Проблеми появи клопів у квартирі

Клопи – неймовірно життєздатні істоти. Вони можуть довго обходитися без їжі, витримують механічну дію і навіть виробляють імунітет до інсектицидів. То де ж беруться ці комахи і як можна з ними боротися?

укус клопа

Причини появи домашніх клопів

Довгий час була думка, що клопи з'являються виключно в антисанітарних умовах. Проте останні дослідження показали, що ці крихітні комахи абсолютно не вибіркові у виборі місця проживання. Вони з однаковим успіхом оселяються і в благополучних чистих квартирах і там, де про прибирання давно не чули.

постільні клопи

Клопи готові влаштуватися і в новобудові із щойно закінченим ремонтом, і в будинках старого фонду. Різниця лише в тому, що в нових будинках менше затишних місць, які ці комахи можуть використовувати для укриття. Головне для них – наявність людей як джерело їжі. Нагадаємо, що клопи харчуються лише кров'ю людей. Решта їх просто не цікавить. Отже, відповідь на запитання, як позбутися постільних клопів, актуальна для кожного з нас.

укуси клопів

Тепер спробуємо з'ясувати, яким чином клопи можуть з'явитися в будь-якому будинку або квартирі. Є кілька варіантів:

 • Велике переселення від сусідів. Це одна з найпоширеніших причин появи клопів у більш менш благополучній квартирі. Комахи проникають у житло через вентиляційні канали, тріщини у стіні, замкові свердловини та розетки. Звичайно, спочатку в нове житло «нагряне» лише одна-дві особини, але за сприятливих умов вони запросто створять цілу колонію протягом короткого часу.
 • Занесення ззовні. Ви можете самі принести в будинок небажаних квартирантів на власному одязі, повернувшись із гостей або відрядження. А також на сумках чи валізах. Зараження цілком можливе на меблевих складах, і тоді, купивши новий диван, ви привезете його додому вже з небажаним бонусом.
 • З побутовою технікою. Як би це дивно не звучало, але клопи із задоволенням мешкають у коробках із побутовою технікою, і навіть під корпусом багатьох приладів.
 • Новосілля. Часто заселяючись у нову квартиру, господарі починають дивуватися: звідки взялися клопи? Все дуже просто, вони поховалися в потаємних місцях, чекаючи кращого життя, яке й настало з приїздом нових власників квадратних метрів.
 • Від тварин. Такі випадки досить рідкісні, але все ж таки іноді бувають. Клопи не можуть прокусити товсту шкіру тварин, тому довгий час на них не затримуються, і при першій нагоді переходять у людське житло, ближче до «їди».

постільні клопи у квартирі

Спосіб життя та харчування клопів

Як вже зазначалося, ці крихітні комахи почуваються цілком комфортно і в антисанітарних умовах, і в зразковому житлі. Головне, щоб поряд була людина, джерело харчування.

клопи кусають

“Зовнішність” комах малоприваблива. Вони мають довгасте тільце довжиною до 5 мм. Забарвлення залежить від віку: доросла особина, як правило, темно-коричневого кольору, а молодші – брудно-жовтого відтінку. Комахи прозорі, що недавно вилупилися, на вигляд, і побачити їх без спеціального пристосування неможливо. Клопи стають помітними, лише коли насититься кров'ю. А яйця клопів за формою та структурою нагадують довгастий рис.

постільний та лісовий клопи

Є ще одна характерна властивість, що дозволяє легко розпізнати цих комах. Вони мають спеціальні залози, що виробляють секрет з дуже неприємним запахом. Якщо клопа роздавити, цей запах швидко пошириться в приміщенні.

На думку фахівців, найрозвиненішим органом у клопів є нюх. Вуглекислоту, яка виділяється в момент видиху людини, клоп здатний «відчути» на відстані 3 метри. А також на відстані до півметра комаха вловлює тепло сплячої людини.

клоп кусає

Активність комах проявляється виключно в нічний час, а вдень вони ховаються в затишних місцях. Через те, що вони виходять із укриттів виключно під покровом ночі, виявити їх дуже складно. А клопи, у свою чергу, безперешкодно добираються до жертви і вибирають будь-яке місце для укусу, яке їм сподобалося.

нічні клопи

Постільний клоп виходить зі свого притулку у проміжку між 1 та 7 годиною ранку. Щоб отримати повноцінне харчування, йому достатньо 4 – 10 хвилин, і після цього він знову ховається у своєму притулку. Такого прийому їжі комахі може вистачити на строк до 6 діб.

Напившись крові, клоп збільшується у розмірах. Сита комаха може досягати в довжину 9 мм, тобто збільшується майже вдвічі.

Клопи розмножуються протягом усього року. За весь життєвий цикл самка здатна відкласти до 550 яєць.

розмноження клопа

Місця «дислокації» комах дуже різноманітні. Від матраца та постільних речей, до книжкових «кірок». Повний цикл розвитку яєць становить від 7 до 10 днів. Якщо ж умови життя несприятливі, цей період може тривати і до 20 днів.

Личинки клопів інтенсивно поглинають кров до якнайшвидшого настання линяння. Линяння – це коли клоп, що підріс, скидає свій коричневий панцир. Зазвичай, такі панцирі спостерігаються в місцях, де знаходилося максимальне скупчення комах: за диванами та кріслами, у швах матраца, а також у подушках та наволочках. До того, як клоп стане повноцінною і дорослою комахою, линяння повторюється до 5 разів.

розвиток клопа

Цікавий факт: личинки не можуть виробляти спеціальну речовину, що дає ефект знеболювання при укусі. Тому їхні «напади» такі болючі та неприємні.

Тривалість життя клопа коливається від 11 до 14 місяців. Помічено, що при нижчих температурах темп життя комах знижується, і вони впадають у стан, що нагадує анабіоз. І в такому «сонному» вигляді вони можуть бути до року, зберігаючи повну життєздатність.

клоп мультяшний

Переплутати клопа з іншими комахами навряд чи вдасться. На відміну від таргана, у нього відсутні задні крильця та вусики, зате є ледь помітні укорочені крила біля голови. А тільце округліше і маленьке. Від кліща клоп відрізняється кількістю лапок: у першого їх 8, а в останнього – 6. Нарешті, якщо порівнювати клопа з мурахою, то вони взагалі не мають нічого спільного, але яйця, які відкладають обидва види комах, дуже схожі. Відмінність у тому, що яйця, які відкладають мурахи, ширші та плоскі.

Як виявити клопів у квартирі

Дізнавшись про ворога, що називається, «в обличчя», спробуємо розібратися, як же можна виявити його присутність у квартирі. Якщо населення клопів невелика, зробити це вкрай складно. За своєю клоп досить обережна істота: вдень сидить у надійному укритті і лише вночі виходить атакувати жертву.

ліжко в будинку

Більшість визначає наявність клопів саме за укусами. Але ранки багато в чому схожі на укуси інших комах. Як їх відрізнити:

 • Укус клопа не відчувається, неприємні відчуття з'являються лише приблизно через 20 хвилин;
 • У центрі укусу проглядається прокол;
 • Пошкоджена шкіра червоніє, і розмір запалення може бути різним, залежно від сприйнятливості організму. Так, у дорослої людини запалена пляма приблизно 5 мм у діаметрі, а от у дітей пошкоджена ділянка шкіри може досягати 15-20 мм;
 • Як правило, клоп «не наїдається» з одного укусу, і шляхом пересування ще кілька разів може вкусити. Тому клопові укуси нагадують доріжку із червоних крапок.

укуси клопів

Крім неприємних наслідків укусу є ще інші ознаки небезпечного сусідства:

 • Неприємний запах. На думку деяких, характерний запах клопового секрету нагадує скисну малину, інші стверджують, що це аромат старого коньяку. Проблема лише в тому, що до запаху швидко звикають, і виразно розпізнати його можна лише через два-три дні відсутності у зараженій квартирі.
 • Продукти життєдіяльності. При уважному огляді квартири ви гарантовано виявите старі хітинові оболонки клопів.
 • Плями крові. Коли клоп насититься, він стає дуже неповоротким та вразливим. Його можна легко вбити, розчавивши, і навіть не підозрюючи про це.
 • Найсерйозніші докази наявності клопів у квартирі – це виявлені гнізда. Найбільш ймовірна їх дислокація у щілинах у стіні, на тильній стороні килимів, картин і диванів, у плінтусах та під підвіконнями, а також у внутрішній обшивці ліжок та диванів. Якщо з'явилися припущення, що в будинку поряд з вами мешкають небезпечні сусіди, доведеться провести ретельну ревізію перерахованих вище ділянок. Порада: щоб виявити небажаних сусідів, потрібно прокинутися серед ночі і різко включити світло, тоді вони не встигнуть розбігтися. Попередньо застеліть білу постільну білизну, тоді комахи будуть помітнішими.

дивані клопи

Способи рятування від клопів

В наш час пропонується величезна кількість найрізноманітніших способів порятунку від клопів: починаючи від бабусиних «перевірених» до практично нано-технологій. Який варіант підійде у вашому конкретному випадку – вирішувати лише вам. Можливо, потрібен час на експерименти, і одразу не буде бажаного результату. Головне не здаватись!

труїти клопів

Карбофос

Дія карбофосу – нервово-паралітична. Потрапляючи на комаху, препарат знерухомлює її, і в результаті це призводить до загибелі. Однак, вирішивши скористатися саме цим препаратом, пам'ятайте, що його паралітична дія зберігається до декількох місяців. І залишений на поверхні предметів інтер'єру, він становить небезпеку для дітей та свійських тварин. Отже, перш ніж приступати до роботи, уважно прочитайте інструкцію та чітко дотримуйтесь її.

карбофос

Діхлофос

Дихлофос – це аерозольний препарат, і, на думку фахівців, саме такі засоби найефективніші у боротьбі з клопами. Поверхні, на які потрапив інсектицид, працюватимуть проти комах ще довгий час. Щоб боротьба була ефективнішою, розпилюйте дихлофос кілька разів на тиждень. Постарайтеся, щоб речовина потрапила в місця скупчення клопів, а також на можливі місця проживання. Після розпилення залиште приміщення приблизно на годину, а після повернення добре провітріть квартиру.

дихлофос

Гарячий туман

Порятунок від клопів за допомогою гарячого туману – це, свого роду, ноу-хау у дезінфекції приміщень. На сьогоднішній день – це найефективніший спосіб позбутися клопів у квартирі раз і назавжди. Хімікат, який використовується для обробки приміщень – отрута, а отже, краще не намагатися використовувати її самостійно. Зверніться за допомогою до професіоналів. Вони використовують не тільки сучасне обладнання, але й мають захисні костюми та дотримуються правил техніки безпеки.

як боротися з клопами

Технологія знищення клопів гарячою парою полягає в наступному: нагрітий до 90 градусів хімікат розпорошують у закритому приміщенні. Гарячий туман нагріває температуру в квартирі до 50 градусів, а клопи гинуть вже за +45 градусів. Обробка приміщення (залежно від площі) триває приблизно годину. Проте, зважені частки використовуваного препарату осідатимуть на поверхні протягом 3-7 годин. Тому вологе прибирання приміщення рекомендується проводити не раніше як через 8-11 годин після розпилення.

гарячий туман

Народні засоби

Ось де можна знайти величезний асортимент різноманітних варіантів боротьби з небажаними сусідами: від дієвих, до смішних і безглуздих. Хоча, на думку багатьох, є народні методи, які не тільки назавжди усувають клопів, а й добре справляються з профілактикою появи комах у будинку.

народні засоби

 • Підвищення чи зниження температури. Меблі з кровососними комахами виставляють на холод або поливають окропом. Такі дії насправді згубні для клопів.
 • Полин. Різкий запах цієї рослини відлякує не лише клопів, а й інших непроханих гостей.
 • Обприскування бензином або гасом місць скупчення комах допоможе істотно знизити їхню популяцію. Для повного знищення, робити подібні маніпуляції доведеться часто. Якщо ви легко переносите запах бензину і гасу, тоді цей метод точно вам підійде.
 • Сушена пижма також має характерний, неприємний для клопів аромат. Якщо розкласти гілочки під матрацом, то це гарантовано відлякає особин.
 • Якщо ретельно обробити місця скупчення клопів оцтом, це також знизить їх чисельність.

полин

бензин

сушена пижма

оцет

Отже, цілком очевидно, що небажані гості можуть з'явитися у будь-якому будинку. Але також очевидно, що впоратися з ними можливо. Головне, не чекати на милість від природи, а діяти. І не важливо, який спосіб ви оберете: виклик додому професіоналів чи бабусині засоби.

суміші від клопів

ВІДЕО: Як вивести клопів у домашніх умовах.

WowCracy
Додати коментар