Різновиди швабр та вибір кращого

Кожна господиня дбає про красу у своїй оселі, також актуальна проблема чистоти підлог. З цими та іншими задами чудово справляється швабра. Сучасні прилади дозволяють здійснювати ще й чищення стін, меблів, плитки, мікрохвильової печі тощо. Але буває, що в складнішому і найдорожчому приладі немає необхідності, а зі своєю функцією відмінно впорається і простий. Додатково швабра з віджиманням для миття підлоги може бути оснащена насадками для інших методів очищення.

сучасна швабра

Різновиди швабр, їх плюси та мінуси

Існує безліч різних варіантів, які можна використовувати для миття підлог та інших поверхонь у будинку. Кожна модель має, як і переваги, так і недоліки.

Дерев'яні

Такий вид швабри є найпростішим і найдавнішим. Крім цього, у використанні у такої моделі набагато більше мінусів, ручка не еластична і неможливо регулювати висоту.

швабра дерев'яна

Пластикові

Такий тип пристрою для збирання досить функціональний та зручний. У комплекті може бути додано відро, яке може бути обладнане системою віджиму. Ручка досить зручна та гнучка, існують типи, в яких можна регулювати довжину.

швабра пластикова

Парові

Прилади такого типу можуть бути з регульованим рівнем пари та нерегульованим. Перший бажаний при очищенні паркетної поверхні, з другим у такому випадку слід бути обережними, як у випадку та із застосуванням їх на делікатних тканинах оббивки меблів.

швабра парова

Мотузкові

Подібний варіант є легко використовується, для прибирання не потрібно докладати особливих зусиль, такий тип швабри ще називають мотузкова “ледар”. До ручки прикріплений диск, в якому розташовуються мотузки, таким чином охоплюється велика площа для миття. Але також є й мінуси. Швабра мотузкового типу накопичує багато вологи, відповідно її не можна використовувати для паркету та ламінату. Також через свою форму вона не зможе ретельно очистити поверхні кутів кімнати або якихось важкодоступних місць, вона погано прибирає шерсть тварин.

швабра мотузкова

У комплект до швабри може йти відро з віджимом, це залежить від вибраної моделі.

Яку швабру вибрати

Прилади бувають різні залежно від покриття підлоги та додаткових функцій. Перш ніж визначити швабру для миття підлоги яка краще, необхідно для початку оцінити технічні можливості кожного з варіантів.

як вибрати швабру

Характеристики, за якими варто вибирати швабру для дому:

 • матеріал;
 • насадка;
 • тип ручки;
 • якість;
 • функціональність;
 • розмір;
 • дизайн.

швабра мікрофібра

швабра для підлоги

яку швабру вибрати

швабра з віджиманням

Kitfort KT-1001

Найоптимальніший варіант для домашнього збирання, т.к. прилад оснащений функцією пари, нагрівання води здійснюється за 30 секунд. Пристрій може замінити пароочисник, т.к. максимальна подача пари складає З5 г/л.

швабра Kitfort KT-1001

Можливе використання для чищення килимів, кахлів на кухні, миття вікон, для цього в комплекті додаються додаткові насадки.

H2O X12

Прилад багатофункціональний, можливо мити підлогу з будь-яким покриттям, додатково застосовувати для килимів та м'яких меблів, вікон або навіть як стример для одягу. Пристрій генерує гарячу пару та нагріває воду до 110°C.

швабра H2O X12

Резервуар для води з об'ємом 0,45 л, також є 15 різних насадок. Такі параметри сприяють тривалій роботі пристрою.

ENDEVER Odusseу Q-606

Пристрій готовий до роботи вже за 30 секунд, що є досить швидким у порівнянні з іншими моделями.

швабра ENDEVER Odуsseу Q-606

Також присутні 3 насадки з мікрофібри та одна насадка для парового очищення меблів. При роботі поверхні дезінфікуються, відмінно підійде для вибору людям, які страждають на алергію.

Leifheit “Care&Protect”

Відмінний варіант використання на паркетному підлозі, т.к. є функція розбризкування води. Головною особливістю даної моделі є те, що для очищення поверхні не потрібне відро. Ємність для води закріплення на самій ручці швабри. Очищення відбувається за рахунок натискання на поручень, вода розбризкується і насадка з мікрофібри очищає поверхню.

швабра Leifheit

Єдиний недолік цієї моделі полягає в тому, що ручка не передбачає складання.

Vileda “Easy Wring”

Швабра з круглою насадкою, у комплекті йде відро із педальним віджимом. Є простим та зручним варіантом. Насадка з мікрофібри відмінно впорається з різними забрудненнями і зможе дістати до будь-яких кутів. Ручка телескопічного типу, можливе регулювання висоти. Відро виконане з удароміцного пластику, всередині присутня шкала з відмітками для набору води, що є зручним для змішування розчину, що чистить.

швабра Vileda

На бічній поверхні відро з віджимом та шваброю оснащене носиком для зручного зливу води після використання.

Кожна з представлених моделей є добрим варіантом для вибору, головне вибирати відповідно до необхідних функцій. Як простий, і більш технологічний варіант може якісно виконувати очищення підлоги.

сучасна швабра фото

Як користуватися шваброю

Незалежно від марки вашого приладу, потрібно ретельно попередньо вивчити, як ним користуватися. Від цього залежить якість прибирання та довговічність пристрою.

сучасні швабри

Для правильної експлуатації необхідно виконувати деякі умови:

 • якщо насадка з мікрофібри, необхідно після використання її необхідно зняти, прополоскати, висушити для подальшого використання;
 • прати насадки можна тільки водою температури не вище 60 С;
 • при пранні не потрібно використовувати кондиціонер, а тільки засіб для чищення;
 • не можна сушити насадки з мікрофібри батареї.

двостороння швабра для дому

швабра мотузкова фото

швабра двостороння

швабра полотер

Якщо ваша швабра парова, то також використовуйте її насадки строго за призначенням, щоб вони не деформувалися і були довговічними, регулярно здійснюйте їх очищення. Вчасно заливайте воду в контейнер, щоб пристрій працював коректно.

Насадки на швабри для миття підлоги

Для кожного типу пристрою можна підібрати різні насадки. Вони можуть відрізнятися за жорсткістю та іншими характеристиками.

Види насадок на швабри:

 • губчаста гума;
 • насадка із мікрофібри;
 • мотузковий моп.

швабра для дому

Губка ідеальний варіант для миття різних покриттів, т.к. її твердість визначається типом поверхні. Найчастіше швабри з губкою мають можливість віджимання, що дуже зручним. Але така насадка може залишати розлучення, тому її потрібно промивати водою.

швабра з губкою

У свою чергу швабра з мікрофіброю є найпростішою та функціональною альтернативою. Матеріал невибагливий, але при цьому досить бережний до покриття. Ганчірку з мікрофібри легко сушити і мити, головне не використовувати занадто високих температур.

швабра з мікрофіброю

Мотузковий моп відмінно підходить у випадку, якщо покриття підлог невибагливе у догляді. Таку насадку легко мити та сушити, вона не вимагає додаткових дій, а сам моп є досить довговічним.

мотузкова швабра

Вибирайте швабру виходячи з ваших завдань у прибиранні та поверхонь, які ви хочете очищати. Чи це будуть підлоги, а може також предмети меблів та інтер'єру. При грамотному підборі ваш прилад прослужить вам довго і прибирання у вашому будинку буде максимально якісним.

ВІДЕО: Детальний огляд розумної швабри Xiaomi.

WowCracy
Додати коментар