Пральна машина з резервуаром для води

Сьогодні є можливість полегшити свій побут навіть за відсутності водопроводу (або його обмежене використання). Йдеться про пральні машини з баком для води.

машинка з баком для води

Які сильні та слабкі сторони у цих моделей? У яких ситуаціях вони стануть надійними помічниками?

Принцип роботи

Сьогодні агрегати з баками для води найчастіше знаходять своє застосування на дачах у сільській місцевості чи заміських будинках. Оскільки, зазвичай, саме там немає централізованого водопроводу та каналізації. Зовні машина дуже схожа на звичну модель автоматичної пральної машини: в ній також є кілька режимів прання, захист від протікання, гідний віджимання та багато іншого.

машинка з баком для води на дачі

В цілому, їх пристрій такий самий, як і в автоматичних машинах. Головна відмінність у тому, що агрегат не підключається до водопроводу, а має окремий бак для води, якого вистачає до трьох повноцінних прань. Тому для роботи машинки потрібне джерело живлення (220 Вт) та резервуар з водою. У бак вода набирається або відрами, або якщо є вбудований насос, його можна підключити до свердловини.

влаштування машинки з баком для води

І не хвилюйтеся, що не вистачить води для прання або для полоскання – машина візьме стільки, скільки треба. Сам бак для води встановлюється або збоку або зверху, або з боку задньої панелі.

установка бака для води в машинці

Матеріал, з якого виготовлений бак – це пластик або нержавіюча сталь. У першому випадку модель виходить легшою, але не дуже довговічною, а в другому дуже надійною, але з додатковими кілограмами.

бак для води в пральній машинці

Головна особливість таких машин у тому, що вони працюють повністю автономно, а отже, їх потрібно правильно встановити. Щоб було гарантовано раціональне функціонування, підлога має бути ідеально рівною (бажано, бетонною). Забезпечити «рівне» розташування допоможе рівень та підкручування опорних ніжок пральної машини.

поверхня для пральної машини

Якщо в машині передбачений заливний клапан, його краще кріпити вертикально на резервуар, і тільки після цього приєднувати шланг.

пральна машинка з бачком для води

пральна машинка з бачком для води горіння з баком збоку

пральна машинка з бачком для води горіння з баком ззаду

пральна машинка з бачком для води

Також рекомендується правильно організувати систему зливу. У разі, коли централізованої каналізації немає, зливний шланг потрібно подовжити і протягнути до зливної ями. А перед першим запуском машини уважно перевірити всі з'єднання, щоб переконатися, що не буде протікання.

підключення машинки з баком

Гідності й недоліки

Основні переваги машин-автоматів цього типу:

 1. Виконуються всі без винятку режими прання, незалежно від тиску води в трубах. Часто саме недостатній напір заважає швидко та якісно виконати всю задану програму звичайним пральним машинам.
 2. Економічність. Такі моделі допоможуть заощадити не лише воду, а й електрику. Більшість пральних машин із баком для води має клас енергоефективності А++. У порівнянні зі звичайними пральними машинами автомати більш практичні, тому що дозволяють запускати відразу кілька програм, і при їх виконанні раціонально використовують ресурси.
 3. Доступна вартість. Існує безліч різних модифікацій, які відрізняються за набором функцій та за ціною. А значить, кожна сім'я зможе вибрати модель, яка ідеально підходить для своїх умов та фінансових можливостей.

пральна машинка з баком для води у магазині

Ну і трохи про недоліки:

 1. Резервуар для води суттєво збільшує габарити пральної машини, а отже, для неї потрібно більше місця.
 2. При кожному наступному завантаженні потрібно стежити, щоб бак був заповнений, щоб уникнути неприємних сюрпризів.

недоліки машинок з баком

Прати таким агрегатом набагато простіше, ніж, наприклад, напівавтомат, де дуже багато функцій потрібно виконувати вручну. Та й залишити напівавтомат без нагляду не вдасться. Але й користуватися пральною машиною з баком для води, як звичайним автоматом, в умовах квартири не вийде, навіть якщо від'єднати бак. Адже у таких агрегатах не передбачено підключення до водопроводу.

Як вибрати

Є кілька важливих моментів, на які слід звернути увагу, вибираючи пральну машину із баком для води. Насамперед, це габарити моделі (вона поміститься не у кожній ванній), а також наявність необхідних програм, щоб забезпечити потрібний вам результат.

розміри машинок з баком

Якщо ви шукаєте агрегат виключно для дачі, то незамінними функціями стануть «прання дуже брудної білизни» та «попереднє замочування». Крім цього зверніть увагу на показники енергоефективності, віджиму та шуму. Нешумні машини віджимають білизну від 1200 оборотів в хвилину.

режими прання

Для когось визначальними будуть програми захисту від дітей та протікання, а також можливість відкладеного старту. Зрозуміло, кожна додаткова функція позначатиметься на вартості пральної машини, але, і значно спростить експлуатацію, і, як наслідок, ваше життя.

опції в пральних машинках

Але є кілька обов'язкових критеріїв для безпроблемного використання:

 • Наявність щільної кришки. В ідеалі, кришка повинна щільно прилягати до корпусу бака. Інакше у внутрішню порожнину бака потраплятиме пил, що негативно позначиться на терміні служби ТЕНу.
 • Автоматичний контроль над наповненням резервуара. У разі, коли резервуар наповниться, система дасть сигнал. Особливо ця функція актуальна у випадку, коли ви наповнюєте бак за допомогою довгого шланга, і стежити за процесом неможливо.
 • Об'єм бака. Цей критерій вибирається виключно з ваших потреб. Чим більше бак, тим більше прань вам вистачить води. У різних моделях об'єм баків варіюється від 50 до 100 л.
 • Кількість білизни на одне прання. Це також індивідуальний показник. У середньому машини із баком для води дозволяють за один раз прати до 7 кілограмів білизни.
 • Наявність монітора. Якщо є електронне табло, то легше встановити параметри програми, і навіть визначити причину несправності, оскільки на табло висвічується код помилки.
 • Можливість самостійно задавати параметри програми. Така функція не в кожній моделі, але суттєво полегшує експлуатацію.

параметри в пральних машинках

Бачок для води не завжди включений до базової комплектації. У деяких випадках його доводиться купувати додатково, тому цей момент обов'язково потрібно уточнити при покупці.

бачок для води до пральної машини

Ну і вибираючи пральну машину з баком для води, краще віддавати перевагу перевіреним виробникам. Нехай це обійдеться вам дещо дорожче, зате згодом не виникне проблем із експлуатацією та з гарантійним ремонтом, якщо з'явиться така необхідність. Відомі бренди дорожать своєю репутацією.

виробники машинок з бачком для води

Сьогодні пропонується достатній асортимент пральних машин із баком для води. Ви гарантовано знайдете модель, яка підходить для використання як на дачі, так і в квартирі. А уважно підійшовши до вибору машини і дотримуючись правил експлуатації, ви забезпечите тривалий термін служби агрегату.

Відео: як встановлюється пральна машинка з баком для води

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар