Пляма від губної помади – як вивести з одягу

Губна помада актуальна як для жінок, так і для чоловіків не тільки в естетичному плані. Різні ситуації бувають, коли колір від нафарбованих губ залишається на одязі. Вихід із положення має бути безпечним, доступним і якісним, щоб після прання не залишитися без улюбленої речі.

губна помада на одязі

Властивості та склад помади

Губна косметика має у своєму арсеналі різні завдання щодо свого застосування. Основних можна виділити дві:

 • естетична;
 • лікувальна.

Властивості помади зрозумілі з її назви: гігієнічна використовується для зволоження, профілактики утворення тріщин. Вибір засобу надання естетичного вигляду, включає у собі самі функції, як і гігієнічна помадка. Доповнюючи їх бажаним ефектом: глянсовий або матовий блиск, підвищена стійкість.

стійка губна помада

Губа не має залоз, які її зволожують, вибираючи помаду дівчата звертають увагу на те, щоб вона справлялася з метою збереження вологи та заповнення тріщин.

Естетична сторона стоїть в одному ряду з безпечною та корисною для здоров'я.

рожева губна помада

склад

Виробники губних помад застосовують одну структуру для створення продукту:

 • Основа.
 • Олії.
 • Барвники.
 • Додаткові речовини.
 • Ароматизатори.

склад губної помади

У кожному із пунктів є свої варіації виробництва. Наприклад, за основу беруть натуральний віск. Різниця між виробниками у тому, хто який компонент використовує.

Віски можуть бути: бджолиними, пальмовими (Бразильська карнауба), ланолін (із секретів вовняних тварин), кандолін (з чагарника мексиканського рослини). Кожному властиві свої функції, карнаубський віск у складі означає, що вона не розпливеться при дії на нього сонячного світла, оскільки температура плавлення воску – 87 градусів.

карнаубський віск у складі губної помади

Олії зволожують шкіру губ. Найчастіше використовують рицинова або оливкова олія. Бюджетні виробники вдаються до добавок у вигляді вазеліну або парафіну.

губна помада з оливковою олією

Більшість гігієнічних помад немає у своєму складі барвників. Цей компонент не впливає на якість. Для червоного кольору використовують кармін. Еолін – це цікавий компонент, що змінює свій колір при нанесенні, але основна його мета – яскравість та стійкість.

харчовий барвник кармін

У списку додаткових речовин можна побачити антиоксидантні олії, антивікові препарати, інгредієнти SPF захисту. Деякі виробники використовували малу частину важких металів, один з яких діоксид титану.
Кожна частина по-своєму важлива та цінна у створенні дійсно хорошого продукту. Але коли цей склад потрапляє у взаємодію Космосу з волокнами тканини, відправати буде не просто.

різні види губної помади

Прання одягу зі слідами від помади

Склад помади простий на перший погляд, якщо не замислюватися над питанням «як випрати помаду з одягу». Те, що косметика не дуже стійка на губах не означає, що з тканини вона буде легко зніматися легким рухом руки з ватним диском. Зверніть увагу, що подібний рух може ще більше вплинути на поглинання помади в структуру тканини і рознесення її по більшій площі.

ватний диск змочений розчинником

Боротьба з кольоровим шкідником може проводитись декількома способами:

 1. За допомогою різних розчинників.
 2. З використанням побутової хімії.
 3. народними засобами.

Робота з розчинниками має бути акуратною. В іншому випадку можливе пошкодження тканини або створення нових плям. Не варто використовувати перший засіб, щоб видалити слід.

видалення плями від помади розчинником

Дізнайтеся, як прибрати помаду за допомогою різних розчинників

Якщо випрати слід довелося з делікатних тканин, потрібно бути обережним із вибором розчинника. Перед видаленням забруднення процедуру краще провести на невеликій ділянці.

Денатурований спирт має специфічний запах. Використовувати його потрібно не як самостійний засіб, краще нанести на ватний диск та протерти пляму. Від запаху можна позбутися простим пранням.

кк вивести пляму від помади денатурованим спиртом

Робота з бензином має відбуватися акуратно і без відкритого вогню поблизу. Метод роботи аналогічний методу зі спиртом. Однак можуть залишитися жовті розлучення, вони легко видаляються вологою серветкою.

видалення пляма від губної помади бензином

Якщо постає питання як відіпрати помаду з білих речей, тоді можна скористатися перекисом. Дії елементарні: заливаємо забруднення перекисом, очікуємо на висихання і повторюємо дії заново.

Також можна вдаватися до допомоги скипидару.

чим відіпрати губну помаду з білого одягу

Як випрати помаду з одягу за допомогою побутової хімії

Якщо немає часу на пошук розчинника, можна використовувати те, що завжди є під рукою. До розділу побутової хімії відносимо:

 • господарське мило;
 • засіб для миття посуду;
 • засоб для виведення плям;
 • білизна або відбілювач.

Робота з милом має відбуватися у найкоротші терміни після появи плями. Тоді цей метод буде ефективним. Дії: потрібно нанести мило на тканину, додати сіль кухонну і ще раз потерти.

як відпрати пляму від помади милом

Якщо під рукою є лише засіб для миття посуду – озброюйтеся ним. Для видалення плями потрібно: нанести гель (найчастіше засіб для миття посуду в цьому вигляді), залишити на кілька годин, потерти старенькою зубною щіткою і прати в прохолодній воді.

видалення помади засобом для миття посуду

Засоби для виведення плям були створені відразу з метою боротьби з важкими плямами. Прибігши до цього методу, можна заощадити час та сили.

види та ефективність засобів для виведення плям

З білизною або відбілювачем потрібно бути уважним. Виконує завдання досить добре, але не буде зайвим перед застосуванням ознайомитися з інструкцією, що вказана від виробника.

Білизна для видалення плям від помади

Способи чищення одягу від помади народними засобами

До списку народних можна віднести такі засоби:

 • сіль;
 • сода;
 • піна для гоління;
 • міцелярна вода (засіб для видалення макіяжу);
 • Зубна паста.

Найбільш популярний метод – це використання засобу видалення макіяжу. Міцелярна вода – один із тих засобів, що добре себе зарекомендувало щоб стерти як макіяж, так і плями з одягу за допомогою диска з вати.

видалення помади з одягу міцелярною водою

Сіль може використовуватися в комбінації з оцтом або содою. Рецепт для використання солі з содою такий: поєднати в пропорції 2:2:1 соду, сіль та натерте мило. Цією кашкою натирається одяг зі слідами помади та залишається на півгодини. У результаті випрати.

У разі використання оцту потрібно буде потерти пляму серветкою з розчином. Рецепт у розрахунку на 2 склянки води, потрібно додати по 1-й ложці соди та оцту.

Сода ефективно комбінується з піною для гоління. Але важливо пам'ятати, що піна повинна мати білий колір або бути прозорою.

сода, сіль та оцет для видалення плям

Лимонна кислота рекомендована у поєднанні із содою. Дії аналогічні: наносимо на одяг, чекаємо 30 хвилин, трьома щіткою і стираємо.

лимонна кислота із содою

Прибрати допоможе лак для волосся. Якщо він є під рукою, цей варіант буде одним із найшвидших. Дії: побризкати лаком забруднення, почекати висихання і промити під проточною водою. При недостатньому ефекті доцільно повторно змивати.

У роботі із зубною пастою потрібно: 25 хвилин часу, тепла вода, сама паста та щітка. Наносимо пасту, трьом, чекаємо, змиваємо.

видалення помади з одягу зубною пастою

Поради та рекомендації

У великому списку засобів легко заплутатися, поки шукаєш свій варіант забруднення та його метод очищення. Особливо якщо потрібно враховувати склад тканини, рекомендації щодо роботи із засобом та техніку безпеки.

Виведення плями з білого та світлого одягу

Перед тим, як спробувати чим відіпрати помаду з білого одягу, варто уточнити матеріал, з якого він виготовлений. Це може бути: льон, шовк, замша. У цьому випадку забруднення може видалитись зубною пастою.

видалення губної помади з білого одягу

Зверніть увагу, що робота повинна проходити на внутрішній стороні виробу, кілька шарів і із застосуванням крижаної води. Перший шар наноситься без тертя, після чого змиваємо та наносимо другий шар, трьом. Підсумком боротьби із забрудненням буде прання.

прання одягу після видалення плям

Як вивести помаду з кольорового одягу

Блуза яскравого кольору та агресивна хімія «не дружать» між собою. У подібних речей очищення має бути делікатним. Застосувати можна зубну пасту та гліцерин.

виведення плями від помади на кольоровому одязі

Як прибрати помаду з куртки

У боротьбі з помадою на куртці прийде на допомогу скипидар. Хороші відгуки помічені під час використання міцелярної води.

видалення плям на верхньому одязі

Прання процес трудомісткий, але якщо до нього підходити уважно, будь-яку пляму можна випрати. Відбиток ваших губ на сорочці чоловіка чи своєї більше не викликатиме шок і паніку.

Відео: як випрати губну помаду з одягу

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар