, виготовлених з нафтохімічної сировини, саме так записують склад готового виробу. Визначити, який саме вид використаний, можна за заводськими етикетками на одязі, найчастіше зразок йде в комплекті. Нижче наведено різновиди наповнювачів та їх порівняння з тинсулейтом.

наповнювач поліестер

Біопух – синтетичний пух, який набивають у підклад, тому він вільно переміщається і може збиватися грудками. Тінсулейт у свою чергу не деформується і зберігає форму, має легкість і тепло натурального пуху, але велику шкарпетку і не вибивається назовні.

біопух

Ізософт (Isosoft) також використовують при пошитті спортивної форми та екіпірування для екстремальних умов. Дихаючий матеріал, волокна якого мають форму порожнистих кульок. За більшістю характеристик не поступається тинсулейту, але важчої ваги, і не має універсального застосування.

наповнювач ізософт

Холлофан – вітчизняний аналог ізософту, що поступається тинсулейту теплопровідністю. Його основна сфера застосування – пошиття дитячого одягу. Наповнювач швидко сохне, зберігає форму, тепліше за синтепон на 30%. Основна різниця: має у складі волокна натуральної шерсті.

наповнювач холлофан

Сустанс має важливу відмінність від інших синтетичних аналогів: він виготовлений з відновлюваної сировини з додаванням рослинних компонентів. Технологічний процес вимагає на третину менше енергії та утворює менше парникових газів.

наповнювач сустанс

Синтепух також має спіралеподібну структуру та покритий силіконом для полегшення ковзання. Такий склад і структура забезпечує схожі властивості: вологовідштовхування, повітропроникність, легкість, гіпоалергенність. Але для того, щоб маса не мігрувала під пуховиком, він має бути часто простібаний. Тинсулейт позбавлений цього недоліку.

наповнювач синтепух

Правила догляду

 • Після прання виріб із тинсулейтом зберігає форму. Прати можна в делікатному режимі при температурі до 40 градусів з віджиманням, враховуйте рекомендації на заводській етикетці.
 • За мембранним одягом з тинсулейтом потрібно доглядати із застосуванням спеціальних миючих засобів, придбати їх можна у спортивних магазинах.
 • Сушити краще на горизонтальній поверхні далеко від опалювальних приладів, гладити бажано без пари.
 • Можна пакувати у вакуумні пакети, властивості утеплювача не зміняться. Волокна з'єднані термоскріпленням, за рахунок цього зберігають еластичність.

тинсулейт як прати

Важливо! Наскільки тепло буде в зимовій куртці, залежить від частоти рядків. Виріб з тинсулейтом не повинен бути часто простібаний, відстань між рядками має бути не менше 12 см, тоді збережеться тепле повітря.

Що такого особливого у тинсулейті, що робить його популярним? У утеплювача найтонші порожнисті волокна у світі, на додаток до цього їх площа в десятки разів перевищує площу волокон аналогічних матеріалів. Ці властивості роблять його дуже ефективним. Якщо відсутня фірмовий ярлик 3М, а на етикетці написано “поліестер”, то це не гарантує, що як утеплювач використаний Thinsulate. У такому випадку необхідно попросити сертифікати у продавця, оскільки лише оригінал відповідає описаним вище якостям.

тинсулейт наповнювач

Відгуки

Ірина: Минулої зими брала собі пуховик із тинсулейтом. Була майже впевнена, що жодної різниці в порівнянні з синтепоном не буде, і річ виключно в рекламі. Пуховик виявився дуже теплим і напрочуд невагомим, тому я рада помилитися.

Максим: У мене є черевики із Thinsulate, купував у спортивному магазині для активного відпочинку. Ношу їх щодня, тому що по роботі доводиться багато ходити пішки. Не скажу точно, скільки там грамів наповнювача, але ноги в теплі навіть у -30 градусів.

Марина: У мене дитині 4 роки, дуже активний хлопчик, готовий гуляти за будь-якої погоди. Минулої зими носив куртку з натуральним пухом, я втомилася її прати і збивати. Цього року я йому взяла на зиму комбінезон із тинсулейтом, уже оцінила легкість прання і те, що дитина в ній не потіє.

ВІДЕО: Утеплювач Тінсулейт – докладний огляд.

WowCracy
Додати коментар