Різновиди диванів та їх особливості

Правильне меблювання може підкреслити особливості приміщення. Якщо меблі не вписуються в загальний стиль, то втрачається відчуття комфорту, впорядкованості. Щоб цього не сталося, потрібно грамотно підходити до вибору меблів. Особливо ретельно потрібно підбирати диван, оскільки на ньому людина відпочиває. Механізми диванів відрізняються залежно від їхньої конструкторської збірки. У цій статті будуть описані різні типи та особливості диванів.

види диванів

Різновиди диванів

Назв, підвидів, модифікацій продукції достатньо на ринку. Споживач може загубитися від такого великого асортименту. А при покупці потрібно врахувати все одразу – красу, оригінальність та комфорт. Спосіб простий: потрібно вивчити інформацію, розрахувати бюджет та купити виріб згідно зі своїми бажаннями. Крім цього, диван має вписуватися в атмосферу будинку.

диван у вітальню

Дивани можуть відрізнятися за такими критеріями:

 1. Зовнішні особливості, форма: кутові, прямі та ін.
 2. Конструкція. Модульна чи нерухома.
 3. Кількість місць. Розміри виробів.
 4. Призначення виробів. Відпочинок – головне призначення, а ось для якоїсь кімнати, варіантів багато.
 5. Вартість. Дорогі – ексклюзивні, недорогі – заводські.

яскравий диван

За формою

Різновидів продукції формою досить багато.

 • Прямі. Найбільш популярні дивани. Досить функціональні, підійдуть для різних приміщень: вітальня, передпокій, дитячий, робочий кабінет і т.д. Мають величезний плюс – легкі у переміщенні, негабаритні. Якщо механізм даного виробу розкладний (як правило, така форма найпоширеніша) – це ще й практичність для житлової площі. Розклали, коли потрібно, а потім прибрали назад, для невеликих квартир велика економія квадратури.

прямий диван

 • Кутові. Для дизайнерського облаштування привабливий та ефектний. Заповнює кутову порожнечу у будинку. Крім цього, універсальний та практичний, на ньому може розміститися до шести гостей. Мінус кутових форм – поставити можна тільки в кутку, в інших місцях виглядає «несмачно».

кутовий диван

 • П-подібні. Популярний у сучасних вітальні. Якщо посередині поставити журнальний столик можна зручно приймати гостей, влаштувати «чайні посиденьки».

п-подібний диван

 • Круглі. Альтернатива звичним прямим диванам. Такий пристрій був популярним у дев'ятнадцятому столітті, потім на зміну прийшов раціоналізм. Кругла продукція непогано виглядає у сучасних квартирах, великий плюс – немає кутів, які часто стають «травмонебезпечними ділянками».

круглий диван

 • Овальні. Естетичне задоволення у візуальному плані створює максимальне, при цьому функціональність не втрачається. Універсальна модель.

овальний диван

 • Інші. Варіантів безліч: камінці, рояль, надувні, губи тощо.

За призначенням

Є дивани, які підходять для певного приміщення, і тільки там вони виглядатимуть витончено:

 • Для вітальні. Багатофункціональна продукція – створення візуального ефекту та практичність для прийому гостей.
 • Офісу. Створення домашньої атмосфери на роботі завжди приємне для колективу та бізнес-партнерів.
 • Кухні. Невеликі за розміром та приємні для відпочинку під час вечері.
 • Дитячий. Безпека – головне, на що слід звертати увагу при виборі дивану. Пуфи і поверхня, яка легко чиститься цілком підійде для дітей.
 • Передпокій. Використовуються малогабаритні вироби, які займають багато місця.

диван у передпокій

За розмірами

За кількістю місць для посадки класифікація така:

 • двомісні;
 • трьох-;
 • чотирьох-;
 • п'яти-і т.д.

диван в інтер'єрі

Найбільш потрібні варіанти на два або три місця. При покупці не потрібно орієнтуватися на посадкові показники, адже на двомісному дивані може поміститися лише одна людина. Все залежить від розмірів гостя. Варто звернути увагу на довжину ділянки, де стоятиме диван.

жовтий диван

Види та механізми диванів

Механізми трансформації диванів – це дуже важливий елемент, який впливає на зручність та красу у приміщенні. Найбільш популярні види диванів за типом трансформації – це складаються і розсуваються.

диван бежевий

Розкладаються моделі

«Розкладачки» – це вироби, які висуваються і стають зручним місцем для сну. Вони мають невеликі розміри і чудово підходять для квартир з невеликою квадратурою. Прекрасно себе зарекомендували на практиці при приїзді гостей як тимчасове місце відпочинку. Після від'їзду візитерів меблі склали кімната знову – простора.

диван ліжко

Варіанти диванів, що розкладаються:

 1. Книжка Вже класичний механізм, знайомий більшості людей. Для того, щоб зібрати або розібрати, потрібно підняти сидіння, після клацання здійснювати подальші дії. Клік-кляк – це диван підвид “книжки” з тими ж особливостями.
 2. Єврокнижка. Вдосконалений зразок «книжки». Сидіння підсувається він, але в вільне місце спускається спинка. Має значні габарити у розкладеному стані.
 3. Розкладачка американська або Седафлекс. Трансформується поручнем за спинкою. Потрібно просто потягнути пристрій на себе чи вгору. Величезний плюс таких меблів – відсутність стиків, при розкладці виходить незбиране полотно матраца, зручно спати. Хороша продукція як гостьовий варіант для комфортного сну друзів, що приїжджають.
 4. Французька розкладачка. Цікава конструкція із знімними елементами. Знімаються подушки, підлокітники, а потім використовують поручень для модифікації моделі.
 5. Пума. Принцип дії – потрібно плавно підняти сидіння, потягнути його на себе (під ним інша частина сидіння, вона, у свою чергу, плавно трансформується).
 6. Дельфін – розкладна модель із висувними конструкціями. Кутова форма меблів. Щоб висунути дивані елементи, потрібно потягнути за ручку механізм за сидінням, а потім розкласти за принципом «книжки».

диван французька розкладачка

Дивани, що розвертаються

Цей варіант має попит серед споживачів. Спосіб трансформації трохи складніший, ніж у попередніх виробів, але сам пристрій надійний в експлуатації. Усередині сидіння такої моделі приховані спальні місця.

диван акордеон в інтер'єрі

Види продукції, що розгортається:

 1. Акордеон. Проста трансформація чимось схожа з гармошкою. Принцип роботи наступний: треба підняти сидіння (орієнтуватися потрібно на клацання в механізмі). Потім слід підтягувати сидіння на себе (до повного упору). Стик на такому дивані не відчувається під час сну чи відпочинку. На ньому вільно можуть розміститися дві дорослі людини та дитина.
 2. Бриз. Простий пристрій для розгортання, всі дії можна зробити однією рукою, спальний елемент виштовхується. Немає необхідності підсунути бриз від стіни, всі маніпуляції дуже легкі. Для постійного використання може не підійти, є кілька незручних стиків. Непоганий варіант для нетривалого використання чи відпочинку.
 3. Танґо. Чимось схожий на клік-кляк, тільки тут піднімається сидіння нагору, а потім природно опускається. У цей час спинка трансформується разом із сидінням і тим самим виходить матрац для відпочинку. Цікаво, що підлокітники можна виставити під певним кутом. Чудово виглядають в інтер'єрі дитячої.
 4. Єврософа. Принцип розкладки механізму: висунути ящики для білизни, а на них покласти конструкцію сидіння. Хороший варіант для малогабаритних квартир, оскільки займає небагато площ. Спати досить зручно – стики практично не відчуваються.

диван акордеон

Який механізм вибрати

Вирішили купити новий диван? Який із механізмів розкладання диванів краще вибрати – залежить від ваших можливостей та переваг. Для того, щоб визначитися з відповідним варіантом, варто заздалегідь оцінити умови експлуатації запланованої покупки:

 1. Навантаження.
 2. Максимально доступна площа, яку можна виділити в кімнаті.
 3. Частота експлуатації.
 4. Чи важливо мати місце для зберігання постільної білизни в дивані, оскільки деякі механізми не передбачають цієї функції.
 5. Пряме призначення.
 6. Пріоритетність: велике спальне ложе або компактний диван у кутку.

диван трансформер

Варто також враховувати той факт, що дивани з механізмом трансформації в більшості випадків є досить твердими та жорсткими порівняно з нерозкладними. Якщо покупці, вибачаємося за прямоту, мають надмірну вагу, забудьте про французьку розкладачку або седафлекс. При зловживанні обмеженнями допустимої ваги каркасна сітка може від'єднатися і стати непридатною. Є ризик пошкодження дерев'яних ламелів (у такому разі краще зупинитись на єврокнижці чи пумі).

розкладний диван

У невеликих приміщеннях встановлюють переважно висувні дивани типу бриз, акордеон і т.д. Якщо ваша кімната з холодними стінами, краще відкинути варіант класичних книжок. Для великих, просторих приміщень підходящою моделлю стане кутовий диван, моделей пуму або дельфін, що розкладаються.

диван пума кутовий

Різновиди матеріалів набивання

Форма сучасних диванів безпосередньо залежить від використаних для виготовлення матеріалів. За типом набивання м'які меблі можна розділити на пружинні та безпружинні.

Внутрішня складова пружинного механізму складається з пружинних модулів, які поміщені в тканинний мішок, щоб не пошкодити інші компоненти меблів. Щоб конструкція стала м'якшою її обкладають повстю або поліуретаном. Ця технологія досі має великий попит. Сьогодні таку структуру можна зустріти біля антикварних зразків та в недорогих сучасних гарнітурах.

диван із пружинним блоком

Безпружинні комплекси є конструкцією з натуральної або синтетичної сировини. Розрізняються вони густиною. Наприклад, пінополіуретан. У структурні особливості даної сировини входить значний повітряний наповнювач, тому й меблі досить м'які та зручні. Звісно, твердість полімерів регулюється у кожному окремому випадку. Поролон має помітно знижену щільність по відношенню до попереднього зразка. Цей матеріал найпоширеніший у набиванні.

безпружинний диван

Також застосовують латекс (досить дорога продукція) або синтетичний пух (не викликає алергічних реакцій). З натуральної сировини використовують кінську гриву.

Зовнішній матеріал – оббивка. Тканина, яка використовується для покриття м'яких меблів, має вписуватися в загальний інтер'єр кімнати. Оббивні матеріали дуже різноманітні:

 • флок;
 • шеніл;
 • гобелен;
 • вельвет;
 • мікрофібра;
 • жаккард;
 • мішковина;
 • шкіра та замінники;
 • замша і т.д.

синій диван

Як правильно вибрати диван

При виборі потрібно враховувати, де будуть стояти меблі, чи взагалі потрібна трансформація (для офісу це не обов'язково). Також зважити на особливості підлогового матеріалу, чи потрібні ролики, щоб не пошкодити покриття. Обов'язково слід звертати увагу на диванну оббивку.

світлий диван з каретною стяжкою

Звичайно, це елемент декору, який приваблює та радує око. Але потрібно підходити і з практичного боку, наскільки тканина зможе протистояти кігтям домашніх тварин, чи важко вона чиститься, як матеріал пручається на забруднення і чи не вигоряє тканина. Якщо диван буде встановлений у дитячій, необхідно врахувати можливість «розписування» меблів у всі кольори веселки, і як матеріал буде реагувати на клінінг.

диван в стилі прованс

Загальні правила щодо вибору дивана виглядають так:

 1. Визначитися з місцем, де будуть поставлені меблі. Зробити відповідні виміри.
 2. Вибрати стиль виробу, який вписуватиметься в антураж приміщення.
 3. Зважати на можливу кількість візитерів, які зможуть розташуватися на дивані.
 4. Потрібно вибирати ту продукцію, яка подобається, а не ту, що у «тренді».
 5. Враховувати трансформаційні можливості механізмів.

диван сірого кольору

Підбирайте диван на свій смак, не бійтеся експериментів, розвійте інтер'єрну «нудьгу». Крім цього, не забувайте про практичну сторону, відпочинок після завантаженого робочого дня на приємних м'яких меблях надає сили для активних дій. Безпосередньо перед тим, як визначитися з моделлю, почитайте відгуки.

ВІДЕО: Як вибрати механізм трансформації дивану.

50 фото різноманітних варіантів диванів в інтер'єрі:

сучасний диван

сучасний диван фото

сучасний диван ідеї

сучасний диван ідеї фото

сучасний диван фото ідеї

сучасний диван дизайн

сучасний диван дизайн фото

сучасний диван фото дизайн

сучасний диван фото дизайну

сучасний диван дизайн ідеї

сучасний диван ідеї дизайн

сучасний диван ідеї дизайну

сучасний диван декор

сучасний диван декор фото

сучасний диван фото декор

сучасний диван фото декору

сучасний диван декор ідеї

сучасний диван ідеї декор

сучасний диван ідеї декору

сучасний диван інтер'єр

сучасний диван інтер'єр фото

сучасний диван фото інтер'єр

сучасний диван фото інтер'єру

сучасний диван інтер'єр ідеї

сучасний диван ідеї інтер'єр

сучасний диван ідеї інтер'єру

сучасний диван оформлення

сучасний диван оформлення фото

сучасний диван фото оформлення

сучасний диван фото оформлення

сучасний диван оформлення ідеї

сучасний диван ідеї оформлення

сучасний диван ідеї оформлення

сучасний диван варіанти

сучасний диван варіанти фото

сучасний диван фото варіанти

сучасний диван фото варіантів

сучасний диван варіанти ідеї

сучасний диван ідеї варіанти

сучасний диван ідеї варіантів

сучасний диван види

сучасний диван фото

сучасний диван фото види

сучасний диван фото видів

сучасний диван види ідеї

сучасний диван ідеї види

сучасний диван огляд

сучасний диван види дизайну

сучасний диван види декору

Різновиди диванів та їх особливості

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар