Позбавляємося щурів у своєму будинку правильно

Як позбутися щурів? Тема важлива, хоч і неприємна. Якщо у будинку виявлено гризуни, панікувати не варто. Позбутися шкідників можна надійно та швидко: головне – вчасно відреагувати на їхню появу.

щури в будинку

Отрута для щурів своїми руками

Основна перевага отрут для щурів – швидке виведення, завдяки їм, великої кількості особин небезпечних ссавців.

Отруйні для щурів приманки бувають двох видів:

 • тривалого впливу;
 • швидкодіючі.

отрута для щурів

У багатьох ситуаціях краще застосовувати отрути першого виду: у такому разі клювати на приманки стануть усі пасюки, адже вони переконаються, що головному дегустаторові нічого шкоди не завдало.

Отруту швидкодіючу добре застосовувати, якщо щур завівся один.

отрута від щурів

отрута від щурів фото

отрута від щурів види

отрута від щурів варіанти

Якщо йдеться про отруту тривалого впливу, то після розміщення по будинку вона діє автономно. Потрібно час від часу перевіряти порції, при необхідності – у міру поїдання щурами – додавати «частування».

Як усе здійснюється на практиці? Наприклад, якщо в оселі влаштувалися шість щурів, то поласувавши вночі отруйним харчуванням, загинути вони повинні одночасно.

отрута для щурів

На 3-й – 4-й день після того, як гризун вперше випробував отруйну приманку, він гине. Ці ссавці за запахом не здатні розрізнити наявність отруйних речовин у частуванні. До того, як отримати смертельну дозу щур ознак отруєння не відчуває. Тому у шкідників настороженість по відношенню до подібних приманок не розвивається, уникати частування нема чого, і звірята досить активно труяться.

щура отрута

ВАЖЛИВО! Розкладають отрути в тих локаціях, де шкідники їх відшукають найімовірніше.

Для самостійного приготування отрути для щурів слід взяти:

 • алебастр;
 • воду;
 • борошно.

Будівельний гіпс разом із борошном (1:1) всипають у ємність. Біля неї ставиться миска, заповнена водою. «Пригостившись» сумішшю з ємності, звірятко зап'є своє «живлення». Незабаром у шлунку утворюється майже цемент, у звірка буде моторошне нетравлення.

гіпс та борошно

Ще один популярний рецепт. Для щурів залишають приманку, приготовлену з наступних інгредієнтів: береться по склянки цукру і соди, 150 г борошна. Все поєднується. Покуштувавши «страви», тварина отруїться, оскільки в її шлунку почне вироблятися небезпечний газ.

ДОДАТКОВА ІНФОРМАЦІЯ! Можна цькувати шкідливих тварин так, щоб викликати у них кисневе голодування, і вони втекли з дому.

цукор сода борошно

Нерідко щурі ходи в приватних будинках змочують денатуратом, гасом, оцтом (як варіант – затикають ганчір'ям, яка змочується шкідливою для гризуна рідиною).

Робимо пастки

Пастки чудово підходять для методичної боротьби з щурами у будинку. При цьому, використовуючи пастки разом з приманками, лов гризунів можна здійснювати майже в будь-яких приміщеннях.

пастки

Зробити такі станції для лову звірят доступно з підручних засобів. Таким чином, вирішення проблеми – звільнення від щурів – не сильно вдарить по кишені.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Нерідко виготовлені самостійно пастки в дії не гірші, ніж варіанти промислового виробництва.

щурівка

Так, в умовах будинку (квартири) легко зробити дуже ефективну тваринку. Знадобляться:

 • глибока ємність;
 • 2 – 3 планки;
 • товстий дріт.

У чому завдання? З однієї планки і дроту майструють місток, що перекидається. З краю кладки кладуть приманку, ставлять його на підготовлену ємність. Далі до конструкції виготовляють імпровізовані сходи. Нею тварина і підбереться до краю ємності. Тільки щур спробує підступити до «ласощів», місток перекинеться, і гризун впаде в ємність.

пастка з пляшки

У цьому пристрої корисно зробити наступні дві речі:

 • в ємність наливають воду (у щура не повинно бути можливості вистрибнути, відштовхнувшись від дна);
 • Принаду кріплять до містка (після того, як щур провалиться в ємність, конструкція зможе зловити тварин ще, повернувшись у початкове положення).

Існує досить поширений варіант клейових пасток.

клейова пастка

Робляться такі пастки із пластику або картону. На поверхню матеріалу наносять клей від шкідників.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Пастки – не підходящий варіант у таких ситуаціях, коли стоїть завдання – вивести відразу багато мишей або щурів, і зробити це максимально швидко. У цьому випадку на допомогу можуть прийти отрути для гризунів.

Ультразвуковий відлякувач

Такий метод боротьби хороший наступним: завдяки відлякувачу, що впливає на щурів ультразвуком, позбутися їх у будинку можна, не вбиваючи. З ними взагалі в цьому випадку контактувати не потрібно. Пристрій генерує високочастотні звуки, щури починають відчувати дискомфорт, а тому намагаються залишити уподобане житло.

ультразвуковий відлякувач щурів

Але людині ультразвукові сигнали не чути (його вуха просто не розрізняють їх). Значить те, як прилад працює в умовах будинку, для людей майже не помітно.

Що стосується шкідливих звірків, то шуми, що генеруються відлякувачем, вражають їхню нервову систему. Це діє настільки сильно, що щури втрачають здатність до харчування, починають ізолюватися один від одного, припиняють спілкування. І в результаті настає їхня загибель.

ультразвуковий відлякувач щурів град

Доступні різні пристрої, що відлякують, – конфігураційно і за розмірами. Відповідно до рекомендацій інструкції, доступне самостійне налаштування типу звуку, його інтенсивності.

У профілактичних цілях після відходу гризунів необхідно включати відлякувач двічі на тиждень.

ВАЖЛИВО! Слід враховувати: вплив ультразвукових відлякувачів полягає в тому, що за їх допомогою можливий захист від домашніх шкідників на обмеженому просторі, переважно в межах одного приміщення.

Відлякувач ЕлектроКіт Турбо

Це невеликий і легкий апарат, що видає певну частотність ультразвукові хвилі. Частота їх постійно змінюється, тому гризунам звикнути до випромінювання не вдається. Крім того, ефект доповнений світлодіодними спалахами. Подібний комплексний вплив погано діє на щурів у психологічному плані.

ультразвуковий відлякувач щурів електрокіт

Пристрій має 2 режими роботи:

 • нічний – крім ультразвукових хвиль видає ледь помітний писк;
 • денний – додаткові звукові коливання вимикаються.

Функціонує апарат від мережі 220 V, він підлягає встановленню як на відкритих просторах, так і в приміщеннях. Фіксується в потрібній локації завдяки спеціальним кріпленням.

ультразвуковий відлякувач щурів електрокіт фото

Якщо пристрій експлуатується правильно, результати господарі зможуть відзначити вже через 3 – 4 дні. А через місяць житло буде повністю вільне від гризунів.

Відлякувач “Торнадо-200”

Інноваційний пристрій, що генерує ультразвукові хвилі, розподіляються на території до двохсот квадратних метрів.

В апараті передбачена спеціальна функція – підтримка систематичної зміни частотності звукового потоку. Тому звикання у шкідників до ультразвуку, що вивчається, виключається.

ультразвуковий відлякувач щурів торнадо

Ефект впливу на гризунів завдяки такій функції посилено, а час, який потрібний для повного позбавлення від них, навпаки, зменшується.

Для повного очищення від щурів простору площею 200 квадратних метрів часу знадобиться від 2 до 3 тижнів. Для досягнення максимальної ефективності важливо, щоб пристрій постійно перебував у включеному стані.

ультразвуковий відлякувач щурів торнадо фото

Особливість даного пристрою в тому, що успішно працювати воно здатне і за дуже низьких t.

Відлякувач “Торнадо-1200”

Це потужний ультразвуковий (плюс – світловий та звуковий) прилад для відлякування щурів. Він має чотири кругові випромінювачі, які сприяють більш повному заповненню простору випромінюванням, що виганяє шкідників.

ультразвуковий відлякувач щурів торнадо 1200

ДОДАТКОВА ІНФОРМАЦІЯ! Прилад має сім режимів роботи, для максимальної зручності він оснащений пультом дистанційного керування. Тому, коли пристрій, наприклад, підвішено до стелі, легко налаштовувати його.

Такий відлякувач – найновіша розробка, діє він на площі до 1200 квадратних метрів. Пристроєм генеруються світлові спалахи, а також звукові (з високорівневим звуковим тиском) та ультразвукові хвилі. Подібний, багато спрямований вплив викликає у звірків апатію, почуття страху.

ультразвуковий відлякувач щурів торнадо 1200 фото

Ефект від функціонування такого відлякувача мешканці будинку помітять уже протягом тижня.

Зола

Позбутися щурів у будинку можна за допомогою золи. Здавна, коли сучасні способи боротьби з цими шкідливими ссавцями були відсутні, за традицією використовували наступний народний метод.

попел

Береться деревна зола, яку потрібно добре подрібнити. Далі підлога посипається нею у тих локаціях, де помічені щури. Тварини йдуть із цих місць. Відбувається так тому, що деревна зола, будучи лугом, роз'їдає лапки звірят.

ВАЖЛИВО! Для людини попел абсолютно нешкідливий.

Скловата

Запаху вона не випромінює, тому її зручно задіяти при цькуванні гризунів у будинку. Придбати утеплювач можна у господарському магазині. Необхідно ретельно закрити скловатої щілини, отвори, дірки в оселі. Можна використовувати її і на прибудинковій території. Властивості подібної ізоляції: вона довговічна та міцна. Проходів у ній щурам не прогризти.

скловата

Додають скловату і харчові приманки для гризунів. Розкладають «частування» біля щурових нір. Коли скловата потрапляє у шлунок тварини, він виявляється поранений. Звірятко миттєво гине від внутрішньої кровотечі, що відкривається.

Можна розсипати скловату на стежках там, де щури пересуваються, або додавати у земляну суміш.

Камфора

Пацюки дуже не люблять неприємні для них та різкі запахи. Так, «м'ятні кульки» (шматочки вати, просочені маслом м'яти поперечної) ці тварини оминають.

Але запах камфори стійкіший і сильніший, ніж м'ятний. Пацюків такий «аромат» відлякує.

камфора

ВАЖЛИВО! У обробленому приміщенні не слід тривалий час перебувати дітям та тваринам.

Вкрай неприємно чути десь у стінах, нішах, щілинах і т. д. заміського будинку, та й на прибудинковій території неприємний щурячий писк, скрегіт чи шелест. На щастя, сьогодні існує чимало методів для того, щоб позбавитися цих шкідливих гризунів: завдяки народним і сучасним засобам проблема – як у домашніх умовах позбутися щурів – вирішувана. Головне – зробити це правильно, але у дуже складних випадках можна вдатися до допомоги фахівців та викликати дератизаційну службу.

Відео: як вивести щурів та мишей – легкий метод

WowCracy
Додати коментар