Принципи та правила освітлення у спальні

Спальня – це місце релаксації, тому світло там має бути максимально м'яким та комфортним. Однак популярністю користуються багатофункціональні освітлювальні прилади, призначені для відпочинку, і для роботи, адже багато хто об'єднує кілька зон в одній кімнаті. Щоб візуальне сприйняття приміщення було максимально комфортним, потрібно враховувати не тільки особисті переваги, але й правила встановлення освітлювальних приладів.

освітлення у спальні

Переваги додаткового джерела світла

Надто яскраве світло в спальні напевно порушить відчуття гармонії та затишку, тому як основне джерело освітлення можна встановити тільки люстру з декількома різними режимами світіння: лише одним перемиканням вимикача загоряється більша/менша кількість лампочок.

освітлення у спальні фото

Однак звернути увагу варто і на джерела додаткового світла – торшери, нічники, бра тощо. Вони незамінні, коли хочеться відпочити від суєти та яскравого світла, але зовсім не подобається перебувати в непроглядній темряві.

освітлення в спальні ідеї

Переваги додаткових точок освітлення:

 • Можливість використовувати приміщення не лише для відпочинку, а й для роботи. Світла від торшерів та бра достатньо, щоб читати книгу чи працювати на комп'ютері без шкоди для очей.
 • Локальні острівці освітлення над ліжком дозволять одному партнеру займатися своїми справами, поки інший спить.
 • При встановленні відповідних лампочок можна отримати різнокольорове освітлення.
 • Можна організувати фрагментарне освітлення простору, щоб не задіяти незатребувані зони: простір біля шафи, декоративні ніші тощо.

освітлення у спальні фото оформлення

освітлення у спальні фото оформлення

освітлення у спальні оформлення

освітлення в спальні

Різновиди приладів, їх особливості

Основне правило при виборі точкових світильників – це їхня функціональність і доступність. До вимикача має бути зручно дотягнутися рукою, світло не повинне бути надто різким.

освітлення в спальні ідеї фото

Умовно всі світильники можна поділити на кілька видів:

 • ліжкові;
 • настінні;
 • настільні;
 • підлогові.

Настінні

Ці освітлювальні прилади можна розташовувати по периметру кімнати, щоб осяяти світлом кожен куточок. Найчастіше роль настінних світильників виконують класичні бра, розташовані по обидва боки від ліжка. Цікаво і незвичайно виглядають настінні світильники, встановлені в нішах або певні елементи інтер'єру, що підсвічують – картини, портрети і т.д.

освітлення у спальні фото ідеї

Стельові

Точкові джерела світла можна розмістити по кутах кімнати: у хвилини, коли хочеться створити романтичну напівтемряву, їх зручно буде використовувати як основне джерело світла. Гармонійніше вони виглядають у натяжних або гіпсокартонних стелях. В інших випадках встановити стельові світильники буде дуже проблематично.

освітлення в спальні дизайн

Світлодіодні

Найчастіше такі світильники виконують роль джерел прихованого світла та монтуються за карнизи, виступи стелі чи стін. Ці освітлювальні прилади відносяться до розряду декоративних та підходять більше для підсвічування, ніж для повноцінного освітлення.

освітлення в спальні фото дизайн

Як правильно розмістити світильники

Встановлюючи освітлювальні прилади, необхідно враховувати габарити приміщення, інтер'єрне рішення всередині та особисті побажання власників спальні. Додаткового світла не повинно бути занадто багато, а освітлювальні прилади не повинні виглядати аляпісто.

освітлення в спальні дизайн фото

На якій висоті треба вішати

Стандартна висота розміщення світильників у спальні – 210 см. Цей параметр може змінюватись в залежності від конструкції ліжка або фізіологічних особливостей людини.

освітлення у спальні фото дизайну

Важливо! У кімнатах з натяжними стелями відстань між полотном та плафоном має бути не менше 20 см, щоб уникнути деформації матеріалу під впливом високих температур. Виняток становлять конструкції зі світлодіодними лампочками. Використовувати можна і світильники з відкритими плафонами, спрямованими у різні боки.

Варіанти розташування світильників у спальні над ліжком

Найчастіше бра монтують саме над ліжком, щоб перед сном можна було комфортно почитати чи подивитися фільм. Незважаючи на те, що всі бра кріпляться однаково до стіни, вони мають різну конструкцію, що створює відчуття абсолютно несхожих між собою приладів:

 • Поворотні. Світильники можуть обертатися на 360 градусів та дають спрямоване світло. Конструкція дозволяє варіювати розташування: спрямовувати їх вгору, щоб підсвітити стелю і створити в кімнаті романтичну обстановку або вниз для занять своїми справами. Прилади можуть розташовуватися не тільки строго над ліжком, але і збоку або вгорі, під стелею.
 • Стаціонарні. Такі моделі є джерелами розсіяного світла і розташовуються безпосередньо біля ліжка. Вони можуть бути виконані у формі підвісок, геометричних фігур, кольорів, свічок та ін.
 • Вбудовані. Ще на етапі розробки дизайну кімнати у стіни можна закласти точкові світильники будь-якого розташування: поруч із ліжком, над нею. Такі моделі не дуже потрібні, адже, при найменшій перестановці, вони можуть виявитися зайвими і будуть підлягати демонтажу.

освітлення у спальні варіанти

освітлення у спальні варіанти фото

освітлення у спальні фото варіанти

освітлення у спальні фото варіантів

Топ найкращих світильників у спальню

Освітлювальні прилади купуються ні на один рік, тому при їх виборі потрібно орієнтуватися не тільки на модні віяння, але і на якісні характеристики. Популярні та універсальні моделі радують око жоден рік і повністю задовольняють потреби власників, даруючи їм м'яке комфортне світло та перетворюючи кімнату.

освітлення в спальні дизайн ідеї

Стельові

Популярними сьогодні є такі варіанти світильників:

 • Класична люстра. Традиційна модель із кришталевими елементами або великою кількістю плафонів надає інтер'єру урочистості. Регулювати яскравість можна за допомогою подвійного вимикача, запалюючи одночасно всі лампочки або лише частину.
 • Підвісний світильник. Зазвичай складається з 1-3 лампочок, які дають неяскраве розсіяне світло. Виглядає така система дуже сучасно і ідеально підходить людям, чия спальня обіграна в стилі лофт. Єдине, за чим варто стежити – за висотою розташування світильника. Він не повинен нависати надто низько.
 • Стельові споти. Невеликі точкові світильники потрібно розташовувати групками по 3-5 штук, на відстані 100-150 см один від одного. Вони можуть бути виконані в класичній формі софітів або, що більш незбито, міні-прожекторів, як у театрі. Напрямок світла таких приладів можна міняти.

освітлення в спальні ідеї дизайн

Настінні

У більшості настінні прилади мають подібну конструкцію. Відмінність становлять лише деталі – дизайн та тип використовуваних ламп. На піку популярності сьогодні знаходяться моделі зі світлодіодними стрічками – вони не нагріваються, довго служать, надають приміщенню м'яке світло та споживають мінімум електроенергії.

освітлення в спальні ідеї дизайну

Другими по праву вважають світильники з імітацією полум'я свічки. Їхній єдиний мінус – це вузька спрямованість, адже такі моделі підійдуть далеко не під кожен інтер'єр. Світильники з класичними лампами розжарювання всередині також мають попит, особливо серед людей з консервативними поглядами.

Настільні торшери та підлогові світильники

Декоративний торшер – це не лише генератор світла над ліжком, та й активний елемент інтер'єру. Популярністю користуються моделі з незвичайним абажуром, який створює в кімнаті справжню гру світла. Увага варто звернути на легкі, практично невагомі композиції, виконані з натуральних матеріалів – екологічність все більше входить у життя сучасної людини.

освітлення в спальні декор

Що потрібно враховувати під час вибору освітлення

Встановлюючи освітлення у спальні над ліжком, потрібно враховувати кілька основних правил:

 • Світильники повинні підкреслювати переваги приміщення та приховувати його недоліки. Саме тому ними підсвічують лише виграшні елементи – картини, узголів'я ліжка тощо.
 • Усі додаткові елементи освітлення мають давати рівномірне світло. Їх можна встановити ще й над дзеркалом туалетного столика, що дозволить променям відбиватися та ще більше освітлювати кімнату.
 • Краще вибирати нейтральні по оформленню світильники – інтер'єр може змінюватися раз на 5-10 років, а гідні елементи освітлення можна залишити і на більший термін.

освітлення у спальні види

освітлення в спальні фото

освітлення у спальні фото видів

освітлення в спальні фото

Вибираючи світильники, потрібно враховувати їхнє розташування та призначення: світло в приміщенні має бути м'яким, спрямованим у конкретну точку. Не варто гнатися за швидкоплинною модою – краще вибирати світильники, які залишатимуться на піку популярності незалежно від її віянь. Серед стельових, настінних та настільних варіантів належить вибрати той, який ідеально впишеться в інтер'єр та задовольнить потреби всіх домочадців.

Відео: правильне оформлення освітлення у спальні

50 варіантів дизайну ламп над ліжком у спальні

лампи в спальні над ліжком

лампи в спальні над ліжком фото

лампи в спальні над ліжком ідеї

лампи в спальні над ліжком ідеї фото

лампи в спальні над ліжком фото ідеї

лампи в спальні над ліжком дизайн

лампи в спальні над ліжком дизайн фото

лампи в спальні над ліжком фото дизайн

лампи в спальні над ліжком фото дизайну

лампи в спальні над ліжком дизайн ідеї

лампи в спальні над ліжком ідеї дизайн

лампи в спальні над ліжком ідеї дизайну

лампи в спальні над ліжком декор

лампи в спальні над ліжком декор фото

лампи в спальні над ліжком фото декор

лампи в спальні над ліжком фото декору

лампи в спальні над ліжком декор ідеї

лампи в спальні над ліжком ідеї декор

лампи в спальні над ліжком ідеї декору

лампи в спальні над ліжком інтер'єру

лампи в спальні над ліжком інтер'єр фото

лампи у спальні над ліжком фото інтер'єр

лампи в спальні над ліжком.

лампи в спальні над ліжком інтер'єр ідеї

лампи в спальні над ліжком ідеї інтер'єру

лампи в спальні над ліжком ідеї інтер'єру

лампи в спальні над ліжком оформлення

лампи в спальні над ліжком оформлення фото

лампи в спальні над ліжком фото оформлення

лампи в спальні над ліжком.

лампи в спальні над ліжком оформлення ідеї

лампи в спальні над ліжком ідеї оформлення

лампи в спальні над ліжком ідеї оформлення

лампи в спальні над ліжком варіанти

лампи в спальні над ліжком варіанти фото

лампи в спальні над ліжком фото варіанти

лампи в спальні над ліжком фото варіантів

лампи в спальні над ліжком варіанти ідеї

лампи в спальні над ліжком ідеї варіанти

лампи в спальні над ліжком ідеї варіантів

лампи в спальні над ліжком види

лампи в спальні над ліжком.

лампи в спальні над ліжком.

лампи в спальні над ліжком.

лампи в спальні над ліжком види ідеї

лампи в спальні над ліжком ідеї види

лампи в спальні над ліжком огляд

лампи в спальні над ліжком.

лампи в спальні над ліжком види декору

Принципи та правила освітлення у спальні

WowCracy
Додати коментар