Правила та вимоги до генерального прибирання

Кожен будинок і квартира потребує прибирання, у тому числі генерального. Її необхідно робити періодично, все залежить від вашого вільного часу, робочого графіка та загальної площі домашнього простору.

Генеральне прибирання

Належний рівень чистоти у квартирі допомагає почуватися комфортно та додає затишку, сприяє гарному настрою. У такому приміщенні буде добре не лише вам, а також вашим друзям та всім гостям, яких ви запрошуєте.

як зробити генеральне прибирання

З цим питанням можна звертатися до фахівців, які дадуть пораду як правильно прибирати, порадять конкретних спеціалістів для прибирання, але це зовсім не потреба. До того ж прибирання може стати вашою сімейною традицією в сім'ї.

генеральне прибирання у квартирі

Що потрібно для генерального прибирання

Перед тим, як запланувати наводити лад у квартирі, необхідно підготуватися. Таким чином, ви зможете максимально продуктивно провести прибирання та витратити на неї найменшу кількість часу.

набір для збирання

Для генерального прибирання вам знадобиться:

 • серветки;
 • універсальний засіб для різних поверхонь;
 • меламинова Губка;
 • швабра;
 • пляшка із пульверизатором;
 • гумові рукавиці;
 • поліетиленові пакети для сміття;
 • тканина з мікрофібри.

прибирання приміщень

Для початку необхідно підготувати потрібні засоби та інструменти для прибирання, докупити, якщо це потреба.

Існують деякі особливості:

 • розділіть ваш будинок на кілька зон, поетапно здійснюйте чищення в кожній із них;
 • починайте з найважчого (шафи, важкі тумби, верхні полиці);
 • не концентруйтеся на дрібницях, інакше прибирання затягнеться надовго, а суттєвого результату не буде.

прибирання на кухні

Правильно розподіляючи сили та час, ви зможете досягти швидкого результату та продумати цілу систему. Так прибирання будинку перестане бути мукою, стане одним із приємних домашніх турбот.

як помити вікна

З чого починати генеральне прибирання

Від того, яке саме приміщення ви митимете, залежить який саме підхід має бути. Концентруючись на конкретній задачі, розуміючи з чого почати і які поверхні очищати потім, ви набагато швидше зробите ваш будинок чистим.

прибирання на кухні фото

Прибирання в будинку корисні поради, які допоможуть спростити цей процес:

 • при генеральному прибиранні спочатку мийте там, де ви наводите чистоту найрідше:
 • починайте очищати поверхню вікон та місця за м'якими меблями, такі області щодня не піддаються прибиранню та засмічуються пилом;
 • після збирання важкодоступних місць починайте прибирати верхні полиці і все, що знаходиться зверху, т.к. при очищенні поверхонь пил осідатиме вниз;
 • миття підлоги здійснюйте не на першорядному, а на завершальному етапі.

миття підлоги

Ванна кімната

Як правило, насамперед необхідно приділити увагу спеціальним засобам, які дезінфікують поверхню ванної кімнати. Також зверніть увагу, що для плитки потрібно використовувати потрібні засоби, т.к. Універсальні можуть залишати розлучення. Якщо плитка сама по собі глянсова, то обов'язково використовуйте кількість засобу, написаного на упаковці, адже якщо норма не дотримана, то добре очистити глянець може не вийти.

прибирання ванної

Для кранів та інших металевих поверхонь використовуйте засоби для видалення іржі, після використання іржа зійде або зменшиться, до того ж на поверхні з'явиться гарний блиск.

прибирання у ванній

Не забувайте про дзеркала, адже вони мають властивість запітніти, залишати на собі розлучення. Не використовуйте для протирання скла тканини з ворсом, яке в свою чергу може залишитися на дзеркалі.

прибирання ванної

Вітальня

Для вітальні необхідно особливу увагу приділити м'яким меблям та іншим предметам інтер'єру. Дбайливо очистіть поверхню тканин, приділіть увагу предметам меблів із дзеркальною та гладкою поверхнею, т.к. вона швидко забруднюється і залишає на собі сліди пальців та можливі розлучення.

прибирання вітальні

Якщо в кімнаті є килим і класичні штори, обов'язково їх випрайте або очистіть, дивлячись з якого матеріалу вони виконані. Приділіть увагу декоративним полицям та деталям, які є доповненням. На них теж осідає пилюка, хоч вони не виконують жодних функцій, проте також впливають на загальний рівень чистоти в будинку.

прибирання вітальні

Спальня

Спальне місце і простір біля нього обов'язково потребує очищення, виконуйте прибирання дбайливо, не пошкодивши кріплення та декоративне оздоблення.

прибирання спальні

Якщо у вас є туалетний столик, то обов'язково переставте і промийте всі його поверхні, пересортуйте всі засоби, які можна використовувати щодня або рідше. Поставте ті, що ви використовуєте частіше на перший план і верхню частину столика, а менш потрібні розмістіть усередині. Для сортування використовуйте спеціальні контейнери для косметики.

приліжковий комод

Кухня

Особливу увагу зверніть на робочі поверхні, адже вони найбільше потребують регулярного прибирання. Також обов'язково відсувайте робочі шафи та додаткові меблі, простір за якими теж потребує чистоти.

прибирання кухні

Зверніть увагу! На кухонному просторі через його функцію на поверхнях накопичується багато жиру, саме тому для даного приміщення використовуйте переважно жиророзчинні засоби.

Спочатку мийте і чистіть важкодоступні простори, а потім очищення простору зверху вниз. Обов'язково мийте та протирайте люстру та каркас, адже там також накопичується та осідає шар пилу.

прибирання кухні фото

Увага! Незалежно від того, яку саме зону свого будинку ви забираєте, приділяйте особливу увагу вікнам, непомітним кутам. Ретельно переглядайте простір за меблями на наявність пилу та можливої павутини, яку залишив павук. Також за шафами можуть опинитися речі, про які ви забули після будь-яких можливих перестановок.

Правила генерального прибирання квартири та будинку

Перш ніж приступати до справи, виберіть попередньо день і які саме зони квартири або будинку ви прибиратимете. Також встановіть терміни, в які ви маєте здійснити прибирання.

прибирання будинку

За дотримання цих правил прибирання буде набагато простіше:

 • виділяйте регулярно певний час на підтримання чистоти у будинку;
 • не відволікайтеся під час організації процесу інші заняття, так усе пройде набагато швидше;
 • залучайте для допомоги ваших рідних, усім разом і дружно якнайшвидше впоратися з наведенням порядку;
 • періодично робіть відпочинок, не потрібно за раз вирішувати забратися у всій квартирі, таким чином ви дуже втомитеся, а весь обсяг необхідної роботи не буде виконаний.

прибирання квартири

Виконуйте процес збирання під час або в день, який буде вільний від інших справ. Використовуйте рукавички та зручну форму одягу, також можна включити улюблену музику, або навпаки наводити чистоту у тиші, якщо вам так комфортніше.

Генеральне прибирання

Увага! Краще не збирайтеся виконувати генеральне прибирання у випадку, якщо у вас незабаром якийсь важливий захід. Якщо ви не зможете сконцентруватися, поспішайте, генеральне прибирання – це марний процес, адже за таких умов чищення будинку буде менш якісним.

Обов'язково використовуйте не тільки сухий спосіб збирання, але і вологий. Адже пил осідає, тільки при вологому способі очищення можна максимально усунути забруднення.

вологе прибирання

Корисні поради для швидкого прибирання

Крім використання відповідних засобів та зонування площі, необхідно також прагнути до того, щоб організувати прибирання якнайшвидше. Адже час, який можна витратити на це за неправильного підходу, можна направити в інше русло.

домашнє прибирання

Перш ніж розпочати, можна використовувати такі правила прибирання квартири:

 • прибирати речі на свої місця щодня, це корисно, за такого способу не буде необхідності розкладати все на свої місця потім;
 • щотижня проводьте прибирання якщо не всіх, то хоча б однієї зони вашого будинку (кухня, спальня, вітальня, ванна кімната), при такому підході не буде особливої потреби у генеральному прибиранні;
 • проводьте генеральне прибирання раз на кілька місяців, переосмислюйте та вдосконалюйте ваш простір, сортуйте речі та позбавляйтеся непотрібного.

прибирання на кухні

Який би спосіб прибирання ви не обрали, обов'язково враховуйте час та день, підготуйте заздалегідь усі необхідні корисні засоби. Запасіться хорошим настроєм і приступайте до наведення чистоти, у такому разі ви будете максимально задоволені результатом, а ваш будинок світитиметься чистотою, теплий затишок додаватиме радості.

домашнє прибирання

ВІДЕО: 14 корисних лайфхаків для генерального збирання.

WowCracy
Додати коментар