Різні способи лову миші без мишоловки

Миші розлучаються регулярно і скрізь. Ця проблема гостро стоїть у приватних будинках, у міських квартирах перших та других поверхів, офісах на перших поверхах. Гостро вона виникає у продуктових магазинах та у квартирах, які знаходяться поряд з такими торговими точками. Якщо в приміщенні завелася або почала заглядати в нього хоча б одна мишка, то незабаром з'явиться і ціла зграя. Тому для мешканців таких квартир питання, як упіймати мишей у домашніх умовах, завжди залишається актуальним.

миша в будинку

Миші вкрай шкідливі для людини та її побуту. Як ці тварини гризуть постійно все, до чого доберуться, а це можуть бути не тільки харчові продукти:

 • Дерев'яні вироби
 • Провід та електропроводка
 • Картонні коробки

Крім цього, миші можуть облаштовувати гнізда в затишних та теплих куточках приміщень, а це вже пряма дорога до лиха від мишей.

миша в будинку фото

Але головне – гризуни є переносниками бліх, вошей та різноманітних заразних хвороб у тому числі чуми, холери та інших. Тому продукти, яка спробувала мишу, їсти в жодному разі не можна, навіть відрізавши зіпсований шматок.

миша в будинку на продуктах

При цьому тварини дуже акуратні – помітити присутність гризуна не завжди можлива. Тому мишоловка буде дуже корисною не тільки в приміщеннях, де вже з'явилися ознаки присутності гризунів, а й там, де вони потенційно можуть завестися.

миша з мишоловкою

Мишоловки продаються в господарських магазинах або у великих торгових центрах товарів для ремонту та облаштування. Але шукати мишоловку не завжди є час, а замовляти через інтернет один такий предмет немає жодного сенсу. Крім того, рекомендується міняти мишоловки регулярно з наступних причин:

 • З гігієнічних міркувань. Інакше вироби стануть розсадниками кліщів, бліх та вошей.
 • Миші залишають запахи і дуже добре вловлюють їх. Тому, якщо в мишоловці побувала хоча б один гризун, а тим більше кілька – на стінках пристрою залишаться запахи «мишачої паніки». Наступні тварини обходитимуть пастку.

миші у будинку

Виникає питання: як зловити мишу в будинку без мишоловки. Виявляється, зробити це дуже просто за допомогою нехитрих підручних пристроїв.

миша з сиром з мишоловки

Як зробити мишоловку з пляшки і зловити в неї мишку

Найбільш поширений спосіб виготовлення мишоловки – використання пластикової пляшки. Це досить проста конструкція падаючого типу, з якої втекти мишці неможливо. Простота виготовлення також є дуже важливою, оскільки такі пристрої потрібно міняти регулярно.

мишоловка з пляшки

Для її виготовлення знадобляться:

 • Пластикова пляшка 1,5 або 2 л
 • Капронова нитка
 • Дошка або фанера для основи
 • 3 невеликі бруски
 • Ніж та ножиці

Спочатку потрібно зробити приманку із сала. Ковбасу чи сир краще не використовувати – ці продукти швидко засихають та перестають апетитно пахнути. А сало довго залишатиметься привабливим для гризунів. Потрібно нанизати шматочки сала на капронову волосінь.

мишоловка з пляшки фото

мишоловка з пляшки фото ідеї

мишоловка з пляшки ідеї фото

мишоловка з пляшки ідеї

Потім необхідно крізь пляшку в її середині просмикнути довгий цвях або металевий стрижень – це буде основа гойдалки. Стрижень закріпити на дерев'яних брусках по обидва боки пляшки. Також до основи потрібно прикріпити брусок заввишки 3-4 см навпроти шийки пляшки. Цей брусок стане замикаючим пристроєм. Ближче на дно потрібно зробити два проколи і через отвори протягнути волосінь зсередини. Після цього потрібно закріпити приманку. Як тільки мишка застрибує по бруску в шийку пляшки, остання нахиляється вниз, шийка опускається до бруска і вихід закривається. Коли мишка йде до приманки – шийка піднімається, і вихід відкривається. Однак коли тварина повертається – пляшка знову падає.

мишоловка з пляшки як зробити

Перевага виробу в тому, що сюди можна зловити кілька мишей. У пастці мишка рухається вільно, у неї є їжа і до певного часу вона не усвідомлює небезпеки. Отже не видає сигналів тривоги для родичів.

мишоловка з пляшки саморобна

Як ловити мишей на клей

Ще один простий спосіб упіймання мишей – на клей або скотч. Для цього знадобиться фанера або дерев'яний брусок розміром приблизно 20х20 см. Картон краще не використовувати, так як з часом його розчинить і протікає крізь нього. Тоді доведеться відтирати речовину від підлоги чи меблів. На брусок наноситься клей з усіх боків, а в середині потрібно залишити вільне місце, куди покласти приманку. Клей необхідно вибирати на смоляній основі або спеціальний для мишей. Головне – щоб ця речовина довго не застигала і була дуже в'язкою. Також може підійти міцний двосторонній будівельний скотч.

клей від мишей

Встановлювати таку пастку потрібно у місцях, де немає протягів – інакше клей швидко засохне. Пристрої дуже зручні своєю простотою. Але сюди може потрапити лише одна мишка – друга слідом за нею вже не піде.

клей капкан

Ультразвукові відлякувачі мишей

Такі пристрої більше підходять для заміських будинків та відкритих ділянок природи. Вони добре відлякують гризунів від підвалів, грядок та інших великих ділянок. Але гризуни – дуже розумні тварини, не дарма їх дресирують і використовують у цирку. Дуже швидко тварини розуміють, що звук хоч і неприємний, але ніякої небезпеки не становить. Коли тварина перебуває перед вибором між голодом та дискомфортом, вона обов'язково зробить вибір на користь їжі, ніж зручності. А через якийсь час миші настільки звикають до галасу, що перестають сприймати його.

ультразвуковий відлякувач мишей

Мишоловка з банки

Мишоловка з банки є одним із найпростіших пристроїв. Для цього потрібно взяти скляну банку об'ємом 1-2 літри. Усередині на скотч прикріпити приманку – шматок сала чи ковбаси. Банку поставити шийкою вниз, підперши, з одного боку, монеткою в 5 рублів. Для цього монету потрібно поставити на ребро. Пристрій готовий до використання!

мишоловка з банки фото

мишоловка з банки ідеї

мишоловка з банки ідеї фото

мишоловка з банки

Виходить досить хитка конструкція, яку мишка неминуче перекине. Принаду потрібно кріпити на відстані 10-12 см від шийки. Сенс у тому, щоб мишка, намагаючись дістати їжу, стрибала на стінки. Тоді банка хитнеться, монетка впаде і закриє конструкцію.

мишоловка з банки своїми руками

Недоставки пастки:

 • В один пристрій можна зловити одну мишку
 • Пастка не завжди закривається

мишоловка з банки з монеткою

Завести кота

Ще один спосіб, як зловити мишей у домашніх умовах, перевірений часом – це завести кота. Цей метод має безліч переваг:

 • Коти, як і миші, дуже розумні тварини. І змінюють свою тактику полювання залежно від поведінки мишей
 • Коти можуть довго відстежувати мишей
 • Вони чують по запаху появу гризунів, тобто є найкращими сторожами
 • Можуть дістати тварину з будь-якого укриття
 • Приємні члени сім'ї чи сусіди

кіт у будинку

Однак цей спосіб також має недоліки. Коти – це живі істоти, і завівши їх навіть у гаражі чи в магазині, господар бере на себе відповідальність за них. Не етично і не гуманно кидати тварину напризволяще при переїзді. На жаль, волонтери десятками забирають таких осиротілих тварин восени з дачних селищ, де їх заводять на літо для лову гризунів.

кіт і миша

За котом потрібен догляд, у тому числі й ветеринарний контроль. Оскільки миші є рознощиками бліх, вошей та кліщів, то при полюванні кіт неминуче отримає непроханих гостей. Потім комахи можуть оселитися у квартирі чи підвалі, нападати на людей. Укуси бліх дуже болючі. При цьому через укус блоха передає різні віруси та інфекції, а також яйця глистів. Для того, щоб уникнути таких неприємностей, шерсть кота регулярно треба обробляти від комах, і надіти на нього протиблошиний нашийник.

користь від кішки для людини

Крім цього, тварина обов'язково має бути щеплена. При полюванні кіт кусає мишей, отже, різні хвороби також передаються через кров. В іншому випадку мисливець за мишами може завдати серйозної шкоди, ставши переносником таких захворювань, як чума, холера та інші.

Гарний, доглянутий і щеплений кіт стане найкращим сторожем від гризунів та гарним надійним другом.

ВІДЕО: Як упіймати мишу за допомогою підручних засобів.

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар