Рецепти лізуну (слайм) із підручних засобів

Кумедна іграшка для дітей та дорослих під оригінальною назвою «слайм» з'явилася на території СНД понад 20 років тому і прижилася в Росії під назвою «Лізун». Іграшка є пластиліноподібною кулькою, яка в стані спокою розтікається по поверхні, а при сильному стисканні і ударі по ньому стає жорстким і пружним. Матеріал слайма дозволяє робити з іграшкою багато різних маніпуляцій.

як зробити лізуна антистрес

Лізуна можна м'яти в руці, ліпити фігурки, що руйнуються (розтікаються), видувати соломинкою або корпусом авторучки на столі бульбашки, кидати в стіну і спостерігати, як він повільно сповзає на підлогу. Матеріал «лизуна» не бруднить собою руки, одяг або стіни будинку, але при цьому має властивість вбирати в себе пил і дрібні частинки. Тому американські домогосподарки гідно оцінили «слайми» не лише як іграшку, а й як предмет для легкого чищення важкодоступних місць та електронних пристроїв (пультів, клавіатур тощо).

лизун своїми руками

Завдяки антистресовим якостям, лізуни здобули широку популярність у жителів російських міст, чий динамічний ритм життя потребує постійної психологічної розрядки. Дітям, крім розвитку моторики рук, лізуни допомагають посилити такі важливі особисті якості, як уяву, кмітливість і креативність.

Як зробити лізуна з підручних засобів

Склад, структура та додаткові властивості лізуну бувають дуже різноманітними. Слайма-лізуни бувають рідкі, в'язкі, магнітні, хрусткі, глянсові, прозорі, пухирчасті і навіть без хімічних інгредієнтів у складі. Але при цьому два основні компоненти будь-якого слайма – це полімер і загусник. У домашніх умовах виготовляється лізун при звичайній кімнатній температурі у скляній або керамічній ємності. Також підійде посуд із титану. Пластиковий або алюмінієвий посуд застосовувати не рекомендується через вступ їх у непомітну оку реакцію із загусником.

як зробити лізуна вдома

Деякі компоненти при створенні слаймів виявляють невелику токсичність, і посуд після них потрібно ґрунтовно помити. Рекомендовану технологію закладки краще не порушувати, інакше великі молекули можуть не зібратися в просторові структури, що надають цьому матеріалу його незвичайних властивостей. Пропорції інгредієнтів мають більше рекомендаційний характер, і кожен вид «слайму» має свій індивідуальний рецепт. Нижче наведені описи та покрокові інструкції щодо створення саморобних «лизунів».

Як зробити рідкого лизуна

Класичний рецепт рідкого лізуну рекомендує на 100 мл води використовувати 100 г гуарової камеді (полімер) та 1 чайну ложку (15 г) тетраборату натрію (загусник). Придбати інгредієнти нескладно: гуарова камедь продається вільно як харчова добавка, і як компонент для косметичних засобів. Тетраборат натрію, або інакше “бура”, продається без рецепта в аптеках. Барвник використовується будь-який. Після того як полімер і загусник придбані, необхідно підібрати 2 відповідні ємності, ситечко для просіювання камеді, чайну ложку та паличку для перемішування. Далі підігрівається вода до теплого стану («бура» та ряд інших загусників у холодній воді не розчиняються). Потім можна приступати до створення «лізуну» за такою схемою:

 1. У першу ємність (кухоль, миска) просівається 100 г камеді.
 2. У другу ємність більшого розміру наливається 100 мл теплої води.
 3. Зачерпнувши чайною ложкою просіяну камедь, через ситечко, яке утримується над другою мискою, у воду додається порція цього полімеру. Після кожної порції проводиться помішування.
 4. Додається кілька крапель барвника. Якщо барвник у порошковому стані, його попередньо розріджують водою. Головна умова – не додавати барвник у надмірних кількостях. На колір це сильно не вплине, зате матеріал почне бруднити фарбою все довкола.
 5. Насипається в чайну ложку загусник («бура») і потроху додається в розчин, що помішується. Ретельно змішати суміш до загусання. Якщо з появою в'язкості матеріал погано тягнеться, необхідно додати пару крапель 6% оцту. За допомогою полімеру регулюється розрідження розчину, а загусники відповідають за щільність «лізуну»
 6. Якщо згущення не відбувається – значить, вода недостатньо тепла для «бури». Можна підігріти ємність у мікрохвильовій печі. Також можна налити 100 мл гарячої води, перемішати і додати в тих же пропорціях полімер із загусником.
 7. Якщо грудка “слайма” сильно липне до рук, потрібно додати 2-3 краплі перекису водню і вм'яти його в структуру. При поганому ковзанні додають пару крапель гліцерину.
 8. Готовий «лизун» поміщають у герметичний посуд (банку, пляшку), і ставлять на нижню полицю холодильника. Після кожної гри поверхня лізуна прямо в банку збризкують водою і посипають щіпкою солі. Саморобний “слайм” при правильному догляді зберігає свої робочі властивості до двох тижнів.

саморобний слайм

То був базовий рецепт. Інші комбінації «лізуну» мають свої особливості, але суть завжди одна: створення з полімерної основи і загусника матеріалу, що має характеристику неньютонівської рідини.

Як зробити магнітного лізуна

«Слайм» із залізним пилом має властивість тягтися до магнітів, ніби оживаючи на столі. Для створення магнітного «лізуну», до класичної формули додається такий елемент як залізо. До пропорцій (100 мл води на 100 г полімеру і 15 г загусника) достатньо додати 2 чайні ложки залізної тирси або оксиду заліза. Додатковий компонент викладають у готовий «слайм» за схемою:

 1. Залізну порцію поміщають у центр розплющеного «лизуна» і закривають як начинку в тесті.
 2. Грудка добре розминається руками до однотонного, трохи потемнілого кольору. Матеріал погано віддає назовні частинки, які в нього потрапили, і залізний пил розноситься по всій поверхні.

магнітний лизун

++9+9Іноді для самостійного виготовлення магнітного «слайма» використовують більшу, ніж тирсу, залізну стружку. У цьому випадку додатковий інгредієнт закладається на початковому етапі виготовлення загальної суміші з полімером. Але при цьому необхідно простежити, щоб усі частки стружки не були гострими чи колючими.

Як зробити лізуна без хімії

Діти дошкільного віку інстинктивно прагнуть спробувати всі навколишні предмети на смак. Щоб забава зі «слаймом» не обернулася неприємними наслідками, є недовговічні, але при цьому безпечніші для дитини «лізуни» з харчових складових. Існують кілька «їстівних» рецептів слаймів, безпеку яким надають такі компоненти як крохмаль, сода, харчові барвники та борошно.

як зробити лізуна без хімії

Саморобні “лізуни”. Види та рецепти

Як зробити лізуна з клею ПВА

Полівінілацетат (ПВА) є хорошим основним компонентом, який разом із загусником надає лизунам особливу м'якість та еластичність. Нижче наведені «слайми» на основі рідких ПВА.

Клей ПВА та сода

Для створення потрібно: близько 100 мл ПВА, 5 г соди (половина чайної ложки), дві ємності та паличка для змішування, щіпка барвника та мікроємність для нього (кришечка, наприклад). Інструкція з виготовлення:

 • У першій ємності змішати склянку теплої води (200 мл) з порцією соди (5 г) до розчинення.
 • У мікроємності розмішати барвник. За наявності готової рідкої фарби або гуаші замість порошкового барвника можна використовувати їх.
 • Флакончик з ПВА струсити та вилити у другу ємність.
 • Додати пару крапель барвника та перемішати до рівномірного кольору.
 • Зачерпнути чайну ложку содового розчину та помішуючи влити порцію в клейову масу.
 • Перемішувати із середньою швидкістю кілька хвилин. Повторювати процедуру до потрібної густоти.
 • Помістити готовий “слайм” у холодильник на кілька годин.

слайм із пва та соди

Слайм із ПВА та шампуню або рідкого мила

Це простий спосіб виготовлення рідкої іграшки і для її створення потрібно:

 • одна ємність та паличка для змішування;
 • 100 мл ПВА;
 • 30 мл шампуню або рідкого мила.

слайм з клею та шампуню

Вода не використовується. Шампунь виступає в якості загусника, якого по краплях додають в клейову масу, що помішується. Для більшої пружності додається додаткова порція шампуню. Барвник краще додавати перед загусником. Шампунь легко замінюємо іншим миючим засобом (рідким милом) або піною для гоління, яке застосовується у тих самих пропорціях.

ПВА та зубна паста. Дуже рідкий слайм

Цей спосіб також вважається простим, але виходить не завжди.

Потрібно: посуд, паличка для помішування, флакончик клею ПВА (125 мл), тюбик дешевої зубної пасти та барвник.

слайм із пва та зубної пасти

Насамперед видавлюємо в ємність зубну пасту і злегка розмішуємо її, рівномірно заповнюючи пастою дно. Зверху наливаємо клей та ретельно перемішуємо. Додаємо барвник. Знову ретельно перемішуємо. Отримана маса накривається кришкою або харчовою плівкою і залишається у спокої дві доби при кімнатній температурі. Повільна реакція сама загусне компоненти в неньютонівську рідину.

Додавання солі в рецепти з клеєм ПВА

Кристали солі виступають як активатор, що стабілізує хімічні процеси в клеї. Найкраще сіль застосовувати у поєднанні з клеєм, содою та водою. Надмірне дозування солі в клейових складах призводить до сильного розрідження іграшки.

лизун з клею та солі

Додавання гліцерину до слайму

Гліцерин не має необхідних властивостей для використання його як основного компонента. Але при цьому він надає слайм чудовий блиск і гладкість. Додається гліцерин у пропорціях 5 крапель на 100 мл полімерної основи.

лизун із пва та гліцерину

Як зробити слайм із шампуню

Шампуні можуть виступати не тільки як загусник, але і як основний компонент слайма. Пояснюється це тим, що у формулі миючих засобів є різні сполуки, які активно проявляють себе лише з пропорцій змішування коїться з іншими компонентами слайма.

лизун із шампуню

Пухнастий лизун

Знадобляться: 2 миски, паличка.

Склад: шампунь, гель для гоління, дезодорант, сода, сіль.

Покрокова інструкція:

 • 60 мл шампуню (дві столові ложки) змішуються в мисці з 60 мл гелю.
 • Додається барвник (якщо потрібно).
 • Отримана маса оббризкується кількома залпами дезодоранту, перемішується та поміщається в холодильник.
 • Перед вилученням тепло, готується розчин у пропорції: 2 ст. л. солі на 2 ст. л. соди на 100мл води.
 • Масу розминають у мисці руками, потроху обгортаючи зверху розчином.

пухнастий лизун

Ароматний та повітряний лизун

Склад: 4 ст. л. шампуню, 3 ч.л ПВА, по одній чайній ложці соди та гелю для прання.

 • Шампунь змішати із содою.
 • Вилити трьома порціями клей, перемішуючи після кожної.
 • Додати гель для прання та перемішати.
 • Вимішувати до густини спочатку ложкою (паличкою), потім руками.

фото лізуна

Хрумкий слайм із шампуню, мила та клею

Склад: 100 мл шампуню, 100 мл канцелярського клею, 30 мл рідкого мила, 1 ч.л зубної пасти. 10 крапель тетраборату натрію (бура).

Покрокова інструкція:

 1. Клей із шампунем змішати в посуді.
 2. Додати рідке мило та перемішати.
 3. Розплющити на ложці зубну пасту і зіскребти в посуд з розчином. Ретельно перемішати.
 4. Безперервно помішуючи масу додавати до неї по одній краплі тетраборату раз на три хвилини.
 5. Замісити руками та помістити в холодильник.

лизун з шампуню фото

Важкий лизун

50 мл густого шампуню, 5 мл рідкого мила (5 доз), 10 ст л перетертого цукру (або просто цукрової пудри.).

Рекомендований перебіг дій:

 • Змішати в посуді шампунь та мило.
 • Повільно в центрі посуду, помішуючи розчин, висипати ложкою порцію цукру.
 • При згущенні продовжити підсипати цукор, вимішуючи масу руками. При надмірній густоті можна розбавити порціями шампуню та мила.
 • Поставити на півгодини у холодильник.

лизун із шампуню та цукру

Як зробити лизуна з шампуню та борошна

Склад: 60 мл шампуню, барвник, 60 г борошна, 1 ч. л. перекису водню і трохи олію для догляду ніжної шкіри.

Покрокова інструкція:

 • Шампуні змішати з барвником у миску.
 • Помішуючи, капати з ложки перекис. Ретельно перемішати.
 • Накрити кришкою або плівкою та відправити на 5 хвилин у морозильну камеру.
 • Повільно засипати масу, що розмішується, борошном.
 • Вимісити до стану прилипання до рук.
 • Залишити за кімнатної температури на добу.
 • Почекавши час, змастити руки маслом і гарненько вим'яти слайм, що вийшов.

лизун з борошна та шампуню

Як зробити лизуна з господарського мила

Потрібно: 2 миски, паличка для змішування, брусок господарського мила, канцелярський клей, клей ПВА, шампунь, сода, гель для прання.

Інструкція:

 • Господарське мило натерти в миску на тертці або дрібно настругати ножем.
 • Залити натерте мило 50мл теплої води. Розмішати до розчинення.
 • У другу миску вилити шампунь та додати 0,5 ч. л. соди. Перешкодити.
 • Перемішуючи паличкою, додати шампунь по черзі 1 ч. л. клею ПВА та стільки ж канцелярського клею.
 • Залити клейову масу мильним розчином. Ретельно перемішати.
 • Насипати зверху ще 0,5 ч. л. соди та перемішати.
 • Додати 0.5 ч. л. гелю для прання.
 • Вимішувати масу паличкою та руками до потрібного згущення.

лизун із господарського мила

Рецепти на основі крохмалю

М'який та еластичний слайм

Інгредієнти: 4 ст. л. крохмалю, 20 мл зубної пасти та по 1 чайній ложці шампуню та рідкого мила.

Інструкція:

 1. Зубну пасту шампунь та мило змішати в єдину масу.
 2. Помішуючи масу, підсипати порціями зверху крохмаль.
 3. Добре вим'яти масу руками.

лизун із крохмалю

Гладкуватий лизун

Інгредієнти: 3 ст. л. крохмалю, 4 ст. л. води, 2 ст. л ложки силікатного клею, 4 краплі тетраборату натрію.

Посібник з виготовлення:

 1. Крохмаль насипати в миску гіркою та залити теплою водою. Ретельно розмішати до однорідної напіврідкої маси. За недостатньої розчинності можна додати ще чайну ложку води.
 2. Помішуючи влити силікатний клей.
 3. Порціями по кілька крапель додати з бульбашки тетраборат.
 4. Вимішувати до згущення ложкою, а потім руками.

слайм з крохмалю та клею

Пластиліновий лизун

Для створення знадобиться: 200 мл води, 20 г желатину, 50-100 г пластиліну.

Інструкція з виготовлення:

 • 150 мл (з 200 мл) води розвести у глибокій залізній ємності разом із желатином. Залишити на годину у спокої.
 • Пластилін необхідно довго розминати, побризкуючи 50 мл води, що залишилися.
 • Набряклий через годину желатин необхідно підігрівати, помішуючи на повільному вогні. Желатинові частки поступово розчиняються, але рідина при цьому не повинна закипіти.
 • Після остигання желатинового розчину, необхідно залити нею розріджений пластилін в іншому посуді. Добре перемішати.
 • Помістити пластиліново-желатинову масу в холодильник на годину.

лизун з желатину та пластиліну

Лізун із порошку для прання

Потрібно: пральний порошок, клей ПВА, піна для гоління, барвник.

Інструкція:

 • У гарячій фільтрованій воді (200 мл) розчинити 2 ст.л. прального порошку. Дати спокій на десять хвилин.
 • У скляній ємності змішуються 50 мл клею ПВА та 2 ст.л. піни для гоління та барвник.
 • Порошковий розчин додається в об'ємі, що дорівнює масі в скляній ємності. Розмішується протягом п'яти хвилин.
 • Вилити залишки порошкового розчину та швидкими рухами розмішати. На поверхні утворюються плаваючі згустки та грудки.
 • Зібрати всі згустки в окрему миску, склеїти в єдину грудку і розім'яти.
 • При невдачі зі згущенням додати краплі борної кислоти.

лизун із прального порошку

Лізун із клейстера

Цей вид слайма виготовляється з натуральних інгредієнтів та абсолютно безпечний для дітей дошкільного віку.

Склад: борошно для випічки, холодна та майже гаряча вода, харчові барвники.

Інструкція:

 • В окремий посуд просіяти 300 г борошна.
 • Акуратно розлити по муці 50 мл холодної води, як би зрошуючи поле.
 • Тим же способом вилити 50 мл теплої води.
 • Довго та ретельно перемішувати до однорідної маси.
 • В отриману клейстерну масу підсипати щіпку харчового барвника і знову добре перемішати.
 • Поставити у холодильник на 6 годин.

слайм із клейстера

Слайм із крему для рук

Склад: крем для рук, сода, гель для миття посуду, барвник. Інструкція зі створення:

 • 2 ч. л. гелю для посуду змішуємо в окремій ємності з 1 ч. л. соди. Це буде загусник.
 • Видавлюємо в чайну ложку засіб для рук і зіскребаємо в ємність із загусником. Перемішуємо. Повторюємо процедуру тричі. Усього в загусник потрапить три ложки крему для рук.
 • Додаємо барвник та довго вимішуємо до однорідної маси.
 • Поміщаємо на слабкий холод (нижня полиця холодильника). Витримуємо добу.

слайм із крему для рук

Післямова

Почавши свій переможний шлях світом, лізуни зачаровують дітей і дорослих своєю різноманітністю властивостей та внутрішніх якостей. У домашніх умовах, крім барвника, до слаймів можна додавати блискітки, бісер, кольорову пудру. Можна заливати лізуни у пляшки та влаштовувати кумедні розіграші. Винаходи, подібні до лизунів, знімають стрес дорослим, дарують неповторну палітру емоцій дітям і змушують поглянути на навколишній світ у більш райдужних фарбах.

гарний слайм

ВІДЕО: Як легко зробити слайм своїми руками?

50 варіантів красивих яскравих слаймів своїми руками:

зелений слайм своїми руками

слайм своїми руками блакитний з блиском

сяючий слайм своїми руками

оригінальний слайм своїми руками

м'який слайм своїми руками

слайм своїми руками для дитини

сріблястий слайм своїми руками

яскравий слайм своїми руками

слайм своїми руками легко та просто

слайм своїми руками з гелевими кульками

кольоровий слайм своїми руками

слайм своїми руками веселка

блискучий слайм своїми руками

прозорий слайм своїми руками

слайм своїми руками з блискітками

слайм своїми руками у склянці

райдужний слайм своїми руками

синій слайм своїми руками

рожевий слайм своїми руками

слайм своїми руками різнокольоровий

слайм своїми руками як зробити

слайм своїми руками з блиском

слайм своїми руками темний

слайм своїми руками блакитний

слайм своїми руками ідеї декору

слайм своїми руками ідеї декор

слайм своїми руками декор ідеї

слайм своїми руками фото декору

слайм своїми руками фото декор

слайм своїми руками декор фото

слайм своїми руками декор

слайм своїми руками огляд

слайм своїми руками ідеї види

слайм своїми руками

слайм своїми руками фото видів

слайм своїми руками

слайм своїми руками фото

слайм своїми руками види

слайм своїми руками ідеї варіантів

слайм своїми руками ідеї варіанти

слайм своїми руками варіанти ідеї

слайм своїми руками фото варіантів

слайм своїми руками фото варіанти

слайм своїми руками варіанти фото

слайм своїми руками варіанти

слайм своїми руками фото ідеї

слайм своїми руками ідеї фото

слайм своїми руками ідеї

слайм своїми руками фото

слайм своїми руками

WowCracy
Додати коментар