Плівка для обклеювання меблів

Усунути різнобій у кольорі меблів, прикрасити шафу в дитячій яскравим декором, замаскувати дефекти на старенькому комоді. Проблем кілька, а вирішуються все легко і просто і одним способом – обклеювання поверхонь міцною плівкою-самоклейкою.

змінити інтер'єр

Цей матеріал підійде і для декорування декількох інтер'єрних елементів в єдиній стилістиці, і для реставрації гарнітура, і для зміни дизайну меблів.

Характеристики матеріалу

Для обклеювання меблів найчастіше використовують плівки із зовнішнім шаром на полімерній основі. Основні матеріали – поліпропілен, ПВХ (полівінілхлорид, вініл), поліестер. Внутрішній шар – клейовий склад, захищений від пилу та бруду паперовою підкладкою.

варіанти плівки

ПВХ. Матеріал стійкий до агресивної хімії та більшості зовнішніх впливів. Морозостійкість невисока, але навряд чи у вашій квартирі чи будинку трапляються холоди від -15 °C. Сприйнятливість до ультрафіолету залежить від складу. Для запобігання «вигоранню» на сонці до ПВХ додають світлопоглинаючі барвники.

плівка однотонна

однотонна плівка

плівки однотонні

види плівки

Поліестер. Поліефірний матеріал, стійкий до «хімії» та механічних впливів. Висока вогнетривкість. Нешкідливий, придатний для повторної переробки. Матеріал широко застосовується у зовнішній рекламі та будівництві, що опосередковано говорить і про його характеристики.

Плівку з поліестру

Поліпропілен. Має найменшу щільність серед усіх пластмас. Стійок до стирання. Несприйнятливий до нагрівання (плавиться за 175 °C). Чутливість до ультрафіолетового випромінювання висока, але суттєво знижується при додаванні до матеріалу спеціальних стабілізаторів.

Зверніть увагу! Характеристики всіх плівок для обтяжки меблів значною мірою залежить від добавок. Склад домішок у продукції виробників «NoName» у побутових умовах перевірити неможливо. Саме тому варто купувати плівку для обтяжки лише відомих брендів.

поверхня меблів

Загалом матеріали самоклеючих декоративних плівок для меблів відрізняються такими перевагами:

 • вологостійкість;
 • практичність;
 • зносостійкість, міцність;
 • не потребує спеціального догляду;
 • несприйнятливість до перепадів температур;
 • стійкість до агресивної хімії, ультрафіолету, стирання.

фактур та кольорів плівки

Є й недоліки:

 • Обклеювати можна лише гладкі, підготовлені поверхні. Нерівності візуально помітні. Також у місцях дефектів слабше склейка.
 • Поверхня потребує підготовки: видалення пилу та бруду і, в деяких випадках, зняття лакофарбового покриття.
 • Важко зробити ідеальні стики. За найменшої неакуратності вони надто впадатимуть у вічі.
 • З деяких поверхонь важко здирається.

Види вінілової плівки для декору

Крім основного матеріалу робочого шару, плівки поділяються на вигляд декору на:

 • Прозорі, напівпрозорі, дзеркальні.
 • Матові та глянсові (однотонний глянець, голограма, металік).
 • Однотонні та з малюнком (візерунки, тематичні зображення).
 • З імітацією природних фактур (переважно каменю та дерева).

для обклеювання меблів

Однотонні та з малюнком

Однотонною вініловою плівкою можна обклеїти стіни та міжкімнатні двері, декорувати меблі. Підходить для приведення кількох інтер'єрних елементів у єдиний стилістичний вигляд. Самоклеєння з яскравим і життєрадісним малюнком добре виглядатиме у дитячій.

вибір плівки до дитячої кімнати

Дизайн кімнати дитини можна змінювати хоч кожні кілька тижнів, просто змінюючи декор шафи.

Матові та глянцеві

Власники житла розділилися приблизно 50 на 50. Одні надають перевагу практичності матових поверхонь. Інших більше спокушає шляхетність глянцю. І кожен доведе свій вибір, і буде по-своєму правий.

основа плівки

Глянець благородний та сучасний. При грамотному використанні він здатний творити з дизайном приміщення дива:

 • Змінювати геометрію простору.
 • Наголошувати на стилістику оформлення.
 • Змінювати сприйняття кольорової гами інтер'єру.

Але при цьому трохи більше потребує догляду. На глянсових поверхнях легше залишити відбитки. І вони помітніші.

плівка у ванну

У матової плівки свої переваги:

 • Немає блиску (для багатьох це скоріше плюс, ніж мінус).
 • Практичність. Матова поверхня менше брудниться і забруднення на ній менш помітні.

Остаточний вибір – питання особистих уподобань, справа смаку.

Дзеркальні

Дзеркальна вінілова плівка для меблів застосовується і для оформлення стін та стель, легких перегородок та декоративних профілів. Найголовніший мінус – обклеювання проводиться тільки на ідеально чисту та гладку поверхню. Будь-яка нерівність відразу проявиться зміною кута заломлення світла у місці дефекту.

дзеркальна плівка

Основні переваги ті ж, що й у будь-якій дзеркальній поверхні:

 • Зміна геометрії інтер'єрного простору.
 • Візуальне збільшення приміщення.
 • Поліпшення освітленості.

Вона як дзеркало, що тільки не б'ється. Звідси ще одна вимога. Як і будь-яке дзеркало, дзеркальну самоклейку потрібно грамотно вписати в інтер'єр. Лише при зваженому підході до дизайну цей оздоблювальний матеріал максимально розкриє свої переваги.

З імітацією природних фактур

Декорування меблів плівкою під камінь особливо популярне на кухнях та в студіях, оформлених у сучасних індустріальних стилях. Обклеювання під дерево підходить для всіх приміщень і для більшості типів оформлення інтер'єру.

імітація дерева

Критерії вибору

Виробник та інтернет-магазини зазвичай вказують тематику виробу, область застосування (приміщення, поверхні, види інтер'єрних елементів), розміри плівки (ширина та довжина), колір, тематику, тип робочого шару (глянець, матовий), прозорість. Можуть вказуватися ступінь прозорості, наявність захисного шару (від ультрафіолетового випромінювання тощо).

креатив

При виборі варто врахувати:

 • Колірне рішення, зображення, прозорість, ефекти (світлення у темряві, дзеркальні властивості, глянець).
 • Умови (поблизу опалювальних приладів варто застосовувати самоклейки зі спеціальним термозахисним шаром; у зоні дії прямих сонячних променів – плівку з ультрафіолетовими стабілізаторами).
 • Якість поверхні (для шорсткої більше підійде одношарова лицьова плівка).

Підготовка до обклеювання

Нанесення плівки декоративної самоклеючої для меблів потрібно проводити тільки на підготовлену поверхню.

нанесенням плівки меблі

Підготовка поверхні

Перш ніж обклеювати меблі плівкою, з місця нанесення потрібно ретельно видалити пил та бруд. Якщо поверхня недостатньо гладка, може знадобитися зняти лакофарбове покриття та усунути дефекти.

Розкрий

Розкрийте краще робити з невеликим запасом і обов'язково врахувати торці. Надлишок завжди можна зрізати, а от акуратно «наростити» полотно, що бракує, не вийде – будуть сильно помітні стики. На захисній паперовій підкладці нанесена лінійка з кроком поділу 5 мм. Нею простіше орієнтуватися.

самоклеючої плівки.

При підготовці до поклеювання самоклейки із зображенням, розкрий зручніше робити з лицьового боку. Поєднайте зображення з робочою поверхнею та нанесіть лінії обрізу.

Процес обклеювання

Зробивши заміри і відрізавши полотно, робіть обклеювання поетапно, поступово знімаючи захисний шар, починаючи з куточка.

професійні інструменти

Зверніть увагу! Легше робити декорування на горизонтальних поверхнях. Так, наприклад, якщо обклеює дверцята шафи, краще попередньо зняти їх і покласти на стіл або підлогу.

Наклеювання на специфічні поверхні

Пластик, скло та інші ідеально гладкі поверхні потребують попереднього зволоження водою з невеликою кількістю миючого засобу для посуду.

клеїти плівку самим

Після обклеювання м'якою ганчіркою або губкою проводимо по поверхні плівки, витісняючи воду. Невеликі скриньки та дверцята зазвичай декорують сухим способом. Додаткове зволоження зручне за значних розмірів поверхні.

плівка для меблів

Вертикальні поверхні краще прикрашати з верхнього кута. Поетапно відокремлюючи захисний шар та акуратно наклеюючи плівку на стінку. Розгладжувати вініл можна губкою, ганчіркою, шматком пластику і навіть рукою.

обклеювання меблів плівкою

Прочитайте документацію до оздоблювального матеріалу. Виробник часто дає рекомендацію щодо обклеювання своєю плівкою різних поверхонь.

Як доглядати плівку

Спеціального догляду вінілова самоклейка не вимагає. Допускається полірування м'яким воском. Бажано не допускати сильного перегріву покриття, механічних та хімічних впливів. Легко миється звичайним мильним розчином та м'якою губкою або ганчіркою.

Доглядайте меблі

Як уникнути поширених помилок

Найбільш поширені помилки при обклеюванні меблевою плівкою:

 • Матеріал узятий впритул. Краще брати самоклейку із запасом. Тоді при невеликому перекосі полотна можна буде обрізати надлишки, але не повністю переклеювати плівку.
 • Погане очищення робочої поверхні від забруднень.
 • Не рекомендується відразу знімати весь захисний шар. Це дуже ускладнить процес обклеювання. Від'єднайте підкладку спочатку на куточку полотна, прикріпіть потім поступово знімайте, одночасно акуратно і поетапно приклеюючи вініл.

клеїти плівку сам

Декорування меблів плівкою – один з найдоступніших і найпростіших способів оновити зовнішній вигляд комодів, столів та шаф. Найближча альтернатива – обклеювання натуральним або штучним шпоном. Однак цей варіант вимагає великих вкладень та витрат часу.

Переваги плівки

Самоклеєння ж недорога, досить міцна і стійка до зовнішніх впливів. Великий вибір – легко підібрати варіант, найбільш підходящий за кольором, фактурою, малюнком, прозорістю.

Відео: обклеювання меблів самоклеючі плівкою

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар