Повний опис люверсів

У житті кожної людини настає момент, коли в неї з'являється вибір – заплатити в магазині вищу ціну за вже абсолютно готовий виріб або заощадити 30-50 відсотків вартості, але довести річ до розуму самостійно. І нерідко вибір падає саме на другий варіант, тому що він передбачає менші витрати – часто мається на увазі, що у самого майстра будинку, що взявся за справу, є найпростіші речі, якими доведеться працювати, і докуповувати нічого для виконання завдання «доробити покупку будинку» не потрібно .

встановлення люверсів своїми руками

Що таке люверси, навіщо вони потрібні

Люверси – одна з таких речей, яку можна зробити вдома своїми руками, щоб не переплачувати в магазині за тканину з прикріпленими кріпленнями. Що таке люверси власними силами? Це фурнітура, основним виробником якого є Тайвань, яка використовується для виробів з різних тканин – від тонкої до щільної, навіть для речей, зроблених зі шкіри, можна взяти люверси.

люверси

Цей варіант кріплень придуманий спеціально для просування через нього шнурків, мотузок або навіть труб (якщо йдеться про штори на люверсах, що висять на карнизі). Люверси іноді плутають із блочкою – теж фурнітурою у формі кільця. Люверс складається з двох частин – втулки і шайби, які замість утворюють металеве кільце, що одягається на отвір у тканині.

люверси фото

Вважається, що люверс є найбільш зручним видом кріплень – його часто використовують на взутті та шторах, так як з останніх він створює рівне полотно, що красиво висить на вікні. Ну а взуття на шнурках, у конструкції якого далеко не останнє місце займають ці самі люверси, знають і люблять практично все.

штори на люверсах ідеї фото

штори на люверсах фото ідеї

штори на люверсах ідеї

штори на люверсах фото

Різновиди люверсів

Люверси бувають досить різноманітними: найголовніша відмінність, звичайно, у формі кріплень. Класикою, безперечно, вважаються круглі та овальні люверси, але зараз, піддаючись моді, виробники починають експериментувати з формами – квадратні, прямокутні, трикутні, навіть у формі кольорів – сьогодні можна знайти абсолютно будь-які варіанти, які будуть функціональними, але при цьому виглядають дуже оригінально .

люверси пластикові

Також раніше вважалося, що люверси можуть бути лише металевого кольору, трохи пізніше додалися чорні, білі та золоті відтінки. Зараз можна зустріти все, що тільки душі завгодно – пастельні, яскраві, з різними прикрасами на кшталт малюнків і страз (останнє користується найбільшою популярністю в дитячих взуттєвих магазинах, жодні черевики принцеси не обходяться без рожевих люверсів у формі квітів, прикрашених стразами).

люверси квіточки

За кріплення

Також люверси розрізняються за кріпленням: деякі з них призначені для виконання кріплення з мотузкою, стрічками або шнурами і можуть бути м'якими, інші використовуються тільки з твердими предметами, на зразок штанги карниза, і повинні бути твердими.

люверси для штор

Також важливо уточнити, що є різниця між тим, як металеві кільця прикріплюються до тканини: є варіанти, які вимагають використання молотка, інші можна приклеїти, а треті – пришити до тканини, якщо вони досить м'які. Всі ці опції досить забезпечують досить надійне з'єднання люверсу і тканини, а тому серед них не вдасться виділити найбільш популярний варіант.

люверси ідеї

За матеріалами (пластикові, металеві)

В основному люверси роблять із двох матеріалів – пластику та металу, зазвичай вироби повністю складаються з одного матеріалу, але часом виробники їх змішують. Найнадійнішим, звичайно, вважається варіант з металу: міцніший і довговічніший, цей матеріал виграє у пластику за всіма параметрами.

люверси металеві

Якщо говорити про штори, то краще вибрати саме металеві люверси, тому що вони точно зможуть утримати будь-яку, навіть найважчу тканину, не зламаються під її вагою і створюватимуть із штори гарне рівне полотно, яке стане гарним доповненням для будь-якої кімнати. Для взуття ж, навпаки, в основному використовуються пластикові люверси, тому що вони легші і на взутті немає необхідності тримати тканину в підвішеному стані так, щоб вона не впала, не розтягнулася і не втратила форму.

штора з люверсами

При виборі люверсів необхідно чітко усвідомлювати, для яких саме цілей вони потрібні: для брезентової тканини, з якої потім буде зроблено похідний намет, краще взяти найміцніші металеві кріплення, які тільки є в магазині, для штор – тонші, але все ж теж з металу, щоб штори трималися на карнизі і не падали, а для тонкої тканини, якщо раптом довелося шити якийсь одяг або щось таке, можна обійтися і пластиковими люверсами, їхньої міцності буде в цьому випадку достатньо.

люверси для тентів

Розміри люверсів

Розмір люверсів – ще один критерій при виборі кріплень у магазині. Від чого він залежить? Найголовніший пункт, який впливає на те, який розмір люверсу в результаті варто купити, це, без сумніву, щільність і товщина тканини, тому що чим важчою є майбутня гардина, тим більше має бути діаметр люверсів (він буває від 15 до 50 міліметрів).

розміри люверсів

Другим важливим пунктом є товщина мотузки або труби, яка просочується через кільця люверсів. Кріплення повинні легко ковзати по шнуру або штанзі карниза, тому варто вибрати діаметр побільше.

штори на люверсах

Також вважається, що чим більше діаметр люверсів, тим красивіше виглядають штори на карнизі – великі кільця виглядають естетичніше, ніж дрібні, а тому перевагу краще віддати саме їм. Правда, встановити великі люверси трохи складніше, ніж маленькі – неможливо накрити молотком кільце цілком і доводиться акуратно робити з'єднання частинами.

Особливості прямокутного люверсу з ременем фіксатором

Окремим найменуванням є «прямокутний люверс з ременем фіксатором» – що це таке і як його використовувати? Загалом це люверс, який прикріплює штору до каркасу. Щоб це зробити, потрібно надіти люверс на спеціальну скобу та зафіксувати всю цю конструкцію ремінцем із ПВХ. Що таке скоба? Сама по собі, скоба – це деталь фурнітури, яка допомагає закріпити штори на каркасі, так як на цю скобу одягається люверс овальної форми.

прямокутний люверс з ременем фіксатором

Скоба буває поворотною, що означає, що вушко скоби може змінювати своє становище. Бувають також і стаціонарні скоби, чиє положення в просторі змінити не вдасться. Загалом, набагато більшою популярністю користуються саме поворотні скоби з ременем фіксатором. Чому варто купити такий ремінець до люверсів? Причина досить проста – ремінь забезпечує більш надійне з'єднання штори та каркаса, оскільки міцно скріплює скобу та люверс, на якому висить гардина.

люверси із застібкою

Як правильно підібрати діаметр

Щоб правильно підібрати діаметр люверса, необхідно звернутися до основи, яка простягатиметься через кільця кріплень. Чим товщі шнурок або труба (наприклад, штанга карниза), на яку буде кріпитися тканина, тим більше повинен бути діаметр люверсу, щоб легко ковзати по основі, ніде не застрягати по дорозі і створювати красиве рівне полотно гардин, яке буде чудово виглядати і освіжати будь-яку кімнату, надаючи їй особливого шарму та затишної атмосфери.

люверси на шторах

Діаметр люверсів варіюється в діапазоні від півтора до п'ятдесяти міліметрів і часто вибрати найбільш підходящу опцію буває досить важко, тому що, хоч і всім зрозуміло, що більші кільця виглядають красивішими за дрібні, надто великі люверси на тонкому карнизі будуть створювати неприємний ефект «одинакового олівця в склянці» — ніби кріплення такого розміру тут не доречно і варто замінити їх на більш маленький варіант.

люверси на штори

Як приклеїти люверсну стрічку

Для початку треба розібратися, що таке ця люверсна стрічка. Люверсна стрічка – це спеціальна клейка смужка із щільного матеріалу, за допомогою якої зміцнюється верхній край гардини перед тим, як встановлювати на нього люверси. Люверсна стрічка – це такий альтернативний спосіб збільшення щільності тканини.

люверсна стрічка

Люверсна стрічка має бути досить широкою: діаметр кілець + 2-3 сантиметри. Термоклейовий матеріал, з якого зроблена стрічка може бути досить щільним, для важких штор, так і зовсім тонким і прозорим – для легких фіранок. Нерідко люверсна стрічка використовується як підкладка для декоративних елементів, які мають бути розміщені на шторі.

як приклеїти люверсну стрічку

Щоб приклеїти люверсну стрічку, потрібно спочатку визначити, скільки в ній шарів:

 • Для одношарової можна просто використовувати праску – така стрічка швидко з'єднається з тканиною.
 • Двошарова стрічка відрізняється тим, що клей нанесений на обидві сторони матеріалу та захищений особливою термостійкою сіткою.

Щоб приклеїти люверсну стрічку до штор, потрібно зробити наступні кроки:

 1. Позначити на вірній частині штори дві ширини стрічки
 2. Скласти штори виворотом один до одного і пропрасувати
 3. Взяти стрічку та клейкою стороною вниз докласти до краю складки
 4. Зачекати охолодження стрічки
 5. Прибрати надлишки матеріалу
 6. Прошити стрічку та штору приблизно на середині ширини стрічки, це потрібно для міцнішої фіксації.

Як приклеїти люверсну стрічку на штори

Як встановлювати люверси на тканину

Щоб встановити люверси на тканину, потрібно зробити наступне:

 1. Зміцнити місце кріплення
 2. Прикласти кільце люверсу і натиснути на тканину
 3. По трафарету, що вийшов, вирізати дірочки
 4. Скласти разом шари тканини, зколоти їх і вставити кільце із зовнішнього боку
 5. Встановити з вивороту другу половину люверсу
 6. Постукати молотком по люверсу

Для установки також можуть знадобитися кліщі з пробійником або прес для того, щоб одночасно зробити отвір у матеріалі та вставити люверс.

встановлення люверсів своїми руками

Установка люверсу самостійно в домашніх умовах – завдання цілком вирішуване, якщо під рукою є не тільки всі потрібні інструменти, але й інструкція, яку слід неухильно дотримуватися.

встановлення люверсів

Відео: штори на люверсах своїми руками

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар