Причини та ремонт пральної машинки, якщо вона не зливає воду

Життя сучасної людини неможливо уявити без пральної машини. Сьогодні це не розкіш, а необхідність, яка економить час та гарантує високу якість прання. Як бути, якщо поставивши програму, через якийсь час ви виявляєте, що машина не зливає воду? Спробуємо розібратися.

пральна машинка не зливає воду

Причини поломки

Причин не так багато:

 1. Засор зливного шланга, що йде від пральної машини в каналізацію. Якщо в цей же ланцюжок «включено» сифон, то, можливо, засмічився він.

  засмічення зливного шлангу

 2. Засор фільтра. На жаль, дуже часто ми забуваємо перевіряти кишені, перш ніж закласти речі у пральну машину. Папірці, монети, камінці, а також відірвані гудзики можуть перекрити фільтр.

  засмічення фільтра

 3. Засувка зливного патрубка. Ця деталь пральної машини з'єднує бак пральної машини та її помпу.

  засмічення зливного патрубка

 4. Якщо ви помітили, що вода не зливається, і при цьому чуєте характерний гул, ймовірно, вийшла з ладу помпа, яка відповідає за перекачування води.

  насос для пральної машини

 5. Несправність модуля електронного керування. Зазвичай це наслідок природного зносу чи результат стрибків напруги.

  модуль електронного керування

 6. Дуже довгий зливний шланг. На жаль, не завжди є можливість встановити пральну машину близько до труби каналізації (особливо, якщо йдеться про приватні будинки та котеджі з нестандартним плануванням). А згодом потужність зливного насоса стає слабшою.

  зливний шланг

Багато сучасних пральних машин обладнано дисплеєм, на якому висвічується не тільки хід програми, а й код помилки. І тут визначити поломку набагато простіше. Також існують програми, що не передбачають віджиму. Тобто для того, щоб машинка почала зливати воду і віджимати вміст, потрібно дати додаткову команду. Тому, перш ніж панікувати та підраховувати збитки від ремонту, переконайтеся, в якому саме режимі працює ваша пралка.

дисплей на пральній машині

Зустрічається і така ситуація: машинка набирає воду, і відразу її зливає. Такий результат дає поломка реле рівня води, проблема з електронним модулем або клапан впуску.

датчик рівня води

Як злити воду самостійно

Якщо автоматика відмовляється зливати воду, зробити це доведеться самостійно. Способів проведення такої процедури достатньо, вибирайте той, який підійде вам.

 • На нижній частині корпусу пральної машинки є фільтр. Викрутіть його, попередньо підставивши ємність під воду. Трохи нахиліть машину у бік фільтра і зафіксуйте її, доки вода не зіллється. Вибирайте ємність достатнього розміру, щоб помістилася вода.
 • Якщо через фільтр вода не зливається, отже потрібно прочистити патрубок і зливати воду через нього. Іноді патрубок досить трохи поворушити і вода починає зливатися.
 • Якщо жоден з перерахованих вище методів не спрацьовує, доведеться відкачувати по-старому, використовуючи шланг і керуючись законом судин, що сполучаються.

злив води при поломці

злив води через дренажну трубку

злив води

злив води

Що робити при поломці

 1. Вимкніть машину від електромережі.

  ремонт пральної машини

 2. На пральних машинах (зазвичай унизу на передній частині) розташований маленький люк, під яким знаходиться фільтр. Викрутіть його та огляньте. Можливо, він забитий і його просто потрібно промити водою. Якщо машина не зливає воду саме через забруднення фільтра, з нього відразу потече вода. Так що, щоб уникнути неприємностей, заздалегідь підставте ємність.

  машинка не зливає воду

 3. Якщо машина вперто не зливає воду після перевірки фільтра, перевірте зливний патрубок. Для цього доведеться відкрутити кріпильні гвинти зливного вузла. Відкрутивши все кріплення ви легко зніміть патрубок. Якщо є засмічення ви «намацаєте» його пальцями. Після перевірки та прочищення патрубок встановлюється на місце.

  засмічення патрубка

 4. Ще вона причина поломки – заклинювання крильчатки. Ця деталь знаходиться за фільтром. Дуже часто до неї потрапляють нитки та інші дрібні елементи. Крильчатка повинна вільно обертатися, тому визначити чи є проблема чи ні, ви зможете, спробувавши її провернути.

  перевірка крильчатки у пральні

 5. Якщо крильчатка працює в «штатному режимі», можливо несправна помпа. Щоб визначити, чи поломка в помпі, потрібно викрутити фільтр і встановити програму на віджим. Підсвітіть отвір і подивіться.

  перевірка помпи у пральні

Правила експлуатації пральної машини

Для того, щоб уникнути проблем із пральною машиною, важливо правильно її експлуатувати.

 1. Кожна модель розрахована на певну кількість білизни, це чітко прописано у посібнику з експлуатації. Якщо завантажувати більше – агрегат працюватиме на зношування і ймовірність поломки збільшиться в рази.

  правила експлуатації пральної машини

 2. Обов'язково оглядайте речі, перш ніж завантажувати їхню машину. І навіть не йдеться про великі предмети, не лінуйтеся витрушувати кишеньки, тому що в них можуть накопичуватися нитки, частки волокон, пил. Нагромаджуючись, це стає забійною силою для вашої прання.

  правила експлуатації пральної машини

 3. Якщо можливо, підключіть машинку до мережі через спеціальний мережевий фільтр. Цей прилад згладить стрибки напруги в мережі, і, можливо, убереже побутову техніку від поломки. Звичайно, невеликі стрибки не страшні, а ось серйозні перепади напруги не пройдуть безвісти для електронного блоку.

  мережеві фільтри для пральних машин

 4. Уважно вибирайте режим прання.

  режим прання

 5. Регулярно прочищайте фільтр, не рідше одного разу на рік, а краще кожні 6 місяців.

  почистити фільтр у пральної машини

 6. Не забувайте про профілактичне чищення пральної машини. Для цього завантажте порошок та засіб для видалення накипу у відповідний відсік, виберіть максимальну температуру та проведіть повний цикл прання.

  як очистити пральну машину

На жаль, ніхто не застрахований від поломок пральної машини. І, заради справедливості варто зауважити, що іноді це не залежить від користувача. І все ж уважне і акуратне ставлення до побутової техніки дозволить звести до мінімуму ризики поломки. Якщо ж агрегат зламався, а ви не маєте необхідних навичок для ремонту, не експериментуйте, довірте ремонт пральної машини професіоналам.

правила експлуатації пральної машини

ВІДЕО: Як злити воду з пральної машинки.

WowCracy
Додати коментар