Правильне прасування сорочок

Такий предмет гардеробу, як сорочка, вже давно став звичним одягом для офісу, романтичних прогулянок, ділової зустрічі, посиденьок із друзями. Сьогодні складно уявити людину, яка не має жодної сорочки. Це стосується і жінок, і чоловіків. Але не всі люди точно знають, як правильно покроково гладити свою сорочку. Іноді опанувати таку техніку не вдається з першого разу: складки не хочуть розгладжуватися, тканина обгорає, ґудзики деформуються. Навіть такі неприємні моменти є приводом, щоб опустити руки.

чисті сорочки

Глажка сорочок ґрунтується на неухильному дотриманні низки правил, залучення досвіду. Практично всі люди мають власний спосіб прасування цього предмета гардеробу. Тому не зупинятимемося на загальних правилах, а поговоримо про всі важливі моменти цього процесу. Наприклад, особливості та послідовність прасування одягу без формування додаткових складок.

прасовані сорочки

Як правильно гладити сорочку

Обов'язково розглянемо, як погладити сорочку покроково. Але перед цим потрібно її правильно підготувати. Досвідчені господарки знають, що в цьому процесі ніколи не треба поспішати. Надмірний поспіх, недотримання правил може призвести до псування одягу.

прасування сорочки

Отже, важливо дотримуватись таких рекомендацій:

 • Прасувати можна виключно чисту сорочку. Тканина, надіта навіть один раз, може містити людський піт, плями. Такі речовини після дії високої температури мають властивість посилюватися;
 • Перед прасуванням обов'язково освіжіть виріб: промийте, злегка підсушіть;
 • Не чекайте на повне висихання матерії. Злегка вологу блузку погладити набагато легше;
 • якщо сорочка освіжається в пральній машині, рекомендовано використовувати опцію «легке прасування»;
 • Після завершення прання необхідно витрусити виріб. Тільки після цього можна повісити її на тремпель, щоби мінімізувати кількість заломів. Такий підхід дозволяє розправити сильні застрягання.

сорочка на вішалці

Такі нескладні рекомендації дозволять уникнути непотрібної роботи, знизити кількість складок та заломів. Наступним важливим кроком стане правильне визначення температурного режиму з урахуванням типу тканини. У більшості випадків виробник одягу вказує на ярличку, який знаходиться з внутрішньої сторони продукції, інструкцію з догляду. Обов'язково прописується склад матеріалу, маркування за режимом прання та прасування.

сорочки у шафі

Найчастіше на ярлику вказується інформація про те, який рівень необхідно вибрати на прасувальній прасці, щоб досягти правильного результату і не зіпсувати сорочку.

Маркування:

 • Одна точка. Це позначення дуже рідко трапляється на якісних блузах, оскільки цей режим характерний для бюджетної «скляної» матерії. Ідеально підходить для синтетичного одягу, який можна прасувати за температури не більше 110 градусів Цельсія;
 • Дві точки. Таке маркування каже, що допустимий температурний режим дорівнює не більше ніж 150 градусів Цельсія. Він може використовуватися, коли потрібно розгладити вбрання із вовни або змішаних волокон. Цей режим роботи праски необхідно вибирати на сорочках, у складі яких є поліестер і бавовна;
 • Три точки. Цей режим прасування передбачає нагрівання поверхні праски до 200 градусів Цельсія. Такі температурні показники використовуються для бавовняних та лляних виробів. Також опція надає можливість використовувати пар для відпарювання складок.

піктограми прасування

ВАЖЛИВО! Іноді виробник не вказує жодних додаткових маркувань, що полегшують догляд за продукцією. У такій ситуації необхідно визначити оптимальний температурний режим прасування самостійно. Для цього встановіть мінімальну температуру та поступово збільшуйте її. Це слід робити до того моменту, коли почнуть розгладжуватись усі заломи.

Перед тим, як гладити білі тканини, дуже важливо переконатися, що поверхня праски не має слідів гару. Забруднення призведуть до того, що на одязі з'являться жовті або темніші плями.

підошва праски

Чи є відмінності, як гладити жіночі та чоловічі сорочки? У більшості випадків сильних відмінностей між ними немає, але важливо враховувати різновид матеріалу, з якого вони виготовлені. Розглянемо деякі можливі варіанти поділу цього предмета гардеробу за ґендерною ознакою.

Жіночу

Дуже часто жіночі блузки виготовляють темних відтінків, а також доповнюють вишивкою чи аплікацією. Такі вироби слід вигладжувати виключно з виворітного боку. Таким чином не пошкодиться обробка одягу.

прасування жіночої сорочки

Шовкові та шифонові сорочки можна прасувати при низькій температурі, не більше 70 градусів Цельсія. Також заборонено використовувати пару та зволоження, оскільки вони можуть залишити плями на тканині або призвести до втрати її зовнішніх якостей.

прасування жіночої сорочки фото

Віскозні та трикотажні вироби обов'язково потребують використання марлі. Гладити їх можна за допомогою слабкої пари, а температура не може бути більшою за 120 градусів для віскози та 80 – трикотажу.

Чоловічу

Найчастіше якісні чоловічі сорочки доповнюються пластиковими кісточками, які поміщаються в маленькі кишеньки. Ці аксесуари виконують роль фіксаторів. Їх дуже важливо вийняти перед пранням. Але якщо господарка забуде це зробити, необхідно їх дістати безпосередньо перед прасуванням.

прасування чоловічої сорочки

Чоловічі сорочки з льону гладяться за високої температури (200 градусів), але з інтенсивним і достатнім зволоженням. Допустимо задіяти сильний натиск і струминний відпарювач. Більш грубі матерії можна відпрасувати з двох сторін.

прасування чоловічої сорочки фото

Прилади для прасування

Сьогодні існує величезна кількість прасувальних приладів для догляду за різними предметами повсякденного та святкового гардеробу. Всі вони можуть бути використані для надання сорочкам доглянутого вигляду. Пропонуємо розглянути найпопулярніші та найактуальніші пристрої з цієї категорії.

Праска

Цей вид техніки присутній у кожній сім'ї, тому що без нього неможливо уявити догляд за одягом. Практично всі рекомендації від виробника відносяться до праски, тому у господарок не буде проблем із визначенням правильного режиму прасування. У цій статті представлені всі правила та поради, яким необхідно слідувати в процесі догляду за блузами та сорочками. Також поділимося покроковою інструкцією, як правильно відгладити комір, рукави та манжети.

праска

Парогенератор

Цей різновид техніки практично нагадує праску, але з невеликими відмінними рисами. Парогенератор функціонує з постійною подачею сухої пари у вигляді потужного струменя. Використання такого обладнання гарантує вирівнювання сильно пом'ятих речей.

парогенератор для прасування

Відпарювач

Паровий отпариватель, як відомо з назви, вигладжує одяг гарячою парою. Цей вид пристрою також здійснює дезінфекцію виробу, оскільки пропонує досить високі температурні умови роботи. Перш ніж випрасувати сорочку, її потрібно акуратно повісити на тремпелі. Важливо враховувати, що не всі різновиди тканини можуть піддаватися цьому способу прасування.

відпарювач для прасування

Пароманекен

Цей варіант вважається найінноваційнішим. Пароманекен представлений прасувальним роботом, який має форму людського торсу. Призначення пристрою – швидке сушіння та розгладжування предметів гардеробу, які одягаються на верхню частину тіла людини, наприклад, сорочок, блузок та сорочок.

пароманекен

Послідовність прасування

Після визначення складу матерії, допустимої температури прасування, можна приступати до вивчення послідовності цього процесу. Головний принцип дій полягає в наступному – насамперед відгладжуються подвійні та дрібні частини сорочки. Наприклад, блузка або сорочка з довгими рукавами прасується за таким принципом:

 • Першим увага приділяється коміру. Не потрібно згладжувати його вигин, він повинен залишатися в природному вигляді;
 • Манжети розгладжуються насамперед із виворітного боку, і лише після цього – лицьової;
 • Далі приступаємо до шва на рукавах. Потім можна відпрасувати всю довжину рукава;
 • При прогладжуванні поличок потрібно бути дуже обережними. Рекомендуємо уникати кишенькових загинів та гудзиків;
 • Далі перевертаємо виріб та розгладжуємо спинку. Радимо пересувати сорочку або блузку по дошці, щоб позбавитися складок на цій частині одягу.

послідовність прасування

Дотримуючись такої інструкції, господині не залишать шансу на жодній складці на одязі. Але в кожної частини сорочки є свої особливості, яких необхідно ретельніше дотримуватися в процесі прасування. Наприклад, комір чоловічої та жіночої сорочки слід відгладжувати у злегка зволоженому стані. Починати процедуру необхідно від кутів до центру з зворотного боку. Потім аналогічними рухами відбувається відхід з лицьового боку. Як раніше згадувалося, згин ворота не прасується, щоб надати йому природного вигляду.

як погладити сорочку

Кокетка

Виріб натягується на вузькій частині дошки для прасування таким чином, щоб воріт був направлений до її центру. Після розправлення матерії необхідно пройтися праскою по кокетці та плечовій деталі паралельно коміру. Обробляються шов, пройми.

як правильно гладити сорочки

Манжети та рукави

Рекомендується починати прасування безпосередньо з подвійних та дрібних деталей. До цієї категорії належать манжети. Для досягнення правильного результату необхідно:

 • Прогладити манжети з виворітного боку. Напрямок руху праски – від периферії до центру. Важливо намагатися мінімізувати застрягання матерії;
 • Потім приступайте до лицьової частини. Акуратно потрібно пройтися праскою біля гудзиків, щоб не пошкодити їх;
 • Не забувайте приділяти особливу увагу шву, що з'єднує дві частини рукава.

прасування рукавів сорочки

У догляді за манжетами можна використовувати зусилля, у такий спосіб досягається якісніший результат. У наш час досі точаться дискусії з приводу присутності стрілок на рукавах, швидше за все це справа смаку. Але в більшості випадків чоловіки і жінки віддають перевагу їх відсутності. Тому розповімо, як прасувати сорочку, щоб стрілок не було:

 • Викладається рукав блузи, щоб шов виявився зверху. Неспішними рухами слід пройтися праскою по тканині, не зачіпаючи краю та манжети;
 • Потім необхідно взятися за манжети та комір, щоб перемістити деталь центральною частиною нагору. Продовжуйте догляд за одягом, не торкаючись манжеток та пройми;
 • Після повернення рукава в колишнє положення, потрібно відпрасувати серединку;
 • Остання стадія – прогладжування ліктьової частини сорочки. Головна умова – застебніть перед цим ґудзичок на планці.

Аналогічний принцип використовується для догляду за другим рукавом.

як гладити рукави сорочки

ЦІКАВО! Відмінним рішенням стане використання спеціального друкаря. Але якщо такого пристрою немає, його можна зробити самостійно. Для цього необхідно покривало чи рушник скрутити у вигляді невеликого валика.

Передні частини (полочки) та спинка

Полички розміщуються на дошці так, щоб плечова деталь лежала до завуженої частини поверхні. Слід розпочинати процес з лицьового боку, акуратно знизу-вгору прасуються зони між застібками або ґудзиками. Потім прогладжується шов, який з'єднує комір і поличку. Після сорочка пересувається бічним швом вгору, і прасується. Далі гладиться спинка та ліва поличка.

прасування полички сорочки

Як погладити сорочку з коротким рукавом

Принцип догляду за блузами та сорочками з короткими рукавами практично збігається з описаним вище, але процес відбувається набагато швидше. Не прасований рукав необхідно натягнути на край дошки для прасування, що відрізняється більш вузькою частиною. Також деякі пристрої доповнюються спеціальними друкарями, які допоможуть якісно пропрасувати кожен сантиметр тканини та прибрати складки.

прасування сорочки з коротким рукавом

Як скласти сорочку

Після завершення процесу, прасована річ має бути правильно складена чи розміщена на тремпелі. Можна повісити сорочку на плічка, але обов'язково потрібно застебнути гудзик на комірі. Таким чином, ця деталь буде тримати правильну форму.

сорочки на вішалках

Ще один оптимальний спосіб зберігання чоловічої та жіночої сорочки – скласти та помістити у шафу або полицю комода. Для цього необхідно:

 • застебнути гудзики на поличці;
 • помістити сорочку так, щоб спинка виявилася зверху;
 • складаєте правий рукав та 1/3 сорочки на спинку;
 • переміщається цей рукав на частину виробу;
 • повторюєте ідентичні дії для лівого рукава;
 • далі складається сорочка навпіл.

як скласти сорочку

У такому вигляді вона може бути переміщена для зберігання шафи. Для збереження природної форми коміра можна доповнити його невеликим шматком картону. Також важливо зберігати одяг таким чином, щоб комірці чергувалися зліва та праворуч. Предмети гардеробу, які виготовлені із трикотажу, можна скрутити у вигляді валика. Це надасть можливість уникнути вигинів, заломів та складок. Дотримання таких нескладних рекомендацій дозволить підготувати безліч чистих блуз та сорочок, які не потрібно повторно прасувати для створення охайного та стильного зовнішнього вигляду.

як скласти сорочки

Безумовно, прасування чоловічих та жіночих сорочок – непроста справа, яка виконується щодня. Використовуючи рекомендації та правила, зазначені вище, кожна господиня зможе підготувати по-справжньому презентабельне вбрання, яке надасть зовнішньому вигляду доглянутості.

ВІДЕО: Як правильно прасувати сорочку.

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар