Повний детальний огляд тканини габардин

Коли потрібно зшити довговічний і стійкий до зносу виріб, зазвичай вибирається габардин. Існує безліч тканин з цією назвою, і всі вони відрізняються приємним тактильним контактом, м'якістю та водонепроникністю. Цей ефект досягається за рахунок специфічного переплетення ниток.

види габардину

Що таке габардин

Габардин є щільною рельєфною тканиною, що володіє високою зносостійкістю. Вона використовується для створення верхнього одягу ще з XIX століття завдяки своїй міцності, вітронепроникності та водовідштовхувальним властивостям. За своїми характеристиками вона перевершувала прогумовані вироби, що робило її незамінною в експедиціях та на війні. Також тканина широко застосовується в театральній сфері як для оформлення декорацій, так і для пошиття костюмів минулих епох.

габардин бавовняний

Як виглядає

З виворітного боку габардин гладкий, а з лицьового має рельєфний смугастий візерунок. Подібне плетіння забезпечує щільність та водовідштовхувальні властивості полотна, оскільки краплі вологи швидко стікають по ньому, не встигаючи вбратися. Тканина комфортна в носінні і практично не змінюється.

шовковий габардин

Характеристика тканин

Властивості та склад

Спочатку тканина виготовлялася із вовни овець-мериносів. Вовна цієї породи дуже якісна, відрізняється довгими звивистими волокнами, які перетворюються на трохи пухнасту і тонку пряжу шляхом тонкогребенної переробки. Сучасні різновиди матеріалу виробляються з віскозних, бавовняних, комбінованих та текстурованих поліефірних ниток.

Сировина, з якої виготовляється габардин, просочується спеціальними вологовідштовхувальними засобами.

Зверніть увагу! У ряду сучасних габардинів відсутнє водозахисне просочення. Ця інформація відображається в супровідній документації та на етикетці.

габардин без просочення

Щільність та текстура

Захисні властивості матеріалу посилюються способом переплетення волокон. Зазвичай його відносять до саржового, хоча насправді плетіння комбіновано і відноситься до рельєфного діагонального типу.

Відмінною особливістю тканини є дрібнозоріста рубчик, зорієнтований зліва направо під різними кутами, від 30 ° до 70 °. Кут нахилу визначається товщиною та щільністю основи, а також величиною зсуву в рапорті. Найбільш поширені тканини, що мають кут нахилу рубчика 60°-70°. Зі збільшенням раппорта тканини зростає і стає більш рельєфним рубчик на лицьовій стороні. При цьому виворітний бік абсолютно гладкий. Діапазон густини габардину становить 290-440 г/м2.

як виглядає габардин

Зверніть увагу! Матерія, виготовлена з натуральної сировини, є матовою, а синтетичні добавки додають їй блиску. Чим більше штучних волокон було включено до складу, тим більше блиск.

Плюси та мінуси тканини

Характеристики тканини дещо варіюються залежно від волокон, що додаються до складу, проте загальними для всіх габардинів перевагами є:

 • Висока довговічність. Вона забезпечується особливим щільним плетивом. Виріб може встигнути вийти з моди, а його якість буде майже в початковому стані.
 • Гарна безпека форми. Матеріал стійкий до розтягування і не деформується після прання.
 • Приємний тактильний контакт. Незважаючи на високу щільність, тканина є легкою та м'якою, забезпечуючи комфорт при носінні. Вона добре зберігає тепло, не викликаючи ширяння.
 • Стійкість до механічного впливу та зминання. Матеріал має високу стійкість до розриву, на ньому не з'являються зачіпки від контакту з шорсткими поверхнями. Габардин часто застосовується для створення одягу військових та мандрівників, оскільки здатний витримувати великі навантаження без пошкоджень.
 • Хороша повітропроникність. Характерна для габардинів із натуральних або змішаних волокон.
 • Світлонепроникність. Визначається високою густиною тканини. Найчастіше ця властивість застосовується під час пошиття штор. Також тканина не просвічується, що зручно для більшої частини одягу.
 • Вологонепроникність. Обумовлена особливим просоченням, скрученістю та способом переплетення ниток.
 • Простота догляду. Більшість забруднень матеріалу можна видалити за допомогою простої щітки з жорстким ворсом.
 • Здатність красиво драпіруватися. Матеріал органічно спадає великими складками, що широко застосовується в театрах та кінематографі.

плюси габардину

Єдиний недолік матеріалу є незручністю для кравців та майстрів швейних виробництв: габардин легко обсипається на розрізах. З цієї причини пошити якісний виріб із цієї тканини можуть лише досвідчені фахівці.

Різновиди

Властивості та склад сучасних габардинів визначаються сировиною, з якої вони виробляються. Застосування будь-якого виду тканини для пошиття виробів залежить від їх функціонального та естетичного призначення.

Стрейч

Це тонке та гладке полотно, що має еластичні властивості. На поліпшення розтягування значною мірою впливають синтетичні волокна, що застосовуються під час виробництва, зазвичай лайкра або еластанові нитки. Крім них, до складу входять натуральні та штучні волокна – шерсть та віскоза.

габардин стрейч

Завдяки тому, що матеріал добре тягнеться і відрізняється фактурною гладкістю, він застосовується, якщо потрібна надійність та обхват по фігурі. Наприклад, стрейч часто використовується для пошиття головних уборів і дитячого одягу.

Бавовняний

Використання бавовни знижує вагу тканини, проте робить її менш зносостійкою. Бавовняні волокна мають кручений структурою, що надає тканини високу міцність. З такого габардину виготовляються спідниці, штани, сорочки, сукні та медична уніформа.

властивості габардину

Шовковий

Для виготовлення такого габардину використовуються штучні волокна віскозного шовку. Вони складаються з поліестеру та віскози, яка виготовляється з натуральної деревини. Властивості та зовнішній вигляд матеріалу визначаються скруткою шовкових ниток: якщо вона слабка, то формується матова поверхня, що має ефект сатину, а якщо щільна, то утворюється м'яке та ніжне полотно, що має шовковий блиск. Шовковий габардин – це оптимальна тканина для штор та вечірнього вбрання.

штори з шовкового габардину

Синтетичний

Основою тканини виступає поліестер, невибагливий у догляді і має високу стійкість до зносу. До нього може бути додана домішка віскози чи вовни. З матеріалу виробляють спецодяг, схильний до частих забруднень і сильного зносу.

синтетичний габардин

Штапельний

Ця тканина виготовляється з коротких ниток, що покриваються водовідштовхувальним просоченням.

Зверніть увагу! Готове полотно має меншу міцність у порівнянні з вовною, але виглядає так само естетично. Перевагою є знижена собівартість.

Матеріал є оптимальним для виробництва настільних скатертин і плащів.

штапельний габардин

Меланжевий

Меланжем називається габардинове полотно, виготовлене з волокон кількох кольорів. Найбільш поширений варіант із застосуванням ниток різних тонів одного кольору. Зі збільшенням ступеня відмінності ниток посилюється і виразність ефекту. Меланжевий габардин використовуються для створення повсякденних суконь та костюмів.

меланжевий габардин

Вовняний

Це габардин преміум-якості, що складається виключно із натуральної вовни. Вона може відрізнятися за фізичними властивостями, мати різну щільність і густоту. Більш груба пряжа застосовується для виготовлення теплого та щільного матеріалу для пошиття пальто та тренчів. Більш м'яка пряжа дає можливість виготовити тонке та м'яке волокно, що ідеально підходить для створення костюмів, а також оббивки м'яких меблів.

Зверніть увагу! Вироби з вовни мають дуже приємний тактильний контакт, проте відрізняються високою вартістю.

вовняний габардин

Напіввовняний

У цьому випадку до складу полотна крім шерсті входить ще й льон, поліестер та віскоза. Їхнє співвідношення визначається технологією виробництва. Напіввовняний габардин дуже поширений для пошиття ділових костюмів.

напіввовняний габардин

Негорючий

Такий габардин повністю складається із поліефіру. Ця тканина при загорянні спочатку повільно тліє, а потім повністю згасає. Ця властивість застосовується при пошитті штор та меблевої оббивки, в основному для громадських закладів.

негорючий габардин

Змішаний

Цей матеріал має змішаний склад із будь-яких волокон. Він відноситься до габардинів тільки за способом плетіння рубчик. Відомості про співвідношення різних ниток вказуються на ярликах.

Що шиють із габардину і де його використовують

Особливості застосування тканини визначаються її складом. З габардину шиють:

 1. Верхній одяг. Для цього оптимальні матеріали з вовни та напіввовни. Отримані пальта, напівпальто та суворі костюми не тільки збільшують респектабельність образу, але й захищають свого власника від намокання, оскільки у складі присутні спеціальні просочення.
 2. Шкільну форму та спецодяг. Найчастіше застосовуються синтетичні полотна.
 3. Вечірні сукні. Для них оптимальна меланжева тканина.
 4. Штани, спідниці та костюми.
 5. Оббивка для м'яких меблів.
 6. Декоративний текстиль для дому. Найчастіше це щільні штори, покривала та скатертини.

  Зверніть увагу! Матеріал може мати різну густину, що слід враховувати, вибираючи штори з габардину.

 7. Банери і сценічні фіранки. Це пов'язано з рельєфністю тканини, на якій добре фіксуються декоративні деталі та барвники.
 8. Військову форму. Також габардин використовується для виробництва форми співробітників поліції, органів ДПС, МНС та ДВС.

пальто з габардину

вечірня сукня з габардину

штани з габардину

спідниця з габардину

сукня з габардину

штори з габардину

Габардин представлений у різних цінових категоріях, від економ-до преміум-класу. Його виробляє безліч фірм, як вітчизняних, і зарубіжних. До них відносяться модні будинки «Armani» та «Versace», марки «Tom Ford» та «Hugo Boss». Відомий російський виробник – петербурзька фірма Gabardini, яка випускає габардин під торговою маркою FUHUA.

Зверніть увагу! Виробництвом верхнього одягу та костюмів, як і раніше, займається бренд «Burberry», який є основоположником самої тканини.

Особливості вибору

При виборі габардину варто враховувати:

 • Крій виробу. Чим він складніший, тим більше матеріалу буде потрібно, оскільки збільшується його втрата при розрізі. Наприклад, для плаща чи піджака підійде дорогий вовняний габардин, а для рюкзака або для складної сукні – стрейч чи синтетика.
 • Склад тканини. Для медичної уніформи, повсякденного плаття або сорочки буде доречний бавовняний або вовняний габардин, що дозволить збільшити комфорт при носінні. Для кейпа чи вихідного костюма оптимальна буде півшерсть, а демісезонного плаща – штапельний габардин.
 • Використання виробу. Від інтенсивності носіння залежить необхідна стійкість габардину. Наприклад, для святкового костюма буде доречний вовняний або напіввовняний матеріал, а для сукні чи костюма строго по фігурі – стрейч.

сукня бордова з габардину

сукня сіра з габардину

сукня червона з габардину

Зверніть увагу! Вартість є важливим показником якості габардину. Чим менше коштує тканина, тим гірша її якість.

Як доглядати вироби з цієї тканини

Габардин невибагливий у догляді, і щоб максимально продовжити період експлуатації виробів з нього, варто дотримуватися деяких правил:

 1. дотримуватися вказівок на бирці та враховувати склад матеріалу під час прання, чищення, прасування та зберігання;
 2. здавати в хімчистку демісезонні та зимові речі, виготовлені з вовни, що дозволить уникнути їхньої деформації;
 3. прати напіввовняні вироби вручну або в режимі тонкого прання;
 4. прати легкі речі в режимі синтетика, встановивши температуру 40оС;
 5. сушити речі у розправленому вигляді;
 6. гладити та відпарювати вироби, вивернувши навиворіт та використовуючи невисокі температури.

догляд за габардиновими речами

Зверніть увагу! Для збереження матовості тканини її слід прасувати через марлю.

Габардин – це ефектна та елегантна тканина, що застосовується у різних областях. Вона зарекомендувала себе з кращого боку, забезпечуючи практичність експлуатації та комфорт при носінні.

Опис габардину та штор з нього

Штори та інші вироби з габардину на фото

штори з габардину зимові

штори з габардину білі

сукня з габардину синя

штори з габардину триколірні

штори з габардину з маяком

сукня з габардину біла

штори з габардину з океаном

сукня з габардину червона темна

штори з габардину з деревом

штори з габардину дитячі

штори з габардину з пензлями

штори з габардину з леюєдями

штори з габардину зелені

штори з габардину з планетами

штори з габардину з маками

штори з габардину з левеням

штори з габардину двокольорові

штори з габардину коричневі

штори з габардину смугасті

штори з габардину бежеві

штори з габардину з малюнком

сукня з габардину жовта

штори з габардину з дрібним малюнком

штори з габардину блакитні

штори з габардину синьо-білі

штори з габардину сірі

штори з габардину з краєвидом

штори з габардину з трояндами

спідниця синя з габардину

штани з гаюардину

штори з габардину чорні

штори з габардину рожеві

штори з габардину з тюльпанами

що світлиєри з габардину

штори з габардину бірюзові

сукня з габардину народна

сукня з хутром із габардину

сукня бордова коротка з габардину

спідниця блакитна з габардину

спідниця коротка з габарддину

штори з габардину довгі

штори з габардину з квітковим візерунком

штори з габардину з лісом

штори з габардину широкі

штори із габардину зелені двокольорові

сукня з габардину чорна

штори з габардину з печаткою

штори з габардину тонкі

сукня ізгабардина чорна

штори з габардину з ялинкою

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар