Різновиди та поетапність драпірування штор

Драпірування штор відіграє важливу роль в оформленні вікна, а гарний віконний отвір – це запорука стильного інтер'єру. Об'ємні чи схрещені штори прикрасять будь-який дизайн. Які існують способи драпірування? Декілька практичних рекомендацій від професійних дизайнерів.

драпірування штор

Правила драпірування

 1. Найкраще драпірувати однотонні тканини. Яскравий малюнок і помітний рельєф власними силами є окрасою інтер'єру. Якщо драпірувати полотно з принтом, це буде виглядати занадто незграбно і, часто, недоречно. Гармонійний інтер'єр можна легко зіпсувати драпіруванням кольорових портьєрів або гардин.
 2. Використовуйте м'які тканини, тоді вийдуть м'які акуратні складки. Батист, велюр, оксамит і шовк – найкращі матеріали. При драпіруванні щільних тканин, таких як парча, виходять яскраво виражені складки та надто декоративний вигляд. Хоча, задля справедливості варто відзначити, що для деяких інтер'єрів і такий варіант драпірування буде підходящим.
 3. Щоб зробити драпірування у домашніх умовах, використовуйте спеціальну шторну стрічку. У неї вже закладено кожну складочку і вам не доведеться розраховувати кожен сантиметр тканини самостійно. У роботі така стрічка дуже проста: тасьму пришивають до краю полотна, а потім одну нитку витягують, утворюючи потрібні за обсягом складки.

драпірування штор фото

Зверніть увагу, що стрічка для драпірування буває різна:

 • Звичайна стрічка. Допомагає створювати на тканині «гармошку»;
 • Французька плетінка. Цей варіант складніший і вимагатиме певних навичок та акуратності. Важливо зробити точний розрахунок ширини кожної складки, потім прокласти рядок по всій довжині полотна через рівні відрізки. Потім отримані складки збираються віялом, і знову прокладається рядок.
 • Стрічка-гофре. Завдяки ній виходять м'які об'ємні складки.

драпірування штор ідеї

Проте, драпірувати фіранки своїми руками можна не лише за допомогою шторної стрічки, є ще кілька простих декоративних елементів, які зроблять ефектні складки на портьєрі або гардині.

 • Зав'язки;
 • Кільця;
 • Петлі;
 • Магніти;
 • Декоративно виконані затискачі;
 • Шнури та стрічки;
 • Підвіси для штор;
 • Портьєрні брошки.

Всі перелічені вище елементи дозволяють створити унікальні у своєму роді штори, що доповнюють ваш інтер'єр і створюють вам настрій.

драпірування штор фото

драпірування штор

драпірування штор фото ідеї

драпірування штор ідеї

Додаткові елементи драпірування

Для надання ще більшої декоративності можна використовувати додаткові елементи, такі як ламбрекени, сваги, напівсваги, джаботи, краватки та буфи.

драпірування штор ідеї фото

Ламбрекен

Ламбрекен є витягнутою смужкою тканини, прикріпленою до карнизу і верхньої частини штори.

Важливо правильно вибрати матеріал для ламбрекену. Він повинен поєднуватися із загальним стилем кімнати, а також із основним полотном штор. Не рекомендується використовувати щільні та фактурні тканини, оскільки вони не дуже хороші у драпіруванні: грубі та не дозволяють створювати будь-які форми. А м'які струмені полотна, такі, як шовк, органза, шифон, вуаль або сатин, чудово доповнять будь-які портьєри. Крім цього, матеріал приємний на дотик.

драпірування штор фото ідеї

Важливо: натуральні тканини схильні до вигоряння, тому краще вибирати матеріали із синтетичними добавками.

Колір ламбрекена повинен поєднуватися з кольоровою гамою інтер'єру: не губитися на загальному тлі, але й не кричати про своє існування.

Дизайнери рекомендують вибирати для ламбрекена та інших декоративних елементів відтінок, трохи темніший за основні портьєри та інші текстильні елементи інтер'єру.

драпірування штор дизайн

драпірування штор фото дизайн

драпірування штор дизайн фото

драпірування штор фото дизайну

Якщо на шторах присутній орнамент, він повинен відповідати орнаменту шпалер або фарбування стін, а також доповнювати малюнок на килимовому покритті.

Сваг

Цей елемент вважається частиною ламбрекену. Він є півколо, що збирається з акуратних складок також у формі півкола. При викрійці сваг має бути 45 градусів, щоб вийшло ефектне та правильне за формою доповнення до портьєрів.

драпірування штор дизайн ідеї

Залежно від розмірів змінюється кількість цих елементів. Наприклад, на великій конструкції штор їх може бути і два, і три. Якщо між ними залишається невелика відстань, то, як правило, заповнюють його іншим декором: краватками або кокільє.

сваги для штор

Напівваг і перекид

Напівваг, як це випливає з назви, лише трохи відрізняється від ваги – у верхній частині конструкції залишається вільний простір. Напівсваг може бути симетричним або асиметричним. У першому випадку конструкція розподіляється рівномірно по всій довжині карниза, а в другому – вільна частина півкола зміщується праворуч або ліворуч.

драпірування штор ідеї дизайн

Перекиди – найпростіший елемент: легке полотно просто перекидають один чи кілька разів через карниз.

драпірування штор ідеї дизайну

Джабот та краватка

Джабот – це односторонній каскад, який може бути східчастим або скошеним. Таку конструкцію зазвичай розміщують з боків шторного оздоблення. Такий декор привертає увагу та візуально розширює віконний отвір. Іноді його розміщують у центрі шторного ансамблю між свагами.

драпірування штор декор

Краватка відрізняється від джабота лише шириною. Розташовується з боків портьєр, таким чином, що його довга сторона розташовується впритул до фіранок, а коротка – трохи зовні.

драпірування штор декор фото

Буфи

Цей декор розташовується у верхній частині портьєра і зовні виглядає, як відрізок тканини з безліччю різних складок. Завдяки складкам утворюються різні геометричні форми: ромби, зигзаги. Також буфи можуть бути у вигляді квітів або кісок. Дуже часто буфами з однотонної тканини доповнюють легке гардинне полотно з ненав'язливим малюнком. Для того, щоб вийшла елегантна прикраса, доведеться попрацювати. Важливо точно дотримуватися наявної схеми, оскільки навіть один неправильно прокладений рядок зіпсує всю картину.

штори з буфами

Такий варіант драпіровки виготовляють як вручну, так і на машинці. Головна вимога для матеріалу: він повинен легко формувати складки різного спрямування.

Штори, декоровані буфами, наповнюють помешкання елегантною розкішшю, не випадково їх часто використовують для оформлення класичних інтер'єрів.

штори з буфами

штори з буфами фото

штори з буфами ідеї

штори з буфами фото ідеї

Драпірування у будь-якій її формі та прояві – це ефектний декор шторної конструкції. Якщо ви робите її самостійно, то вам гарантовано унікальний та стильний дизайн. Сьогодні пропонується величезний вибір різноманітних декоративних елементів та технік для обробки штор, ви гарантовано знайдете свій спосіб зробити віконний отвір функціональним та цікавим.

штори з драпіруванням

Відео: як красиво задрапірувати штори та тюль

50 варіантів дизайну штор з драпіруванням в інтер'єрі

драпірування штор

драпірування штор фото

драпірування штор ідеї

драпірування штор ідеї фото

драпірування штор фото ідеї

драпірування штор дизайн

драпірування штор дизайн фото

драпірування штор фото дизайн

драпірування штор фото дизайну

драпірування штор дизайн ідеї

драпірування штор ідеї дизайн

драпірування штор ідеї дизайну

драпірування штор декор

драпірування штор декор фото

драпірування штор фото декор

драпірування штор фото декору

драпірування штор декор ідеї

драпірування штор ідеї декор

драпірування штор ідеї декору

драпірування штор інтер'єр

драпірування штор інтер'єр фото

драпірування штор фото інтер'єр

драпірування штор фото інтер'єру

драпірування штор інтер'єр ідеї

драпірування штор ідеї інтер'єр

драпірування штор ідеї інтер'єру

драпірування штор оформлення

драпірування штор

драпірування штор фото оформлення

драпірування штор фото оформлення

драпірування штор оформлення ідеї

драпірування штор ідеї оформлення

драпірування штор ідеї оформлення

драпірування штор варіанти

драпірування штор варіанти фото

драпірування штор фото варіанти

драпірування штор фото варіантів

драпірування штор варіанти ідеї

драпірування штор ідеї варіанти

драпірування штор ідеї варіантів

драпірування штор види

драпірування штор фото

драпірування штор фото види

драпірування штор фото видів

драпірування штор види ідеї

драпірування штор ідеї види

драпірування штор огляд

драпірування штор види дизайну

драпірування штор види декору

Різновиди та поетапність драпірування штор

WowCracy
Додати коментар