Різновиди та опис алюмінієвих профільних карнизів

Алюмінієві карнизи для штор з кожним роком набувають все більшої популярності. Вони швидко монтуються, органічно вписуються в будь-який інтер'єр і успішно конкурують із конструкціями з інших матеріалів.

популярність алюмінієвих карнизів

Характеристика алюмінієвих профільних карнизів

В узагальненому вигляді будь-який карниз є напрямною, по якій переміщаються гачки або кільця для кріплення штор. Серед переваг профільних карнизів з алюмінію слід зазначити:

 • значну довжину (до 6 м);
 • універсальність – можна використовувати для різних типів та видів штор – від легких тюлів, шторок та фіранок до важких гобеленів;
 • можливість стикування та згинання планок для отримання криволінійних конструкцій;
 • довговічність (десятки років) та міцність;
 • простоту монтажу;
 • широку кольорову гаму;
 • вологостійкість – їх можна без проблем застосовувати у приміщеннях із підвищеною вологістю;
 • можливість зробити карниз «невидимим» під час монтажу натяжної стелі.

переваги алюмінієвих карнизів

Зверніть увагу! Технічні характеристики сучасних алюмінієвих карнизів дуже сильно відрізняються в залежності від профілю та компанії-виробника, що використовується.

характеристики карнизів

Традиційно розрізняють такі типи:

 1. однорядні (профіль Міні, І-профіль) – для легких фіранок;
 2. дворядні (профіль KS) – застосовується для одночасного переміщення легких та середніх штор та отримання вигнутих карнизів;
 3. трирядні (модель CKS) – дають можливість використовувати в оформленні вікон різні драпірування та реалізувати варіант шнурового керування;
 4. сліп – полегшений профіль, у комплекті з яким, як правило, йде тканинна липучка.

однорядний карниз для штор

дворядний карниз для штор

трирядний карниз для штор

карниз для штор сліп

Класифікація та різновиди

Перш ніж вирушати до магазину за покупкою карниза, слід визначитися, яка саме штора прикрашатиме конкретну кімнату. З урахуванням очікуваного результату можна вибрати одну чи багаторядну модель, а також визначитися з іншими різновидами карнизів. Нижче перераховані лише деякі з особливостей, якими підбираються профільні конструкції.

вибір алюмінієвого карнизу

За способом кріплення

Залежно від способу оздоблення стелі та дизайну приміщень металеві профільні карнизи для штор можуть кріпитися:

 • до стіни – класичний спосіб, його незаперечними перевагами є простота та універсальність, з монтажем настінного карниза впорається навіть новачок;
 • до стелі – порівняно новий варіант кріплення карнизів, він дозволяє закрити стіну шторою зверху до низу, візуально збільшує простір приміщення, але більш вимогливий до кваліфікації монтажника.

кріплення карнизу до стіни

кріплення карнизу до стелі

Зверніть увагу! Поверхня, на яку кріпиться карниз, має бути рівною та міцною. Якщо в кімнаті буде монтуватися натяжна стеля, то для розміщення алюмінієвого карнизу для стельових штор слід передбачити нішу відповідного розміру.

поверхня для кріплення карнизу

За формою

Однією з переваг алюмінієвих профілів є можливість отримання конструкцій складної форми. З їх допомогою можна швидко та надійно організувати зашторювання різних криволінійних поверхонь (ніш, арок, еркерів). Причому можна спробувати виготовити карниз оригінальної форми самостійно або замовити його в магазині.

криволінійний карниз алюмінієвий

За кольором та фактурою

Алюмінієвий карниз, на відміну від сталевого, не схильний до дії корозії і не потребує додаткового захисного покриття. Насичений сірий колір виглядає дуже благородно та органічно вписується в інтер'єр будь-якої кімнати.

металевий колір карнизу

Якщо дизайн-проект передбачає використання карнизу будь-якого іншого відтінку, то за допомогою декоративного оздоблення можна отримати профіль практично будь-якого забарвлення – від срібла до золота. Вибираючи стельові або настінні алюмінієві гардини, слід враховувати максимальне очікуване навантаження. Однорядні карнизи традиційно використовуються для легких фіранок, а дворядні та трирядні в змозі витримати важкі штори та портьєри.

забарвлення алюмінієвого профілю

Особливості вибору

Вибираючи профільний карниз, слід передусім враховувати ширину віконного отвору. Якщо конструкція буде кріпитися до стелі або стіни над вікном, то до ширини отвору слід додати 40 см – в результаті отримаємо необхідну довжину планки. Якщо ж планується помістити карниз безпосередньо у віконній ніші, його довжина повинна бути на 1 см менше ширини рами.

ширина віконного отвору для карнизу

Для легких штор на кухні або в дитячій цілком вистачить однорядної алюмінієвої конструкції, а для комбінації «тюль-штора-ламбрекен» у спальній чи вітальні підійде трирядний металевий профіль. Що стосується колірної гами, то, як правило, карниз вибирають у тон до обробки стін або кольору штор.

карниз для легкої штори

Зверніть увагу! При порівнянні переваг алюмінієвих та пластикових стельових карнизів враховуйте не тільки зовнішній вигляд та гнучкість, але й надійність.

Алюмінієві конструкції відрізняються високою міцністю і мінімально навантажують поверхню, що несе. При цьому вони здатні протягом багатьох років надійно тримати важкі штори.

міцність алюмінієвих карнизів

Основні правила встановлення

Як правило, монтаж карнизів для штор алюмінієвих профільних стельових або настінних займає мінімум часу. Найпростіше довірити установку фахівцям, але у разі потреби можна впоратися і самотужки. При цьому слід звертати увагу на такі моменти:

 1. у комплекті з карнизом повинні йти всі необхідні елементи кріплення, звертайте на це увагу при покупці;
 2. розмітку точок кріплення настінних карнизів слід проводити за допомогою будівельного рівня;
 3. кожна модель має свої нюанси та особливості, які необхідно враховувати при складанні;
 4. перед початком роботи слід уважно ознайомитися з інструкцією зі збирання;
 5. настінні карнизи в приміщеннях з низькими стелями слід кріпити якнайвище – це дозволить візуально розширити простір;
 6. кріплення карнизів на гіпсокартонних листах та стінових панелях здійснюється за допомогою спеціальних дюбелів-метеликів.

підготовка стіни під карниз

монтаж алюмінієвого карнизу

встановлення карнизу для штор

Найпопулярніші виробники

Серед відомих компаній, які займаються випуском карнизів, зокрема алюмінієвих, є і вітчизняні, і європейські виробники.

Віддати перевагу комусь одному вкрай складно. Численні користувачі та експерти дуже часто відзначають популярність таких торгових марок:

 • Legrand – один із лідерів за кількістю позитивних відгуків. Компанія випускає безліч стельових і настінних карнизів, а також необхідних комплектуючих. Вся продукція відрізняється високою якістю та цілком доступними цінами.

  алюмінієвий карниз легранд

 • Ikea – серед іншого, цей світовий бренд випускає і карнизи. У відгуках покупців відзначається гідна якість та порівняно невисока вартість.

  алюмінієвий карниз ікеа

 • Olexdeco – привертає увагу потенційних покупців оригінальним онлайн-конструктором, за допомогою якого будь-який відвідувач сайту в найкоротші терміни може підібрати та замовити карниз, що оптимально вписується в дизайн кімнати.

  алюмінієвий карниз олексдеко

 • DecorHome – ще один потужний виробник, що реалізує якісні карнизи та комплектуючі до них за бюджетними цінами.

  алюмінієвий карниз декорхром

 • Cessot – французька компанія, що випускає карнизи преміум-класу. Цінова політика відповідає високій якості, однак, своїх покупців вони знаходять протягом понад 100 років, що не може не викликати поваги.

  алюмінієвий карниз сессот

Алюмінієві карнизи для штор з кожним роком набувають все більшої популярності. Вони швидко монтуються, органічно вписуються в будь-який інтер'єр і успішно конкурують із конструкціями з інших матеріалів.

Відео: як встановити алюмінієвий карниз

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар