Поролонові подушки своїми руками

Зшити диванну подушку своїми руками – нескладне завдання, що вимагає мінімальних навичок шиття та розкрою тканини. Одним із найпопулярніших наповнювачів для диванних подушечок є поролон. Це недорогий та м'який матеріал, який придатний для набивання подушок будь-яких форм та призначення. А повна свобода у виборі декоративного оформлення допоможе створити неповторний дизайн речі.

дивані подушки з поролону

Що потрібно для виготовлення подушки з поролону

Щоб зробити поролонову подушку, знадобляться:

 • Інструменти – гострі ножиці для розкрою та підрізання ниток, шпильки для кріплення викрійки та деталей заготовки, голка. Якщо є швейна машинка, оптимальним рішенням буде пошиття саме з її допомогою. При шитті вручну особливу увагу потрібно приділити міцності швів.
 • Матеріали – нитки, поролон для набивання, тканина для чохла та декоративної наволочки, щільний папір для викрійки.

матеріали для пошиття подушки

Важливо! Занадто товсті нитки використовувати не рекомендується, тому що шви від цього стануть грубими та надто помітними. А на міцності шва застосування товстих ниток не позначиться.

товсті нитки для подушки

Вибір тканини залежить від застосування речі. Якщо планується використовувати її в практичних цілях – сидіти, лежати, то тканину слід вибирати міцну і стійку до стирання. Підійде будь-який матеріал, який використовується для оббивки меблів.

практичні подушки

Для декоративних виробів більше свободи у виборі. Можна пошити декоративні подушки з будь-якого відповідного матеріалу, який може тривалий час утримувати форму та відповідає вибраному дизайну.

декоративні подушки з поролону

Переваги та недоліки саморобної подушки

Подушечка, зшита своїми руками, має низку очевидних переваг. По-перше, це повна свобода у виборі форми та декоративного оформлення. Можна самостійно підібрати висоту, ступінь щільності та пружності та інші показники, потрібні для максимально комфортного використання.

вибір дизайну подушки

По-друге, речі, зроблені своїми руками, надають будинку затишку та теплоту. А грамотне використання хенд-мейду в інтер'єрі допоможе створити необхідні акценти, доповнити обране стильове оформлення кімнати. Саморобні подушки чудово підійдуть для стилів прованс чи кантрі.

подушки в стилі кантрі

До недоліків саморобних диванних подушечок відносяться:

 1. можливість стирання тканини та вилазіння назовні наповнювача через невірно підібрані матеріали або неміцні шви;
 2. швидка втрата форми – якщо використовувався неякісний наповнювач, або подушка була недостатньо набита.

Однак, якщо дотримуватися правил пошиття, цих недоліків можна легко уникнути, і річ довго радуватиме око.

недоліки поролонової подушки

Правила пошиття подушки для дивана

Збираючись шити самостійно валик або думку для дивана, слід запам'ятати ряд нескладних правил:

 • Використовувати форму, щоб уникнути перевитрати тканини, або інших помилок у розрахунках при розкрої. Якщо за наявності досвіду в шиття просту чотирикутну «думку» можна пошити на око, то при шитті подушечок складних форм (літери, серце) форма обов'язкова.
 • Для того щоб подушка якомога довше тримала форму, бажано пошити внутрішній чохол – напірник або насипку. Це правило особливо актуальне для поролонових подушок, тому що цей матеріал легко збивається та комкується.
 • Користуватися тільки якісними матеріалами – міцні надійні нитки, м'який поролон, що не скомкований, тканина, здатна утримувати форму.

правила шитися подушки

Зверніть увагу! Випускається безліч видів поролону, які різняться за рівнем м'якості. У роботі бажано використовувати матеріал з маркуванням “суперм'який” або “м'який”. Як правило, такий наповнювач є у магазинах товарів для рукоділля.

м'який наповнювач для подушок

Як зробити подушку з поролону своїми руками?

Поетапно процес пошиття подушки виглядає так:

 1. Підготовка форми – можна зробити її самостійно або скористатися готовими формами з інтернету. Обов'язково залишити припуск не менше ніж 1,5 см на шви.
 2. Розкрий тканини для чохла та декоративної наволочки. Процес розкривання безпосередньо залежить від форми виробу. Наприклад, для валика слід окремо викроїти великий клапоть на основну частину та 2 маленьких – на торцеві. Для круглої подушечки достатньо двох великих кіл тканини з припусками на шви. Якщо планується пошити коло, що складається із сегментів, потрібно викроїти необхідну кількість тканинних трикутників, які потім зшиватимуться між собою.
 3. Безпосередньо пошиття чохла, або, якщо він не використовується, одразу декоративної наволочки. Щоб наповнювач не вилазив назовні, шви мають бути міцними та надійними.
 4. Набивання – від цього етапу залежить комфортність використання подушки. Щоб поролон не комковався всередині, його укладають поступово, починаючи від низу. Якщо використовується листовий поролон, треба скласти лист у 3 або 4 рази, і вирізати заготовку формою майбутньої подушечки. Після набивання рекомендується перевірити, наскільки комфортно на подушці, та забрати зайве.

форма подушки

розкрий подушки

пошиття чохла для подушки

набивка поролоном подушки

Зверніть увагу! Існує також клейовий спосіб кріплення поролону до наволочки. При такому способі листовий поролон укладається відразу на розкроєну тканину і закріплюється посередині за допомогою клейового пістолета. Потім чохол зшивається. При використанні цього методу набивання менше збиватиметься, а річ довше збереже форму.

клейовий спосіб кріплення подушки

Декор подушки

Існує безліч ідей оригінального декору диванної подушки. Це стосується форми подушок, так і безпосередньо декоративного оформлення. Крім класичної чотирикутної, найбільш популярні такі форми:

 • валик – класичний диванний підголівник;
 • коло, що складається із секторів – таку подушечку можна зробити у формі квітки;
 • літери – подушки-літери часто використовуються як елемент оформлення дитячої кімнати;
 • серце – шиється як з одного шматка тканини, розкроєного на два сектори, так і з двох і більше видів тканин різних кольорів;
 • інші фігури – це подушечки у вигляді кольорів, тварин, інших силуетів.

подушка валик

подушки у формі кола

подушки літери

подушки серця

подушки у формі тварин

подушка-свиня

подушки різної форми

Під час пошиття можна використовувати як один вид тканини, так і комбінувати кілька різних кольорів або видів матеріалу. Ефектно виглядають «клаптеві» наволочки зі зшитих разом трикутників або квадратів різних кольорів.

подушка з клаптів

У виборі декоративних елементів потрібно враховувати загальний дизайн та призначення подушки. Наприклад, валик, який використовуватиметься як підлокітник або підголовник на диван, не варто перевантажувати декором.

декор подушки

Подушки, що не несуть практичної функції, можна прикрасити сміливіше, використавши відповідні елементи – гудзики, декоративні аплікації, мережива.

гудзик на подушці

Як і де її можна використати?

Диванну подушечку, зроблену своїми руками, можна використовувати як в практичних цілях, так і як елемент декору. Оригінальна диванна подушечка може поєднувати ці дві функції одночасно. Шар наповнювача допоможе пом'якшити твердий підголівник дивана, що зробить сидіння або лежання комфортним. А яскравий декор зробить подушки однією з акцентних точок інтер'єру.

Відео: подушка з поролону своїми руками

Варіанти дизайну подушок з поролону на фото

подушка з поролону малинова

подушка з поролону смугаста

подушка з поролону на дивані

подушка з поролону кілька

подушка з поролону синя

подушка з поролону з картою

подушка з поролону із серцем

подушка з поролону з візерунком

подушка з поролону на ліжку

подушка з поролону в'язані

подушка з поролону з клітку

подушка з поролону сіра

подушка з поролону з орнаментом

подушка з поролону рожева

подушка з поролону на білому дивані

подушка з поролону сіра з візерунком

подушка з поролону жовта

подушка з поролону з мереживом

подушка з поролону сова на ліжку

подушка з поролону на кріслі

подушка з поролону з малюнками

подушка з поролону червоні

подушка з поролону в колір дивана

подушка з поролону синя сова

подушка з поролону блискуча

подушка з поролону зі стразами

подушка з поролону чорна

подушка з поролону біла

подушка з поролону з сукнею

подушка з поролону багато

подушка з поролону довга

подушка з поролону червона з візерунком

подушка з поролону бежева

подушка з поролону з бантом

подушка з поролону з велосипедом

подушка з поролону з морозивом

подушка з поролону з написом

подушка з поролону різнокольорова

подушка з поролону з картиною

подушка з поролону з трикутниками

бірюзоваодушка з поролону

подушка з поролону сова бежева

подушка з поролону лав

подушка з поролону з тваринами

подушка з поролону зі смугою

подушка з поролону смайл

подушка з поролону коричнева

подушка з поролону морська

подушка з поролону з ромашками

подушка з поролону сова

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар