Правила кріплення та різновиди клею для дзеркал

Дзеркала давно і міцно увійшли до життя людини. Ще минулого століття таку розкіш міг собі дозволити далеко не кожен. Сьогодні доступні всім не лише дзеркальні елементи, а й великі стіни, які все частіше використовуються дизайнерами для оформлення сучасних інтер'єрів.

Дзеркала

Купуючи дзеркала, споживачі стикаються із проблемою монтажу. Дуже важливо вибрати правильний варіант, який не тільки надійний, але й не зашкодить амальгаму. В іншому випадку дзеркальне покриття може виявитися з плямами або почорніти.

Встановлення дзеркала

Існує два способи монтажу на будь-які поверхні:

 1. За допомогою використання фурнітури.
 2. Застосування спеціального клею.

Поверхня, призначена для кріплення, повинна мати рівне покриття. Спотворення всього на 2-3 мм може привести в королівство кривих дзеркал.

приклеїти дзеркало

Базова поверхня може бути різною. Найкращою вважається кераміка та бетон. При монтажі на ДПС, фанеру, плити ДВП або ОСБ рекомендується використовувати кріплення – особливо у приміщеннях з великою вологістю та перепадами температур.

Які вимоги до клею

Найкраще використовувати спеціальні клейові розчини для фіксації, у складі яких містяться смола та синтетичний каучук.

клей для дзеркал

При виборі дуже важливо враховувати такі характеристики:

 • безпечний та не виділяє токсичних речовин;
 • не роз'їдає амальгаму;
 • міцний та еластичний;
 • вологостійкий;
 • стійкий до перепадів температур;
 • швидко сохне і легко видаляється.

Різновиди клею та клейових складів для дзеркал

Клейові склади мають різні основи:

 1. Синтетичний каучук – здатний склеювати будь-які поверхні та відрізняється широким температурним діапазоном. Однак він може пошкодити амальгаму низької якості через наявність розчинника у його складі.
 2. Епоксидна смола – ідеальний варіант для приміщень із підвищеною вологістю та високими температурами: для лазні чи сауни. Має антибактеріальні властивості.
 3. Нейтральний силіконовий герметик дуже швидко сохне, прозорий, легко видаляється з покриття і не ушкоджує амальгамний шар.

клею для дзеркал

Особливості та правила кріплення дзеркал до різних поверхонь

Правильно прикріпити дзеркало до будь-якого рівного покриття – не так вже й складно.

кріпити дзеркало

кріпити дзеркало сам

кріпити дзеркало без клею

Головне – вибрати відповідний клейовий склад і працювати акуратно, дотримуючись певної послідовності:

 1. Маркером чи олівцем прокреслити на стіні контури.
 2. Знежирити поверхні стіни та амальгами, найкраще спиртом.
 3. Для тимчасової фіксації на тильний бік клеїти двосторонній скотч. Якщо деталь дуже потужна, під нижню межу можна поставити підпірки.
 4. На тильну сторону точково чи вигляді паралельних смуг наноситься клей. Круговий варіант краще не використовувати, тому що повітрю не буде куди виходити. Також клей наноситься по всьому периметру покриття відступивши від краю 2 см.
 5. Щільно притискаючи, дзеркало кріплять до стіни. Щоб розчин розтікся по ньому рівномірно, слід обстукати його спеціальним гумовим молоточком.
 6. Будівельним рівнем перевіряється градус кривизни та, якщо необхідно, його коригують.
 7. Термін висихання у кожного клею свій, він вказаний на упаковці.
 8. Краї дзеркальної поверхні слід промазати герметиком.
 9. На великі дзеркала клей наносять по всьому периметру амальгами спеціальним шпателем із дрібними зубчиками. На стіну їх поміщають із використанням гумових присосок.

Як приклеїти дзеркало до стіни

Для монтажу на стіну застосовують спеціальні клеї, але можливе також використання рідких цвяхів – вони наносяться на знежирений шар амальгами. Стіна повинна бути ідеально рівною, чистою та обробленою ґрунтовками глибокого проникнення. Схоплювання клею відбувається протягом двох годин.

приклеїти дзеркало

Щоб не тримати окремі елементи або ще більш незручно, велике дзеркало – його додатково фіксують на стіні за допомогою двостороннього скотчу. Смуги розміщують вертикально з відривом 10-15 мм. У проміжках між смугами скотчу наносять клейовий склад у вигляді пірамідок з діаметром 2,5-3,5 см. Відстань між ними має бути не менше ніж 15-20 см.

закріпити дзеркало

Після маніпуляцій дзеркало прикладають до стіни, щоб відбулася зчіпка з покриттям. Потім його прибирають зі стіни, видаляють захисну плівку з двостороннього скотчу, і знову, добре притискаючи, притуляють дзеркало до поверхні.

Поки клейова основа схоплюватиметься, скотч притримає елемент на стіні. Процес приклеювання завершиться за 6 годин.

До шпалер

Невелике дзеркало вагою до 2-7 кг можна зафіксувати на шпалерах за допомогою двосторонньої клейкої стрічки. На шпалерах слід зазначити його контури. Потім на знежирену тильну сторону наклеїти стрічку вертикальними смужками і пройтися по всьому периметру.

дзеркало приклеїти

дзеркало приклеїти сам

дзеркало приклеїти до стіни

Зняти захисну плівку зі стрічки та притиснути дзеркало до стіни з легким простукуванням усієї поверхні.

До плитки або кахлю у ванній

Закріпити дзеркало на плитку як у ванній, так і в будь-якому іншому приміщенні – дуже зручне та економічне рішення. Клей найкраще використовувати для невеликих та легких елементів. В даному випадку він є еластичним прошарком між дзеркалом та плиткою.

приклеїти дзеркало

Це дуже добре: якщо дзеркало трісне, воно не впаде і не розсипеться на дрібні уламки. Для цього можна використовувати клей «Tytan».

Дзеркало до дзеркала

Якщо немає можливості витягнути старе дзеркало з кахлю, на його поверхню можна приклеїти нове. Для цього достатньо знежирити обидві поверхні.

Знежирюємо дзеркало

Потім на амальгаму нового дзеркала смужками наклеюється двосторонній скотч і наноситься клей Титан, після чого його з'єднують зі старим дзеркалом.

До дерев'яної поверхні

Необхідно очистити, добре зашкурити покриття наждачним папером та знежирити. Також знежирюється і амальгама, а потім смугами наклеюється двостороння стрічка і пунктир по всій поверхні наносять супер клей «Соудал».

Дзеркало можна приклеїти

Далі видаляється захисна плівка зі стрічки і дзеркало прикріплюють до дерев'яної поверхні.

Гіпсокартону

Щоб без проблем вирішити питання, як приклеїти дзеркало до стіни з гіпсокартону, можна використовувати рідкі цвяхи MIRROR і дотримуватися інструкцій. Так само, як у наведених вище прикладах, на стіні відзначити контур, амальгаму обклеїти двостороннім скотчем і нанести розчин, а потім наклеїти дзеркало на поверхню.

Дзеркало

Як правильно вибрати клей для дзеркала

Адгезивний монтажний клей дозволяє стабільно та надійно закріпити дзеркало, не ушкоджуючи нижній шар. Він стійкий до вологи та перепадів температур, що відмінно для ванного приміщення. Силікон швидко твердне, міцний, надійний, безбарвний і використовується для герметизації контурів.

клей для дзеркал купити

герметик

клей для дзеркал сам

клей для дзеркал

Неможливо чітко визначити який із них буде кращим. Вони стабілізують скляну панель, тривалий час зберігають міцність, незважаючи на вплив вологи та температурного режиму, а також забезпечують захист стіни.

адгезивний клей

При виборі варто враховувати тип поверхонь, що склеюються і, відштовхуючись від їх складу, підбирати клейові розчини. Якщо потрібно монтувати невелике полотно, слід звернути увагу на клей Tytan – спеціалізований засіб, який виготовляється на основі каучуку та смол, що забезпечує надійну адгезію. Він застосовується для бетону, цегли, гіпсокартону та дерева. Водостійкий, еластичний та не ушкоджує поверхню дзеркала.

швидкісний монтажний клей

Для великих дзеркальних поверхонь краще використовувати Quelyd Мастіфікс. До його складу входять синтетичний каучук та розчинник. Він просто ідеальний для роботи із пластиком, керамікою, металом, бетоном, цегляною кладкою та каменем. Дозволяє приклеїти дзеркало до стіни в таких вологих приміщеннях, як ванна кімната, не втрачає своїх властивостей при температурах від -20 до +90 градусів. Допоможе згладити нерівності до 5 мм, швидко схоплюється.

Клей монтажний

Популярні виробники

Soudal 47А – виробник Бельгія. Це клей для дзеркала на стіну містить синтетичний каучук та смоли. Відрізняється високою міцністю, вологостійкістю, швидко застигає та не ушкоджує дзеркало. Добре взаємодіє з багатьма поверхнями, підходить для ванни.

нейтральний силіконовий клей

Bison Mirror Adhesive (Голландія) – нейтральний силікон, призначений для фіксації невеликих дзеркал на будь-яких поверхнях. Забезпечує міцне кріплення, термостійкий, вологостійкий, не містить кислот.

еластичний клей

Soudal Mir-o-Bond – клей-герметик на основі силікону. Можна застосовувати для приклеювання дзеркал на гладкі та нерівні поверхні. Надійно фіксує предмет практично на всіх поверхнях, термостійкість -40 до +150 градусів, схоплюється за 30 хвилин, не має різкого запаху.

Клей акриловий монтажний

“Tegra Point” (Польща) – рідкі цвяхи на каучуковій основі. Призначений для кріплення всіх видів дзеркал, мозаїки, кераміки практично до всіх поверхонь. Відрізняється високою якістю шару, що клеїть, пружною еластичністю, термостійкістю, добре схоплюється і простий у застосуванні.

Рідкі цвяхи

Сучасні клейові основи – це безпечний, швидкий, зручний та надійний спосіб закріпити дзеркало на будь-якій стіні ванної, передпокою чи будь-якого іншого приміщення. Тут не знадобляться спеціальні інструменти або дорогі монтажні матеріали. Не потрібен великий досвід у ремонтних чи оздоблювальних роботах.

Відео: клей для дзеркал та його застосування

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар