Позбавляємося правильно цвілі та грибка на стінах у квартирі самостійно

Чорна пліснява – небезпечний ворог. Вона може вражати бетон, штукатурку, шпалери, фарбу, дерево, пластик та багато інших матеріалів, є дуже токсичною для людського організму.

позбавляємося цвілі

Цвіль, як і грибок, розвивається зі спор, які розмножуються у повітрі. Найшвидше вони ростуть у вологому та теплому середовищі. Тому ідеальні умови для розмноження – це ванна кімната і приміщення, що погано опалюються, без належної вентиляції. До речі, декоративні домашні рослини, які потребують частого поливу, сприяють створенню сприятливого середовища для розмноження плісняви.

цвіль на рослинах

Ще одним джерелом поширення є шторки для ванної кімнати, тому дуже важливо стежити за чистотою, і вчасно прати та обробляти матеріал спеціальними засобами. У таких випадках дуже важливо подумати про систему примусової вентиляції – задоволення не з дешевих, проте дуже ефективне.

як позбутися цвілі на шторках у ванній

Постійно перебувати в приміщенні з пліснявою – не тільки неприємно (оскільки від неї походить специфічний запах), можна підхопити також деякі захворювання:

 • очні інфекції, такі як кон'юнктивіт та інші;
 • хвороби ротової порожнини;
 • шкірні грибкові інфекції, екземи та дерматити;
 • захворювання дихальних шляхів: ларингіти, бронхіти, астма, алергія;
 • проблеми з опорно-руховим апаратом

Одна з головних причин виникнення грибка – підвищена вологість у приміщенні. Улюблені житла: душ, ванна, мийка на кухні, віконні рами, горищні приміщення, фільтри спліт-систем і навіть барабани пральних машин.

позбавляємося цвілі у ванній

У квартирах найчастіше з'являється чорна пліснява, яка поширюється дуже інтенсивно, і тому боротьбу з нею необхідно розпочинати якомога раніше, щоб дії були максимально ефективними. Для цього використовують як перевірену побутову хімію, так і всілякі народні рецепти.

позбавляємося цвілі у квартирі

За допомогою перекису водню

Найпростіший метод – обробка ураженої поверхні 3% розчином перекису водню, який можна придбати у будь-якій аптеці. Процедуру краще повторити кілька разів. Можна протирати поверхню ватним тампоном, змоченим у розчин, можна з пульверизатора.

позбавляємося цвілі перекисом водню

Перекис є одним із кращих антибактеріальних засобів, проте його потрібно зберігати в темному місці, у пляшці з темного скла та з герметичною пробкою. В іншому випадку ця хімічна сполука розділиться на кисень і воду, втративши свої універсальні властивості.

перекис водню

Під час роботи слід дотримуватись заходів безпеки, а до початку обробки необхідно надіти окуляри на очі, маску або марлеву пов'язку на обличчя, покрити голову, взяти рукавички.

Застосовуємо нашатирний спирт

Ще одним засобом боротьби з грибковими ураженнями є нашатирний спирт. Його використовують як у чистому, так і розведеному вигляді зі звичайною водою у пропорції 1/1. Однак такий спосіб підходить тільки для рівних та гладких поверхонь плитки, скла або пластику. Поверхня обробляється ватним диском, змоченим у розчині.

нашатирний спирт

Слід врахувати той факт, що нашатир має досить різкий запах, тому процедуру очищення краще проводити в приміщенні, що добре провітрюється.

Вбиваємо плісняву харчовою содою

Грибки не можуть розмножуватись у лужному середовищі, тому звичайний розчин на основі харчової соди – чудовий засіб від плісняви на стінах та інших поверхнях у квартирі. Цей варіант ідеальний для тих, хто не переносить різких запахів та сприйнятливий до токсинів.

сода харчова

Для процедури достатньо склянки води та однієї чайної ложки соди. Її можна повторити кілька разів, залежно від рівня ураження поверхні. Наносять засіб губкою, невеликою ганчіркою або використовують пульверизатор. Після обробки розчин можна навіть особливо не змивати.

позбавляємося цвілі харчової содою

Використовуємо відбілювач

Побутова хімія з відбілюючим ефектом не є натуральною, проте це цілком доступний засіб. Слід враховувати, що це кошти досить агресивні, тому їх розбавляють водою. Спосіб розведення та пропорції зазначені в інструкції на флаконі або з розрахунку 1/10.

білизна від плісняви

Дуже важливо подумати про захист шкірних покривів та слизової оболонки. Процес очищення краще проводити в приміщенні, що добре провітрюється. Розчин наносять на стіни за допомогою щітки. Процедуру можна повторити ще раз, після чого ретельно очистити поверхню.

За допомогою бури

Ефективний народний засіб у боротьбі з грибками та пліснявою. Вона не є небезпечною для здоров'я людини, є натуральним продуктом і виконує одночасно роль гербіциду, інсектициду та фунгіциду.

позбавляємося цвілі бура

Процес починається з очищення поверхні від плісняви вологою тканиною. Потім стіну або площину за допомогою жорсткої щітки протирають розчином, який готують наступним чином: 2,5 літра води додають 1 склянку бури. Потім стіну витирають сухою тканиною.

Відмивати розчин не потрібно. Бура часто застосовується для чищення стоків та туалетів.

Лимонною кислотою

Для боротьби використовують лимонну кислоту або лимонний сік, які впливають на плісняву так само, як і оцет. Слабка органічна кислота негативно впливає розвиток гнучка.

лимонна кислота

Для приготування розчину знадобиться 1 склянка води та 1 чайна ложка кислоти або соку. Отриманим розчином чистять поверхню та не змивають.

Це ідеальний спосіб, щоб почистити поверхні плитки та міжплиткових швів.

Оцтом

Існує думка, що столовий оцет є одним із найкращих народних засобів у видаленні грибкових поразок у ванній кімнаті та інших приміщеннях самостійно.

Однак такий спосіб підійде не всім, оскільки оцет має досить різкий запах, може погано впливати на здоров'я алергіків.

позбавляємося цвілі оцтова кислота

Приміщення має добре провітрюватись. Оцет наносять тканиною і протирають поверхню, або розбризкують з пульверизатора (в даному випадку слід подумати про захист обличчя та очей). Після обробки поверхню промивають водою і залишають приміщення провітрюватися.

Екстракт грейпфрутових кісточок

Засіб нагадує олію чайного дерева, коштує недорого, має відмінний запах і властивості, що дезінфікують. Приготування розчину: 10 крапель екстракту розвести у склянці води. Його необхідно розпорошувати та не змивати, щоб властивості захищали поверхню від нових поразок.

позбавляємося цвілі цитролайфом

Канцелярський клей

Народна мудрість не має меж. Умільці навчилися позбавлятися грибка навіть за допомогою звичайного канцелярського клею. Розчин готують, розбавляючи клей із водою у пропорції 1/1.

позбавляємося цвілі канцелярський клей

Розчин наносять на поверхню кілька разів за допомогою щітки, не видаляючи.

Видаляємо марганцівкою

Звичайна марганцівка надає згубний вплив на плісняву. Для приготування розчину необхідно взяти 1 літр води та 1 чайну ложку порошку. Отриманим розчином обробити поверхню кілька разів.

марганцівка від плісняви

Перекис водню, борна кислота та оцет

Така ядрена суміш дозволяє вивести грибок у квартирі як на стінах, так і на інших поверхнях на найвищому рівні. Усі компоненти слід з'єднати з водою у пропорції 4:2:2:1, де 4 частини становить вода, 1 – оцет, 2 – перекис та борна кислота.

Отриманий розчин розпорошують на поверхню кілька разів і не змивають. Процедуру слід проводити в приміщенні, що провітрюється, подумати про захист обличчя, очей, слизових і рук.

перекис борний оцет

Іноді для видалення плісняви недостатньо просто обробити пляму розчином. Такі методи доречні при початковій стадії прояви грибка. Більш серйозні поразки вимагають видалення шпалер або штукатурки, та обробки стіни будівельними розчинами, які знищують не лише грибки та плісняву, але й мох, дріжджі та водорості. Вони відрізняються високою фунгіцидністю та глибоким проникненням.

позбавляємося цвілі у квартирі

Щоб запобігти повторній появі грибка, слід дотримуватися деяких правил:

 • проводити профілактику з миючими протигрибковими засобами;
 • частіше мити стіни та витирати насухо у мокрих зонах;
 • організовувати хороше провітрювання та вентиляцію;
 • не економити на опаленні: приміщення необхідно просушувати, особливо в холодну пору року;
 • у ванну двері залишати відчиненими;
 • герметизувати тріщини навколо вікон та подумати про додаткове утеплення стін.

позбавляємося цвілі ідеї

Найголовніше – дотримання превентивних заходів:

 • регулярне прибирання;
 • вентиляція та провітрювання;
 • якісне опалення та теплоізоляція.

Після видалення цвілі іноді не так швидко вдається позбутися запаху. Тут на допомогу може прийти звичайна сода, яка розставлена по кімнаті в невеликих ємностях, або брикети вугілля. Через деякий час вони поглинуть неприємні запахи.

позбавляємося запаху за допомогою соди

Часто недооцінюють можливості цвілі, а боротися з нею потрібно вже за перших незначних проявів. При цьому найголовніше – знайти та усунути першопричини її появи та поширення, інакше всі зусилля можуть виявитися безрезультатними. Однак зневірятися не варто, адже завжди можна знайти ідеальний варіант захисту.

Так, наприклад, у ванній кімнаті найбільш уразливі стики між плиткою та сантехнікою. У них найшвидше з'являється чорний наліт, який не змивається – це і є пліснява. В даній ситуації шви очищають металевим скребком, і потім заново наносять затирання з антисептичними властивостями і герметик.

як видалити цвіль

Якщо пліснява утворилася на стелі, необхідно змочити поверхню водою, почекати деякий час до розм'якшення, а потім видалити побілку та штукатурку за допомогою шпателя. Далі обробляють поверхню протигрибковим засобом і наносять ґрунтовку, до складу якої також входять протигрибкові засоби. Після її висихання наноситься проникаюча ґрунтовка, і можна приступати до подальшого оздоблення стелі.

При незначних проявах грибка можна використовувати для обробки стелі розчини білизни, чайного дерева, соди чи оцту.

Найскладніше питання – як позбутися плісняви на шпалерах. В окремих випадках вдається їх зберегти і не зіпсувати колір, зберегти малюнок.

позбавляємося плісняви на шпалерах

Якщо стіни забарвлені, то пліснява швидше поширюватиметься по поверхні фарби, тому достатньо буде видалити тільки лакофарбове покриття, а потім приступати до серйозних засобів захисту від грибків.

Складніше позбавитися неприємностей на гіпсокартонних стінах або стелях. Гіпс має пористу структуру, що дуже добре сприяє поширенню суперечки всередину матеріалу. Тому в цій ситуації слід усунути картонний шар, а потім приступити до видалення внутрішнього гіпсового. Після чого всі обробляють спеціальними засобами, розчином та ґрунтовкою глибокого проникнення, а потім, після висихання, все закладається гіпсовим розчином.

як видалити цвіль

Якщо не боротися з початковими проявами грибка, через 10-12 місяців пліснява з'їсть не тільки штукатурку або шпалери, але й дістанеться бетону та цегли, а це вже дуже серйозно.

У давнину люди не вміли боротися з пліснявою, тому кидали будинки, коли вона починала «поглинати» їхнє житло. В наш час існує безліч засобів і способів, як її вивести, головне – знайти правильний для себе, не піддаватися паніці та діяти комплексно. Для боротьби варто використовувати будь-які засоби як народні, так і професійні. На війні всі способи добрі. Адже головне – це перемога!

засоби проти плісняви у квартирі

ВІДЕО: Як позбутися плісняви на стінах у квартирі.

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар