Різновиди та правила використання змивки для металу

Питання з видаленням фарби виникає тоді, коли попередній декоративний шар став непридатним. Найчастіше така неприємність відбувається через постійний контакт поверхні з киснем. Фарбування починає набрякати і тріскатися. Перш ніж фарбувати повторно, металеву поверхню потрібно повністю очистити від старого шару фарби.

зняття старої фарби

Способи видалення фарби

Найбільш популярні та ефективні способи змивки старої фарби:

 1. За допомогою підручних нагрівальних приладів. Завдяки нагріванню фарба знімається дуже швидко, але термічна обробка може негативно позначитися на металевій поверхні. Зазвичай для роботи використовують будівельний фен, пальник або паяльну лампу. Важливий нюанс: багато лакофарбових матеріалів відрізняються гарною горючістю навіть після остаточного висихання. Тому термічний спосіб зняття фарби слід застосовувати дуже вибірково. Також цей метод не підійде, коли потрібно обробити невелику ділянку конструкції.

  зняття старої фарби феном

 2. Інструменти із абразивними насадками. Таким чином, ви планомірно очистите металеві деталі, регулюючи ступінь навантаження на поверхню. Цей спосіб не працює у випадку з маленькими або рельєфними елементами. Істотний недолік – велика кількість часу, який доведеться витратити на роботу, але в деяких випадках механічний спосіб очищення – єдиний можливий. Як пристосування використовують наждачний папір, полірувальну та шліфувальну машинку, а також болгарку та щітки-насадки.

  зняття акрилової фарби з металу

 3. Ацетон та уайт-спірит. Найчастіше цей метод застосовується як доповнення до попереднього, оскільки якщо декоративний шар має хорошу адгезію з металом, видалити фарбу за допомогою розчинників не вийде.

  як зняти стару фарбу фото

 4. Спеціальна змивка. Цей спосіб хороший тим, що хімічний склад швидко видаляє фарбу навіть із складних ділянок.

  змивка для видалення фарби

Який би спосіб ви не вибрали, пам'ятайте, що убезпечити слід не лише металеву поверхню під декоративним шаром, але й своє здоров'я. Тому перед роботою надягніть рукавички, захисну маску, а в деяких випадках необхідно передбачити провітрювання приміщення.

засоби захисту під час очищення

Різновиди та правила використання змивки для металу

зняття фарби шпателем

видалення старої фарби

Термічний

Роботи проводяться у такому порядку. Оцінюється стан фрагмента, що очищається. Якщо є можливість, краще його демонтувати, тоді роботу можна буде виконати безпечніше. Якщо демонтувати не виходить, переконайтеся, що в процесі обробки інші частини конструкції не стикаються з теплом.

зняття фарби феном

Предмет очищається від бруду та пилу, потім промивається водою та просушується, готується прилад для термообробки. Найкраще використовувати будівельний фен. Також важливо, щоб під рукою була металева щітка та шпатель. Ну і не забувайте про свою безпеку: окуляри, рукавички, респіратор, маска.

зняття старої фарби зі стін

Нагрівати потрібно рівномірно: спочатку захопити велику ділянку, а потім окремо прогрівати її частинами. Як тільки шар фарби стане м'яким та податливим, потрібно скористатися щіткою та шпателем. Щоб результат був кращим, рекомендується чергувати нагрівання та видалення фарби за допомогою інструмента.

засіб для змивки фарби

На заключному етапі залишки фарби видаляють розчинником, головне, щоб металева поверхня не була занадто нагріта.

як швидко видалити стару фарбу

Різновиди та правила використання змивки для металу

як швидко видалити стару фарбу.

як швидко видалити стару фарбу ідеї

Абразиви

Головну роль цьому процесі грає болгарка, дриль чи шліфувальна машинка. Важливо підібрати правильну насадку із абразивним покриттям.

як зняти стару фарбу абразивом

Для того щоб видалити фарбу з важкодоступних місць або дрібних деталей, застосовують наждачний папір і обробляють поверхню руками.

демонтаж фарби зі стін дрилем

Різновиди та правила використання змивки для металу

демонтаж фарби зі стін фото

як зняти фарбу зі стін

Хімічне зняття

Хімічний засіб для зняття фарби простий, але далеко не найбезпечніший спосіб. Застосування різних складів дозволяє ефективно видалити водоемульсійний, акриловий та інший полімерний склад. Сьогодні є спеціальні склади для видалення порошкової фарби. Головне, чітко дотримуватись інструкції, прописаної на упаковці.

розчинник для видалення фарби

Спочатку поверхню очищають від забруднень, ретельно промивають та знежирюють. Хімічний склад наноситься рясно та ретельно. Якщо ви використовуєте не аерозоль, а рідкий очищувач, скористайтесь пензликом. Після того, як реагент нанесений на поверхню, виріб закривають поліетиленовою плівкою для посилення ефекту.

змивка для фарби

Залежно від рекомендацій виробника час очікування становить від 1 до 10 годин. Після цього шар фарби, що здувся, прибирають за допомогою шпателя. Потім металеву поверхню протирають розчинником та водою, щоб не пошкодити метал.

зняття старої фарби фото

Спосіб видалення фарби вибирається в залежності від площі, що обробляється, і умов, в яких проводиться обробка. При дотриманні рекомендацій та заходів безпеки гарантовано високу ефективність.

змивка старої фарби

ВІДЕО: Видалення старої фарби – 3 перевірені способи.

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар