Правила прання постільної білизни – як вибрати режим, програму та температуру

Більше 30% свого життя люди проводять на ліжку: сплять, дивляться серіали, читають книжки тощо. І набагато приємніше, щоб на ній була чиста охайна постільна білизна. Не завжди вдається привести ткане виріб у початковий вигляд, як із купівлі.

пастильна постільна білизна

Воно може сісти, полиняти, покритися грудочками. Щоб не було неприємних наслідків прання, слід вибирати правильний режим, програму та температуру. А також проводити чищення постільної білизни через певний період.

випрати постільну білизну

Періодичність прання постільної білизни

Постільну білизну потрібно прати в міру її забруднення. Але головна умова – не рідше одного разу на тиждень. У такий період домашній комплект білизни не встигає забруднитися і засолиться. Це дозволяє його легко випрати.

пральних машин-автомато

До того ж, уже втрачає свою свіжість. У зимовий період можна прати раз на два тижні. У цей час люди менше пітніють, а також одягають теплі нічні сорочки та піжами.

доглядати білизну

Більшість європейських країн дотримуються порядку прання раз на 1,5-2 тижні. Але вони використовують певну технологію – провітрюють постільну білизну. Та й температура в кімнаті набагато нижча, ніж у росіян.

Подушки

Найбільше, що піддається забруднення – це наволочки. Вони стикаються не лише зі шкірою обличчя, а й з головою загалом. У більшості випадків часто виділяється піт, від чого волосся стає жирним. Тому виріб брудниться швидше.

Білизна

Рекомендується міняти наволочки раз на 3-4 дні. Якщо людина хворіє, то постільну білизну необхідно міняти щодня. Але якщо немає такої можливості, то варто хоча б оновлювати саму наволочку.

сортування білизни

Підготовка білизни до прання

Перш ніж прати домашні речі, їх необхідно поділити на такі типи.

якості тканини

 1. По тканині. Так як для різного матеріалу потрібний свій певний режим;
 2. За кольором. Біле та кольорове прати не потрібно. Багато тканин пофарбовані такими фарбами, які після прання починають змиватися. І така вода може пофарбувати білу тканину;
 3. За забрудненням. Щоб випрати брудний постільний комплект, потрібно його випрати в інтенсивному режимі. Якщо почати прати такий виріб з тим, який лише трохи забруднений або тільки для того, щоб освіжити його, такий режим не підійде. Так як він тільки зіпсує і приведе підковдра, наволочки і простирадла до передчасного зносу тканини.

пральні порошки

Температура, режим та програма в залежності від тканини

Кожна тканина потребує особливого догляду. При якій температурі стирають постільну білизну – питання дуже важливе. Підбирати режим прання необхідно для кожного виду матеріалу виробу.

прання білизни

режим прання

температура прання

встановити режим

На якій програмі прати постільну білизну в пральній машині:

 • Льон (60-95 градусів). Краще попередньо замочити чи простягнути. Потрібен сильний віджимання;
 • Сатин чи поплін (від 40 до 60 градусів). Рекомендується попереднє прання або замочування.
 • Бамбук, також батист (від 30 до 40 градусів). Прати по делікатному режиму зі слабким віджиманням або без нього.
 • Ранфорс, перкаль чи світла бязь (60-95 градусів). Прання виконується будь-яким режимом. Також можливе попереднє замочування та прання.
 • Кольоровий ситець (градус трохи більше 40). Середній віджимання. Не використовувати відбілювач.
 • Шовк (30 градусів). Лише у делікатному режимі. Зазвичай пральна машина має певний режим “Шовк”. Використовувати спеціальні миючі засоби з кондиціонером (м'які). Без віджиму або використовувати слабкий віджимання. На етикетці виробу зазвичай прописуються режим догляду. Деяким показано хімічне чищення.
 • Бавовна з поліестером чи чистий поліестер (40 градусів). Використовувати режим синтетики або делікатного прання. Рекомендується попереднє замочування та подвійне полоскання.

як прати

температура прати

табло машинки

режим прання

Як правильно вибрати засоби для прання

Кольорова білизна

Перш ніж вибрати засіб для догляду за тканиною, слід звернути на такі моменти:

 1. Прання вручну або “Автомат”. Порошок для ручного прання не використовується в пральній машині. Вони дуже сильно піняться, а її надлишок може призвести до пошкодження електропроводки пральних машин.
 2. Матеріал постільної білизни
  • Із натуральних тканин. Використовують універсальний пральний порошок. А також з додаванням відбілювача або засобом для виведення плям.
  • Кольорова білизна Застосовуються засоби для кольорової білизни (стандартні, з засобом для виведення плям або з відбілювачем).
  • Делікатні тканини. Тут використовують спеціальні засоби, які впливають на них дбайливо та не дозволяють їх пошкодити.
  • Вовняні речі. Їх потрібно прати певними засобами для шовку та вовни. Але краще надати професіоналам в хімчистку, т.к. даний вид тканини дуже вибагливий.
 3. Склад води на мікроелементи. Якщо вода тверда, то рекомендується купувати засоби, у складі яких є фосфати, фосфонати чи цеоліти. Також збільшується витрата коштів у порівнянні з пранням з м'якою водою.
 4. Звичайний засіб або концентрований. Якщо вибирати другий варіант, то головне не використовувати його занадто багато. А то можуть виникнути неприємні наслідки.
 5. Термін придатності миючого засобу. Це дуже важливий показник, який не завжди звертають увагу. У складі знаходяться компоненти, що діють, які згодом змінюють свої хімічні та фізичні властивості. У результаті можуть призвести до поганих наслідків.
 6. Упаковка. Вона не має бути пошкоджена. Так може вилитися або висипати частину порошку. І придбаєте менше товару, ніж належить. Має бути чітко вказано показник якості – позначка ГОСТ. А також дата та повна інформація про нього.
 7. Ціна та якість. Дорого – не означає якісно, як і навпаки. У ціну часто входить надбавка за рекламу чи бренд.

професійні засоби

Прання постільної білизни для дітей

Кошти для прання дитячої постільної білизни використовуються саме з тієї вікової категорії, до якої належить дитина.

Постільна білизна для дітей

Якщо дитина алергіка, то слід з обережністю підбирати порошкоподібні засоби. Якщо така реакція відбувається на аромат, то придбайте інше без запаху. А якщо на пил від порошку, слід замінити на рідкий склад.

професійні засоби для прання

Засоби для прання постільної білизни для дітей відмінно підходить для прання та дорослої білизни. Але не навпаки. Дитячий порошок може мати у складі речовини, які є небезпечними для дитини, але дорослому не завдають жодної шкоди.

Біла постільна білизна

Рекомендації та поради

прати білизну руками

 1. Перед пранням, постільну білизну обов'язково потрібно вивертати на виворот. Завдяки цій дії можна позбутися від бруду, який накопичується в куточках виробу.
 2. Перед пранням делікатних тканин, плями слід обробляти засобом для виведення плям. А лляні чи бавовняні вироби не вимагають такої уваги. Варто лише скоригувати режим прання.
 3. Краще виробляти віджимання кольорової білизни при оборотах не більше 800. Таким чином на тканині не утворюються заломи. А барвник залишиться на своєму місці і не вимиватиметься.
 4. Новий постільний комплект треба обов'язково прати. Тканини іноді обробляють додатковим розчином, щоб тканина в упаковці блищала. Тому потрібно усунути всі непотрібні речовини з комплекту.
 5. Краще прати дитячу білизну дитячим милом. Воно мало викликає алергію.
 6. Пральна машинка завантажується постільною білизною не більше 2/3 всього об'єму. Воно має вільно переміщатися у барабані.
 7. При сушінні кольорової білизни, вивертайте виріб навиворіт. Таким чином, колір постільної білизни не вигорить і збереже свій первісний вигляд.
 8. Гладити постільну білизну слід вологою після прання. Так набагато легше пройде робота і витратиться менше сил та часу.
 9. Чистіть пральну машину. Для цього запустіть її в порожню роботу, додавши спеціальні засоби.

Чиста білизна

Чиста білизна – показник доглянутості та краси квартири. Щоб воно завжди залишалося таким, слід дотримуватись певних правил. Прати виходячи з тканини виробу, обраного режиму та програми.

випрати білизну

Для дорослих та дітей використовувати різні засоби, щоб не з'явилася алергія. Перед покупкою коштів варто уважно вивчати їх склад, а також дивитися термін придатності. Дотримуйтесь рекомендацій та порад щодо використання постільної білизни. І воно прослужить довгі роки.

як прати

Відео: як прати постільну білизну у пральній машині?

WowCracy
Додати коментар