Протираємо окуляри правильно і без розлучень

Сьогодні окуляри є у всіх, причому носять їх не обов'язково для корекції чи покращення зору. Існують ще сонячні окуляри, бутафорські, для фотографій на документи, а також 3D-окуляри для перегляду фільмів або особливі, надтехнологічні для пристроїв доповненої реальності.

Звичайно, згодом вони забруднюються і періодично потребують чищення, але перш ніж протирати окуляри першим, що підвернеться під руку, бажано дізнатися, чому так робити не варто. Це лише здається, що з чищенням все просто і зрозуміло – насправді тут є безліч нюансів.

чим протирати окуляри

Чим протирати брудні окуляри

Для того, хто ніколи не носив окуляри, питання догляду за ними може здатися дрібницею і не варто уваги. Проте каламутні лінзи, з розлученнями і плямами від пальців, викликають як естетичне неприйняття, а й нерідко можуть призводити до погіршення зору – ефект, прямо протилежний необхідному.

протерти окуляри

Крім окулярів для корекції зору, існують ще спеціальні: сонцезахисні, коригувальні, спортивні, для перегляду фільмів (3D) та інші. У більшості з них стоять оброблені лінзи, на які нанесено особливе (і часто дороге) покриття.

Такі аксесуари не просто вимагають дбайливого поводження – їхня придатність безпосередньо залежить від того, чим протирати окуляри, та й самі лінзи можуть виготовлятися з різних матеріалів, що також визначає специфіку догляду.

Сонцезахисні окуляри

Зверніть увагу! Не рекомендується використовувати для очищення лінз «підручні» засоби: паперові серветки, перший-ліпший рушник або власний одяг!

Окуляри із пластиковими лінзами

Пластикові лінзи дуже чутливі до дотиків – жир з пальців, піт, пил з вулиці залишають на них забруднення, що важко виводяться. Щоб добре їх протерти, краще використовувати спеціальні рідини чи спреї, які пропонуються у багатьох магазинах із продажу оптики. В крайньому випадку можна вимити теплою водою (не гарячою) або використовувати суху серветку з мікрофібри.

пластикові окуляри

Чим протирати окуляри з лінзами зі скла

Незважаючи на те, що скло більш міцний матеріал, який набагато краще чинить опір зовнішньому впливу, ніж пластик, воно вимагає не менш обережного поводження. Нехай і в меншій кількості, але на ньому також з'являються подряпини. Тому краще очищати скляні лінзи серветками або рідиною, купленою в спеціалізованому магазині. Прості окуляри, без покриття, можна чистити розчинами з вмістом спирту.

скляні окуляри

Правильний підхід до чищення

Для регулярного протирання повинна використовуватися спеціальна тканинна серветка, яка добре прибирає розлучення та пил з поверхні скла. Найголовніше, щоб тканина не залишала за собою ворс. Таку серветку також необхідно містити в чистоті і регулярно прати, інакше вона сама перетвориться на джерело плям та бруду. Вибираючи чим протирати окуляри, слід звернути увагу на антибактеріальні спреї, оскільки давно не мити лінзи можуть стати джерелом очних інфекцій.

протерти окуляри зі спреєм

Крім звичайної протирання окулярів, також потрібно чистити та оправу, особливо в місцях на стику лінзи та металу (або пластику). Для цього добре підійде звичайна ватна паличка, змочена в розчині, що чистить. Не слід обробляти всю оправу однією паличкою. Крім того, потрібно приділяти увагу упорам носової перегородки та дужкам. Для цього бажано застосовувати дозволені дезінфікуючі та знезаражувальні суміші. У деяких випадках допускається сушіння окулярів феном, але лише з усіма запобіжними заходами і на самому щадному режимі.

спрей для окулярів

Вкрай акуратно потрібно поводитися з лінзами з особливим покриттям. При їх обслуговуванні слід дотримуватись таких правил:

 • Використовувати лише призначені для цього типу окулярів засоби догляду.
 • Після очищення ретельно протерти всю поверхню мікрофіброю.
 • Використовувати для миття лише теплу воду.

як мити окуляри

Зверніть увагу! Як додатковий засіб, який непогано почистить скло окулярів у домашніх умовах, можна використовувати спеціальну щітку-щипці.

щітка для чищення окулярів

Щоб звести до мінімуму попадання пилу та бруду на поверхню лінз та оправи, вкрай бажано придбати міцний футляр, який захистить окуляри від більшості механічних пошкоджень. Можна використовувати і м'який, шкіряний або оксамитовий футляр-гаманець, однак у цьому випадку слід бути обережнішим у поводженні з ним.

оксамитовий футляр

З іншого боку, регулярного догляду вимагає і сам футляр: потрібно не допускати попадання в корпус твердих частинок (наприклад, хлібних крихт) та пилу, а також тримати всередині суху серветку для чищення – вона буде не тільки завжди під рукою, а й зможе виконувати роль своєрідного амортизатора.

чохол для окулярів

Чим протирати окуляри: чи можна серветкою

Для підтримки лінз у чистоті та щоденного догляду за ними сьогодні випускається безліч серветок, що чистять. Умовно їх можна поділити на універсальні та спеціальні, призначені лише для певного типу покриттів. Такі засоби не мають нічого спільного із звичайними, паперовими серветками, тому що виготовляються з особливо оброблених матеріалів.

протирання окулярів

Одноразова серветка

Як правило, цей вид засобів для догляду за окулярами в умовах, коли інші способи недоступні, поблизу немає нічого, ніж протирати окуляри або ж очищення потрібно зробити швидко, з максимальною ефективністю. Зазвичай вони випускаються у форматі саші. Бувають сухими, вологими та з особливим просоченням: антистатичною або антибактеріальною.

одноразові серветки для окулярів

Багаторазова серветка

Такі серветки часто виготовляються з мікрофібри, рідше – з фланелі або спеціально обробленої замші. Кожен тип призначений для конкретного виду догляду:

 • Замшеві. Виготовлені з розсіченого мікроволокна підходять як для сухого, так і для вологого очищення.
 • З мікрофібри. Відмінно прибирають більшість забруднень: пил, жир, плями – аж до сухої зубної пасти. Вимагають частого прання.
 • Чищення фланеллю. Натуральна фланелева тканина здавна використовувалася для протирання спеціальної оптики (об'єктиви, лінзи телескопів), тому її рекомендується застосовувати при догляді за окулярами, наприклад з поляризаційним покриттям.

білі замшеві серветки

замшеві серветки

серветки з мікрофібри

фланелеві серветки

Додаткова інформація! Часто в комплект до серветок магазини пропонують засіб для чищення: спрей або рідину. Потрібно бути уважним і дивитися, щоб таке поєднання максимально підходило під тип скла, що використовується.

Чим протирати окуляри за відсутності спеціальних засобів

Якщо під руками не виявилося спеціального засобу, забезпечити догляд за окулярами можна, вдавшись до так званих народних методів. Насамперед потрібно вимити лінзи. Робити це потрібно в теплій воді (але не гарячій), з невеликою кількістю миючої речовини.

моєму окуляри

Замість засобу для миття посуду можна використовувати мило або мильну піну, але тільки звичайне, без ароматичних домішок, кремів і зволожуючих добавок. Після миття окуляри можна залишити до повного висихання (годиться при використанні дистильованої води) або витерти сухою чистою серветкою з мікрофібри.

протирання окулярів

Зверніть увагу! Бруд, що особливо в'ївся, і застарілі плями можна вивести лише в ультразвуковій ванні. Як правило, це робиться у спеціалізованих майстернях.

Як почистити скло окулярів у домашніх умовах: що робити не можна

Приступаючи до процедур по догляду за лінзами та окулярами в цілому, слід розуміти, що це досить тонкий процес, що вимагає як акуратності, так і розуміння, що можна робити, а що не можна:

 • Не можна протирати окуляри частинами власного одягу! Це пов'язано не тільки з механічними характеристиками тканини, але і з тим, що на одязі може осідати грубий пил з вулиці та інші тверді частинки, які здатні подряпати поверхню скла.
 • Забороняється використовувати засоби на основі спирту для окулярів із лінзами із пластику.
 • Слід не допускати попадання прямого сонячного проміння на лінзи або оправу. Виняток становлять сонцезахисні окуляри з покриттям, що блокує дію ультрафіолету.
 • Забороняється використання агресивних хімічних засобів! Не допускається застосування всього, що може містити аміак, оцет чи лимонний сік. Також не можна використовувати побутовий склоочисник.
 • Не можна носити окуляри на голові, фіксуючи дужки у волоссі, а також у кишені, склом назовні.
 • Потрібно бути обережним перед нанесенням лаку на волосся. Не варто цього робити з одягненими окулярами.
 • Не допускається використання жодних інших тканин, крім спеціальних серветок, що чистять. Перш ніж протирати окуляри першою ганчіркою, що попалася, слід добре зважити всі «ЗА» і «ПРОТИ» – звичайна тканина не стільки прибирає бруд, скільки розмазує її по поверхні.
 • Небажано залишати окуляри у брудному стані, з плямами та розлученнями на тривалий час. Особливо це стосується аксесуарів з лінзами із пластику або з особливим покриттям – у цьому випадку можливе виникнення дифузних процесів, що призводять до незворотного помутніння поверхні.
 • Окуляри вимагають дбайливого поводження. Не можна залишати їх будь-де, класти лінзами вниз, а також носити в сумці або барсетці без захисного чохла або футляра.

як зберігати окуляри

Як часто потрібно чистити окуляри

Сучасні окуляри – це аксесуар, який має на увазі регулярний догляд. Тобто протирати лінзи і стежити за їх станом потрібно не тільки щодня, а й у кожний зручний момент перед тим, як їх потрібно вдягнути.

окуляри у футлярі

Краще це робити частіше, у спокійній обстановці, ніж протирати окуляри час від часу, при цьому запізнюючись на важливу зустріч! Що стосується повного чищення, проводити таку процедуру рекомендується не рідше одного разу на місяць або залежно від інтенсивності використання.

як протерти окуляри

Спеціальні засоби для протирання окулярів

Купуючи окуляри в магазині, варто розглянути і можливість придбання спеціалізованих засобів для догляду за ними. Всі вони діляться на два види: серветки та рідини або спреї (іноді випускаються у вигляді олівця-стику).

спрей для протирання окулярів

Серед серветок найбільш ефективними є Profissimo DM, Sidolin, Autas, а також Flink & Sauber. У той час як серед рідин суттєву популярність отримали миючі засоби LensCleaner, Spray Clean, Good Look, Optinett і спреї від запотівання Cleacco, Arena Antifog, Head BIO Defog.

серветки одноразові для окулярів

Таким чином, при дотриманні рекомендацій щодо догляду за окулярами можна суттєво продовжити їх термін служби, що особливо актуально для дорогих аксесуарів. Тому правильне розуміння того, чим протирати окуляри, як часто це потрібно робити і за допомогою яких засобів – побічно позначається і на іміджі їхнього власника, оскільки існує таке поняття, як дбайливе поводження!

чим і як протирати окуляри

Відео: як правильно доглядати окуляри

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар