Проблеми з мишами у будинку

Мишки у будинку часто є небажаними гостями. Вони завдають маси незручностей господарям житла. Їхня присутність може бути небезпечною для здоров'я. Тому слід негайно починати позбавлятися їх. Деяких лякає, що певні методи боротьби пов'язані з насильством та жорстокістю. Але сучасні засоби дозволяють вирішити проблему гуманно, не вдаючись до жорстких способів. Тому варто краще розібратися, як позбутися мишей.

миша домашня

Причини появи мишей у будинку

Миші виглядають цілком нешкідливо. Але завдають безліч незручностей. Вони псують меблі, з'їдають запаси їжі, прогризають дірки у стінах. Головна небезпека у тому, що гризуни є переносниками багатьох небезпечних захворювань. Тому при виявленні ознак появи неприємних сусідів, варто почати позбавлятися їх.

миша вдома

Важливо! Ті, хто живе на перших поверхах будівель, страждають від мишей частіше, ніж решта мешканців будинку. Тому їм варто бути особливо на сторожі.

Щоб ефективно впоратися з проблемою, необхідно з'ясувати причини, через які можуть завестися гризуни. Серед них:

 1. Наявність тепла. Коли настає зима, на вулиці холоднішає, і мишки намагаються знайти для себе тепліше місце, де їм буде комфортно. Тому з підвалів вони намагаються переселитися в квартири і будинки, що найбільш підходять за температурою. Вони можуть знаходитися будь-де, включаючи вільну область над натяжною стелею, під ванною, балкон, стіни та інше;
 2. Їжа. Якщо постійно залишати їжу на столі або розпихати по пакетах, не забираючи в холодильник, щільну ємність, це приверне гризунів. Вони легко дістануться навіть верхніх підвісних шаф;
 3. Недотримання санітарних правил. Найпоширеніша причина появи небажаних сусідів. Їх приваблює будь-який бруд. Тому якщо постійно забувати викидати сміття, залишати зіпсовані продукти та залишки їжі на столі, захаращувати кімнату і не прибирати її, мишки одразу вдадуться.

будинкова миша

Як їх вивести

Коли в стінках з'являються дірки, на підлозі відходи від гризунів, з'явився неприємний запах, і валяються шматочки їжі, з'їдені кимось стороннім, отже, в хаті з'явилися миші. Необхідно швидко розпочинати дії. Вони швидко розмножуються. І одна пара за рік може перетворитися на 60 особин. Уникнути цього можна, підібравши відповідний спосіб вирішення проблеми.

миша в будинку

Хімічна отрута

Отрути чудово справляються зі своїм завданням. За короткий термін можна ефективно позбутися гризунів. Асортимент різної отрути досить широкий. У її складі спеціальні хімічні речовини, згубні для мишок. Отрута може бути представлена у вигляді суспензії, порошку, рідкий вигляд, парафіновий брикет. Також є отрута, схожа зовні на злаковий продукт. Вона оброблена спеціальними бактеріями, що дозволяють позбутися гризунів.

мишача отрута

Принцип використання будь-якого з цих засобів є простим. Необхідно розмістити вибраний продукт у всіх місцях, де було помічено сліди шкідників.

мишачі отрути

Важливо! Якщо у квартирі проживають діти чи тварини варто відмовитись від подібного методу усунення проблеми. Вихованці або діти можуть випадково з'їсти отруту або поширити її по всьому житлу.

Клей

Ще один ефективний спосіб полягає у використанні клею або липкої стрічки. Необхідно взяти звичайний листок картону і нанести на нього клей. Звичайний не підійде. Потрібно придбати спеціальний клей, що має привабливий запах для мишей і приманює їх. Можна замінити картонку липкою стрічкою. Гризун, потрапляючи на таку приманку, приклеюється до поверхні і втрачає можливість пересуватися.

клей від мишей

Перевагою методу є те, що потрапити у пастку можуть одразу кілька особин. Слід зазначити, що спосіб не належить до гуманним. Через відсутність можливості пересуватися, шкідник буде довго, болісно вмирати з голоду. Не варто використовувати метод із клеєм у будинках, де є домашні вихованці чи діти.

клей капкан

Дезінфекція приміщення

Якщо власними силами впоратися не виходить, варто звернутися до професіоналів. Також можна викликати фахівців одразу, якщо не хочеться самостійно справлятися із проблемою. Спеціальні служби ефективно винищують гризунів. Вони використовують склади, згубні для мишей та мінімально токсичні для здоров'я людини.

дезінфекція будинку

Дезінфекція може бути кількох типів:

 1. Профілактична. Проводиться з метою профілактики, щоб уникнути появи в приміщеннях гризунів;
 2. Спрямована на повне винищення. Такий вид дезінфекції потрібний при виявленні на території житла мишей. Іноді обробка проводиться повторно, в особливо важких ситуаціях.

дезінсекція будинку

Перевагою методу і те, що робота виконується професіоналами. Вони точно знаю, який склад потрібно використовувати і куди його розпорошувати. Після такої обробки можна забути про шкідників щонайменше на рік.

обробка від мишей

Мінусом цього способу є токсичність використовуваних отрут для інших тварин. Також будуть потрібні засоби індивідуального захисту, а після роботи професіоналів залишаться трупи гризунів, які стануть причиною появи в будинку неприємного запаху.

дезінфекція гризунів

Мишоловки та ультразвукові пастки

Мишоловки відносяться до перевіреного багатьма десятиліттями способу усунення подібної проблеми. Щоб збільшити їхню ефективність, рекомендується використовувати кілька пасток. Їх розміщують у місцях, де знайшли сліди перебування мишей. Якщо ж точно невідомо, де знаходиться шкідник, варто розставити мишоловки в приміщеннях, де його поява найімовірніше. До таких кімнат належать ванна, кухня, комора та балкон.

мишоловка

Мишоловку потрібно оснастити приманкою. Краще використовувати хліб або ковбасу, а не сир, який багато хто помилково вважає улюбленими ласощами мишок. Додатково можна злегка підсмажити обраний продукт, щоб він випромінював сильний запах. Після розставляння всіх мишоловок залишиться тільки чекати, коли шкідник до неї догодить. Періодично варто міняти приманку.

фото мишоловки

Ультразвукова пастка має високу ефективність. Належить до гуманних методів позбавлення від гризунів. Необхідно лише включити пристрій у розетку. У цей момент він починає випромінювати ультразвукові хвилі. Людина не почує жодних звуків через те, що її слух не вловлює подібні частоти. З мишами все інакше. Вони почнуть боятися звуку, що походить від пастки. І незабаром вони залишать будинок через неможливість комфортно жити там.

ультразвуковий відлякувач

Народні методи

Перераховуючи, чим відлякати мишей з дому, народні кошти також варто згадати. Серед найбільш ефективних та популярних варто відзначити:

 1. Ефірне масло. Підійде не будь-яке, а саме перцевої м'яти. Воно має різкий запах. Він відлякує шкідників. Достатньо змочити маслом шматочки вати і розкласти їх у місцях проживання небажаних сусідів;
 2. Попелюшка. Доступний засіб і користується популярністю у сільській місцевості. Достатньо розсипати золу в областях, де було помічено мишачі сліди. Гризун пробіжиться нею, забруднить лапи і захоче їх облизати. У складі золи є спеціальні речовини, які викликають у шкідника подразнення слизової оболонки. До смерті цей спосіб не призводить, але допомагає відлякати небажаного сусідства свого будинку;
 3. Бузина. Її перевагою при вирішенні цієї проблеми є різкий аромат. Необхідно розмістити гілки рослини в коморі або інших відповідних приміщеннях. Засіб можна використовувати як профілактику, щоб не допустити появи мишей;
 4. Ромашка та м'ята. Ці рослини також відлякують шкідників своїм запахом. Діяти слід аналогічно попередньому методу, розклавши гілочки у різних місцях житла;
 5. Пастка з пляшки. Перевага способу його гуманності. Підійде пляшка із будь-якого матеріалу. На її дно наливають олію і, надавши ємності невеликий нахил, встановлюють з відкритим шийкою. Поверхня всередині пляшки буде слизькою. І коли мишка потрапить туди, самостійно вона не зможе вибратися через ковзання.

ефірна олія перцевої м'яти

попел

бузина

ромашка та м'ята

Завести кішку

Тема ворожнечі між представниками сімейства котячих та мишами обіграна та показана у багатьох мультфільмах, фільмах. Тому чудовим способом не допустити появи в будинку гризунів або позбутися їхньої присутності є розміщення будинку кішки. Якщо тварину завести на тривалий термін не можна, можна поселити її в житло на деякий час. Іноді достатньо котячого запаху, щоб злякати мишей.

кіт у будинку

Як позбутися запаху мишей у квартирі — поради

Крім присутності гризунів у будинку та шкоди від їхньої життєдіяльності, доставляти масу незручності може їхній неприємний запах. Його вбирають усі текстильні вироби у житло, включаючи меблеву оббивку, одяг, килими.

народні методи від запаху мишей

Вся справа в тому, що в екскрементах мишей є аміак. Він не тільки є джерелом неприємного аромату, але й міцно вбирається у будь-який матеріал. Вивести його досить складно. Тому варто скористатися такими рекомендаціями:

 1. Спочатку необхідно позбутися гризунів. Без цього всі спроби усунути запах будуть марними. Тому спочатку варто направити всі сили на усунення шкідників;
 2. Проводиться генеральне прибирання всього житла. Не тільки кімнат, де були виявлені мишачі сліди, а повністю вдома. Також слід позбавитися всіх залишків сміття після шкідників;
 3. Ділянки, де були гризуни, необхідно промити з особливою ретельністю. Слід обробити ці області розчином, що складається з води та оцту. На 1 л рідини йде 1 столова ложка додаткової речовини;
 4. Встановіть освіжувачі повітря. Підійдуть моделі зі спеціальним дозатором, які розпорошують приємний аромат відповідно до встановленого часу, наприклад, раз на годину або кілька годин. Також допоможе використання антибактеріальних розчинів, що дозволяють поглинути неприємний запах аміаку;
 5. Після обробки оцтовим розчином поверхні рекомендується додатково нанести перекис водню на ці ділянки.

освіжувач повітря

Крім цього, якщо для ліквідації шкідників використовувалися отрути, тоді по всьому будинку можуть бути трупи мишей. Їх не завжди видно, наприклад, коли гризун вмирає у нормі. А ось трупний запах дуже їдкий і завдає серйозної шкоди здоров'ю людини. Тому необхідно ретельно обстежити всі ділянки проживання мишок та прибрати їх останки.

прибирання в будинку

Профілактичні заходи

Щоб скоротити ймовірність поселення в будинку небажаних сусідів, слід дотримуватися певних правил для профілактики:

 1. Всі отвори, що є в будинку, необхідно ретельно закладати. Шкідникам подобаються щілини і дірки на поверхнях, тому не варто давати можливість затишно влаштуватися в житло;
 2. Регулярно необхідно проводити прибирання у будинку. Підтримка чистоти є важливим правилом, що дозволяє не допустити приманювання непроханих гостей;
 3. Продукти необхідно містити у важкодоступних для мишей місцях, у скляних тарах або в холодильнику. Обов'язково все щільно закривати;
 4. Не допускати залишення їжі на столі, навіть крихти. Обов'язково регулярно викидати сміття.

порядок на кухні

Позбутися мишок у приватному будинку складніше, ніж у квартирі. Тому краще перед настанням холодів обстежити прилеглу територію щодо утворення мишачих норок. За наявності можна звернутися до фахівців для усунення проблеми. Також можна заздалегідь скористатися одним із народних методів, щоб відлякати гризунів. При грамотному підході описані вище методи дозволять ефективно подолати проблему.

порядок в домі

ВІДЕО: Найпростіший спосіб позбутися мишей.

WowCracy
Додати коментар