Прання пір'яних подушок

Прання пір'яних подушок – це необхідний процес, покликаний підтримувати чистоту ліжка та зберігати здоров'я від можливих неприємних наслідків, які можуть виникнути при неналежному догляді за подушками. Під час сну кожна людина виділяє певну кількість поту, що вбирається у подушку, і навіть заміна наволочки не рятує від поглинання пухом природних рідин.

перова подушка

У пуховій теплоті заводяться пилові кліщі, грибок та бактерії. Через таке сусідство виділяється маса неприємних відходів життєдіяльності, які поєднуються з пилом та людськими виділеннями. Тому кожна домогосподарка має знати, як прати перові подушки.

як прати подушку

Як підготувати подушку з пера?

Сьогодні дуже багато домогосподарок цікавляться як правильно прати пір'яні подушки. У більшості випадків правильна підготовка та дотримання всіх етапів прання однаково підходять для всіх типів пір'я. Прання пухових подушок у домашніх умовах передбачає такі підготовчі етапи:

 • Збити подушку, особливу увагу приділяючи куточкам, де накопичується пух.
 • Винести на свіже повітря (залежно від місця проживання).
 • Дати подушці провітритися хоча б ніч, а краще за добу.

підготовка подушки

Важливо! Здійснювати прання найкраще взимку або влітку, тому що кліщам важливо жити та розмножуватися сприятливих у температурних умовах.

подушка з пір'ям

Розміщення пуху в чохлах

Після того, як подушка «відпочила» на свіжому повітрі, у спеку чи холод, починається безпосередня підготовка наповнювача. Подушка дбайливо розкривається з одного боку, наповнювач висипається на попередньо підготовлене простирадло або клейонку.

пух у чохлі

Вилучений матеріал поміщають у спеціальні мішки, які потім зашиваються. Такі запобіжні заходи необхідні для того, щоб під час прання, особливо в машинці, наповнювач не висипався назовні. Це може призвести до непоправної шкоди машині.

прання

Безпосередньо мішок повинен бути зроблений з матеріалу, що добре пропускає воду, і в той же час досить щільного для повторного використання.

мішки

Важливо! Перед випаровуванням подушки необхідно переконатися у відсутності протягів, які можуть розмітати пух по всій кімнаті.

очищення подушки

Також рекомендується розподілити наповнювач у велику кількість мішків для кращого ступеня очищення.
Навіть господині, які стежать за станом своїх подушок, забувають необхідність контролю чистоти напірника. Потрібно пам'ятати, що в куточках цього «хранителя снів» можуть залишатися грудочки пуху, що містять у собі «гостей», які після відновлення цілісності напірника одразу побіжать розвивати свою популяцію, і таким чином усі зусилля підуть нанівець.

потові плями

Ще однією великою проблемою напірників є потові плями. Так як у поті міститься чимала кількість людських жирів, то плями добре в'їдаються і дуже погано піддаються при пранні. Для кращого ефекту необхідно скористатися такими способами очищення:

 • Спосіб, який прийшов ще від бабусь, — натирання проблемного місця звичайною содою.
 • Кислота, що містить у собі сік лимона. Відмінно виводить плями та освітлює саму тканину.
 • Вищезгаданий сік можна змішати з перекисом, але при цьому краще поберегти руки, особливо якщо є невеликі подряпини або ранки.

прання від плям

Кожен із вищезазначених засобів рекомендується використовувати для натирання проблемного місця та трохи додавати до гарячої води. Використовувати машинку в таких випадках не рекомендується, краще затерти плями вручну та залишити напірники полежати у гарячій воді.

особливості прання

Вибір засобу для прання

Так як основним завданням є знищення пилових кліщів та бактерій, необхідно вибрати хороший засіб, що підходить саме для прання наповнювача, ароматизатор також не буде зайвим. Пом'якшувач води та відбілювач також будуть доречними.

засоби для прання

Для прання пухових подушок в домашніх умовах краще підібрати хороші порошки, бажано з тих, які використовують у різних хімчистках, і мають агресивніший вплив на навколишнє середовище.

процес прання

Велике значення має, як часто домогосподарка здійснює прання подушок. При регулярній очистці необхідність в агресивних порошках стає меншою, досить просто зробити профілактику.

профілактика під час прання

Чи можна випрати пухову подушку в пральній машині?

Пральна машинка значно полегшить процес прання, адже розділені на кілька партій подушки за раз не випраються, а ручне прання взагалі займе багато часу. Для прання машини потрібно:

 • Щодо невелика температура (25-30 градусів).
 • Вибір режиму прання. Необхідно пам'ятати про можливість розв'язування мішечка.
 • Порошки та додаткові гелі.
 • Полоскання.
 • Декоративні подушки або подушки невеликого розміру не потребують того, щоб їх розпарювати та діставати вміст.

кульки для прання

Особливості ручного прання

Одним з головних недоліків ручного прання є час і трудомісткість самого процесу. Прати вручну можна двома способами. Перший спосіб передбачає марлевий мішечок із складеної у кілька разів тканини.

Ручне прання

Набрати в тазик гарячої води, додати миючі засоби і на деякий час залишити в суміші сам мішок для кращого просочення вологою і проникнення миючих засобів серед пуху. Далі обережно вимочувати, при необхідності змінювати воду.

ручне прання шторок

Для застосування другого способу потрібно сито. Наповнивши сито пухом, занурити його в теплу воду, вже заправлену миючими засобами і залишити на деякий час, а потім вим'яти наповнювач. Цей спосіб менш трудомісткий, але при цьому є ймовірність пошкодження пуху через сильні рухи у воді. Тому тимчасові витрати трохи більші.

миючі засоби

Якщо початкова основа наповнювача занадто жорстка, можна додати кондиціонер, а для аромату приємного запаху. Це надає подушці приємного запаху, і сон проходитиме набагато приємніше.

засоби для прання

Як часто варто прати?

З інформації, зазначеної вище, стає зрозуміло, що найбільш сприятливий час для прання подушок це літо або зима. Хоча все залежить від того місця, де живе та чи інша людина. У будь-якому випадку достатньо собі уявити постільну білизну, яку не змінювали протягом місяця. З подушками така ж ситуація, просто наслідки тривалого використання не такі видні.

як часто прати

Як правильно сушити подушки з пір'я

Головний ворог наповнювача після прання – це волога. Кожен мішечок необхідно підвісити до теплої батареї або сонця, періодично перемішуючи вміст. При недостатньому просушуванні зростає ймовірність виникнення цвілі. У будь-якому випадку наповнювач повинен буде ще провести не менше доби на вулиці, додатково висушуватися і провітрюючись.

як правильно сушити подушки

Важливо! Кожен мішок необхідно не укладати на щось, а підвішувати як при сушінні білизни. На кінцевій стадії сушіння, коли пух ледве вологий, можна трохи обприскати парфумом, який додасть приємних ароматів під час сну.

сушка напірника

Чи можна почистити пором

Практика показує, що очищення пором не так чистить, як освіжає подушку. Проте існує й така можливість. Для очищення пором потрібно:

 • Будь-який прилад із опцією пароутворення.
 • Обробляти подушечку з двох сторін, тричі з невеликою перервою.
 • Сушити на сонечку.

чищення пором

При обробці парою деяка частина основи може скочуватися в грудки, тому рекомендується ретельно збити подушку руками. Необхідно пам'ятати, що вироби великих розмірів можуть пропустити пару на необхідну глибину. Через це рекомендується все ж таки зробити прання для кращого ефекту.

чисті подушки

За всіма речами, що нас оточують удома, необхідно стежити та доглядати. На жаль, дуже багато людей не звертають уваги на головний предмет для гарного сну. Досить трудомісткий процес, що вимагає великої кількості часу, насправді не надто складний. Нас оточує ціле море різних бактерій, які не будуть видно неозброєним оком, але при цьому чудово пристосовуються до місць проживання, тому так важливо здійснювати своєчасне прання.

норми чистоти

На своїй безпеці та безпеці оточуючих, а особливо дітей, не треба заощаджувати, адже це може призвести до катастрофічних наслідків і великих витрат. Необхідно дотримуватись норм чистоти, щоб солодко спати на своїх подушках.

Відео: як правильно прати пухову подушку в домашніх умовах

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар