Порядок та правила очищення витяжки від жиру

Турбота про чисті деталі кухні та витяжка, у тому числі, рятує від багатьох неприємних утворень. У процесі припустимі помилки, що впливають на подальшу роботу приладу та особисту безпеку.

Кухонна витяжка

Підготувавшись до кожного етапу, від початку до кінця, уникайте неприємностей.

Підготовчий етап

Робота починається із власної безпеки. Вимкніть витяжку від живлення.

працює витяжка

Потім розбирайте прилад:

 • Дістається кришка з пазів, клацають фіксатори;
 • Витягується фільтр;
 • Знімається труба, що веде до віддушини;
 • Дістається повітряний фільтр;

Після проведення розбирання, приступайте до миття. Очищати можна всі частини, зокрема корпус.

Очищення за допомогою побутової хімії

Перед процесом дістаньте інструкцію з використання витяжки. Знайдіть пункт про очищення і переконайтеся, що там немає засобів або компонентів, які не можна застосовувати, перш ніж почистити витяжку на кухні від жиру.

Зверніть увагу! Побутова хімія у застосуванні має на увазі власний захист від хімічних засобів. Подбайте про наявність гумових рукавичок з респіратором.

Тільки після того, як ви будете у всеозброєнні, можна застосовувати водопровідний засіб для чищення. Лужний розчин чудово справляється із завданням очищення від жиру та утворених на фільтрі частинок.

чистити витяжку

Помістіть фільтри в нержавіючу раковину та залийте засобом на 10 хвилин. У результаті добре промийте проточною водою. І провітріть приміщення.

Як очистити за допомогою народних способів

Умова почистити домашню витяжку – це застосовувати те, що є під рукою. Як відмити витяжку від жиру дійсними народними засобами? Зарекомендували: лимон, аміак, оцет та інші.

Аміак

Навіть із цими засобами не варто забувати про техніку особистої безпеки. Для ефективності дії ознайомтеся з вірністю проведення процедури.

Нашатир

Нашатирний спирт або аміак є майже у всіх в аптечці. Якщо ні, його покупка не коштуватиме дорого. На 3,5 літра гарячої води близько 50 градусів розчиняється 100 мілілітрів спирту. Залишається на кілька годин, щоб засіб подіяло. Змивається.

Оцет та лимон

Ці 2 продукти можуть діяти окремо та разом. Лимонний сік або сам шматочок лимона можна нанести на предмет, залишити на якийсь час і відтерти забруднення.

Лимон

Ті ж дії проводять з оцтом, застосовуйте 6 або 9%. Якщо є можливість застосувати оцтову кислоту, скористайтеся розведенням з водою і наносячи на витяжку. Дайте час вступу в реакцію з брудом і змийте.

Оцет

Час очікування, що рекомендується, повинен становити не менше 20 хвилин. По закінченні всіх миючих дій, не забувайте витирати насухо всі помиті деталі.

Сода

Компонент можна використовувати, індивідуально для сталевих грат із середніми та легкими забрудненнями. Потрібно довести до кипіння велику ємність із водою і додавати туди соду, постійно помішуючи. У такому методі добре зарекомендувала себе кальцинована сода.

Сода

У розрахунку 10 літрів вимагає половина склянки порошку. При процесі кипіння, рідина опускається грати. Жир та інші забруднення легко відстають від сталі. Також сода може використовуватися в комплектації з іншими засобами та застосовуватись для інших видів ґрат.

Комбіноване засіб

Посилення кожного компонента здійснюється шляхом з'єднання. Подібна порада відноситься до соди, мила, оцту, аміаку та лимонної кислоти.

витяжку

Поєднувати їх потрібно в такій послідовності:

 • Візьміть ємність на 5 літрів.
 • У воду додайте 1 або 2 ложки: солі, лимонної кислоти та соди.
 • 0,5 флакона перекису, аміаку, силікатного клею.
 • 12 бруска мила, попередньо натертого на великій тертці.
 • Розчин підігрівають і в нього на пару годинників поміщають фільтр.

виду витяжки

Створений розчин застосовують на різних частинах витяжки і він якісно видаляє жир.

Мило

У роботі із забрудненнями добре себе зарекомендувало господарське мило без добавок. Серед мильних засобів чудово комбінується з содою гель для миття посуду. Крім того, що засіб діє, їм ще й дбайливо проводиться очищення. Наберіть у велику ємність гарячу воду і розчиніть у ній чверть склянки харчової соди.

Господарське мило

Потім додайте 1 ст.л. гелю для посуду. Перемішайте рідину. Не робіть таку дію рукою. Фільтри опускаються у каструлю на 20 хвилин, полоскають. Подібний рецепт можна застосовувати як для важких забруднень, почистити витяжку від жиру, особливо якщо вона зі сталі. Ефективність їм досягається шляхом кип'ятіння в розчині протягом 1,5 години.

Способи очищення витяжки частинами

Для очищення витяжки частинами спочатку її потрібно розібрати. Кожна частина може чиститись по-своєму. Це залежить від складу матеріалу, з якого вони виготовлені та рівня забрудненості.

розбирати витяжку

Способи можуть бути такі:

 • Вимочування.
 • Кип'ятіння.
 • Заміна.

Не буде зайвим ознайомитися з інструкцією до приладу, в ньому зазвичай є схема збирання та розбирання витяжки.

Особливості чищення фільтра

Щоб дізнатися про чищення фільтра спочатку розберіть, якого він типу. Можуть бути:

 • Вугільні.
 • Жироуловлювальні.

помити витяжку

У вугільних фільтрах немає потреби у пошуку потрібного рецепту чи засобу. Його конструкція складається з пластику, а всередині розміщується змінний фільтр із вугіллям. Коли властивості, що чистять, зменшуються, просто проводиться заміна фільтра.

повітроочисний прилад

Другий тип уловлювачів вимагає вибору очищення, вони можуть бути представлені у трьох варіаціях.

 1. З акрилу. Ці фільтри можна чистити і прати. Але їхній термін придатності недовговічний.
 2. Із синтетики. Це може бути: флізелін, синтепон або спеціальний папір. Фільтри із розряду одноразових. Після використання їх мити не потрібно. Викиньте та замініть новим.
 3. З алюмінію. Невибагливі у догляді, елементи конфігурації необхідно періодично очищати, не вибираючи одне із перелічених варіантів. З алюмінієм можна використовувати всі рецепти та компоненти.

метод чищення

Як почистити сітку

У популярності методів миття сітки перемогли: кип'ятіння та кока-кола. Останній варіант найбезпечніший. Для роботи з ним не надягають гумові рукавички, респіратор і не відкривається вікно, щоб провітрилася кухня. Просто сітка має бути замочена в газуванні та забруднення відстануть самі собою.

хімічним засобом

Спосіб з кип'ятінням більш витратний за часом. Для повного занурення сітки потрібна велика ємність. Зробіть розчин із солі та соди і влийте його в ємність, поставлену на вогонь. Зануріть сітку. Якщо резервуара такого розміру немає, робіть кип'ятіння кожної сторони по черзі.

Чищення вентилятора та мотора

Відмити ці частини можна раз на 1-2 роки. Перед першим разом проведення подібної процедури дістаньте інструкцію з експлуатації. Вентиляційний виробник міг вказати на тому, де знаходяться необхідні частини, як їх зняти та помити.

агресивним способам

Початок дій – зняття фільтрів, за ними відкручуються кріпильні болти, виймається двигун з вентилятором. Вентиляторну крильчатку можна замочити в миючому розчині на кілька годин. Двигун мочити категорично заборонено.

очищення сітки

Додаткова інформація! Заборонені дії у вигляді миття жироуловлювача. Він може залишитися цілим після чищення, але ловити частинки жиру буде значно гіршим.

Як відмити корпус, кнопки та внутрішні стінки

Для роботи з корпусом потрібно використовувати м'які інструменти, які не подряпають поверхню. Це щодо і зовнішньої, і внутрішньої роботи. Для чищення всіх доданків можна вибирати комбіновані засоби.

Корпус витяжки

Корпус миють губкою, змоченою у миючому розчині. І витирають насухо. Якщо є сильні забруднення, потрібно перекрити газову подачу. Тоді чищення проводять шуманітом, протирають м'якою губкою та сушать.

Забруднені елементи

Кнопки та внутрішні стінки можна очистити спеціальними спреями. Або із заміною на мильний розчин. Суть дії: розпорошити на кнопки, дати час подіяти та змити.

Часті помилки

Найпоширеніші помилки засновані на тому, що чищення виконане швидко.

витяжку

І в бажанні швидкості помити витяжку часто можна забути про такі моменти:

 • Вимкнути витяжку від електромережі та почати розбір;
 • використовувати жорсткі губки, щітки;
 • Застосовувати абразивні речовини;
 • Спосіб з виварюванням застосовувати для пластикових деталей;
 • Застосовувати луг у чищенні алюмінієвих компонентів;
 • Вмикати прилад, коли він не висох.

миття витяжки

Додаткова інформація! Нагадуємо про техніку безпеки та хороше провітрювання приміщення, при роботі з хімічними складами.

Поради та рекомендації щодо догляду

Одна порада, яка поєднує в собі весь список – це увага за чистотою та роботою витяжки.

підготувати щітку

Детальний опис усіх важливих пунктів:

 • Проводьте регулярне чищення;
 • Не більше 2-х разів на 7 днів чистяться корпус, грати, панель, потрібно протирати серветками, що поглинають жир.
 • Правильно встановіть прилад;
 • Подбайте про те, щоб газ не був увімкнений без потреби;
 • Виділяйте час на перевірку тяги. Це можна робити самостійно або через звернення до фахівця.

Чиста витяжка

Зверніть увагу на шум, що видає кухонний прилад. У разі підвищення шуму, появи неприємного запаху плавленого пластику або запаху гару подбайте про повне очищення всього приладу.

видалення жиру

Чищення різної витяжки від жиру в домашніх умовах можливе із застосуванням різних методів. Ними можуть бути домашні та спеціальні. Звертайте увагу на особливості будови витяжки в інструкції до неї.

Профілактичне прибирання

А також не нехтуйте засобами особистого захисту. Подбайте про провітрювання приміщення.

Відео: як почистити кухонну витяжку від жиру

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар