Повний огляд холконового наповнювача для матраца

Комфортний сон людини є запорукою здоров'я та гарного самопочуття. Якість відпочинку впливає на продуктивність під час дня. Тому у нічний час мають бути забезпечені максимально комфортні умови для сну. При виборі особлива увага приділяється матрацу. За час свого існування він зазнав багатьох змін. Під час виробництва спального предмета використовувалися нові технології, що дозволило забезпечити право вибору кожному споживачеві.

якість матраців з холкону

Будь-яка покупка нового спального аксесуара не відбувається без ретельного вивчення його структури. Але для звичайного споживача багато продуктів не зовсім зрозумілі. До таких відноситься матрац із холкону. Особливий матеріал, отриманий з волокон поліефіру. За рахунок особливого переплетення волокон утворюється міцна пружна структура, яка швидко відновлює форму після деформації. Під час виробництва такого матеріалу використовується технологія термоскріплення.

структура холкона

Що таке холкон у матраці

Багато хто при виборі матраца задається питанням, а що таке холкон у матраці? Легкий наповнювач, створений із переплетених найтонших штучних волокон. Всі елементи поєднуються між собою завдяки термічній обробці. Спеціальна технологія виробництва дозволила одержати унікальний нетканий матеріал, який швидко повертає початкову форму. Матеріал не меніться, не дає усадку. Спати на такому матраці одне задоволення. Зручність та м'якість конструкції змушує споживачів зупиняти вибір саме на такому виробі.

що таке холкон

Розміри та щільність

При виборі матраца з наповнювача холкон варто звернути увагу на багато факторів. Початковий розмір виробу, який кожен підбирає для себе індивідуально. Стандартними параметрами для холконових матраців вважаються 150х200х8 см. Такий варіант ідеально підходить для однієї людини. У продажу є моделі із параметрами 140х200 см.

овальний матрац холкон

Використання продукції передбачає детальне вивчення всіх параметрів: ширини, довжини, висоти та щільності виробу. Остання характеристика підбирається з урахуванням анатомічних особливостей та стандартних рекомендацій.

широкий матрац із холкону

вузький матрац із холкону

середній матрац із холкону

Це цікаво! Термін hollcon бере свій початок від холлофайбера. Нетканий наповнювач виходить завдяки техніці термоскріплення. Саме такий метод дозволяє отримати пружинисте волокно, яке не злежується та надійно захищене від вологи.

холкон з холофайбера

склад

Холлкон завдяки своїм бездоганним характеристикам не має аналогів. Активно застосовується під час виробництва матраців. Унікальність технології полягає у способі укладання ниток. При горизонтальному типі укладання полотно проходить термообробку печі. Така техніка дозволяє отримати ідеальну міцність, що надійно захистить конструкцію від розривів. Вертикальне укладання відрізняється в проході матеріалу через аеродинамічну установку. Таким шляхом виходить чудова пружність і еластичність.

склад холкону

Роль невеликих пружинок виконують волокна. Вони забезпечують необхідний тиск на полотно. Метод виготовлення наповнювача передбачає використання порожнистих та спірально звивистих поліефірних волокон. Вони покриваються силіконом, що забезпечує надійне з'єднання за термічних показників.

виробництво волокна холкону

Як його роблять

Метод отримання нетканої конструкції складається з кількох етапів. Підготовчі роботи передбачають розпушування сировини та змішування у певних пропорціях. Після цього суміш виявляється у бункері, де відбувається подальше змішування та дроблення сировини.

етапи виробництва холкону

Перед попаданням на кардочесальну машину сировина підлягає зважуванню. Обсяг волокон однієї партії залежить від необхідного обсягу готової продукції. У чесальній машині з волокон формується полотно, після чого воно виявляється на поперечному укладальнику. Виходячи з кількості шарів, виставляються параметри висоти та кінцевої маси виробу.

формування полотен холкона

Переваги та недоліки матеріалу

Особливості будови наповнювача за рахунок незаперечних переваг виділяє порівняно з аналогічними матеріалами.

 • Матеріал не містить алергенів і підходить для людей з чутливою шкірою та хворих на астму. У наповнювачі виключено розвиток шкідливих мікроорганізмів, як пиловий кліщ.
 • З'єднання волокон відбувається за рахунок високих температур, без використання клейових складів та інших хімічних речовин. Така технологія дозволяє віднести холкон до екологічно безпечної продукції.
 • Практичність виробу дозволяє продовжити час використання.
 • Матеріал не вбирає різні запахи та вологу.
 • Можливість швидко відновити первісну форму після деформації зберігає бездоганний вигляд надовго.
 • Порожнисті волокна, з яких складається матеріал, добре зберігають тепло.
 • Утеплювач не відноситься до займистих виробів.

плюси холконового матраца

Деякі споживачі при неправильній експлуатації наголошують на руйнуванні зв'язків між хімічними сполуками. Термін служби конструкції значно скорочується, а деяких місцях з'являються провали, ями. Такі проблеми наголошувалися лише у людей з великою масою тіла.

Правильна експлуатація

Будь-який виріб прослужить довго при правильній експлуатації. У період зберігання або використання матраца захищайте його від зайвої вологи. Якщо на матрац випадково потрапила вода або інша рідина видаліть її поверхнею, що добре вбирає. Використовувати та застилати виріб можна лише після повного просихання. Не рекомендується використовувати матрац на прямих сонячних променях. Не слід зберігати виріб у вертикальному положенні тривалий час. Оптимально зберігати виріб у горизонтальному положенні.

зберігання матраца з холконом

Бережний догляд та регулярне очищення спеціальними засобами збільшить термін служби матраца. Для цього достатньо зняти захисний чохол і виконати чищення виробу будь-яким зручним способом. Здатність витримувати високі температурні показники дозволяють виконувати парове чищення або прання машини. Такі можливості роблять матеріал незамінним при виробництві дитячих меблів та спальних аксесуарів. Він такий легкий, що навіть дитина легко зможе підняти його.

холконовий матрац для дітей

Особливості догляду за наповнювачем

Холконові вироби не потребують особливого догляду, але стандартні рекомендації щодо догляду продовжать термін будь-якого виробу.

 1. Наповнювач витримує великі температури, тому допускається парове чищення виробу з температурою 95°С.
 2. При пранні машини можна вибирати режим з температурою води 60°С для очищення матраца.
 3. Виріб можна віджимати, тому що він легко відновлює початкову форму.

знімання чехда з матраца

встановлення режиму в машині

прання матраца в машині

Виконуючи чищення, дбайливо ставтеся до зовнішнього матеріалу. Найбільш правильний варіант – придбати виріб зі знімним чохлом.

Правильний вибір та найкращі виробники

Виріб повинен мати якісні характеристики, що дозволить забезпечити приємні тактильні відчуття та безпеку для здоров'я.

Для людей, які страждають від болю в спині, потрібна певна жорсткість. Тому перед покупкою краще сходити на консультацію до ортопеда. Тільки фахівець зможе дати індивідуальні рекомендації щодо вибору.

Найкращими виробниками такої продукції вважаються:

 • АльВіТек – популярний постіль не тільки для дорослих, але і дітей.
 • SHED TAILOR – представляє великий асортимент продукції з hollcon.
 • SN-Textile – великий постачальник постільних речей з холконовим наповнювачем.

матрац альвітек

сн текстиль матрац

матрац шед тейлор

Ортопедичні характеристики дозволяють організувати гарний сон для дітей та підлітків. У будь-якому магазині можна протестувати таку продукцію. Якщо ви ляжете на виріб, а не сядете на поверхню, як робить більшість покупців, то ви зможете відчути всі плюси певної моделі.

Порівняння з іншими популярними наповнювачами

Порівняльний аналіз наповнювачів з ідентичними властивостями допомагає підібрати оптимальну модель для комфортного відпочинку та сну. Сучасний ринок пропонує великий асортимент різних наповнювачів, кожен із яких має свої особливості.

Пінополіуретан

При порівнянні холкона з пінополіуретаном (ППУ), останній матеріал поступається щільністю, тому при транспортуванні виникають певні складності, оскільки виріб важче скласти. Матрац із ППУ вистачає на менший термін, тому що в період інтенсивної експлуатації матеріал кришиться і просідає. Холкон відрізняється гарною зносостійкістю, що допомагає збільшити термін служби. Що стосується вартості, то холкон дешевше і набагато легше його доглядати.

пінополіуретан наповнювач

Латекс

При порівнянні з латексом, однозначно виграє холкон. Латекс вважається чудовим наповнювачем для матраца, але відрізняє його жорсткіша поверхня. Латекс вимагає більш ретельного догляду. Такий виріб швидко деформується після складання та перевезення. Згодом багато споживачів відзначають просідання конструкції. Знову ж таки за вартістю холкон менше матраца з латексу.

латекс для матраца

Важливо! Багато споживачів вважають латекс одним із найкращих наповнювачів. Але кожен вибирає постільні речі з огляду на індивідуальні особливості та переваги за багатьма показниками.

Холлофайбер

Основою такого матеріалу служать хімічні волокна. Під час виготовлення застосовуються різні технології. Той факт, що холлофайбер виступає сировиною для холкона, робить їх властивості схожими. Холлофайбер складається із волокон поліестеру. Така суміш скріплюється за допомогою термометода. Однак ціна на матеріал набагато вища, ніж у холкона.

холлофайбер для матраца

Додаткова інформація! У Росії перший випуск такого матеріалу запустився 70 років тому. Промислова область розвивається, відповідно характеристики стають лише кращими!

Синтепон

Штучний наповнювач за тактильними відчуттями, тепловими характеристиками схожий на холконову продукцію. Синтепоновий наповнювач хоч і менший за вартістю, але велика ймовірність утворення кома. Синтепон не має порожнистої трубчасту структуру, за рахунок якої виходить хороша пружність виробу. Сировиною для синтепону можуть бути пляшки із пластику, промислове сміття, що залишається після переробки продукції. Це може спричинити якісні характеристики продукції. Хороший товар не повинен мати різкого аромату хімічних домішок!

синтепон наповнювач

Таким чином, ознайомившись з усією інформацією, можна зробити висновок, що виріб з холкону універсальний і практичний. Його можна використовувати як самостійний елемент, або для вирівнювання будь-якої меблевої поверхні. Правильний догляд дозволить підтримувати виробу початкові характеристики та довго забезпечувати максимально комфортні умови під час сну.

Відео: як вибрати матрац з холконом

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар