Різновиди та вибір штор для ванної

Які штори для ванної краще

Коли облаштовується ванна кімната, дуже важливо вдало підібрати кожен елемент, щоб зрештою отримати шикарний вигляд та приміщення в сучасному стилі. Одна з основних деталей інтер'єру – штори, які повинні підкреслювати загальний стиль.

Різновиди та вибір штор для ванни

Зараз існує безліч варіантів штор для ванної, матеріалів, а також кольорів, які можна вибирати під індивідуальний дизайн. Важливо приділити особливу увагу підбору фіранок та розраховувати на те, що вони мають прослужити якнайдовше. Основне призначення виробу полягає в тому, що вони запобігають розбризкуванню води та попаданню її на підлогу, тому важливо вирішити, який матеріал штор буде кращим для ванної. Існує кілька класифікацій, за якими варто вибрати шторку у ванну кімнату, а саме:

 • За матеріалом.
 • За технікою виконання.
 • На вигляд тканини.
 • За забарвленням.
 • По малюнку, дизайну (є штора для ванної 3d).

штора у ванну

Вибір за матеріалом

Основна класифікація, за якою варто підбирати фіранки у ванну – це вибір матеріалу.

У цій ситуації дуже важлива тканина, оскільки в першу чергу штора є місцем скупчення величезної кількості бактерій, що виникають від води, вогкості, відсутності кондиціонування та провітрювання. Тому цілком реально, що вони можуть насідати різні небезпечні мікроорганізми, здатні пасивно нашкодити здоров'ю. Найпоширенішими бактеріями є грибки, які найчастіше з'являються у ванній.

Щоб запобігти їх появі, треба уникати конденсату. Цього можна досягти шляхом проведення вентиляції у ванній, регулярного провітрювання, а іноді протиранням залишків води відразу після ванни/душу. Ця порада трохи убезпечить вас і відтягне момент появи різних бактерій.

матеріал для штори

Крім цього варто якнайчастіше прати штору в гарячій воді. Якщо матеріал тонкий, то краще прати руками. Якщо тканина дозволяє прання в машинці, слід очистити саме в ній. Після чого штори можна пропрасувати праскою на спеціальному режимі, що вб'є бактерії, що залишилися. Також від якості штори залежить її довговічність та зовнішній вигляд. Так, якщо матеріал дешевий, неякісний, то після нетривалого використання або першого чищення він може втратити свій красивий вигляд і вам доведеться знову витрачати час і гроші.

Тому вибір матеріалу для штор є основним етапом у покупці даного елемента інтер'єру, якому варто приділити належну увагу.

М'які

До так званих м'яких шторів найчастіше відносять ті, що виготовляються з:

 • Тканини.
 • Поліетилену.
 • Вінила.

Кожна із зазначених тканин має свої переваги та недоліки. Вони зазвичай кріпляться на спеціальний карниз. Можуть складатися із суцільної штори, яка зсувається в один бік, або з двох частин, що повноцінно розсуваються. Такі гардини часто йдуть у комплекті разом із фіранкою.

м'які штори

Текстильні

Це досить хороший та прийнятний за ціною варіант для штор у ванну. Як правило, тканинні фіранки довговічні та дуже цінуються на ринку. Матеріали, з яких виготовляють штори у ванну, мають спеціальний водовідштовхуючий ефект. Волога не збирається всередині, тому полотно не сирітиме і створюватиме грибки. Вони навіть мають більш дорогий дизайнерський зовнішній вигляд порівняно з поліетиленовими.

текстильні штори

Штори з поліестеру

Поліестер – це синтетична тканина, яка просочується спеціальним розчином. Ця рідина надає штору захисними від води властивостями. Такі фіранки для більшої міцності іноді доповнюють тефлоновими нитками, які відштовхують вологу та бруд. З переваг поліестерних фіранок виділяють:

 • стійкість до вологи та бруду;
 • збереження первинної форми;
 • не піддаються дії сонячних променів;
 • допускається прання у пральній машинці;
 • легкий та доступний догляд;
 • міцні та довговічні.

штори у ванній кімнаті

Вінілові

У складі тканини таких штор знаходиться полівінілхлорид, який має особливо високу міцність. Однак вінілові фіранки виготовляють з нешкідливої речовини, яка не несе будь-якого отруйного впливу на оточуючих, а також не має неприємного запаху.

Такий вигляд штори хороший тим, що малюнки та принти, які наносять на тканину, зроблені із стійких та безпечних для здоров'я барвників. Згодом вони не втрачають своєї яскравості та насиченості, навіть після прання.

Вініл добре зберігає форму, відштовхує вологу, швидко висихає, тому не варто переживати про вогкість. Крім цього, такий вид тканини не розтягується і не сідає під час прання. Під час чищення білизни в пральній машинці, важливо дотримуватись делікатного режиму. Згідно з рекомендаціями для вінілових штор, ручне прання підходить більше. Сушити їх необхідно у вертикальному положенні, а ось гладити заборонено. П'яти, що в'їлися, також можна з легкістю видалити за допомогою спеціальних покупних засобів, які містять у собі хлорку.

Такий вид штори представлений у багатьох кольорах, починаючи від однотонних з малюнками і закінчуючи різними картинними полотнами.

Причому, незважаючи на всі свої переваги та популярність, вінілові фіранки зберегли доступну ціну для покупки.

вінілова штора

Жорсткі

З твердих конструкцій виділяють такі різновиди штор у ванну кімнату:

 • виготовлені із пластику;
 • виготовлені зі скла.

Тобто від м'яких полотен вони відрізняються і матеріалом, і способом їхнього кріплення. Якщо м'які штори кріпляться на карниз, жорсткі мають особливу конструкцію і вимагають незвичайного монтажу. Як правило, вони приєднуються до стелі, стіни та ванної. Кріплення можуть мати роликову основу, щоб шторки легко роз'їжджалися. А взагалі все залежить від їхнього різновиду.

Перед тим, як ви почнете вибирати штору для вашої ванної кімнати із жорстких конструкцій, ознайомтеся з наявними варіантами.

жорсткі штори

Скляні штори

Матеріал досить міцний, незважаючи на скло. Штори виготовляються із спеціального загартованого полотна, яке витримує високі температури, не тріскається, не є крихким. Будь-які скляні поверхні завжди виглядають стильно та сучасно, радують око та створюють модний дизайн інтер'єру.

Прозорі стекла взагалі створюють ілюзію того, що ніяких шторок взагалі немає, особливо, коли вони вимиті, без малюнка і висохлих крапель води.

Єдине, що ускладнює догляд: скло вимагає регулярного чищення. Якщо ви хочете, щоб шторки завжди мали бездоганний вигляд, після кожного купання треба насухо протирати поверхню, щоб не залишалися краплі. Однак якщо ви віддасте перевагу матовим склам, то такої проблеми не буде. Для звичайних стекол також було винайдено спеціальне покриття, яким рекомендується додатково розкрити предмет. Воно має спеціальні властивості, які не залишають на шторці слідів від висохлої води.

Існують різні види скляних штор, до яких відносять: прямі, кутові, розстібні, розсувні. Кожен з них відрізняється конструкцією, експлуатацією та ціною.

скляна штора

Пластикові

Перевагою пластикових штор є те, що вони легкі, зручні у використанні та чищенні. Порівняно зі скляними шторками, вироби із пластику є бюджетним варіантом.

У фіранках приваблює те, що на них легко можна нанести будь-який дизайн, малюнок, візерунок, що додасть витонченості та краси сучасному інтер'єру. Одним з основних недоліків виробу вважають те, що такі штори дуже тендітні, при грубому використанні або ударі покриття може тріснути.

Порада. Для чищення таких штор використовують різноманітні покупні хімічні засоби. Для дбайливого зберігання слід протирати поверхню після кожного купання.

пластикова штора

Вибір кріплення

Кріплення штор зазвичай вибирається в залежності від моделі фіранки, яку кожен підбирає під себе.

На магнітах

Шторка для ванни з магнітами – це звичайна фіранка, яка внизу має обтяжувачі не у вигляді спеціальних металевих ниток. Одна частина кріпиться до полотна, а друга – до ванної, таким чином захищаючи від попадання води на підлогу. Цей метод відмінно підійде тим, хто не любить заправляти штору всередину.

штора на магнітах

Кільцеве кріплення

Це найпоширеніший вид кріплення, коли зверху на шторі передбачені спеціальні отвори для кілець, на які чіпляють фіранку. Деталі, як правило, йдуть у комплекті і до карнизу, що купується окремо, і до полотна. Але їх можна придбати й окремо.

кільцеве кріплення

Прищіпки

Такий вид кріплення передбачає наявність спеціальних отворів у шторі, наприклад, для кілець. Прищіпки просто поступово потрібно розподілити вздовж фіранки. Єдиний мінус, що вони можуть порвати штору або зірвати, якщо сильно смикнути.

штора на прищіпках

Люверси

Вбудоване кріплення передбачає, що петлі вже вшиті у штору і через них просто необхідно просунути карниз. Їх перевагою є те, що така система не дряпатиме гардину, а також видавати зайвий шум, який може бути від кілець.

штори з люверсами

Дизайн штор для ванної кімнати

Дизайн штор насамперед відрізняється конструкцією (м'яка/жорстка). Якщо це перший варіант, то принти можуть бути різноманітними, починаючи від елементарних візерунків та геометричних фігур та закінчуючи малюнками, 3д орнаментами та іншими оздобленнями. Жорстка конструкція використовується в основному при мінімалізмі, але теоретично і на скло, і на пластик можуть бути нанесені всі картинки, які добре впишуться в інтер'єр.

Карниз для штори

З оригінальним принтом

Ви можете самостійно придумати оригінальний принт на будь-який різновид фіранок. Найбільш дорогим варіантом є 3d штори, на які за спеціальною технологією наносяться різні візерунки. Вони візуально створюють 3д ефект. Виглядає дуже дорого і унікально. Це може бути все: і квіти, і краєвид, та різноманітні написи.

штора з оригінальним принтом

Елітні

Елітними шторами вважаються ті, що виготовлені з найкращих матеріалів іноземними виробниками.

елітні штори

Популярні виробники

На ринку існує безліч фірм, які цінуються серед покупців своїм досвідом, якістю роботи, міцними і довговічними матеріалами. Звичайно, найчастіше люди віддають перевагу вітчизняним виробникам. Нижче представлені найпопулярніші варіації.

Spirella Versilia (1017023)

Це приклад текстильної штори, яка просочена спеціальною водовідштовхувальною речовиною. Вода не буде накопичуватися в тканині, внаслідок чого не утворюються грибки та пліснява.

Така фіранка кріпиться на карниз за допомогою кілець, для яких передбачені спеціальні отвори. Згідно з порадами виробника таку штору можна прати в автоматичній машині при делікатному режимі, а гладити слід за мінімальної температури.

Spirella Versilia

Ridder Gras (42385)

Це якісна шторка від німецького виробника, виготовлена із поліестеру. Звичайно, цей матеріал у порівнянні з тканинними фіранками менш міцний, однак у цьому випадку фірма доповнила полотно спеціальним покриттям, яке відштовхує воду та бруд. На виріб не накопичуються плями, грибки та інші забруднення.

Виробник допускає прання при низькій температурі без віджиму. Також радує в цій моделі забарвлення, яке надихає, асоціюється з теплим весняним настроєм.

Ridder Gras

Ddis (210P24RI11)

Чудовий варіант від російського виробника. До складу цієї штори входить поліестер, який характеризується властивостями, що швидко висихають. Її можна прати і вручну, і в пральній машинці за 30 градусів. Такий вид фіранок не вимагає особливого догляду. Полотно також необов'язково гладити, оскільки воно самостійно рівномірно висохне.

Ddis

У набір до штори входять кільця, за допомогою яких можна повісити виріб на карниз.

Ridder Loupe (35897)

Напівпрозора штора, виконана з якісного вінілу, який не має запаху і не містить шкідливих речовин. Крім цього, фіранка додатково покрита спеціальним водовідштовхувальним засобом.

Ridder Loupe

Spirella Blatt

Ця штора стане окрасою будь-якої ванної кімнати, її світлий відтінок візуально збільшить простір. Фіранку можна закріпити на карнизі за допомогою кілець, для яких створені спеціальні отвори.

Ця штора розроблена швейцарським виробником із якісного поліетилену.

Spirella Blatt

Iddis Safari Friends

Незвичайне забарвлення штори тішить погляд і надає веселого настрою. Пісочний відтінок чудово виглядатиме у ванній кімнаті у сірих або світлих тонах.

Штора виготовлена з поліестеру, який оброблений водовідштовхуючим засобом, тому швидко висихає.

Зручна система кріплення шторки передбачає постійне зняття карниза, коли виникає необхідність випрати штору. Можна лише відкріпити кільця.

Iddis Safari Friends

Bacchetta Quadretto

Італійський виробник завжди відрізнявся практичністю та незвичайними принтами. Фірма пропонує штору, яка виготовлена з міцного матеріалу та доповнена спеціальним утяжелювачем внизу, щоб фіранки тримали свою форму. Кільця для кріплення йдуть у комплекті.

Матеріал просочений спеціальною речовиною, яка має властивості відштовхування води, швидкого висихання та захисту від утворення бактерій.

Bacchetta Quadretto

Bacchetta City

Ще одна модель від італійського виробника світлого кольору із написами різних міст. У шторі передбачено 10 отворів, призначених для кілець, що йдуть у наборі.

Bacchetta City

Milardo White Mist

Штора молочно-білого кольору добре впишеться у ванну зі світлим або темним інтер'єром, щоб зіграти на контрасті. Фіранка виготовлена з водонепроникного матеріалу. Кільця не йдуть у наборі, тому потрібно придбати окремо. Завдяки своїм водонепроникним властивостям, штора також швидко сохне і не вимагає додаткового прасування, вона добре вирівнюється у висячому положенні.

фірмова штора

Таким чином, завдяки всій вищезгаданій інформації, вам вдасться зробити правильний вибір по шторах для ванної. Дійте згідно зі своїми смаками та бажаннями, не забувайте підбирати забарвлення згідно інтер'єру.

Відео: особливості вибору та використання штори для ванної кімнати

Галерея фото: штори для ванної кімнати в інтер'єрі

штора зі соняшниками

біла штора

яскрава штора

штора з орхідеєю

скляна штора

практична штора

дизайнерська школа

прозора штора

темна штора

бежева штора

вінілова штора

біла штора у ванній

спеціальна штора

вишукана штора

школа із зображенням міста

прозорі штори

практичне оформлення ванної

дизайн у смужку

довга штора

бокова скляна штора

незвичайний дизайн ванної

текстильні штори

ванна кімната у світлих тонах

штора для ванної кімнати

штора з рибками

бежева штора

яскраві штори

ванна кімната

світла кімната

кріплення штори по кільцю

сіра штора

вінілова штора

кольорова штора

вінілова штора

дизайн ванної кімнати

штора в смужку

практична штора

огородження

вишукане оформлення ванної

біла ванна

овальна штора

бежеві відтінки

кріплення для штори

гнучке кріплення

бежева штора у ванну

яскрава штора у ванну

помаранчеві фарби

прозора блакитна штора

світла штора

штора в смужку

WowCracy
Додати коментар