Рейтинг найкращих виробників ортопедичних матраців

Не всі приділяють достатньо уваги вибору матраца. А даремно. Багато в чому саме від нього залежить ваш сон та стан спини. На що звернути увагу, вибираючи матрац? Які фірми пропонують найгідніші варіанти?

Чому ортопедичний?

Це одне з найпоширеніших питань: «Невже звичайний матрац такий поганий?». Вибирати, звісно, вам. Але для початку розглянемо переваги спеціальних матраців.

ортопедичний матрац на ліжко

Сучасний спосіб життя дуже негативно позначається на стані хребта. І навіть вік значення не має: і молодь, і люди старшого покоління здебільшого ведуть малорухливий спосіб життя, довго сидять в одній позі за комп'ютером. Крім цього, хребет не отримує повноцінного харчування, потрібної кількості кальцію і фосфору, а це неминуче веде до руйнування. Як наслідок, вже в молодому віці люди одержують діагноз сколіоз, остеохондроз та викривлення хребетного стовпа. Якщо всі вищеперелічені «неприємності» залишити без уваги, згодом можна просто втратити здатність пересуватися самостійно. І це не перебільшення.

матрац на ліжко

Використання ортопедичного матраца гарантує відновлення вашого хребта за час нічного відпочинку. Завдяки спеціальним наповнювачам та їх властивостям, у процесі сну матрац набуває форми вашого тіла та чудово амортизує.

Залежно від моделі термін служби таких матраців коливається від 5 до 12 років. Тож можна сміливо стверджувати, що вони цілком окупні.

На що звернути увагу при виборі

На ринку пропонується великий вибір товщин, наповнювачів та конструкцій. Так що ви точно знайдете модель, що ідеально підходить вам. Важливо пам'ятати, що ортопедичний матрац – це не панацея від усіх бід, і чудодійний лікарський засіб. Він не вилікує ваш сколіоз і не поверне молодість хребту, але дозволить не посилювати проблеми, які вже існують, та забезпечить комфортний нічний відпочинок.

ортопедичний матрац на ліжко

Товщина та розмір

Товщина і розмір моделі залежить від габаритів вашого ліжка. Тому спочатку набувають ліжка, а потім для неї вибирають матрац. Він повинен повністю відповідати параметрам спального місця: не стовбичитися, тому що занадто великий, і не лежати сиротливо посередині ліжка, залишаючи масу вільного місця по краях.

ортопедичний матрац на ліжко

Найчастіше саме від товщини залежить якість матраца та його ортопедичні здібності. Моделі до 10 см – це виключно дитячий варіант, не рекомендований для використання дорослими людьми, оскільки ефект, якщо і буде, мінімальний. Висота «дорослих» моделей починається від 12 см. Універсальні матраци – це товщина 15-25 см.

ортопедичний матрац на ліжко від 15 см

Людина з великою масою тіла створює серйозний тиск на матрац, і в цьому випадку краще, якщо товщина буде від 15 см. Зазначимо, що дорогі моделі досягають 40 см у глибину і відрізняються підвищеною зручністю та тривалим періодом експлуатації.

Залежно від розміру матраци поділяють на:

  • Односпальні (90х190 см);
  • Двоспальні (160х190 см);
  • Півторні (120х190 см).

матрац на двоспальне ліжко

Жорсткість

Ще один важливий фактор – це жорсткість. Саме від неї залежить, наскільки повноцінним буде ваш сон. Тонкі матраци створюють незручність під час відпочинку та непридатні для дорослої людини. Якщо є серйозні проблеми з хребтом, краще придбати найтвердішу модель. Ну, а найбільший попит мають матраци середньої жорсткості.

Матраци низької жорсткості наповнюють ватою, латексом чи поролоном. Ціну таких моделей не можна назвати бюджетною, а ось корисних властивостей явно замало. Тому їх набувають рідко, як правило, для людей з невеликою вагою та для нетривалого відпочинку.

матрац низької жорсткості

Матраци середньої жорсткості – якісніші та довговічніші. Гарантують зручність та повноцінний відпочинок. Якщо в моделі є незалежні секції пружин, то вони зазвичай заповнюються латексом або пінополіуретаном.

матрац середньої жорсткості

Матраци високої жорсткості зазвичай наповнюються волокнами кокосового плоду (койрою). Такі моделі не рекомендуються лише для людей похилого віку, оскільки надто жорсткі. Але для вікових споживачів можна придбати матрац, наповнений койрою та латексом, або іншими композитами.

матрац високої жорсткості

Наповнювач

Саме наповнювач впливає на якість матраца, його довговічність та вартість. “Вміст” матраца може бути натуральним або синтетичним.

Кокосові волокна. Найпоширеніший натуральний наповнювач. Матраци без пружин, наповнені кокосовою койрою, дуже тверді. Найчастіше, вони рекомендуються фахівцями, або купуються любителями поспати на чомусь жорсткому. Головна перевага кокосового наповнювача – це екологічність та натуральність. Волокна чудово пропускають повітря, не схильні до появи грибка, не деформуються, дуже міцні і довговічні. Для більшої м'якості та еластичності волокна комбінують із латексом.

кокосова койра

Важливо! Іноді виробники наповнюють матраци пресованою койрою – цей склад неякісний та недовговічний.

Пінополіуретан. Цей наповнювач є звичайним поролоном, тільки підвищеною жорсткістю. Користується попитом у всіх виробників та цінується користувачами. Навіть відомі фірми часто використовують його для своєї продукції. Довговічність та максимальний комфорт – безперечні переваги. А доступна ціна – приємний бонус.

пінополіуретановий матрац

Вовна. Ще один натуральний матеріал, який особливо цінують любителі тепла. Виробники комбінують “начинку” таким чином, що шерсть знаходиться лише з одного боку. У цьому випадку гарантується багатофункціональність виробу: взимку ви кладете матрац вовняною стороною догори, а влітку – навпаки. При цьому зберігаються чудові ортопедичні властивості виробу.

вовняний матрац

Морські водорості. Цей унікальний за своїми властивостями наповнювач став популярним порівняно недавно. Водорості покращують дихання і навіть підвищують імунітет. Такий матрац відрізняється антибактеріальними властивостями та довговічністю.

морські водорості

Комбінована “начинка”. Як правило, кілька різних за складом шарів використовують для багатошарових моделей. Тоді досягнення певного ефекту наповнювачі укладають шарами в заданому порядку. Найчастіше комбінують кокосову койру та латекс.

кобінований матрац

Матеріал із пам'яттю – це справжнє ноу-хау. Такі наповнювачі з'явилися порівняно недавно, але вже встигли здобути популярність. Склад – це своєрідна піна. Коли ви прокидаєтеся і встаєте, поверхня поступово набуває початкового вигляду. Мабуть, на сьогоднішній день – це найдовговічніший матеріал, адже «ламатися» просто нема чому. І якщо дотримуватися певних умов вологості та температури, то такий матрац прослужить вірою та правдою не одному поколінню. Ступінь жорсткості в таких матрацах може бути різним, тому уважно читайте опис та рекомендації. Головним “недоліком” таких моделей вважається висока ціна.

матрац з ефектом пам'яті

Латекс. Серед моделей із латексним наповнювачем можна знайти недорогі варіанти. Тим більше, що на ринку запропоновано як натуральний латекс, так і його синтетичний аналог. Натуральний виготовляється із соку каучукового дерева, і після тривалої та специфічної обробки такий наповнювач по структурі стає схожим на бджолині стільники – щільна, дихаюча та абсолютно нешкідлива маса.

матрац з латексу

Рейтинг популярних виробників

На сьогоднішній день багато компаній займаються виробництвом ортопедичних матраців.

Орматек – один із провідних виробників. На його частку припадає приблизно 20% усіх реалізованих анатомічних та ортопедичних матраців. В основному фірма спеціалізується на випуску односпальних та двоспальних матраців, але також пропонує моделі для дітей та підлітків. Асортимент досить великий, тому ви зможете придбати і пружинні, і безпружинні моделі від цієї фірми. Останні наповнюються ППУ, латексом та просоченою латексним складом кокосовою стружкою.

ортопедичний матрац Орматек

Vegas – не менш популярна фірма, що базується в Білорусі. У своєму виробництві компанія використовує імпортне обладнання та комплектуючі. Зокрема, латексні блоки постачаються з Бельгії, а кокосова койра – з Нідерландів. В асортименті компанії матраци різного ступеня жорсткості. Покупцеві пропонуються як недорогі моделі, так і дорогі варіанти.

ортопедичний матрац Vegas

Аскона. Цей бренд належить холдингу Hilding Anders, визнаного лідером європейського ринку. Матраци Аскона відрізняються високою якістю, оскільки виготовляються із застосуванням передових технологій. Як наповнювач використовується латекс, кокосова койра і піна memory (з ефектом запам'ятовування). Мабуть, якщо ви шукаєте недорогий та якісний матрац, вам варто звернути увагу на продукцію цієї фірми. Та й на думку фахівців, краще вибирати матраци фірми Аскона.

матрац аскона спектру

Консул. Ця компанія представляє свою продукцію на ринку вже понад 80 років. Якість продукції цієї фірми підтверджена численними міжнародними сертифікатами. Єдиний недолік, який відзначають постійні покупці цієї компанії – це знімні чохли, що постійно з'їжджають, яким ніяк не вдається тримати форму.

матрац консул

Lonax. За шість років свого існування компанія здійснила справжній прорив і стала лідером з виробництва товарів для сну. Величезний асортимент, висока якість та доступні ціни – це «три кити», на яких базується успіх фірми.

матрац Lonax

Віртуоз. Цей «новачок» на ринку отримав визнання завдяки використанню високоякісних матеріалів та продуманим до найдрібніших деталей виробів з ортопедичним та анатомічним ефектом. Окрім високої якості (вся продукція виготовляється на японському, американському та німецькому обладнанні), компанія відрізняється креативним підходом до своїх товарів. Кожна нова модель стає цікавішою зовні та комфортною у використанні.

матрац віртуоз

MaterLux. Італійська фірма була заснована у 1945 році. Продукцією цього бренду користуються мільйони людей у всьому світі. Сучасні технологічні процеси, нове обладнання та програмне забезпечення, а також ретельний контроль якості готової продукції – запорука успіху фірми MaterLux.

матраци MaterLux

Торіс. Компанія на ринку близько 20 років, але вже здобула широку популярність, завдяки різноманітному асортименту та високій якості пропонованих моделей.

матрац Торіс

Rollmatratze. Цю компанію можна назвати новачком на ринку ортопедичних матраців, але початок, прямо скажемо, гідний. Широкий асортимент, висока якість матеріалів і доступна вартість – секрети успіху фірми.

матрац Rollmatratze

Як видно, вибір матраца – питання серйозне. Багато в чому саме від цього елемента спального місця залежить не тільки комфорт, але і ваше здоров'я. А на здоров'ї, як відомо, краще не заощаджувати.

ВІДЕО: Як правильно вибрати ортопедичний матрац.

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар