Правила оформлення вікон шторами

Гардини та тюль для кімнати, згідно з правилами, підбираються до готового дизайну приміщення, щоб не суперечити йому, а прикрашати.

Видів фіранок і шторних інсталяцій так багато, що нелегко загубитися в них, вибираючи найкращий варіант.

види штор на вікна

Опис та різновиди штор для вікон

Гардини та фіранки на вікна розрізняються за стилем, тканиною та матеріалами, фактурою, фасоном, призначенням, розмірами.

Найгіршим рішенням буде придбати фіранки з нагоди, не поєднуючи їх з інтер'єром кімнати. Вони можуть виглядати безлико, нудно або стати чужорідними до загального стилю кімнати.

фіранки в стилі приміщення

Для того, щоб правильно замовляти або купувати штори, необхідно розрізняти їх види, характеристики та призначення.

Гардини та портьєри

Різницю між портьєрами та гардинами знають не всі. Тим часом, вона суттєва:

 • Гардини – це смужки легкої тканини – вуалі, шифону або органзи, – які вішають на вікнах. Найчастіше гардини носять декоративну функцію.
 • Порт'єри спочатку були завісами на дверях. Потім портьєрами стали називати і фіранки із щільної тканини, що не пропускає світло. Порт'єри також можуть шитися двошаровими, що посилює щільність і надає декоративності у поєднанні «обличчя» та вивороту.

штори гардини на вікна

штори портьєри на вікна

І ті, й інші можуть доповнюватись іншими видами штор, складаючи цільну композицію.

З ламбрекенами

Порт'єри часто доповнюють ламбрекенами, які є горизонтальними смугами тієї самої тканини, які розміщуються на вікнах зверху.

штори з ламбрекенами

Ламбрекени характерні для стилів класика, ампір, бароко, іноді використовуються у відповідному дизайні вікон кантрі.

Ламбрекени можуть бути:

 1. М'якими, як оборок.
 2. Жорсткими, які мають вигляд коробки, обтягнутої тією ж тканиною.
 3. Комбінованими, складною форми, що поєднують жорсткий каркас та м'які оборки.

жорсткий ламбрекен на шторах

На люверсах

Штори на люверсах досить функціональні, їх можна легко зрушити або розкинути в сторони від вікна, вони утворюють гарну гармошку з тканини. Недоліком можна вважати те, що вони потребують круглого карнизу, тому їх не можна заховати в нішу натяжної стелі.

штори на люверсах

Але самі люверси є чудовою прикрасою вікна. Карнизи можна розташовувати над вікном або під стелею.

Розсувні

Розсувні віконні завіси виглядають стильно та красиво, можуть бути доповнені іншими видами.

До популярних розсувних шторів можна віднести:

Тканинні ролети

Можуть закріплюватися на простінці або на кожній фрамузі вікна окремо, наприклад, на пластикових вікнах. Відмінно затіняють приміщення і є захистом від яскравих сонячних променів. Виготовляються із щільних натуральних тканин – бавовни та льону. Часто ролети роблять із грубої мішковини, що виглядає дуже стильно та незвично на будь-яких вікнах.

тканинні ролети на вікна

Японські панелі

Східний вигляд штор сподобався у всьому світі за лаконічність та стильний вигляд, а також зручність використання. Є підвішеними рамками, обтягнутими легкою тканиною, які можна легко розсувати і зрушувати.

японські штори на вікна

Австралійські

Це полотна легкої тканини на вікнах із протяжками мотузок по висоті. За допомогою цих мотузок можна опускати або піднімати штори на кшталт жалюзі. Штори такого типу широко використовуються в інтер'єрах бароко або ампіру, але сьогодні вони нерозсувні.

австрійські штори на вікна

Жалюзі

Можуть бути тканинними, алюмінієвими чи пластиковими. Оригінальні варіанти – із соломи, дерева чи бамбука.

тканинні жалюзі

пластикові жалюзі

бамбукові жалюзі

Римські

Популярний різновид жалюзі. Їхні варіанти можна подивитися на фото стильних сучасних інтер'єрів. Є полотна щільної (частіше натуральної) тканини з вшитими через рівні проміжки поперечними перекладинами, через кінці яких пропущені мотузки. Римські штори утворюють чудові великі горизонтальні складки.

римські штори на вікна

Прозорий тюль

Тюль давно вже є незамінним елементом в оформленні віконних прорізів і використовується в різних стилях інтер'єру завдяки своєму різноманіттю видів та фактур тканини. Тюль – легка, повітряна тканина, яка дозволяє закрити вікно, але не перешкоджає проходженню сонячного світла до приміщення. Найчастіше тюлі білі, але є і кольорові варіанти.

Найпопулярніші тюлі, які використовуються в сучасних інтер'єрах:

 • Організація. Створює легкість. Може бути багатошаровою або дуже прилаштованою. Добре пропускає сонячне світло, але перешкоджає вентиляції повітря за рахунок дрібної структури.
 • Вуаль. Схожа з органзою на вигляд, але більш шовковиста і легка.
 • Кисея. Має вигляд вуалі сітчастої структури із синтетичних або лляних ниток.
 • Сітка. Характерна сітчаста структура з великим осередком із синтетичних або натуральних ниток. Може мати навмисне-грубий вигляд на кшталт рибальської мережі, використовується більше для декорування шторних інсталяцій.
 • Муслін. Виготовляється із тонких перекручених ниток. Широко використовується у дизайнах кантрі, прованс, ампір. Незамінний на кухні.
 • Класичний тюль. Сітчастий матеріал, на який за допомогою особливого плетіння ниток або технології вишивки нанесені малюнки в тій же кольоровості. Іноді зустрічаються і кольорові малюнки по однотонному полю, але рідше.

тюль прозорий

тюль органза

тюль із вишивкою

тюль смугастий

Комбіновані

Поєднання різних варіантів штор в одній композиції популярне і поширене. Це стосується класичного інтер'єру, бароко, ампіру, провансу, скандинавського стилю та інших.

комбіновані штори на вікна

Правильне комбінування різних видів завіс не тільки прикрасить вікно, а й весь інтер'єр кімнати зробить гармонійним та стильним.

Майте на увазі! Синтетичні тканини з пластиком рами можуть електризуватися, необхідна їхня обробка спеціальними кондиціонерами при пранні.

Як вибрати

У питанні, для чого потрібні штори та фіранки на вікнах, важлива функціональність. Все-таки вікна – це джерело світла, свіжого повітря, огляду, і завішувати їх потрібно так, щоб не втратити їхнє основне призначення.

Перед вибором необхідно визначитися з їх дизайном та комбінуванням, врахувати висоту стель та розміри вікна, вид карниза, тип віконної рами.

Як правильно оформляти вікна шторами

Сучасні види штор на пластикові або дерев'яні вікна дозволяють кожному скласти унікальну композицію, яка стане прикрасою кімнати і буде зручною.

Велике

Штори для великих панорамних вікон частіше вибирають так, щоб вони виглядали однією суцільною стіною зі стелі до підлоги. Для величезних вікон немає необхідності в декоративних жалюзі, і кріплення штор, найчастіше, приховують у ніші натяжних стель або під стельовий багет.

штори на великі вікна

Для панорамних вікон щільні портьєри потрібні тоді, коли вікна потрібно закрити від сторонніх очей або яскравого сонячного світла. Але дизайнери рекомендують не розміщувати полотна портьєр по центру, це розіб'є гармонію і зробить приміщення візуально меншим і темнішим.

Майте на увазі! Для широких вікон на всю стіну можна придбати карниз з електричним приводом, що закриває та відкриває вікно, керується з пульта або потайного вимикача на стіні.

Маленьке

Невеликі вікна можна виділити повітряними фіранками з вуалі або органзи, що надають об'єм і добре пропускають колір.

На маленьких рамах добре виглядають асиметричні варіанти штор і багатошарові фіранки, зібрані підхватами або шторні гачки з одного боку. Варто при цьому відмовитись від ламбрекенів та сваг.

штори на маленьке вікно

Якщо вікно нестандартно маленьке по висоті, не варто вибирати довгі варіанти – гармонійно виглядатимуть короткі штори з підхватами на вікна або на люверсах. Карниз краще розташувати над вікном.

Вузьке

Вузькі вікна можна візуально зробити ширше, якщо карнизи розмістити під стелею. Штори при цьому можуть становити комбінацію світлої плями в центрі і темніших з боків вікна.

штори на вузькі вікна

Майте на увазі! Вузькі вікна можна візуально збільшити, якщо штори зробити набагато більше отвору вікна (по 50 см з боків).

Низьке

Для низько розташованих віконних отворів слід вибрати карниз під стелю. Якщо простінок над вікном занадто помітний, і прозорі вуалі будуть його видавати, то слід поєднувати їх з варіантами штор, що розсуваються, – римською або австралійською шторкою, тканинними ролетами, а також жалюзі відповідного вигляду. Розсувні штори слід піднімати до верхнього рівня шибки, тоді буде створюватися ефект трохи прикритого зверху, але повнорозмірного вікна.

штори на низьке вікно

Декорування вікон

Для декорування вікон сьогодні широко використовуються різного виду драпірування фіранок з фестонами, ламбрекени та сваги, фігурні підхвати та шторні гачки.

драпірування штор для декору

До віконних прикрас також належать і карнизи – як оригінальні варіанти над вікнами, так і невидимі, дозволяючи шторам «парити» в повітрі.

Майте на увазі! У декоруванні прорізів і фіранок важливо не перевантажити інсталяцію великою кількістю деталей, тому що в моді сьогодні мінімалізм в оформленні вікон, а штори повинні бути функціональними.

мінімалізм на вікнах

Фіранки, підібрані в тон обстановки та стінки кімнати, підходять для невеликих кімнат, які не варто перекреслювати колірними плямами, візуально зменшуючи ще. Але, в будь-якому випадку, можна поєднувати відтінки таким чином, щоб вікно також стало прикрасою. Штори, що виділяються, підходять для просторих кімнат, але в підборі кольору фіранок є одне важливе правило: або вікно має стати основною колірною плямою в монохромному інтер'єрі, або варто вибрати більш приглушені тони і поєднувати із загальною тональністю кімнати.

Відео: різновиди штор для вікон

Види штор та їх використання в інтер'єрі на фото

штори на вікна австрійські

штори на вікна ролети сірі

штори на вікна французькі

штори на вікна довгі

штори на вікна бежеві

штори на вікна сірі

штори на вікна високі

штори на вікна кольорові ролети

штори на вікна білі жалюзі

штори на вікна бежеві портьєри

штори на вікна світлі

штори на вікна сіра тюль

штори на вікна червоно-коричневі

штори на вікна омбре

штори на вікна смугасті римські

штори на вікна кремові

штори на вікна панорамні

штори на вікна чорно-сірі

штори на вікна ролети коричневі

штори на вікна японські сірі

штори на вікна з жалюзі

штори на вікна в квіточку

штори на вікна сині жалюзі

штори на коричневі вікна з малюнком

штори на вікна з малюнком

штори на вікна з підхватом

штори на вікна із зірками

штори на вікна зелені

штори на вікна бордові

штори на вікна короткі

штори на вікна білі

штори на вікна в клітку

штори на вікна блакитний тюль

штори на вікна комбіновані

штори на вікна жовті

штори на вікна двокольорові

штори на вікна сірі портьєри

штори на вікна римські світлі

штори на вікна білий тюль

штори на коричневі вікна короткі

штори на вікна зелені портьєри

штори на вікна австрійські бежеві

штори на вікна у горошок

штори на вікна малинові

штори на вікна римські бежеві

штори на вікна смугасті портьєри

штор червоний на вікна

штори на вікна рожеві

штори на вікна японські білі

штори на вікна темні ролети

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар